С какво ви дразнят свекървите - тема 98

  • 49 348
  • 974
  •   1
Отговори
# 840
  • при късмета
  • Мнения: 24 133

Но конкретният пример е, че Ганели има лош опит и заради него отлага второто дете прекалено дълго. Това е лошото, което не бих искала да си случи на мен или моя син.
 
Не е отлагала детето заради това. Колко пъти да го напише, че да го разберете? Отлагала е по чисто финансови причини. Абсолютно сама финансово е издържала голямото си дете и то вече е самостоятелно. Заради това, че голямото ѝ дете вече е самостоятелно и тя САМА по-стабилна финансово и вече може да отгледа още едно, пак сама, вече даже правят опити за бебе. Друга причина да отлага детето не е изтъквала и тя е толкова ясна. Само Абсурт допусна друга възможност, че свекарвата може заради това да е правила всичко, а изобщо разсъжденията ѝ не са в правиланата посока

# 841
  • Мнения: 1 267
Да обобщим: значи разведените с деца са по-лоши, така ли? От кого?
Не си позволявам да генерализирам всички разведени жени с деца като по-лоши от онези без деца. Особено в този форум.
Но конкретният пример е, че Ганели има лош опит и заради него отлага второто дете прекалено дълго. Това е лошото, което не бих искала да си случи на мен или моя син.
Като жена я разбирам, но ако мой роднина е в такава ситуация - толерантността ми ще е до едно време.
В случая не е луд който яде баницата, а който му я дава.


Лошият опит на Ганели е с тази кукумявка, за друг такъв не се споменава и няма нужда да го обсъждаме!
Мен лично в тази ситуация няма как да ме накарат да родя дете. Жената писа - те са на квартира, на нейно име, подчерта, че за детето е ДЪРЖАЛА да поема всичко сама, с по големи доходи е...Въпросът тук е само къде е този мъж?

# 842
  • София
  • Мнения: 19 448
Ами не иска докторска степен, за да прозреш манталитета на жена на 60+ със 7 деца. Писах в тази насока по-назад - жена-домакиня, свикнала мъжът й да определя основните неща, нейната сила е домакинството и къщата. Дали е била много щастлива да бременее на всеки 2 години, и то 7 пъти? Говорим за 70-80-те години, не за средните векове.

Лошият опит на Ганели е с тази кукумявка, за друг такъв не се споменава и няма нужда да го обсъждаме!
Значи още по-зле - след като нейното е поотраснало, отлага другото дете без съществена причина.

# 843
  • при късмета
  • Мнения: 24 133
Да вземеш предвид финансовата страна на гледане на дете, не е сериозна причина? Наистина ли?

# 844
  • София
  • Мнения: 19 448
Да вземеш предвид финансовата страна на гледане на дете, не е сериозна причина? Наистина ли?
Къде прочете, че мъжът иска свое дете на всяка цена, без да могат да си го позволят?

# 845
  • при късмета
  • Мнения: 24 133
В нейните причини мъжа ѝ изобщо липсва като финансов източник. Искала е да е сигурна, че ще се справи пак сама. Сега ще ти извадя цитата, че отиде много назад

# 846
  • Мнения: 1 267
Като не и се е бременеело, да не е! Ганели явно и като образование, и като способности, и явно полова култура може да прецени и реши кога да роди, или по скоро кога може да си го позволи. Да, това вече е странно за омъжена жена. Вторият съпруг трябва да го избира мозъкът, не сърцето. Къде е опората, къде е сигурността?

# 847
  • MI
  • Мнения: 11 868
Куко, има една част от католиците, които просто не използват контрацептиви, дори и днес. Все по-малко са, но ги има, а преди 40 години не са били и толкова малко. Та не изключвам възможността да е от тях свекървата, затова и в началото питах Ганели изрично дали е практикуваща католичка. Смятай в този случай пък за какъв културен сблъсък става дума...

1300 евро не са толкова малко. Съжалявам, но страшно много хора отглеждат 2 деца с такива заплати. Така че това си е просто оправдание, ясно е че несигурността е била много по-голяма фактор, както и конфликтната среда.

# 848
  • при късмета
  • Мнения: 24 133
Ето ти цитата. Какво неясно има не знам
  Аз сама отгледах сина ми той нее имал грижа за него нито финансова нито друга,А тя като майка която иска синът и да има дете не се ли замисли поне веднъж че с това поведение пречи на семейството,и вече казах трябваше ми доверие в мен самата а не в него ,разввждат се хора и без проблеми от мойто естество .Винаги сам мислила че ако един ден глупоста надееле и по някакъв начин го накарат да ме остави как ще се справя ..и ето сега знам че мога и сама пак ако е рекъл бог дано да сме заедно завинаги и да отгледаме детенце.Незабравяйте че имах да гледам синът ми ,сега се гледа сам

# 849
  • София
  • Мнения: 24 839


Абе, кой ражда или не ражда дете заради свекървата, хайде спри се и ти малко!
Абсурт е с твърдението, че свекървата може да искала дете, не аз. Аз категорично смятам, че няма право на това.

Не пиши глупости, а чети с разбиране.

# 850
  • при късмета
  • Мнения: 24 133
Това което се разбира от постовете ти е, че свекървата е взела дяловете на сина си, защото жена му не искала да ражда. Това поражда няколко въпроса, на които ти не даде смислен отговор. От къде е знаела в началото, че няма да иска да ражда и по какви причини? Какво право има свекървата да изисква от друга жена да ражда? И защо трябва Ганели да се съобразява с всичко това, а не с нейните мотиви и разбирания за собствения ѝ брак и дете? Поради тях тезата ти отпада отвсякъде. Още повече, че самата Ганели не потвърди нищо от предположенията ти, ама ти все в тази посока си дълбаеш. Даже и не си призна, че не аз, а ти обърка темите, и ме пращаш в съседна, толкова следиш всичко

# 851
  • София
  • Мнения: 24 839
Това което се разбира от постовете ти е, че свекървата е взела дяловете на сина си, защото жена му не искала да ражда. Това поражда няколко въпроса, на които ти не даде смислен отговор. От къде е знаела в началото, че няма да иска да ражда и по какви причини? Какво право има свекървата да изисква от друга жена да ражда? И защо трябва Ганели да се съобразява с всичко това, а не с нейните мотиви и разбирания за собствения ѝ брак и дете? Поради тях тезата ти отпада отвсякъде. Още повече, че самата Ганели не потвърди нищо от предположенията ти, ама ти все в тази посока си дълбаеш. Даже и не си призна, че не аз, а ти обърка темите, и ме пращаш в съседна, толкова следиш всичко

Не, това единствено ТИ разбираш от постовете ми.
Всички останали разбират точно какво съм написала, така че, ти си продължавай със свободните съчинения.
Не ми пречиш. Mr. Green

# 852
  • София
  • Мнения: 19 448
Като не и се е бременеело, да не е! Ганели явно и като образование, и като способности, и явно полова култура може да прецени и реши кога да роди, или по скоро кога може да си го позволи. Да, това вече е странно за омъжена жена. Вторият съпруг трябва да го избира мозъкът, не сърцето. Къде е опората, къде е сигурността?
Явно не разбираш какво искаме да кажем с nelig, затова ще използвам твоя стил.
Като не е искала свекърва с претенции, да е избрала човек с друга майка или най-добре - без.
Като е искала разбираща свекърва - да е взела разведен с деца, та да са наравно. Нали мозъкът трябва да избира?
А коя култура е по-добра и кой с каква е...позволи да не се съглася с теб.

Свекървата не е изисквала нищо, никъде не пише че е изискано внуче. А за дяловете - има право да ги подари на първия срещнат, както Ганели има право да не я харесва.

# 853
  • при късмета
  • Мнения: 24 133
Аз също не бих направила избора на Ганели. Но това няма никакво значение. Въпреки многото компромиси, които е направила и продължава да прави и да се съобразява, че чак и мъжа си съжалява, съдейки по постовете ѝ, има достатъчно здрав разум.

Абсурт, не се ли усещаш, че вече никой не ти обръща внимание, ако ще да е крайно несъгласен? не само в тази тема. Ти не пречиш и то много отдавна

# 854
  • Мнения: 18 853
За разлика от оня манталитет българките сме доста бунтовни дори когато се примиряваме.Доста свободолюбиви и дръзки за калабрийски католически вкус,може и  това да е  причина да рита свекървата.Били са млади и  несигурни, вече са намерили път и  е време да пуснем темата на жената.
Но  и на мен като на Абсурт се натрапва вкус на  метериализъм.Искаше ми се да е  любов.За  изненада сте коментиращите напоследък.А Ганели си е много добре в преценките,остава да оправдае надеждата на останалите братя и сестри да  е острието ,така ми се струва,че и се възхищават и не могат да я копират, но искат.

Общи условия

Активация на акаунт