Парфюмни размисли и страсти - 219

  • 77 944
  • 739
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 19 905
Обърквам се от толкова теми в темата.  Rolling Eyes
 Някой пин-ва въпроси, друг отговаря, защото си мислел нещо друго. Както и да е.

Извинявам се, бях пуснала вчера отделна тема за масовите парфюми, но модератор я е преместил тук, вероятно за да не се разводнява подфорума с много подобни теми. И поради това става преплитане на мнения.Stuck Out Tongue
Но благодаря на отговорилите, интересно е да ви чета.

# 121
  • София
  • Мнения: 1 002
А на мен ми е интересно дали е само при мен това и дали е някакъв тип фалшива привързаност, но има марки парфюми, които съм сигурна, че винаги ще ми хареса всеки нов техен аромат. И някак сляпо съм убедена, че нямат лоши парфюми. Имам едни 10-тина такива марки (ясно е, че са мейнстрийм, защото те са "универсални войници") и от тях дори и масово нехаресвани аромати аз си нося с удоволствие.

Сега да се похваля с новата си придобивка, която беше изненадата на моите големи момичета за мен (разбира се, ще го ползваме и трите, а дори и най-малката им сестра все повече преминава в отбора на парфюмните маниаци), когато се прибраха от гостуването при братовчедка си - Kenzo World Intense. Оказа се, че ми хареса. Не можах да повярвам, защото първата версия се бях засилила да я купувам и се оказа, че изобщо не ми е по вкуса. Не ми харесва и това е. Този вариант обаче е много приятен. Дори с него бях на откриването на учебната година и определено ми даваше усещане за увереност и есенно настроение. Не е "Уау", но за есента е много слънчев и топъл. Сладък е, но не прекалено. Аз усещам основно сливата и съвсем леко божура, което не очаквах, защото обикновено винаги божурите изскачат на моята кожа. Докарва ми на някакъв ликьор и все едно съм пийнала едно "за отскок". Интересен аромат е и съм доволна от подаръка.

Още същия ден от завръщането си двете се сдобиха с отдавна планирани от тях да си купят старлет аромати ,заради промоцията 2 за 1 - Frankie и Sweet Like Candy. Не знам защо, но всички млади момичета са полудели по ароматите на Ариана Гранде, които на мен ми идват твърде сладки. Въпреки това може и да помните, че миналата зима дори и аз се поливах за някое вечерно неформално събитие с Moonlight.

Днес пък се събудих с желанието да нося кайсии, затова съм с Далия Дивин Нюд на Живанши. Също приятен и слънчев есенен парфюм. Точно като днешния ден. Simple Smile

И понеже Смарти пише за есенно-зимния период, моето питане е дали носите едни и същи аромати през двата сезона или ги сменяте. Аз понеже ги сменям. Есента обичам повече шипрови аромати, дим, пушек. Зимата ми е моментът за всякакви гурмета (подсетих се, че за тази зима също съм скътала "Кашмирената баклавата").
Аз, аз, аз! Решила съм, че всички Мюглери, Герлени и Гутали са правени точно за мен и за никой друг Wink И също така смятам, че трябва да стоя далече от всеки парфюм на Живанши.

# 122
  • Мнения: 31 206
Аааа, който обича нероли и Нероли портофино на Том Форд трябва непременно да пробва Eau de Живанши. Много е нежен. Отдавна искам да го купя, но имам Нероли Портофино Форте и отлагам, защото не ми се дават 150 лв. за подобен парфюм.

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
И аз съм така,Герлен много обичам,топ бранд ми е!Почти всичко тяхно е за мен,това не може да се каже за Живанши,не примирам да им пробвам новото творение.Искам по-скоро да се запозная с Бютифул Бел.Колкото и странно и за самата мен да е,харесвам стария Бютифул.Засега не до степен да го нося,но е хубав парфюм за мен.

# 124
  • Франция
  • Мнения: 898
Вчера бяха обявени наградите на Олфакторама, които ще бъдат представени тази седмица на парижкото изложение Rives de la Beauté:
За дамски парфюм: Eau de Velours, Bottega Veneta
За мъжки парфюм: L’Envol EDT, Cartier
За виртуозност: Le Cri, Parfum d’empire
За чувство: Nuit de Bakélite, Naomi Goodsir
(взето оттук)
Eau de Velours има много почитателки в темата и предполагам, че ще се зарадват на тази висока оценка за техния любимец Simple Smile L’Envol EDT не се е споменавал като че ли в темата ни, а е един от най-хубавите мъжки парфюми, излизали напоследък. Съжалявам, че ЛМ не го хареса, въпреки че няколко пъти го карах да го тества Simple Smile
Le Cri de la Lumière е най-новата творба на Марк-Антоан Кортичиато, модерна и супер елегантна интерпретация на класическия акорд ирис-роза-алдехиди, много ярка и красива. Развива се страхотно на кожа, но мен ме притеснява малко амбретът и така и не мога да реша искам ли го, или не.
Nuit de Bakélite е нещо уникално, от онези парфюми, които всеки парфюмно изкушен, като ги помирише и се хваща за главата, за сърцето или за нещо здраво, защото моментално разпознава шедьовър. Абсолютно велик и абсолютно неносим за мен Simple Smile Като онези вечерни рокли, които дефилират по модните подиуми и на които човек се възхищава дълбоко, но си дава сметка, че няма как да облечеш толкова сложна скулптура и да я носиш като дреха. Това е втората или третата голяма награда, която се присъжда на парфюма, откакто излезе и аз си умирам от кеф, защото авторката му е Изабел Дойен. Нали помните Изабел Дойен? Същата, която няколко десетилетия правеше парфюмите на Аник Гутал и която първата работа на новите собственици, дето купиха и съсипаха тази класическа френска марка, беше да я уволнят. Явно не беше достатъчно добра за тях. Е, Изабел си намери смел покровител в лицето на австралийката Наоми Гудсър и показа какво наистина може. Браво, Изабел!

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 11:32 от Йоан Владимир

# 125
  • Мнения: 2 971
По отношение на любима марка на парфюмния пазар,за мен това е Шанел.Всеки излязъл парфюм е правен точно като за мен,дори и брутално оплювания Габриел/между другото хилядите лоши отзиви ме спираха до този момент да си го купя/,също е направен точно като за мен-траен,нежен,не-нахален....не мога да му се нарадвам.... Heart Heart Heart ... любов от първо фъс  Simple Smile

# 126
  • София
  • Мнения: 5 566
Йоан Владимир, интересна класация, благодаря за споделеното! Голяма фенка съм на Велурената Ботега!

densi, а дали е трайно новото Живанши? Това, че започва остро не ми звучи никак добре. Но после не утихва ли в нещо креместо?

Athena, май и при мен така ще стане ... Като имам такова хубаво количество за разносване на Бютифул Бел, май няма да стигна до покупка... Супер много ми харесва как ухае, но в рамките на работния ден се налага да се подновява 5 пъти! Твърде нетраен, твърде...

Днес се напръсках с Роуз Велур на Ван Клийф и не е мръднал, стои си, където е сложен. Чуден е!

Но така ми се иска и нещо креместо-белоцветно-леко сладко да си взема. Искам Бютифул Бел в траен вариант!

И да питам - съществена ли е разликата между оригиналния This is Her на Задиг и Волтер и Капсуловата версия от миналата година?

# 127
  • София
  • Мнения: 13 175
Аз съм пропуснала, че са преместили тук темата на basila.
Отговарям веднага, за да заформим съвсем обърквацията ("свободна" съм - всички деца са вече в учебни заведения, дори и Малчо, а съпругът ми е в съда и аз "отмарям" в офиса - може днес и без кавичките да се брои с малки изключения Simple Smile).
PushpinКои парфюми (парфюмни дезодоранти, тоалетни води) през времето са останали на тоалетката ви и подновявате задължително? А кои не? - Обичам разнообразието и често сменям, дори и ежедневно ароматите. Подновявам малко аромати - сред тях задължителни са ми Белия муск и Сладкия ориенталски сън на Монтал, Малката черна рокля на Герлен (редувам тези двете - https://www.fragrantica.ru/perfume/Guerlain/La-Petite-Robe-Noire-14681.html и https://www.fragrantica.ru/perfume/Guerlain/La-Petite-Robe-Noire … ilette-17387.html), Обсешън на КК и често взимам фланкър на някой аромат, който вече съм привършила, вместо оригинала. Дезодоранти винаги си купувам с аромат на сапун, за да не се "бият" с парфюмите и се старая да са сухи или без алуминий, но нямам любими. Тоалетни води, които винаги нося с удоволствие са цялата серия One на КК и Колоните на Мюглер. Често си купувам и боди мистове на НМ или спрейовете на Ив Роше - за лежерното време у дома или за спорт/екскурзия/игра в парка и т.н., когато не ми се носи сериозен аромат.
PushpinКои са най-масовите и най-харесваните аромати за вас и според вас? - Масово се носят (у нас) тежки аромати, независимо от повода и часовия пояс. Аз лично винаги харесвам (от масовките) нещата на Мюглер, Пако Рабан, Калвин Клайн, Елизабет Арден, Шопард, Клое, Герлен, Бушерон и др.
PushpinИма ли парфюми, които помните от детството си? На които е ухаела майка ви, близка жена или приятелка? - Мама носеше Кафе на Кафе и не знам къде татко намираше няколко пъти един уникален аромат на Нина Ричи, който аз изхабявах и после здраво ме хокаха (търсих го във Фр., но не го намирам - беше в бяло порцеланово шише). Сигурно затова сега не обичам НР. Баба ми носеше Кобако и Глория Вандербилд, които самата аз сега обожавам да нося в късна есен или през зимата.
PushpinПри кои парфюми предпочитате нова/стара формула? - Винаги старата, но експериментирам и с новите.
Pushpin Парфюм за деня? Кой бихте носили според настроението си или мястото, ситуацията? - Обикновено всеки ден съм с различен парфюм и се пръскам според - 1. сезона, 2. часовия пояс, 3. настроението, 4. повода.

# 128
  • Мнения: 31 206
densi, а дали е трайно новото Живанши? Това, че започва остро не ми звучи никак добре. Но после не утихва ли в нещо креместо?
Нормална трайност от около 5 часа има при мен. Остри, не кремообразни са самите бели цветя, предполагам от жасмина, а базата си плодова- цветно амброва и мека, кремообразна да.
Аз чакам с нетърпение новия Задиг. Пробвах го набързо и много ми хареса, защото има странна нотка. Искам хубаво да го напръскам.

# 129
  • Мнения: 515
! Някой притежава ли травъл комплектите на Килън . Гледах ревюта , в които споменават, че се изпарват/текът. Вярно ли е? Нямам нужда от кутия с череп.

 Да аз имам травел комплект от около две години (не е  Black Phantom). Сега го погледнах- не е текъл и количеството  ми се струва   същото каквото беше  пролетта,  когато последно го пръсках.

Йоан Владимир и аз благодаря за класацията- от споменатите парфюми само Ботега Венета познавам  и се радвам, че така високо са го оценили-   често го  нося  и много си го  харесвам . При мен влачи шлейф и е един от малкото парфюми  за които са ми правили комплименти .

Използвам да благодаря на Ковачева и на всички останали споменали в темата за Valentino Donna Noir Absolu.  Незнам как съм пропуснала да го пробвам този парфюм досега - напоследък точно  нещо с плътна, тежка, секси  слива ми се беше  приносило Simple Smile. Във Велурената Ботега сливата за мен е по скоро като  сок от сливи , усеща се повече само в началото, и като придава интересен характер на аромата  но в никакъв случай не е водеща нотка. Е това,  което търсех го намерих точно във  Valentino Donna Noir Absolu.   На моята кожа не е  прекалено  сладък , даже напротив,  Кожа  не усещам , а ако я има явно тя усмирява сладостта.   С едно пръскане го усещах цял ден. Наистина богат и секси  аромат.   Любов от първо помирисване.

# 130
  • Мнения: X
Здравейте,

Чета ви, но не пиша в темата. Може ли да ме ориентирате къде има за тест Rose rouge на van cleef? И от къде го поръчвате? В събота бях в Парадайз и точно него го нямаше.

# 131
  • Мнения: 31 206
Няма го в магазините в България. Купувахме го насляпо. Казват, че ще дойде края на есеннта.
Днес съм с това секси сливово Валентино и получих комплименти от всичките 5-6 дами във фризьорския салон, където се боядисвам.

# 132
  • Мнения: 18 562
Обърквам се от толкова теми в темата.  Rolling Eyes
 Някой пин-ва въпроси, друг отговаря, защото си мислел нещо друго. Както и да е.

Извинявам се, бях пуснала вчера отделна тема за масовите парфюми, но модератор я е преместил тук, вероятно за да не се разводнява подфорума с много подобни теми. И поради това става преплитане на мнения.Stuck Out Tongue
Но благодаря на отговорилите, интересно е да ви чета.

Така си и помислих,че е станало 😉

# 133
  • Мнения: 517
 Още един глас за Ленвол на Картие. Разкошно уиски, пушек, изискана сладост- чудесно ми седи.
 Лошо само, че не се харесва на Половината, някак ми се струва странно да го закупя единствено за себе
 си Embarassed Laughing

# 134
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за интересната тема, Денси Flowers Hibiscus
Есента е моят сезон за парфюми - всички ги усещам с всичките им нотки - в горещините или в големия студ се губят.
Тази есен ще заложа на ексклузивната колекция на Ван Клийф - всички парфюми са ми носими точно сега, с новият Роуз Руж не съм се сдобила още, но е въпрос на време само.
Обичам понякога да слагам и Шанел О Премиер, както и любимите ми Герлени Revolving Hearts

Общи условия

Активация на акаунт