Да преправим старите мебели с любов - тема 34

  • 92 631
  • 761
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 5 346
Ох, тази масичка ми напомни детството! Вкъщи на село имахме такава. Не знам дали още е там, защото откакто родителите ми почнаха, не съм ходила там.

# 631
  • Мнения: 540
И нашата такъв спомен ми навява. И сега като я открих в мазето на вилата зарязана и съсипваща се, реших, че е добра идея да я върна към нов живот Blush
Благодаря за съветите за възстановяване.

# 632
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Моята съм я показвала. Бял акрил, после тук-там надраскана, накрая - лак.

http://media.snimka.bg/s1/4100/034443556.jpg?r=0

# 633
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ако е фурнир, трябва да внимава с шкуренето, че може да го Ореди кат мен! Simple Smile Направо само дето не го пробих....  ooooh!

И аз! Така шлайфнах една масичка, че се показа на едно място талашита Simple Smile

# 634
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Май няма къща в БГ без такава масичка Grinning
Шкурене и лак, предполагам ще са достатъчни. Сигурно е естествен фурнира, така че внимателно с шкурката...

# 635
  • Мнения: 7 923
Струва ми се, че съм виждала из нета такава масичка, боядисана в бяло и отгоре залепени шарени фаянсови плочки, нещо такова. Е, това е подова плочка, но идеята е ясна Grinning


Допълвам се, открих снимка на масичка, само че отгоре с фолио:

# 636
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Чарът на тази масичка е естествения фурнир и мидсенчъри стилът. В бяло и с плочки и Икейска масичка от 10 лева става.

С фина шкурка, или стоманена вълна лекичко и внимателно, след това масло или лак, на мен ми е по лесно с масло, а и много ми допада на вид и допир, става като коприна. Не мога да дам мнение за друго масло, защото съм ползвала само Осмо и то от времето когато Baibibi пишеше в темата.

# 637
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Фурнирът на нашата беше обелен по ръбовете и нямаше друг вариант, освен да я боядисам след китосване.

# 638
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Фурнирът на нашата беше обелен по ръбовете и нямаше друг вариант, освен да я боядисам след китосване.

Може да се залепят парчета фурнир изрязани прецизно с бръснарско/макетно  ножче , ако се намери същият и ако си заслужава реставрацията.

# 639
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
О, работата беше трагична. А и я правих доколкото да не я изхвърля.

# 640
  • София
  • Мнения: 874
Скрит текст:
Здравейте, пак аз със столовете. Те са ето този модел https://www.ikea.bg/products/chairs-stools-benches/chairs/uphols … -za-stol/30361038 ,
и няма как де се сложи друга седалка. Единствено може някак да се укрепи или попълни
           Здравей! Още първия ти пост за провиснали ластици, крепящи седалката на икейски столове ме заинтригува. Питам се дали не е оплетка от колани, които да я държат и както ти бяха предложили - да направиш такава нова оплетка. Честно, нямам идея как да реновираш стола, може би ако качиш реални снимки преди да започнеш да сваляш дамаската /включително и снимки под седалката/, на някой ще му хрумне още нещо.
           Обаче /тук съм в страни от темата и моля да ме извините, но съм от феновете на ИКЕА/, от колко време ползвате тези столове, че толкова са се амортизирали и потъвате в тях? Не са евтини, дали нямат гаранция? /дано да си пазите бележката за покупката/. На линка, който си дала, пише, че е тестван със 110 кг. И друго ми направи впечатление, когато разглеждах материалите, от които е изработен. Никъде не видях ластици, а нетъкан полипропилен. Всъщност направо да копирам по-добре:
          Крак:
Масив, бук, Байц, Безцветен акрилен лак
Рамка за седалка и облегалка:
NOTRANS
 Гръб:
Полиуретанова пяна 23 кг/м3
Седалка:
Високоеластична полиуретанова пяна (еластична пяна) 35 кг/м3, Полиестерна вата
 Подплата:
Нетъкан полипропилен
           Бих искала ИКЕА да ми ги заменят като некачествени.

Благодаря за мнението. Не са ползвани много столовете,  но в началото не ми правеше впечатление. След като започнах да се чувствам некомфортно в тях, започнах да сядам на тези, които не бяха ползвани. Ами до няколко сьдания пропадаха и те (2 имах неползвани). Уви, не пазя бележката, не ми е минало през ум, че могат да продават нещо толкова некачествено (аз също съм фен на Икеа) Отидох в магазина, там ми казаха, че
мога да ги рекламирам, но ми грябва бележката.
И вероятно са осъзнали, че има проблем, тъй като в момента тези столове ги продават с подложка отдолу, а не с ластици. Точно както е в описанието, което си копирал/а.
Не знам какво да ги правя, и наистина много ме е яд! И на мен си и на тях.
Ще пробвам да направя снимки и да кача малко по-късно.
P.S. Подпъхването на нещо отдолу също е някакъв вариант, макар и да не го предпочитам. Аз в момента сядам върху едни възглавнички, които слагам отгоре!






Последна редакция: пт, 28 юни 2019, 21:56 от AnMary

# 641
  • Мнения: 8 219

keitihope, аз имах същия проблем с един диван, но там се счупи тръбичката, която поддържаше отдолу тези колани и който седне пропадаше. Реших си въпроса като подпъхнах парчета ламинат (тогава го сменяхме Simple Smile )

На мен ми свърши работа.

# 642
  • Мнения: 7 106
keitihope, могат да се оправят столовете, но ще трябва да си поиграеш малко. До колкото виждам са с калъфи. Махаш калъфа и ще трябва да разлепиш и разкачаш всичко от седалната част. Махни и коланите, защото явно са некачествени и са се отпуснали, затова седалката е пропаднала. Ще трябва да намериш дърводелец или някой, който да ти изреже седалка от талашит, шперплат или нещо подобно. Има и готови, по-назад пуснаха линк, но трябва да ти съвпадат с твоя отвор на седалката.
После следваш стъпките от това клипче, след 1:50 минута как да си тапицираш седалната част.

https://www.youtube.com/watch?v=KvgxPrnKWpo&list=PL36by3MBTY … JA3c&index=20

Когато си готова мяташ калъфа и си готова.

# 643
  • София
  • Мнения: 874
А добре де, аз като гледам и това “нещо”, което е покривало дунапрена се е разпаднало отдолу, а и дунапрените са някакви парчетии, и изобщо... а мен хич не ме бива и ме е страх да рискувам сама разлепяне и разкачване, предвид гледката. Опасявам се, че всичко ще се разпадне.
То пък и не върви да обикалям София със стол под ръка да търся кой би се наел да ги оправи.
Ще пробвам с подпъхване на някакви летвички, да видим!

# 644
  • Мнения: 22 867
keitihope, пробвай с летвичките и, ако не се получи или не ти хареса, другият процес, дето изглежда много сложен, хич не е такъв. Че и увлича работата по стола. Седалки са ми рязали в Баухаус от купени там останки от плоскости, ММ вкъщи ми е рязал, не е толкова трудно. И е страхотно усещането, като видиш резултата.
Първият ми опит, от изхвърлен стол, вдъхновението дойде от момичетата в темата, показвала съм го преди години, после вече имам доста други. Правен е без да знам какво как, никога не бях пипвала нещо такова, просто с едното огромно желание. Simple Smile А твоята работа няма да е чак толкова много, защото само ще подмениш. Peace

Скрит текст:


Общи условия

Активация на акаунт