МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 13

  • 64 111
  • 766
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 665
Момичета здравейте! Днес взехме резултатите на ММ и много притеснена! Последно януари правихме и беше мнооо по-добра. Месец Април забременях спонтанно, но за жалост с мисед в 10 г. с.
Качвам и двете спермограми и моля за съвет на къде да подхващаме вече. Концентрацията ни е по-зле и от първата спермограма М. Март 2017. Една година пие Профертил, Тристен и фолиева к-на. Вече съм отчаяна!
http://prikachi.com/images.php?images/992/9444992k.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/994/9444994e.jpg

# 226
  • Мнения: 260
 имате 8% нормални сперматозоиди не е чак толкова зле ! Да ви кажа нещо което ме учуди ! Днес бях в турция на преглед и доктора каза че това че моя Мм има само 7% нормални и 27% с ДнК фрагментация изобщо не значи че не може да имаме здрав ембрион по нормален път ! И че моите два аборта с хромозомни аномалии са 60% от яйциклетка и само 10% от сперматозоида ! и 30% случаен принцип ! Просто ни каза че не би искал да ни кара да пробваме още един път ! И за това пристыпваме към инвитро процедура януари ! Simple Smile
Момичета здравейте! Днес взехме резултатите на ММ и много притеснена! Последно януари правихме и беше мнооо по-добра. Месец Април забременях спонтанно, но за жалост с мисед в 10 г. с.
Качвам и двете спермограми и моля за съвет на къде да подхващаме вече. Концентрацията ни е по-зле и от първата спермограма М. Март 2017. Една година пие Профертил, Тристен и фолиева к-на. Вече съм отчаяна!
http://prikachi.com/images.php?images/992/9444992k.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/994/9444994e.jpg

# 227
  • Мнения: 6 308
Сг наистина не е чак толкова лоша. Притеснителното в случая е голямата разлика между 2те СГ  и че са се влошили доста нещата. Съжалявам Хопчи. Не знам какво друго да те посъветвам, освен да говорите с лекар.
      Дано влошаването да е нещо инцидентно.
Пускали ли сте молба за фонда?

# 228
  • Мнения: 665
Сг наистина не е чак толкова лоша. Притеснителното в случая е голямата разлика между 2те СГ  и че са се влошили доста нещата. Съжалявам Хопчи. Не знам какво друго да те посъветвам, освен да говорите с лекар.
      Дано влошаването да е нещо инцидентно.
Пускали ли сте молба за фонда?
Не, не сме. Досега изчаквах и се надявах, но януари мисля да повторим и ще подаваме документи вече. Във вторник ще направим консултация с д-р Даскалова, ще видим какво ще ни каже.....

# 229
  • Мнения: 6 308
Ако не те затруднява, сподели после как е минала консултацията.  Peace
     

# 230
  • Мнения: 19
здравейте ,от 4 г пробваме да си имаме бебе но месе получава и решихме да ходим на доктор в франция мойте следвания са ок а на мъжа ми не са казали още може ли да ми кажете спермограмата на моя мъж как е  







благодаря  предварително  🤗💋

Последна редакция: пн, 26 ное 2018, 12:10 от AnMary

# 231
  • Мнения: 665
Аз не виждам нищо тревожно, напротив идеална ви е спермограмата. Отдолу си пише. Вашите тръби проверени ли са?

# 232
  • Мнения: 293
Здравейте, момичета. Писах наскоро, със СГ от лаборатория от малък град, т.е не беше полезна и вярна..Ее направихме нова в София- клиника Малинов и имаме това.. със ivf специалист не можахме да се консултираме. Бяхме запазили час при уролог д-р Йоцев, който работи с д-р Василев и е много добър. Прегледа мина добре, назначи ни изследвания за тестостерон и ни изписа ни Ортомол форте и Пре-сиид ( отделно по мое назначение пие Спимен, ФК, магарешки бодил, бабини зъби, смятам да направя и бърканицата с меда) Каза да продължаваме с опитите и че шансът ни за успех не е нулев..да, но аз се опасявам с това заключение на СГ, че ще е страшен късмет и чудо ако се случи спонтанна бременност. Моля за съвет, имаме ли шанс, накъде да тръгнем и насочим. Ако след 3 месеца няма подобрение има ли смисъл да чакаме. Инсе дали ще бъде успешно в нашия случай.



Последна редакция: ср, 28 ное 2018, 11:57 от AnMary

# 233
# 234
  • Мнения: 260
 Имате малък обем ! Но ви казвам че с 3% пак може да настъпи бременност ! трябва да посетите не Уролог а АНДРОЛОГ ! за да ви консултира ! Защо не преминете към инвитро ?

# 235
  • Мнения: 293
Скрит текст:
Имате малък обем ! Но ви казвам че с 3% пак може да настъпи бременност ! трябва да посетите не Уролог а АНДРОЛОГ ! за да ви консултира ! Защо не преминете към инвитро ?

Ами този Йотовски е с компетенция и в андрологията, но вероятно ще поискаме мнение от друг специалист. Ще изчакаме 3 месеца да видим има ли подобрение и вече ще се насочим за кандидатстване към фонда. Изобщо не ми е понятно как се случват нещата, но ще трябва да се сблъскаме за жалост. Sad Дали директно инвитро или първо да опитаме с Инсе е чуденката, дали има вероятност да се получи Sad

Последна редакция: ср, 28 ное 2018, 11:58 от AnMary

# 236
  • Мнения: 339
Скрит текст:
Имате малък обем ! Но ви казвам че с 3% пак може да настъпи бременност ! трябва да посетите не Уролог а АНДРОЛОГ ! за да ви консултира ! Защо не преминете към инвитро ?

Ами този Йотовски е с компетенция и в андрологията, но вероятно ще поискаме мнение от друг специалист. Ще изчакаме 3 месеца да видим има ли подобрение и вече ще се насочим за кандидатстване към фонда. Изобщо не ми е понятно как се случват нещата, но ще трябва да се сблъскаме за жалост. Sad Дали директно инвитро или първо да опитаме с Инсе е чуденката, дали има вероятност да се получи Sad

При нас СГ бяха една идея по-добри, но след година и половина опити стигнахме до ИКСИ. Моят съвет е да не губите време и да кандидатствате колкото се може по-скоро. Получаването на заповед отнема 3-4 месеца и през това време може да помислите за една самофинансирана инсеминация. Макар че с тази ниска морфология (1.50%) лично аз не смятам, че инсеминацията ще доведе до успех.

Последна редакция: ср, 28 ное 2018, 11:58 от AnMary

# 237
  • Мнения: 260
 Аз лично съм на мнение че е по добре да си пуснете фонда ! Той отнема 3 месеца ! Докато си пиете хапчетата ! Защото после реално ще загубите ефекта от тях ако те първа пускате след като сте ги испили . трудно се забременяма с такава морфология по естествен път !

Скрит текст:
Имате малък обем ! Но ви казвам че с 3% пак може да настъпи бременност ! трябва да посетите не Уролог а АНДРОЛОГ ! за да ви консултира ! Защо не преминете към инвитро ?

Ами този Йотовски е с компетенция и в андрологията, но вероятно ще поискаме мнение от друг специалист. Ще изчакаме 3 месеца да видим има ли подобрение и вече ще се насочим за кандидатстване към фонда. Изобщо не ми е понятно как се случват нещата, но ще трябва да се сблъскаме за жалост. Sad Дали директно инвитро или първо да опитаме с Инсе е чуденката, дали има вероятност да се получи Sad

Последна редакция: ср, 28 ное 2018, 11:59 от AnMary

# 238
  • Мнения: 1 592
Дерони,

Няма смисъл от Инсеминация с тия показатели според мене- това е метод , който по принцип има 15-20% успеваемост .
Прилага се при леки отклонения по 1 показател - вие имате отклонения по 3 показателя: концентрация, подвижност и морфология. Ако някой док. ти препоръчва инсем. , то е за пари .

Ние сме с подобно СГ и за 8 години имам една спонтанна бременност - неуспешна.
Така че не си губете времето , а кандидатсвайте за Фонда и си правете естествени опити ( то не пречи) , всичко се случва...засичай ОВУ, но не възлагай надежди на инсеминация - поне според мен.

# 239
  • София
  • Мнения: 1 133
deronii, с тази спермограма инсеминацията би било изключително голям късмет, ако помогне, но не съм въобще оптимист. Естественото забременяване не е изключено, но е малко вероятно.
Най-добре си пийте добавките, след 1 месец направете нова спермограма в друга репродуктивна клиника, минете през андролог и вземете становище от него и с двете спермограми, становището на андролога плюс изследване на АМХ за теб отивате в избраната репродуктивна клиника, за да подготвите документите за фонда. Хубаво е да се консултирате и с репродуктивния специалист, към който мислите да се обърнете - той ще ви изготви също документ /мисля епикриза беше/, необходима за кандидатстване по фонда. Не губете излишно време, ами кандидатствайте в първия възможен момент - одобрението от ЦАР отнема 3 - 3,5 месеца - тъкмо ще има натрупване в организма на приеманите добавки /не ги спирайте преди инвитрото или иксито - няма смисъл да ги пиете 3 месеца и след това да чакате 3 месеца за заповед, защото след спирането на добавките спермограмата пак може бързо да се влоши, дори временно да се е подобрила/.   

Общи условия

Активация на акаунт