до мамите от Пловдив

  • 1 155
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 102
А някой знае ли колко струва VIP стаята в Окръжна?

# 16
  • Мнения: 7 186
Как така уговорка с анестезиолог за упойката,ами ако той същия не е на смяна тогава?Понеже аз ще съм с уговорка с лекар и на него ще платя дори и да не е на смяна да присъства,но и на анестезиолога ли трябва? newsm78

За багажа:Това всичко по примерните списъци ще взема, но да не ми се скарат, че мъкна много багаж?И къде ще седи чантата докато раждам?Все пак има и лични неща вътре и скъпи уреди като телефон,фотоапарат,помпа???

И как така само на виповете дават свиждане ами аз като не плащам за стая и нямам право да ме види никой ли?А дали наистина дават ти да излезнеш,поне ако мога това да правя!?

Ако искаш епидурална трябва да говориш с гинеколога, който ще ангажираш. Той ще се погрижи да осигури анестезиолог.
За багажа са ти казали. Моят багаж го пренесоха санитарките.
А относно свиждането забранено е от шефа им от гледна точка да се избегнат вътреболнични инфекции, особено в следоперативния сектор. Иначе не съм съгласна с това, че във ВИП- овете може да има свиждане, а в обикновените стаи не. Не е справедливо. Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 671
А някой знае ли колко струва VIP стаята в Окръжна?

Инфото ми е от 2005 г. - 200 лв. за секциото, по 100 лв. за нормалните родилки, дано не греша. Малко скъпичко в сравнение с ВМИ или Весела, където е по 10 лв. на ден

# 18
  • Мнения: 7 186
А някой знае ли колко струва VIP стаята в Окръжна?

Инфото ми е от 2005 г. - 200 лв. за секциото, по 100 лв. за нормалните родилки, дано не греша. Малко скъпичко в сравнение с ВМИ или Весела, където е по 10 лв. на ден

Да, толкова струва.

# 19
  • Мнения: 355
Раждах в Окръжна, секцио, в края на 2004 г. Доволна съм- чисто е, ново, персоналът е вежлив. И аз се бях притеснила за багажа, само звънях по телефона на близките ми дали са сложили това и онова (нямаше как да си го подготвя сама, тък като лежах там повече от месец и половина за задържане). В крайна сметка и да забравиш нещо - долу в магазинчетата има почти всичко необходимо, в болницата има и аптека. Пък и близките ти винаги могат да дойдат и да ти предадат по персонала каквото ти трябва. Аз се бях навила за ВИП, но вече беше зает и бях в нормална стая. Ще видиш стаите, и ще разбереш, че просто не си струва да даваш 200 лв. за ВИП. Има и нещо друго - от съображения за здравето на бебето и родилката е по-добре да се избягват многото посещения. Всеки посетител е потенциален носител на микроби и вируси - нещо, от което ти и най-вече бебето нямате нужда в този момент. Освен това поемаш риска не само от своите посетители, а и от тези на другата майка, настанена в твоята ВИП стая. Това че във ВИПа пускат посетители го разбрах, чак след като родих и бях още по-доволна, че не съм настанена там. Не видях дали другите майки са ти писали за децата - те са настанени в една стая в края на коридора на отделението и можеш да ходиш да си виждаш бебока или да питаш лекарките за него, ако нещо те притеснява.
На 2-3 ден след раждането (когато можех да ставам) излезох от отделението със разрешение на лекаря по смяна и отидох да видя децата си, настанени тогава в други сектори. Тогава се видях и с мъжа ми. не зная как е сега, но тогава вратата на отделението се отваряше само отвътре и ако си отвън - не можеш да влезеш, без да те разберат, че си излязъл. Но хората са човечни там, и си мисля, че една кратка разходка в коридора извън сектора, с който е дошъл да те види, не е престъпление.
Успешно раждане!

Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 12:53 от Ronya

# 20
  • Мнения: 2 481
Duhi_puhi искам да те питам за окръжна!Колко е вип стаята наистина ли е по 100 лв на ден?
За бебето носи ли дрешки и одеалце,а шише и биби?
На мен моя док при който ще съм с уговорка ми каза само памперси да нося и за мен долен и горен чаршаф и термометър,лигнин!Друго нищо!
Ама аз ще нося бая багаж по списък от форума!
Ти при кой ражда ако не е тайна!
И ако си на легло примерно след секцио,кой се грижи за теб сестрите ли?

А и още нещо,дрешките и изобщо багажа с теб ли ги носиш или после ти ги донасят! newsm78

# 21
  • Мнения: 7 186
Duhi_puhi искам да те питам за окръжна!Колко е вип стаята наистина ли е по 100 лв на ден?
За бебето носи ли дрешки и одеалце,а шише и биби?
На мен моя док при който ще съм с уговорка ми каза само памперси да нося и за мен долен и горен чаршаф и термометър,лигнин!Друго нищо!
Ама аз ще нося бая багаж по списък от форума!
Ти при кой ражда ако не е тайна!
И ако си на легло примерно след секцио,кой се грижи за теб сестрите ли?

А и още нещо,дрешките и изобщо багажа с теб ли ги носиш или после ти ги донасят! newsm78

ВИП стаята е 100 лв/ нормално, 200 лв/ секцио и сумата е за целия престой.
Одеялце се носи, дрехи- не, защото бебетата ги повиват, шишета и биби също не се носят, само по желание. Трябва да занесеш пелени и памперси.
След секцио те обслужват акушерките и санитарките в сектора, във всяка стая има звънец и при нужда ги викаш, идват на секундата. Peace
Багажа може и после да го донесат близките ти.

# 22
  • Мнения: 2 481
Lady Marmalade Благодаря ти за информацията,ние с татито се облещихме като съм разбрала, че е по 100 лв на ден!Е 100 лв за целия престой бива!

 Hug Hug Hug

Засега друго не се сещам да питам!Мерси много!

Общи условия

Активация на акаунт