Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 11

  • 74 329
  • 735
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 10 212
Аз не бих чистила вътрешността на хладилника с препарат за прозорци - майка ми беше направила алергична реакция при чистене на прозорци, а тя е доста устойчива на всичко, не ми се мисли това по храната да ми полепне.

# 361
  • Мнения: 4 276
Това за почистването с оцет и аз го знам,прилагам го.Основно когато го почиствам,го чистя с топла вода с малко оцет вътре.Скаричките ги мия на мивката с малко веро и ги подсушавам.Питането ми към вас,най-вече е да събера мнения дали ползвате почистващи препарати вътре.Аз малко се притеснявам дали ще се почистят добре,аромата им дали няма да остане и след това да се поеме от храната вътре.Благодаря за мненията.

# 362
  • Мнения: 4 796
И аз за основно чистене с оцет, аз иначе мокрите кърпички вършат чудесна работа.

# 363
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 043
Аз го мия отвътре с вода и течен сапун, а от вън с амоняк.

# 364
  • Мнения: 418
Момичета, видях че споменавате чистенето с оцет. Днес ми попадна една статия, в която беше споменато почистването на кафе машината с бял оцет, та по този повод - вие бял оцет ли използвате или обикновен? Къде може да се намери бял дестилиран оцет?

# 365
  • София
  • Мнения: 11 739
Аз не бих чистила вътрешността на хладилника с препарат за прозорци - майка ми беше направила алергична реакция при чистене на прозорци, а тя е доста устойчива на всичко, не ми се мисли това по храната да ми полепне.
Как ще полепне от препарата, нали всичко се изважда, освен това той е край летлив и всичко се изпарява на момента, на основата на спирт е.

# 366
  • Мнения: 10 212
По-скоро бих чистила с чист спирт. Едва ли се изпаряват всички химикали, които ще изпръскам по плоскостите. Такова ми е виждането, смятам, че има по-добри алтернативи за хладилника от препарата за прозорци.

# 367
  • Мнения: 11 767
Момичета, видях че споменавате чистенето с оцет. Днес ми попадна една статия, в която беше споменато почистването на кафе машината с бял оцет, та по този повод - вие бял оцет ли използвате или обикновен? Къде може да се намери бял дестилиран оцет?
В Метро и повечето големи магазини. (нямам предвид ябълков, той е различен)

ПП: и не си съсипвайте кафе машината.....

Последна редакция: пт, 05 апр 2019, 16:36 от petiaivanov

# 368
  • Мнения: 5 209
Едва ли се изпаряват всички химикали, които ще изпръскам по плоскостите.
За голямо съжаление си изключително права. Повърхностно активните вещества не се изпаряват, а напротив, остават върху повърхностите, да не говорим, че трудно се отмиват като цяло.

Аз мия хладилника отвътре с малко белина, разтворена в студена вода. Подчертавам, само белина, без да правя разни лабораторни експерименти и опити да се самоубия. Дезинфекцира и премахва плесени и всякакви лиги. После минавам с чиста вода. До 20 минути от хипохлорита не е останало нищо, затварям хладилника и го включвам.

Има и препарати за хладилник, които по мое мнение не вършат кой знае каква работа. Ползвала съм на Сано и на Хайтман. И двата – без нужда от допълнително изплакване (аз си ги плакнех де, причините съм написала по-горе).

# 369
  • Мнения: 10 426
Аз го чистя обикновено с Доместос. Слагам малко на гъбата, после обирам 2-3 пъти с вода, с вълшебно парцалче. След това оставям да се проветри няколко часа и тогава го включвам. Скарите и различните отделения свалям и мия в банята, обикновено с веро.

# 370
  • Мнения: 730
За хладилник Сано има специален препарат. Много е добър.

# 371
  • Русе
  • Мнения: 7 077
Преди 2 часа чистих нови мебели с препарат за прозорци. Направо се натрових от изпаренията, навряна вътре в гардероба. Не мога да си представя да чистя хладилника с този препарат. Отвън да, пръскам и бърша, че вечно е в пръсти.

# 372
  • Мнения: 730
Препарата на Сано е много фин,няма остри аромати,предназначен е и за отвътре и за отвън.Аз си чиста и пералнята отвън с него.

# 373
  • Мнения: X
За почистване на кафемашини си има специални препарати. Преди много години, когато нямаше, съм ползвала лимонтозу. Разтварях пакетче във водата и след това пусках още два пъти с чиста вода през машината.

# 374
  • Мнения: 1 271
И с лимонтозу става перфектно. Почистващото прахче на ДМ съдържа точно това.

Общи условия

Активация на акаунт