Ще ставам чичо. Подарък?

  • 3 090
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 877
Защо не направиш един детски влог?Внеси тези 100лв на името на детето. Така и на всеки следващ празник няма да се чудиш какво да подаряваш, а просто ще внасяш някой лев. Неусетно докато детето порасне ще се е натрупала една много добра сума.
Супер идея!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 493
Подкрепям идеята за влога! Наистина страхотно! Ще вземад а го приложа и в нашето семейство Wink

# 17
  • Мнения: 299
Най-добре питай сестра ти от какво има нужда.
Аз самата наскоро станах леля и също питах брат ми и жена му от какво имат нужда и им купихме креватчето за бебето.
Не мисля, че идеята за детските влогове е много добра. Парите детето може да ги ползва като стане на 18 години, а това са много години и не е ясно до колко ще са се обезценили тези пари.
При нас се случи следното нещо - баба ми и дядо ми бяха направили детски влог на мое име и когато имаха пари внасяха в него. Сумата беше станала значителна и спокойно можеше да стигне да се обзаведе прилично част от едно жилище, но след 1989 и последвалата инфлация след това порите просто заминаха. Накрая бяха останали към 30-40 лв и много, много  горчивина.

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Попитай какво има  още да се купува.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 530
Най-добре питай сестра ти от какво има нужда.
Аз самата наскоро станах леля и също питах брат ми и жена му от какво имат нужда и им купихме креватчето за бебето.
Не мисля, че идеята за детските влогове е много добра. Парите детето може да ги ползва като стане на 18 години, а това са много години и не е ясно до колко ще са се обезценили тези пари.
При нас се случи следното нещо - баба ми и дядо ми бяха направили детски влог на мое име и когато имаха пари внасяха в него. Сумата беше станала значителна и спокойно можеше да стигне да се обзаведе прилично част от едно жилище, но след 1989 и последвалата инфлация след това порите просто заминаха. Накрая бяха останали към 30-40 лв и много, много  горчивина.




Нямам думи... Съществуват и валутни влогове.

Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 09:10 от bifana

# 20
  • Мнения: 177
Питай!!!Най-правилното решение!!!

# 21
  • Мнения: 3 268
дай им паричките най-добре,но не отивай при бебчо с празни ръце,непременно вземи играчка от плат за бебе,те не са скъпи Flutter

# 22
  • Мнения: 1 172
Ако искаш да си сигурен, че с тези пари ще бъде купено нещо за детето, вземи ваучер от детски магазин. Така родителите, ще могат да преценят какво да купят впоследствие, а и ще си го изберат сами - ако трябва и ще си доплатят в случай че харесат по-скъпо столче от това, което ти си имал предвид, определяйки стойността на подаръка.  Ще се избегне и дублирането на подаръци.
За мен това е най-удачния вариант. По принцип не одобрявам даването на пари на ръка, защото опитът ми показва, че тези пари по-често отиват по други предназначения. А доколкото разбирам, искаш да направиш подарък за бебето, а не да подпомогнеш мнадото семейство. Идеята за влог също е добра, но ако си сигурен, че сестра ти и мъжа й могат да си поемат разходите по бебето (ако ще трябва веднага да се изтеглят тези пари, за да се купи с тях количка, легло или столче за кола, това, че е детски влог ще им създаде повече проблеми...)

# 23
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Най-добре питай сестра ти от какво има нужда.
Аз самата наскоро станах леля и също питах брат ми и жена му от какво имат нужда и им купихме креватчето за бебето.
Не мисля, че идеята за детските влогове е много добра. Парите детето може да ги ползва като стане на 18 години, а това са много години и не е ясно до колко ще са се обезценили тези пари.
При нас се случи следното нещо - баба ми и дядо ми бяха направили детски влог на мое име и когато имаха пари внасяха в него. Сумата беше станала значителна и спокойно можеше да стигне да се обзаведе прилично част от едно жилище, но след 1989 и последвалата инфлация след това порите просто заминаха. Накрая бяха останали към 30-40 лв и много, много  горчивина.




Нямам думи... Съществуват и валутни влогове.

Да, съществуват, но след 18г. "я камилата, я камиларя". Съвсем наскоро ни се наложи да изтеглиме влога на малката, просто защото детето трябва да живее всеки ден, докато стане на 18г . Ако сестра ти е добре материално, не е лоша идеята, но иначе едва ли много ще се зарадва сега, когато би имала нужда от много неща. Даже един пакет памперси е от помощ.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 621
Нашия чичо ни подари столче за кола. Горе-долу толкова пари му е излязло, колкото ти си отделил. Peace

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Моят брат ни подари количка,но това е доста над сумата,която ти си определил.Най-добре попитай сестра си,при нас стана точно така.Той ми каза каква сума е решил да похарчи излязохме заедно и аз си избрах това,от което имах нужда.

   Иначе като варианти можеш да и предложиш-кошница за кола/за новородено/,или столче за по-големи деца,шезлонг,бебефон,хубава проходилка,люлка... Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 156
И аз не бих препоръчала влог, освен ако не е в Швейцария. Дядо ми и баща ми са внасяли с години доста крупни суми за 80-те години и накрая след смяната на парите изтеглих 20 или 30 лева. Не забравяйте и фалиралите банки преди 10-на години.

# 27
  • Мнения: 299
Нямам думи... Съществуват и валутни влогове.
Да, валутни влогове съществуват сега, но не и през 80-те години.
Мога да ти дам и други примери за мои приятели, които загубиха много само от курсова разлика и за такива, които спечелиха. Но става въпрос за много къси срокове, а какво ще бъде след 18 години само времето ще покаже.
И аз не бих препоръчала влог, освен ако не е в Швейцария. Дядо ми и баща ми са внасяли с години доста крупни суми за 80-те години и накрая след смяната на парите изтеглих 20 или 30 лева. Не забравяйте и фалиралите банки преди 10-на години.
Styper, точно това имах предвид. За съжаление, много хора пострадаха.  Sad
Извинявайте за отклонението от темата.

# 28
  • Мнения: 3 268
КОЛКО МНОГО ВАРИАНТИ СА ТИ ДАЛИ,СЕГА ОСТАВА ДА РЕШИШ Hug

# 29
КОЛКО МНОГО ВАРИАНТИ СА ТИ ДАЛИ,СЕГА ОСТАВА ДА РЕШИШ Hug

Благодаря за което Simple Smile

Наистина ще ставам вуйчо а не чичо, ама както и да е - това няма такова значение.

Дано всичко да е наред и прецених, че ще взема един албум със снимки и с останалите пари ще отидем със сестра ми да избере нещо. Реших да добавя още някой лев, но проблемът е, че все пак съм на 17 и малко нагорно ще дойде. К'во пък толкова може да не се ходи на море с приятели тази година. Последните дни като идиот се заглеждам по майките с деца, които минават покрай мен - оглеждам техническото осигуряване Grinning (колички, столчета за кола и такива неща).

За албума също продължавам да се колебая. От една страна е хубав подарък, но все пак има цифрова фотография вече, пък и "таткото" е малко фен на тази тема и има и някакъв нецифров фотоапарат, с който прави снимки с нестандартни размери. Те едвали биха се събрали там. Още за този албум се колебая. Вместо него мога да купя нещо златно/сребърно, но реално ще бъде нещо, което ще е нефункционално - само ще потъне в някой шкаф и ще се пази за напред. Поне с мойте златни кръстчета и тнт стана така - още са отатък в хола в някакви чекмеджета...

Общи условия

Активация на акаунт