Цветята в нашия дом /тема 75/

  • 51 276
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 5 883
Подобно е на литопс, но малко по-различен режим на поливане и цъфтеж има. Може да потърсите подробно в интернет. И то поне 7-8 месеца изобщо не се полива.

# 736
  • Мнения: 14 072
Ще се окаже, че си имам великденче, а не коледниче, за каквото си го купих. Плаче за по-голяма саксия, но като прецъфти.




Не трябва ли да се направи нова тема?

# 737
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моите коледничета/великденчета цъфтят и по Коледа, и по Великден.

# 738
  • Мнения: 14 072
В крайна сметка две растения ли са или е едно и също? Четох днес в нета, че има коледниче и великденче, и много си приличали. За мен е едно и също, не виждам разлика. Rolling Eyes

# 739
  • Мнения: 2 230
Едно и също е, все кактус. Разликата е само в периода на цъфтеж.

# 740
  • Мнения: 904
Дайте мнение дали да си изнасям вече китайските рози или още е хладно. Много ми се иска ,но се колебая все пак защото са топлолюбиви.

# 741
  • Мнения: 705
Дайте мнение дали да си изнасям вече китайските рози или още е хладно. Много ми се иска ,но се колебая все пак защото са топлолюбиви.

На мен китайски рози изобщо не ни варвят.  Даваха ми и вкоренени, и от резник, но не вървят и това е. Ляндрото също не ни върви

# 742
  • Мнения: 14 780
Аз имам от есента китайска роза,много лесно я захванах и сега стана много голяма и красива. Чудя се и аз дали да я изнасям или е студено още. Жената,която ми даде резници я държи от пролет до късна есен навън и е огромна,но мен малко ме е страх да я изнеса. 😃 Имам една малка,освен с нея да пробвам.

# 743
  • Мнения: 705
Аз обърках. Моето не е било китайска роза а хибискус, но тук някой и на него викат китайска роза

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 3 219
Хибискус = китайска роза Wink
Моята отдавна е на терасата Simple Smile

# 745
  • Мнения: 705

Моят изглеждаше като този

# 746
  • София
  • Мнения: 39 758
А, и моят хибискус е на балкона, ама е бебе още Simple Smile Само зелени листенца пуска.

# 747
  • Мнения: 904
Да попитам също терасите ви открити ли са или затворени, това има значение
Ще ги изнасям другата седмица и аз вече. А иначе и аз така знам ,че хибискус и китайска роза е едно и също растение. Има различни сортове с по-кичести, с по -прости цветове. Аз харесвам всякакви  Smile

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 3 219
Отворена ми е терасата, на високо,  източно изложение,  пък и в Пловдив.  По-топло си е при нас.

# 749
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Първият божур

Общи условия

Активация на акаунт