Парфюмни размисли и страсти - 219

  • 78 098
  • 739
  •   1
Отговори
# 480
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
ти ще го носиш, ти какво искаш и какво харесваш?

Patchouli Patch L'Artisan е прекрасен сух подправков парфюм Heart Eyes
тествах и Mechant Loup L'Artisan - ужас от мед, мед, мед и пак мед - мисля, че и мечо пух не би го харесал ; не проследих развитие, доста бързо го измих
Бубанка кажи ми още нещо за L'artisan с подправките като трайност и сила на аромат🙏🏼

# 481
  • Мнения: 36 133
мен е силен и траен /отзивът ми е от един тест/, добро попадение, дори мъничко съжалявам, че не го поръчах
Калин бил казал, че това е най-доброто пачули в целия парфюмен свят

# 482
  • София
  • Мнения: 13 676
Понеже чета руския форум на Фр., направо ме заболя сърцето - идеалният парфюмен гардероб трябвало да има 20 топ аромата - по 5 парфюма на сезон. Всичко друго било излишно. Sad

# 483
  • Мнения: 36 133
точно рускините с по 20 парфюма? само по 20? не вярвам Grinning

# 484
  • Мнения: 392
basila, преди време бях луднала на тема малини и доста се постарах по въпроса, това са моите предложения/опити с тях:
- най-шик и вероятно най-най - Flamenco Ramon Monegal , първоначално идва доста плодов, но пък класен, а след това пудрен...уникален, искам го, засега само от пробичка въздишам. Имай предвид че рядко харесвам роза в парфюм, тук е добре миксирана и ненатрапчива...на моята кожа.
-Dior Addict Shine Christian Dior - дървесно-розова малина, някои не я усещат, а приликата с Bright Crystal Versace  ме отказа да го нося, колкото и да се убеждавах, че има разлики, че този има и малина и т.н.
- Apparition Limited Edition Emanuel Ungaro - ако искаш сладко от малини, леко подправени, а в базата много кашмирено пудрени, това е безценно съкровище, цената даже не я коментирам...
- Fuel for Life Denim Collection Femme Diesel - ох...това е малина, но мъжкарее при мен, както на моята кожа мъжкарее Sensuous Noir Estée Lauder, не казвам, че си приличат, но ми носят усещане, че имам нещо в повече от очакваните ...женски първични и вторични белези Astonished а и понеже не я намерих за тест я отстрелях ей, така, на инат.
- Малина и кожа вече са споменати доста парфюми в темата, познавам и имах къде флакон, къде проба от Leather Monotheme Fine Fragrances, Tuscan Leather Tom Ford, La Yuqawam Homme Rasasi- ако не харесваш кожа нямат шанс. Най-сладката малина я усетих в последния.
- Abyan Rasasi - от проба, твърде обикновена малина, нищо запомнящо се за мен.
- Jeanne Lanvin Couture Lanvin - вместо красива малина с виолетки- вино от малини и почти се виждах с червен нос и главозамаяна Mask
Много други споменават присъствие на малина, но аз така и не я усетих такава, каквато я мечтах, затова си оставих поне едно несбъднато желание, за да не прегоря съвсем по темата.

Последна редакция: ср, 10 окт 2018, 21:18 от Нимфеа

# 485
  • София
  • Мнения: 13 676
И аз така реагирах. Виж, с по 20 на сезон може да се договорим, ако са от някое затънтено село, където не доставят всичко. Simple Smile

# 486
  • Мнения: 20 285
Благодаря, дами за малиновите жокери.
О, Нимфеа, благодаря за подробните препоръки. Flowers Hibiscus
Като заговорихте за рускини, имам в кошницата от едно известно време една Slava Zaitsev Maroussia за сляпа покупка. Но много се двоумя дали ще ми допадне. Като гледам нотките, ми се струва, че мога да очаквам нещо твърде ретро, твърде соц, но пък бутилката доста ме привлича и май ще остане в кошницата.Simple Smile

# 487
  • София
  • Мнения: 4 353
basila, Маруся е подчертано ретро, но не бих казала соц. Много красиво се развива върху някои кожи, макар и с доста живи животински нотки. При отваряне е уж силен, но после се прибира, укротява и облагородява.

# 488
  • Мнения: 36 133
Като заговорихте за рускини, имам в кошницата от едно известно време една Slava Zaitsev Maroussia за сляпа покупка.

ако е на прежалима цена, достави си удоволствието за тест, но не мисля, че е "твой"

# 489
  • Франция
  • Мнения: 898
Понеже чета руския форум на Фр., направо ме заболя сърцето - идеалният парфюмен гардероб трябвало да има 20 топ аромата - по 5 парфюма на сезон. Всичко друго било излишно. Sad
Това е и моят идеал, към който се стремя от години!
Обаче се получава малко като с диета за отслабване - колкото повече се стремя, толкова повече се отдалечавам Simple Smile

# 490
  • София
  • Мнения: 13 676
При мен не става. Аз съм като наркоман. Издържам няколко седмици до месец и започва абстиненцията. Дори се оправдавам постоянно, че не купувам за себе си, а уж за съпруга ми и за големите дъщери. Даже вече и за малката уж купувам. Важното е да има още и още. Направо откачам. Скоро баща ми ме критикуваше, че при 4 деца, чиито грейки за ски се чудех къде да прибера и го помолих да ги прибере у тях, имам цели 2 рафта в гардероба с кутии, в които е пълно с парфюми. Ето такива са кутиите, да не решите, че са малки:
32x32x30

# 491
  • Мнения: 22 867
Ооо, Fever Ray, черна завист ме обзема! Че и кутиите ми харесаха, освен съдържанието. Много, много изоставам......... Simple Smile bouquet

# 492
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 126
Извинете за off topic-a, но бихте ли ми препоръчали сайт, от който мога да закупя оригинални парфюми. Благодаря предварително!

# 493
# 494
  • Мнения: 18 588
Извинете за off topic-a, но бихте ли ми препоръчали сайт, от който мога да закупя оригинални парфюми. Благодаря предварително!

Венера и нотино

Общи условия

Активация на акаунт