Парфюмни размисли и страсти - 219

  • 78 078
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
# 241
  • Мнения: 31 382
Има, божествени са, но и цените са им за богини. Peace
Коприненият е най-хубав за мен, но и другите два не лъжат.

# 242
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Йоан Владимир, аз пък мисля, че проблемът при Шанел е, че прекалено разчитат на стара слава, и в условията на днешната жестока конкуренция не могат да излязат от собствената си сянка. Ако ги разгледаме като съвсем нормален и редови парфюмен бранд, наравно с всички останали, с просто око се вижда, че те в момента не създават тенденции, не диктуват мода, не са креативни, не са продуктивни, далеч са от други много по-малки и по-бедни марки, а това, което създават е точно както ти каза - мозайка, пачуърк от стари техни хитове. Да вземем мъжките парфюми.  От години Шанел нямат нов мъжки парфюм. Нима парфюмен гигант не може да инвестира в добър парфюмер и суровини, за да излезе с нов продукт на пазара? Един Джереми успя да наеме Алберто Морилас и съвсем скоро ще излезе с два нови парфюма на пазара, та Шанел ли не могат? Но не, те излизат с Bleu de Chanel Parfum, поредният копи пейст на техен парфюмен хит. С изкарването на пазара на Bleu de Chanel Parfum и Coco Mademoiselle Intense за мен Шанел показаха абсолютно творческо безсилие и изчерпаност на идеи. Предполагам, че за почитателите на Шанел е болезнено осъзнаването, че любимата им парфюмна къща вече не отговаря на критериите. Но пък за мен е по-добре да осъзнаеш нещо навреме и да продължиш напред, отколкото да се мъчиш да си лоялен към марката, когато тя не е лоялна към почитателите си. На няколко пъти ми се случи да попадна на виещи се опашки пред бутици на Шанел и Луи Вюитон. Хората от опашките бяха само китайци. В крайна сметка се оказва, че търсенето определя и предлагането. Щом това са основните клиенти, то ясно е, че и продуктите ще са  предимно за тях. Дали ни харесва или не, това е действителността.

За себе си мога да кажа, че не се определям като ничий верен почитател. Имам интерес към определени марки, на които харесвам нещата, обаче смятам, че не дължа вярност на никой от тях. Редовно се запознавам с новите им неща, но съм далеч от очаквания, ядосване и да обичам на инат. В края на краищата, Аз правя парфюма, а не той мен Grinning Ако става става, ако не, светът е пълен с парфюми, не си слагам сама граници и не поставям никой на пиедестал. Освен това обичам да откривам и нови, непознати парфюмни къщи, никога не се знае, откъде ще дойде парфюмната изненада.

Привет парфюмни феи Simple Smile Кое от двете е по-лесно за носене и по-хубаво се развива?Имат ли шлейф или стоят близо до кожата-непознати са ми,затова питам,иначе съм си Шанел -момиче Wink[
Скрит текст:
img]//cdn.bg-mamma.com/5wko/yoQbK.jpg[/img]

За мен категорично Лейди Венджънс, един от най-присъствените и шлейфови парфюми, които имам. Много различни са и двата и не може изобщо да се сравняват. Обаче доколкото си спомням твои стари изказвания, не си почитател на розите, а тези парфюма са именно вариации на тема роза. Съветвам те да си поръчаш сет с пробички от официалния сайт https://www.juliettehasagun.com/fr/echantillons/97-kit-echantillons-12.html и да решиш сама за себе си, дали това са твоите парфюми или не. В случай на поръчка, сумата за пробите се приспада от цената.

# 243
  • Мнения: 10 028
Моята равносметка са 18 (+ 6 големи отливки) Герлена, 14 бутилки на Мюглер. Останалите са с представители по 3-4 бройки, над 4 вече нямам. Подарих Батукада и съм с 4 Л'Артизана. 4х Гутал, 4хБърбъри, и ах, изненада, 5 на Роберто Кавалли. Хммм.

Но и към Герлен започвам да изстивам, и големите ми страсти засега са свързани с 2х Диор, 1х Ели Сааб и един единствен и неповторим Шанел. Имам 1 любим Амуаж и харесвам още 2, но не достатъчно, за да купя бутилка.
Том Форд спря да ме вълнува изцяло.

Така или иначе всичко подлежи на промяна, ще ми е интересно да се прочета след година.
Вярна съм единствено на себе си и своя нос.

# 244
  • Мнения: 521
Споделям на 100% написаното от Йоан-Владимир.
Всичко с класа, всичко свято мина под ножа на комерсиализацията. Факт е, че огромна част от печалбите дизайнерските брандове кешират от парфюми, но това не е нова тенденция.
Втурнаха се масово да покоряват пазари като азиатския, без въобще да отчитат тамошните трендове.
Вярно е, че сиреното е с пари, но можеше да отстоят позицията си на елитен бранд, поне що се отнася до парфюмите. Дори да е на цената на облеклата, от години чакам нов главен дизайнер и creator да поеме модната къща, но нейсе..
За дядо Карл няма да отварям тема, макар че ме сърби змийското езиче Laughing

# 245
  • София
  • Мнения: 1 447
Здравейте отново, обожавам Noir парфюми, ако ме разбирате  Grinning Та,ако може да ми кажете няколко такива, които да си закупя без Versace crystal noir и Bulgari jasmin noir-тях ги имам. Laughing bouquet

# 246
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Коко Ноар на Шанел,толкова любим и толкова дълго отлаган за покупка.Скоро ще му дойде времето.Heart

# 247
  • Мнения: 5 017
Coco Noir Chanel и Noir de Noir Tom Ford, явно и аз харесвам Ноар парфюми. Кристал ноар и Жасмин ноар са ми любими.

# 248
  • София
  • Мнения: 13 653
Аз пък винаги съм била Герлен момиче и почитателка на Мюглер. Нямам всичко тяхно, защото доходите ми не са безгранични, но няма и нещо тяхно, което да не ми допада (дори и да не ми стои).
Преди години бях така с Бърбери. Бях пристрастена, но ми омръзнаха след близо 10-годишна страст. Сега имам само 3 техни аромата.
За това, че всичко вече е комерс, няма спор. Затова и примирам от радост, когато попадна на някоя ретро версия.

# 249
  • Мнения: 3 026
А при мен се получава много странно...Coco Noir изобщо не си го усещам,а получавам комплименти от хората около мен...усещам си Coco Mademoiselle...и дори Gabrielle,а Noir,който трябва да си е интензивен,не го усещам...

# 250
  • Мнения: 20 258
Любимите ми NARCISO RODRIGUEZ  открих днес, че са станали масови и засега прибирам платната за тях. Днес в метрото засякох поне 3 дами с вариациите на пудре, фор хър, асолюто. Харесват ми, но докато се носят като дезодоранти, отиват в раклата.

Кавали имам и аз няколко и си ги нося с кеф. Това са парфюми от италианската школа, която обожавам и смятам, че са припознати от един особен вид емоционално-подскокливи жени, към които се пришивам съвсем съзнателно. Чувствени, цветни, топли, емоционални аромати. Като италианците.

Имам любими марки, но не харесвам всичките им издания. Като цяло съм доста критична и своенравна в изборите си. Не ми пука за определен бранд, брандовете се създават, за да обслужват определена аудитория. Щипвам си от всеки по нещо без да робувам на цени и марки.

# 251
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Момичета ,много ли е страшен
Interlude Woman Amouage ?
Във фрагнантика чета различни отзиви...
Това е един от обожаваните Sparkling Heart  Blue Heart от мен парфюми. Нося си го, но без Пернишко пръскане....1-2 фъски и си в рая. Не е чак такова чудовище, според мен Heart

# 252
  • Франция
  • Мнения: 898
Но и към Герлен започвам да изстивам, и големите ми страсти засега са свързани с 2х Диор, 1х Ели Сааб и един единствен и неповторим Шанел. Имам 1 любим Амуаж и харесвам още 2, но не достатъчно, за да купя бутилка.
Том Форд спря да ме вълнува изцяло.

Deziderata, обожавам аватара ти! Heart Heart Eyes Heart

А иначе, като съм започнала да мрънкам, да измрънкам и против Герлен. Наскоро пак се опитах да се сдобия с Ирис Ганаш и отново ходих специално в бутика на Герлен, за да ми кажат, че то не може то така, трябва да се обадиш предварително, да провериш, дали има количества и да си запазиш, защото рядко го доставят и бързо свършва Rolling Eyes Усмихвах се, благодарих, а като излязох от бутика, не можех да се въздържа да не си помисля: "Абеее, алооуу, абе вие добре ли сте, бе? Знаете ли колко парфюми има по света?". И така тъжно  приключиха моите опити да се сдобия с Ирис Ганаш...
А Том Форд продължава да произвежда скандали, вместо парфюми. След "егаси якото", сега "загубената черешка" Simple Smile Има си човекът аудитория. Неприятно впечатление прави обаче как се подиграва с нея. Защото FF щеше да е уж лимитирано издание, само еди колко си бройки, само в бутиците на марката и много хора поръчваха на сляпо, за да имат тази велика рядкост, а сега се предлага в кварталната Сефора и се чудят как да скрият заглавието, за да не се карат с ядосани родители... С черешката ще е май още веднъж от същото.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2018, 11:34 от Йоан Владимир

# 253
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 167
Минах през една парфюмерия днес, имаха тестер на Shalimar Initial, нямаха го за продажба, само тестера им беше останал, отдавна не го намирам никъде дори и онлайн. Пръснах с леко на ръката, много хубав парфюм, бях забравила колко го харесвам.
Сега прочетох в интернет че бил спрян този парфюм, не знаех за това.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2018, 09:52 от Athena

# 254
  • София
  • Мнения: 5 573
Момичета, някак съм изтървала темата последните няколко дни, а много интересни дискусии е имало. Ще гледам да наваксам с четенето тия дни.

И за да не е просто запис - купих си Dior Joy, след 5 поредни теста се убедих, че ми стои вълшебно просто и си го взех. Супер траен е при мен, въпреки че е лек. Много пипнат и много луксозен. Прилича много на Алюр, но  откакто го нося, ми се струва много по-носим и приятен Алюр.

Докато съм на вълна бели цветя, поръчах и Estee Lauder Beautiful Belle (въпреки че е нетраен, ми харесва много и с намалението, с което го намерих, си оправдава цената).

Общи условия

Активация на акаунт