В момента чета ... 59

  • 68 071
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
phil, "Малкият приятел" за 3 дни?! Респект Grinning И аз я обожавам тази книга, но мисля, че я четох около 10-тина дни. Сега като се замисля, въпреки че масово сравняват Дона Тарт с Дикенс, всъщност тя е по-близка като натюрел  и дълбочина на психологизма до Достоевски.

Относно Акунин и приключенията на Фандорин и аз бих казала, че ще успееш да се насладиш най-много на поредицата, ако проследиш израстването на героя, а то е огромно за 15 книги Simple Smile Макар че имам приятели, които не се сдържаха и четоха последната излязла от поредицата - "Не се сбогувам" - като първа среща с Фандорин. И пак им хареса, защото дава изключително интересна картина на Октомврийската революция. Просто не можаха да хванат препратките към предишните книги и динамиката Фандорин - Маса (той е неговия помощник (ако говорим с комиксовата терминология - сайдкик Wink ) - азиатец, който е страшно забавен и чрез него Акунин показва адски интересно азиатската култура. Самият автор е японист с много детайлни познания за нея.

# 76
  • Мнения: 25 615
И аз сред феновете на Фандорин. Оказа се идеалното за мен плажно четиво.
И като ги подкарах една след друга...  Laughing

# 77
  • Мнения: 1 729
Прочетох две страхотни книги

"Да живееш нататък" на Нарине Абгарян. Тежка и силна книга за жестокостите на войната и за силата на живота.

"Степни богове" на Андрей Геласимов. В тази книга има на пръв поглед много несъвместими неща, но се е получил невероятен синхрон.
Едно момче в руската степ, един японски военопленник, много разкази за самураи, за чест, приятелство, война и зли духове.

А сега съм в компанията на "Камен и пиратите от 5 г" на Елена Павлова, която се очертава също чудесна книга.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 244

Относно Акунин и приключенията на Фандорин и аз бих казала, че ще успееш да се насладиш най-много на поредицата, ако проследиш израстването на героя, а то е огромно за 15 книги Simple Smile Макар че имам приятели, които не се сдържаха и четоха последната излязла от поредицата - "Не се сбогувам" - като първа среща с Фандорин. И пак им хареса, защото дава изключително интересна картина на Октомврийската революция. Просто не можаха да хванат препратките към предишните книги и динамиката Фандорин - Маса (той е неговия помощник (ако говорим с комиксовата терминология - сайдкик Wink ) - азиатец, който е страшно забавен и чрез него Акунин показва адски интересно азиатската култура. Самият автор е японист с много детайлни познания за нея.

Дам, така и предположих, той такова рязко повишение и одобрение получава още в Азазел, някак си личи, че няма да са просто отделни случаи Simple Smile Атакувам значи антиквариатите

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 5 937
И аз прочетох Сол при солта. Хареса ми, обичам книги, които се развиват по време на войните.

Започнах Човек без куче. Абе прочетох 100страници, ама то нищо не се случва в тая книга, никакво действие. Страшно объркана и елементарно написана и май ще я зарязвам.

Вече съм в чуденка какво да започна. Напоследък твърде много книги оставих недочетени. Или ме е хванала апатия, или не попадам на читави романи.

# 80
  • Мнения: 11
Шогун на Джеймс Клавел, много  ми харесва, много различна от всичко, което съм чела досега

# 81
  • Мнения: 5 405
lili_78, зарязвай я, наистина не си струва, нищо кой знае какво впечатляващо не се случва. Grinning

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 5 937
Оставих я снощи и започнах Да четеш Лолита в Техеран. Съвсем различен изказ, още от началото ме грабна, надявам се да е така до края.

# 83
  • Мнения: 6 346
Приключих A Column of Fire на Фолет и останах с много добри впечатления. За мен третата част е равностойна на първата. Винаги ми е било интересно да чета за този период от историята на Англия (управлението на Елизабет І), а тук авторът вплита историите на героите си в знаковите събития от онзи период и в Англия, и във Франция - гоненията на протестантите във Франция и Вартоломеевата нощ, стремежът на Елизабет да наложи религиозна толерантност в страната, опитите за преврат срещу кралицата. Втората част наистина беше по-слаба, но в третата Фолет компенсира.

Започвам един роман на Арне Дал - първа среща с автора, ще видим. Междувременно ще трябва да прекъсна Till minne av en villkorslös kärlek, просто ми става много да чета три книги... В момента, като изключим Арне Дал, приоритет ми е книгата на една американка (From Hyper to Hypo to Healing - Barbara Lougheed), която е написана на базата на собствения й опит с хипотиреоидизма, но съдържа и още много информация, на пръв поглед безценна, която е извлечена от проучвания, а също и практически съвети към изправените пред предизвикателството на това състояние.

# 84
  • Мнения: 5 355
В момента чета "4 3 2 1" на Пол Остър. Колибри направо ме забиха в земята с тия 101.6 градуса Shocked Явно книгата ще е така до края, без обръщане на американските мерни единици в европейски Rolling Eyes Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 25 615
Попадна ми случайно в електронен вариант книга, която съм чела преди много години и помня, че ме беше впечатлила – "Сенки" на Джон Сол.
Започнах я и се оказа, че пак ми е интересна.

Скрит текст:

# 86
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
След Колекционерът на кости се връщам към добрата стара Лекберг. Имам 3-4 книги от поредицата да дочета, не искам да я оставям недовършена( а не мога да изчета една след друга повече от 2 книги от която и да е поредица). Русалката е наред.

# 87
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
За Читанка имам един въпрос:
Скрит текст:
Как мога да намирам книги там, които са директно качени и могат да се четат от сайта, без да свалям някакви файлове? Както напр. тази горе "Сенки" - https://chitanka.info/text/3159-senki

# 88
  • Мнения: 8 229
abc, не разбирам какъв точно е проблемът. От Читанка съм чела много книги директно в сайта, без да ги свалям. Обикновено това са книги, които съм чела през телефона, повече докато чакам някъде, като съм в движение, по-кратки и не съм си правила труда да свалям файловете. Преди години, когато още нямах четец, пак четях директно от сайта. Има опция да се види съдържанието, запазвах си страницата, до която съм стигнала.

# 89
  • Мнения: 212
Дочетох Ремарк "На Западния фронт нищо ново", продължих с него - "Обратният път", понеже двете бяха в едно издание. Приключих я вчера. Със смесени чувства съм. Въздействат ми. Усеща се линията на войната. Героите обаче ми се виждат някак безплътни, като призраци. Сигурно е трудно да се опише, тази разруха която се изпитва в такива времена, на погубена младост, живот. Вероятно заради наблягането повече на психологическото и душевно състояние на героите съм го почувствала така. Бих прочела и другите му романи.
Започнах днес Антон Дончев - "Сказание за Хан Аспарух, княз Слав и жреца Терес".

Общи условия

Активация на акаунт