Цветята в нашия дом /тема 75/

  • 51 332
  • 752
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 22 867
Да не в Орнигулатум (гарвански лук)?

Ако въпросът е към мен, идея си нямам, подарък ми е цветето. Сега разгледах в гугъл, не, не е такова. Много прилича на кала (не че съм гледала, ами по снимки), с подобни бели цветове, които много интересно ставаха зеленикави, като листата някои дни, сигурно от моето гледане. ooooh!

# 196
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
широчки са листата. на кала ми прилича.
лабрекс, пръсни с нещо за тия зверове, но не се връзвай много.
форсират ги за да цъфнат по никое време и са много изнежени.
ако не върви и не върви, остави я да заспи, когато изсъхнат листата може да я извадиш да постои "на голо", а може да я оставиш в саксията. изчакай месец и започни да я събуждаш.
успех

# 197
  • Мнения: 22 867
широчки са листата. на кала ми прилича.
лабрекс, пръсни с нещо за тия зверове, но не се връзвай много.
форсират ги за да цъфнат по никое време и са много изнежени.
ако не върви и не върви, остави я да заспи, когато изсъхнат листата може да я извадиш да постои "на голо", а може да я оставиш в саксията. изчакай месец и започни да я събуждаш.
успех

st. Dobri, искаш да кажеш, че е възможно възкресяване? Уф, срам ме е от хората, дето ми я подариха, голяма съм калпазанка. Много беше нацъфтяла, с много цветове, сега е като.......дъргел, пет листа на кръст и те пожълтели и клюмнали. Ами ще пробвам, пък дано се получи това с възкресяването. Тенкю ти много! bouquet

Останките в момента:
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 22 дек 2018, 18:44 от labrex

# 198
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
не е възкресяване, просто калата заспива и се събужда. като амарилисът и каменното цвете Simple Smile и като кокичетата и зюмбюлите в градината.
щом си виждала цветовете е по-лесно. разгледай картинки на цъфнали кали и виж твоето такова ли е. не обръщай внимание на цвета на фунийката Simple Smile

# 199
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 749
Моите кали са на двора. Тъпчат ми ги, режат ги,уж не ги били видели,ама после пак покарват листа. Според мен са преполяти. Изрежи листата и ги остави да се съвземат.HugFlowers Seedling

# 200
  • Мнения: 22 867
Моите кали са на двора. Тъпчат ми ги, режат ги,уж не ги били видели,ама после пак покарват листа. Според мен са преполяти. Изрежи листата и ги остави да се съвземат.HugFlowers Seedling

danilu, чак ти се зарадвах на съвета, защото то едни листа, жълти, висят, прекършени, абе направих го на нищо цветенцето, дано си има живот да се съвземе! Уж не поливам често, по-скоро позабравям, ама другите ми цветя са ми свикнали явно, че все още оцеляват. Това, новичкото, обаче........Благодаря, ще ги резна, пък ще видим! bouquet

# 201
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 749
Ще се съвземат калиите. Имам ги от десет години и им се радвам май смо когато цъфнат. Иначе,малко ме е срам, ама почти ги забравям. Сега ми цъфтят стерлициите. Красавици.

# 202
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Simple Smile не е за хвалба - вчера минах през ЛИДЛ, не бях ходила отдавна и се заглеждах във всичко Simple Smile
та там попаднах на някакви къдрави кали. без цвят, но листата бяха много интересни.
Simple Smile  имаше и папрат с широки листа. Simple Smile и още нещо, което ми заприлича на замиокулкас
всички бяха обявени за ... Палми Simple Smile

# 203
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Simple Smile не е за хвалба - вчера минах през ЛИДЛ, не бях ходила отдавна и се заглеждах във всичко Simple Smile
та там попаднах на някакви къдрави кали. без цвят, но листата бяха много интересни.
Simple Smile  имаше и папрат с широки листа. Simple Smile и още нещо, което ми заприлича на замиокулкас
всички бяха обявени за ... Палми Simple Smile

Някой "разбирач" кАт мен се е намесил дето не му е работата! Mr. Green

Орязах листата, да видим ще яде ли Асан баница.......след време! Simple Smile bouquet

# 204
  • Варна/Филаделфия
  • Мнения: 500
Здравейте, мили хора,
Имам едно цвете, май драцена Flushed Но нещо започна да линее. В долната част падат листата, бавно, но сигурно. Лятото я бях преполяла и се беше напълнила с мушици. Засуших, слагах кибритени клечки, нещата уж се оправиха. Сега това..
Както се разбира, не съм наясно въобще! Моля за помощ. Слагам и две снимки.

Последна редакция: пн, 24 дек 2018, 11:10 от Mery D Eve

# 205
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
съхненето на крайчетата на листата обикновено е от липса на въздушна влажност.опитай с пулверизиране.
Simple Smile иманови листа - ще я бъде.

# 206
  • Мнения: 5 248
Аз бих добавила, че саксията ви е голяма за това тънко стъбло. Бих я пресадила в нова пръст.

# 207
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 749
Според мен енормално да съхнат най-долните листа. При моите две драцени подобни на твоята, става целегодишно така и стеблото се удебелява и китката расте.

# 208
  • Монтана
  • Мнения: 134
мойта драцена е същата ,ама я пресях.И нищо!Абе надигнала чак корените  пръста отгоре стърчи а тя не е висока .Какво да я правя?В каква саксия да я съдя?Тя е малка а корените огромни ..не доуявам?

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Здравейте, имам една голяма драцена, 160см, която спешно се нуждае да се присади в по-голяма саксия. Знам, че зимата не се правят такива неща, страхувам се да не я съсипя.. Но пък до пролетта има много време..

Общи условия

Активация на акаунт