Подозирам, че имам извънбрачна сестра

  • 15 182
  • 371
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5 072
absurT

Ако наистина ти минават такива мисли през главата-озлобената си ти.
Моля,не пренасяй на нас своите собствени чувства и виждания.
Колкото и невероятно да ти се струва-хората не са еднакви и това,че ти изпитваш нещо,не значи,че другия е същия.

# 271
  • Мнения: X
Предполагам, че просто можех да забравя, но исках да познавам сестра си.

Което явно е смъртен грях.
Не е като да направиш дете,да не уважиш правото му да познава истинския си баща и кръвните си роднини.
Как запознанството на авторката с детето ще поправи болднатата несправедливост?

# 272
  • Мнения: 5 072
Предполагам, че просто можех да забравя, но исках да познавам сестра си.

Което явно е смъртен грях.
Не е като да направиш дете,да не уважиш правото му да познава истинския си баща и кръвните си роднини.
Как запознанството на авторката с детето ще поправи болднатата несправедливост?

Ще даде възможност на детето да се запознае със собствената си сестра и истинския си баща.
Това сигурно нищо не значи,м?
Казах вече,че съм била от страната на лъганото дете и ще повторя-да скриеш такова нещо от детето си е възможно най-гадното нещо,което можеш да направиш за него.
Знам,че сте майки и виждате опасност във всяка ситуация,но в случая наистина не сте прави.
Вие разсъждавате от една много странична гледна точка.Както сами виждате,всеки един изказал се,който е минал през нещо подобно е в защита на мен и авторката.Може би има причина за това,не мислиш ли?

# 273
  • София
  • Мнения: 24 839
absurT

Ако наистина ти минават такива мисли през главата-озлобената си ти.
Моля,не пренасяй на нас своите собствени чувства и виждания.
Колкото и невероятно да ти се струва-хората не са еднакви и това,че ти изпитваш нещо,не значи,че другия е същия.


Вярно, хората сме различни, но добронамерените не си и помислят да минат с бутонките върху дете.
Няма значение от какви чувства си мислиш, че си водена- важни са действията ти и отражението им върху другия.
А, нито теб, нито авторката ви пука за детето- решили сте да си прокарате личната правда на всяка цена.

И двете сте на мнение, че бащите ви трябва да си понесат отговорността, но сте намерили най- лесния и най- непочтения начин- да направите нещастно дете, което в нищо не е виновно.

И после твърдиш, че не си озлобена, ами аз съм била!? newsm78

# 274
  • Мнения: X
Ще даде възможност на детето да се запознае със собствената си сестра и истинския си баща.
Това сигурно нищо не значи,м?
Каква ще бъде ползата на детето от познанството с "истинския" баща, който никога не го е искал и който няма желание да се запознава с него. Авторката може да каже каква ще бъде ползата на детето да се познава с нея.

# 275
  • Мнения: 14 971
Да правят коалиция срещу прелюбодееца

# 276
  • Мнения: 3 545
Четох и все чаках авторката да се откаже от намеренията си да разкаже на предполагаемата сестра за "баща" им. Ама не - тя май няма друга работа и само това и е в главата, та да кажа моите съображения в посока защо това е недопустимо и няма да направи никому добро.
Първо родител не те прави гена, който си дал на някое същество, а грижата и вниманието, с което си го обградил през годините. Вашият "баща" само пари май е давал за това момиченце, така че той въобще не се брои за родител. А да разклатиш света на едно дете на 11 години си е направо престъпно. Да се била запознаела с роднините си - това да не е тиймбилдинг за сплотяване на колектива - тя ще загуби вяра в майка си и в човека, който я е отгледал като баща и ще се почувства още по-изоставена заради генетичния си "баща", който се е изнизал, след като я е "посял".
А филмите с полицията и пистолета - опитай се да имаш собствен истински живот, че съвсем ще изпушиш.

# 277
  • Мнения: 2 695

Ще даде възможност на детето да се запознае със собствената си сестра и истинския си баща.
Това сигурно нищо не значи,м?
И как си представяш, че ще се отрази на детската психика новината, че има "истински" баща, а човекът, когото до сега е смятало за свой баща не му е такъв? Говорим за 11-годишно дете. Вие с авторката въобще не мислите за детето, а гледате от камбанарията на горката голяма сестра.

# 278
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005

А, нито теб, нито авторката ви пука за детето- решили сте да си прокарате личната правда на всяка цена.

То и родителите не ги е било достатъчно грижа. Хем са го създали и са решили да го пазят в тайна, хем са допуснали и други да разберат, защото нямат достатъчно акъл.

Четох и все чаках авторката да се откаже от намеренията си ....

Не си чела внимателно. Аз съм вдигнала ръце от тях.

# 279
  • Мнения: 5 072
Ама какво ме намешвате мен не разбирам?Вие изобщо разбрахте ли МОЯТА история.
Какви действия предприемам АЗ срещу малки деца? хахахаха Grinning
Май ви се бъркат сценариите нещо ми се струва.
Така,както сте тръгнали,накрая с авторката ще се окажем двойка лесбийки ,която иска да отвлече чуждо дете и да го направи свое.
Момичета,моля ви,намалете сапунените и турските сериали,не ви се отразяват добре.

# 280
  • Мнения: 3 545
Като вдигнала ръце защо пишеш още тук и си настояваш на твоето?

А за сериалите, май крадеца вика "Дръжте крадеца".  Не си личи да има убеденост във вас двете, че не е необходимо да играете ролята на съдбата.

# 281
  • София
  • Мнения: 24 839

Ще даде възможност на детето да се запознае със собствената си сестра и истинския си баща.
Това сигурно нищо не значи,м?


Не значи, разбира се.
Ще бъде твоята дума срещу думата на майка ѝ и твоя баща.
Ти ще тропаш с краче, сочейки прелюбодейците с отмъстителния си пръст, а детето ще е нещастно.
Защото си посяла съмнението, което никога не може да бъде доказано.
Но пък, ще трови съзнанието и чувствата му, докато е живо.

Затова пък, чувството ти за мъст може и да се поуталожи.


# 282
  • Мнения: X

А, нито теб, нито авторката ви пука за детето- решили сте да си прокарате личната правда на всяка цена.

То и родителите не ги е било достатъчно грижа. Хем са го създали и са решили да го пазят в тайна, хем са допуснали и други да разберат, защото нямат достатъчно акъл.
Крайно време беше да го кажеш в прав текст- след като родителите са постъпили безотговорно, не е твоя работа да жалиш едно дете, а може да го прегазиш, за да си отмъстиш. Ние го знаем, нямаше нужда ти толкова страници да мелиш, че искаш да познаваш сестра си и бла, бла, бла.

# 283
  • Мнения: 5 072

Ще даде възможност на детето да се запознае със собствената си сестра и истинския си баща.
Това сигурно нищо не значи,м?


Не значи, разбира се.
Ще бъде твоята дума срещу думата на майка ѝ и твоя баща.
Ти ще тропаш с краче, сочейки прелюбодейците с отмъстителния си пръст, а детето ще е нещастно.
Защото си посяла съмнението, което никога не може да бъде доказано.
Но пък, ще трови съзнанието и чувствата му, докато е живо.

Затова пък, чувството ти за мъст може и да се поуталожи.




Grinning Щом казваш.Интересен сценарии.

# 284
  • Мнения: 2 127
Трябва да се знае. България, че и светът са малки, като нищо вземат, че се залюбят децата им.
Едната ми сестра по много идиотски начин научи, че не е единствено дете на баща си.
Скрит текст:
Имах да се виждам с него за едни документи, той се тропнал с жена си и детето, без абсолютно никакво предупреждение, просто отивам и те са тримата, а от мен се очакваше да се правя на някаква случайна какичка. Само дето нито едната не е извънбрачно дете, а сме от 2-та му брака, с неговите имена и един куп общи познати, негови и на майка ми, въпрос на време беше доброжелателите, които нас ни информираха за всяка тяхна крачка, да се раздрънкат. Че един ден ще се наложи да се оправяме с формалности като наследства, които смятам да й предоставя да се оправя тя, също не го коментирам. Ама, ако съм на нея, хич няма да ми е кеф да вадя удостоверение за наследници и там да видя някакво име, напълно непознато за мен, с презимето и фамилия, същите като моите.
Разбира се, че вината беше моя, че отказах да участвам в театрото и да говоря с недомлъвки, за да не се разбере от думичките издръжка, дело и съдия-изпълнител, че не съм им една дружка от едно време, дето много се е затъжила за тях, та да ги види.

И сега, от гледна точка на отхвърленото дете - ако бях в ситуацията на предполагаемата сестра, изобщо нямаше да умра от щастие, че съм се запознала с истинския си баща и истинската си сестра. Значи, ще ми се наруши вътрешния комфорт, че 1) баща ми не ми е биологичен баща, а до момента точно това съм си мислела и 2) господинчото, дето се е влачел след майка ми, но в нито един момент не е присъствал на важна част от живота ми, не е избирал с мен рокличката за първия учебен ден, не е седял до мен, когато съм болна, не ми е държал ръката, докато ме е било страх от тъмното, а в същото време е бил на една крачка от мен, преструвайки се, че не сме си никакви, ми бил баща, видиш ли. Нещо повече, бил ми ИСТИНСКИЯТ баща. Благодаря, но не, благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт