Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим

  • 326 257
  • 5 181
  •   1
Отговори
  • Berlin
  • Мнения: 11 181
Продължение на дискусията от темата за компроматите.
Да споделим и обсъдим на воля какво гледаме/слушаме/четем и каквото друго се сетим.

# 1
  • Мнения: 12 887
Аз покрай компроматите се загледах по влогове, не съм следвала никой досега, но ми стана интересно.
Ще чета:) Ако има какво и ще пиша Simple Smile

# 2
  • Мнения: 9 564
Благодаря за темата! Аз следя малко блогове и влогове, но ми интересно да науча и за други  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 518
Аз следя Аглеу мама, Валери Йорданова, Антоанета Пепе, Галя Симеонова, Ивана, Адри и Стефи, те правят сякаш по рядко. А и чудесната Деси, абе винаги има какво да се научи от тях. Само ми е интересно колко устойчиво може да е това занимание във времето, понеже някои от тях не работят друго, а са инфлуенсъри, така казват, а това в Бг нз..колко е реално така да се издържаш.

# 4
  • Мнения: 2 179
Може би любимка за момента ми е  Polinasofia, но симпатизирам и на Адри..чувствам ги по-близки и не толкова напудрени и полирани като другите.

# 5
  • Мнения: X
Опитвала съм се да гледам много влогърки, но най-интересно ми е да гледам Антоанет Попова. Гледах две нейни видеа наскоро, които ми я направиха още по-симпатична. Струва ми се много земна, естествена, ненадута. Държи се много освободено пред камера, не е дървена, което на мен много ми харесва. Галя Симеонова също ми е симпатична, говори много добре и увлекателно, но понякога е толкова многословна, че чак се отегчавам. Мисля, че е добра в даването на ревюта повече, отколкото да прави влогове какво прави през деня - почти винаги обеснява как ще иде еди къде си и ще се включи по-късно. Е наистина се включва, но само да каже, че не е снимала, и това всичкото се повтаря по 100 пъти в почти всяко такова видео. Иначе е сравнително приятна и е красавица.
Другите, които са ми интересни за гледане са Аглю мама, Валери Йорданова и Ивана Александрова. Последната беше набедена за "грозна бюти блогърка", но който я е следил знае, че говори за много неща и е доста приятна за ухото.
Мислех, че само аз не харесвам Антоанет Пепе, сладурана е, но никога не съм харесвала толкова нахилени хора, винаги ми се е струвало супер изкуствено. Имам чувството, че се насилва да се усмихва и говори едновременно, не ѝ се получава с лекота, определено.
Иначе от чуждестранните влогъри ми е най-любимо да гледам Джефри Стар, този човек няма аналог! 😁

# 6
  • Мнения: 2 617
От българките следя единствено MakeupButHow, още от първите й видеа. Опитвах на няколко пъти да гледам някоя друга, но не само, че не ми харесват, а и ме дразнят. Или са изкуствено нахилени, та чак зловещи. Или се лигавят и държат инфантилно. Ако представят продукт пък често светлините им са ужасни. Видеата им текат някак мудно и скучно, не ме грабват.
Всъщност сега като го написах осъзнах, че същото може да се каже и за Ели, но някак си ме успокояват видеата й  Grinning
От чуждестранните имам десетки абонаменти в Тубата. Преди години, като не бях веща в гримирането, доста ми помогнаха да се усъвършенствам. Тогава гледах най - вече уроци по гримиране, прически и т.н. По него време влогърите се брояха на пръсти, а сега постоянно се бълват нови видеа.
Сега си падам главно по влогове от пътувания и посещения на интересни места, които може би няма да имам възможност да посетя. Както и видеа с разни трикове (например за подреждане на багаж и др. от този сорт). От гримовите уроци вече гледам само ако се показва някоя интересна техника, или се работи с нестандартна група цветове.
Към момента гледам най - вече:
 Chloe Morello https://www.youtube.com/channel/UCLFW3EKD2My9swWH4eTLaYw
 Valeria Lipovetsky https://www.youtube.com/channel/UCWkDFq1pO7YNzifE3A4UsMA
 Annie Jafrrey https://www.youtube.com/channel/UCPXRVaGxKOgHXXubivY4-nw
 Lucy Jessica Carter https://www.youtube.com/channel/UCBTPjAKFYoSmeTL3xE6c14A
 Ali Andreea https://www.youtube.com/channel/UCcng5aBy0ZmX7g2PfHf4gJA/featured
 Kaushal Beauty https://www.youtube.com/channel/UC5lRKBgDMpPas8-VP3wsh0A

Блогове не следя редовно, но се е случва да чета на 2-3 съфорумки, ако видя, че са писали за продукт, който ме интересува.

# 7
  • Мнения: 3 609
Любимкащите са ми: Lifebites  и Lamatrinia. И двете са приятни, умерени, интелигентни.
За Антоанет Пепе казах какво мисля. Адски фалш. Изкуствено пренавита.
Полина София следях, напоследък и тя много си повярва.
Галя е сладка, но типична кифла.

Аз искам да питам нещо, което ми е неясно, тия девойки работят ли нещо? Умеят ли нещо, вършат ли нещо различно от това? Защото е доста пресилено докато аз съм в офиса и изкарвам пари, някоя умряла от скука мадама да се самонарича "инфлуенсърка"..🤣 

# 8
  • Мнения: X
Захир, и аз това се питам. Някои от тях си личи, че разполагат със завидни финансови възможности, а в България не съм убедена, че "инфлуенсърството" докарва толкова големи доходи. Галя очевидно е една от тях, бяха я питали наскоро какво работи - каза, че се занимавала с канала си, с блога си, плюс се изявява като дизайнер на тениски с камъни Сваровски.

# 9
  • Мнения: 30 966
Някои работят и това им е хоби, други не. Най - известните това работят и се издържат повече от добре. Не мога да коментирам, защото съм в тези среди, но момичетата се справят чудесно.

# 10
  • Мнения: 3 609
Тоест, хипотетично, без да любопитсвтам излишно, ако блогър/влогъра е добър, взима пари за реклама, но пари като кеш, а не под формата на продукти? Защото за мен това би бил смисълът или поне аз го разбирам по този начин..доста имагинерно ми е честно казано, но и аз съм безкрайни далеч от подобен тип среди и по-скоро проявявам любопитство.

# 11
  • София
  • Мнения: 398
Видеата в Youtube имат монетизация и получават пари и от гледания.

# 12
  • Мнения: 30 966
Тоест, хипотетично, без да любопитсвтам излишно, ако блогър/влогъра е добър, взима пари за реклама, но пари като кеш, а не под формата на продукти? Защото за мен това би бил смисълът или поне аз го разбирам по този начин..доста имагинерно ми е честно казано, но и аз съм безкрайни далеч от подобен тип среди и по-скоро проявявам любопитство.
Рзабира се, спонсорирани видеа и пари за реклама, за снимки в Инстаграм. Навсякъде където видите #ad това е платено. Друг е въпросът, че много родни блогърки не считат за нужно да оповестяват платените си снимки в Инстаграм, статии, колаборации и публикации. Правят се на дръж ми шапката и пропускат да споменат. Затова са и най-големите скандали и оплювания в тези среди.


Видеата в Youtube имат монетизация и получават пари и от гледания.
Само когато имаш огромен брой мисля над 100 хл. абоната. В България са 20-тина такива, даже по-малко.

# 13
  • София
  • Мнения: 398



Видеата в Youtube имат монетизация и получават пари и от гледания.
Само когато имаш огромен брой мисля над 100 хл. абоната. В България са 20-тина такива, даже по-малко.

Наистина ли? Не го знаех. Преди време Хикен Щикен се жалваше как са му спряли монетизация, пък после я били върнали и пак имал, а няма 100хил. абонати.
Нямам представа какви са сумите, които им плащат за реклама, но да се издържаш само от това... явно са добри.

От българските влогъри следя Аглю мама (има доста полезни видеа и ми се струва много земна) и гледам от време на време избрани видеа на Антоанета Попова, Ивана Александрова, Деси и... май са това. Преди гледах и Антоанет Пепе, но вече ми идва свръх фалшива и пренатива. Makeupbuthow никога не съм я харесвала.
Това, което най-много ме дразни във влогърите е, че много неуспешно се мъчат да прикрият платената реклама. Мисля, че на всички е ясно, че им се плаща за реклама, но те правят видео, не споменават, че е в колаборация с някого в самото видео и както си говорят изведнъж отделят 15 минути за даден продукт. Имаше едно видео на Антоанет Пепе, в което тя буквално четеше съдържанието и резюмето на продукта, което е написано отзад. Много лошо впечатление ми оставя. Аз лично предпочитам платените видеа/статии и т.н., колаборациите с различни марки да са отделени и да се знае. Пак ще ги гледам, но самият блогър/влогър няма да ме остави с неприятното чувство за лицемерие.

# 14
  • Мнения: 1 088
Не си падам много по бюти блогъри. Най-противни са ми тези, които правят от онези забързаните клипчета. Едни и същи муцки, едни и същи позьорщини и празни физиономии - ще си режа косата със сатър, ще си рисувам лицето с блажна боя. И винаги супер тъжно личице.
Джефри Стар обаче ме кефи.
Не ми допадат и дамите със забрадки, които се гримират старателно около парчето плат. Красиви са, гримират се много добре, имат хубава козметика, но не разбирам какво искат да кажат. Стои ми пропагандно. Не съм срещнала клипче на такава влогърка, която свободно отива на плаж, например.

Много харесвам Latte ASMR. Много е добра, успокоява и предразполага. Десет минути с Лате - тотален релакс. После спиш като къпан. И сладкото " Найс ту мийт чу".

Общи условия

Активация на акаунт