За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 69

  • 34 135
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Това ми се струва невероятно честно казано в тая история. Не вярвам че има бебе, което на 2 часа ще изяжда по 150 мл. АМ. Ако действително се храни на 2 часа веднъж ще изяде 180, друг път 100, друг път 70. Детето си показва кога колко е гладно. Та не вярвам всеки път да изпива по 150 освен ако не му го дават нсила, което не знам честно казано е ли е възможно, по-скоро не.

# 676
  • Мнения: 207
Това ми се струва невероятно честно казано в тая история. Не вярвам че има бебе, което на 2 часа ще изяжда по 150 мл. АМ. Ако действително се храни на 2 часа веднъж ще изяде 180, друг път 100, друг път 70. Детето си показва кога колко е гладно. Та не вярвам всеки път да изпива по 150 освен ако не му го дават нсила, което не знам честно казано е ли е възможно, по-скоро не.


Свидетел съм как детето просто си ги изяжда 150 мл абсолютно всеки път. Нощем се будил по 3 пъти да яде.

Но тя сама си е виновна. В началото детето си спеше. По време на коликите се будеше често и тя все го държеше на шише. Сега всяка седмица ходят при педито. Не само заради теглото но на 4 месеца малкия дори не може да си вдигне главата педиатърката каза че е от теглото и защото бебето не е оставяно по корем за да се опитва само да вдига главицата си. На всичко отгоре има и плоска глава. Но всичко това идва от родителите.

# 677
  • Мнения: 4 660
Almond eyes
Четох за такова бебе в фейс групата на априлките. До един момент е пиело 150 мл АМ на 2 часа, но после отказало. А сега майката се чуди защо не пие мляко, а яде само твърда храна. Явно му е писнало да пие такова количество на 2 часа.

# 678
  • Мнения: 7 776
Almond eyes
Четох за такова бебе в фейс групата на априлките. До един момент е пиело 150 мл АМ на 2 часа, но после отказало. А сега майката се чуди защо не пие мляко, а яде само твърда храна. Явно му е писнало да пие такова количество на 2 часа.

Не е нормално бебе под годинка да отказва мляко. Нито пък другото, дето не може да си вдигне главата. Потресаващи истории.

# 679
  • Мнения: 4 660
Да така е...

# 680
  • София
  • Мнения: 3 050
Моето момиче пък е много слабичко. Едва 7400гр. на 9++ Беше първите 4 месеца само на кърма и като единия месец ми качи само 350гр. започнах да дохранвам. До скоро пишеше максимално 150мл. и просто не искаше повече.

# 681
  • София
  • Мнения: 2 702
Не виждам защо трябва да се дохранва, ако детето не плаче и е доволно? Да ги тъпчем ли? Пълни глупости са тези норми. Може да качват по килограм първите два месеца, но после намаляват на 600, 300гр. Хайде, моля, няма да ги колим за Коледа. Моята дъщеря беше 9кг на годинка, но много пъргава и подвижна. Има някой дебеланковци и на година и половина още ходят с помощ...

# 682
  • Мнения: 207
Не виждам защо трябва да се дохранва, ако детето не плаче и е доволно? Да ги тъпчем ли? Пълни глупости са тези норми. Може да качват по килограм първите два месеца, но после намаляват на 600, 300гр. Хайде, моля, няма да ги колим за Коледа. Моята дъщеря беше 9кг на годинка, но много пъргава и подвижна. Има някой дебеланковци и на година и половина още ходят с помощ...

Подкрепям с две ръце ✌🏻✌🏻

# 683
  • София
  • Мнения: 39 820
Здравейте, тази сутрин бебето ми ( на 1 месец) се събуди със “закърпено” оче от гурлички и й капнах кърма, така ми каза баба ми. Дали е ОК?
Бабите така лекуват очи. Лекар би казал друго.
Направете консултация с педиатър.

# 684
  • Мнения: 2 652
И нашата баба казва така. Но не съм го прилагала. От всички бебешки девитини прилагам само капка лимон при хлъцка

# 685
  • Мнения: 479
Здравейте, тази сутрин бебето ми ( на 1 месец) се събуди със “закърпено” оче от гурлички и й капнах кърма, така ми каза баба ми. Дали е ОК?
Бабите така лекуват очи. Лекар би казал друго.
Направете консултация с педиатър.
Помага и често измиване отвън навътре с лайка или преведена вода, по-честичко. Промиват се и двете очи, всеки път с ново тампонче за всяко око. Случваше ни се много често, една нощ през нощта, не можеше да си отвори окото дори.

# 686
  • Мнения: 1 238
Мерси, ще преваря вода и ще почистя.
Здравейте, тази сутрин бебето ми ( на 1 месец) се събуди със “закърпено” оче от гурлички и й капнах кърма, така ми каза баба ми. Дали е ОК?
Бабите така лекуват очи. Лекар би казал друго.
Направете консултация с педиатър.
Помага и често измиване отвън навътре с лайка или преведена вода, по-честичко. Промиват се и двете очи, всеки път с ново тампонче за всяко око. Случваше ни се много често, една нощ през нощта, не можеше да си отвори окото дори.

# 687
  • София
  • Мнения: 39 820
Може и с физиологичен разтвор. Купете си разтвор на дози.
Правила съм промивки и с лайка, но педиатърката изрично ме предупреди, че лайката е алерген.

# 688
  • Мнения: X
Има някой дебеланковци и на година и половина още ходят с помощ...
Малко злобичка тук лъхна ми се струва...
Че има деца не в нормите, има, но пък аз поне не бих си позволила така да коментирам - дебеланко (за бебе) ходи с помощ щото е дебеланко де...
И после искаме да учим децата да не квалифицират останалите деца...

Това ми се струва невероятно честно казано в тая история. Не вярвам че има бебе, което на 2 часа ще изяжда по 150 мл. АМ. Ако действително се храни на 2 часа веднъж ще изяде 180, друг път 100, друг път 70. Детето си показва кога колко е гладно. Та не вярвам всеки път да изпива по 150 освен ако не му го дават нсила, което не знам честно казано е ли е възможно, по-скоро не.


Свидетел съм как детето просто си ги изяжда 150 мл абсолютно всеки път. Нощем се будил по 3 пъти да яде.

Но тя сама си е виновна. В началото детето си спеше. По време на коликите се будеше често и тя все го държеше на шише. Сега всяка седмица ходят при педито. Не само заради теглото но на 4 месеца малкия дори не може да си вдигне главата педиатърката каза че е от теглото и защото бебето не е оставяно по корем за да се опитва само да вдига главицата си. На всичко отгоре има и плоска глава. Но всичко това идва от родителите.

И тука пак злобичка. Важното е не на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле. Или така да се каже ей на като не слуша, сега ще ходи при педи, а и на всичкото отгоре с плоска глава...

# 689
  • Мнения: 4 660
Ще споделя опит всеки сам решава как да лекува бебето си от гурели.
5 месеца мъчех бебето си с чистене с физиологичен разтвор , масажи ,капене на антибиотични капки най-различни + вземане на секрет от окото.
Когато видеше , че посягам към очите почваше да плаче
Излекува се 5 дена по 1 капка кърма на всяко око от друга мама ,защото сме на АМ.
Педиатърът не можа да излекува гурелите за 5 те месеца ,а кърмата излекува за 5 дена !!!

Общи условия

Активация на акаунт