Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим

  • 326 931
  • 5 181
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 462
http://kaka-cuuka.com/knigi/
http://azcheta.com
 са добри нишови книжни блогове. Имат и негативни ревюта, не само възхвалявщини. Още един ми прави отлично впечатление, но там имам конфликт на интереси и не е етично да го давам.

# 796
  • Русе
  • Мнения: 1 095
http://www.infarmaciq.com/
Искам да ви споделя блогът на тази мацка. Днес я открих, фармацевт е и пише много полезни статии. Погледнете, има и рубрика скъпи срещу евтини продукти.

# 797
  • Мнения: 5 903
http://kaka-cuuka.com/knigi/
http://azcheta.com
 са добри нишови книжни блогове. Имат и негативни ревюта, не само възхвалявщини. Още един ми прави отлично впечатление, но там имам конфликт на интереси и не е етично да го давам.
”Нищо интимно няма в тая книга – тя е всъщност автобиографията на някакъв (доколкото мога да съдя от текста, иначе не съм го чувал) музикант, който живял и се изявявал по времето на комунизма, а сега прави 60…”
Ето какво е написал авторът на блога относно книгата на композитора Стефан Димитров...
Аз книгата му Мъжът на 60 не съм я чела, но да определиш Стефан Димитров като “музикант изявявал се по времето на комунизма”.
Човекът, създал музиката на толкова красиви песни.
Не мога да чета такъв безхаберен блог.

# 798
  • Мнения: 3 789
Тази Инфармацката я видях преди 2-3 седмици след това ревю: http://www.infarmaciq.com/glow-wooden-spoon-serum/

Не останах впечатлена, най-малкото защото Румяна Илиева е доста положителен човек според мен и такъв хейт в тази си форма не е необходим.

# 799
  • Мнения: 35 961
не харесвам инфармацията, защото не одобрявам начина, по който се списва /врачуване по съставки без реална употреба/, но е напълно права за серума на руми и няма никакво значение руми дали е лъчезарна или не за качеството и цената на продукта, който предлага; харесвам самата руми за амбицията и хъса за онова, с което се занимава, но не бъркам едното с другото Wink

пп инфармацката пише в текущата тема

# 800
  • Мнения: 47 982
Инфармацката е съфорумка, както разбрах от темата
На мен ревютата много ми харесват, жалко че не пише повече и за повече продукти, и за мазна кожа и права коса Simple Smile
Румяна Илиева също я следя, но след пускането на онлайн магазина й определено се усеща разлика...същото важи и за Надя Петрова. Прекрасни и полезни неща, но в един момент фокусът отива другаде и някак вече не ми е същото. Не бих купила от тях, не им се получи, поне за мен

# 801
  • Мнения: 462
не харесвам инфармацията, защото не одобрявам начина, по който се списва /врачуване по съставки без реална употреба/, но е напълно права за серума на руми и няма никакво значение руми дали е лъчезарна или не за качеството и цената на продукта, който предлага; харесвам самата руми за амбицията и хъса за онова, с което се занимава, но не бъркам едното с другото Wink

пп инфармацката пише в текущата тема
Всъщност продуктите, на които има ревю, са закупени и пробвани. Simple Smile "Врачуване" правя единствено на продукти, за които изрично са ме питали.
Руми не я познавам и не я бях чувала, но Надя Петрова е измамник. Съжалявам.

# 802
  • Мнения: 35 961
никъде не пишеш, че са изпробвани - доста хора, с които сме говорили за блога ти, го намират за компроментиран по тази причина и са спрели да го следят вкл. и аз /чета спорадично, ако нещо ми попадне в нюзфийда във фб и заглавието ми привлече вниманието/
сега гугълнах надя петрова - права си, на същото мнение съм, чела съм я, но дори не съм запомнила името й

# 803
  • Мнения: 462
никъде не пишеш, че са изпробвани - доста хора, с които сме говорили за блога ти, го намират за компроментиран по тази причина и са спрели да го следят вкл. и аз /чета спорадично, ако нещо ми попадне в нюзфийда във фб и заглавието ми привлече вниманието/
сега гугълнах надя петрова - права си, на същото мнение съм, чела съм я, но дори не съм запомнила името й
Да, защото лично аз считам, че персоналните мнения (ауу, колко хубаво се настанява на кожата, разкош!)са малко изкривяващи истината. Но ако искате да видите - ето моя stash с козметика (част от него, има и по чекмеджетата и банята). Руми замина в коша веднага и не съжалявам за това. Тук обаче можете да видите и стари, и нови, и дори бъдещи ревюта. Скоро купих Gala's secrets и Dior Backstage (виждат се). На два от продуктите има ревю, но на две палитри на Dior - още не. Имам някои продукти, които не сменям никога за мене си - като Too Faced Hangover основата за лице. Но съм купила и тази на Nyx за проба и ревю. Очаквайте Weleda, мицеларната вода на Nivea, както и някои неща от банята, които не са снимани тук. Гледам да съм обективна и затова не казвам ах и ох, на мене как ми действа. За грим правя изключение, защото са индивидуални нещата, и дори имам снимки в блога на лицето ми с изпробвани продукти (които мама мрази и иска да трия).
Иначе уважавам мнението ви. Аз мисля, че към всеки блог, който се пише само от един човек, а не екип, трябва да сте много скептични, дори и към моя, защото всеки греши. Проверявайте инфо от няколко места. Аз го правя. Wink
Скрит текст:

# 804
  • Мнения: 2 062
Купувала съм неща препоръчани от инфармация и съм доволна от всичко. За съжаление повечето блогъри/влогъри не обръщат внимание на състава и пишат само за аромата и усещането върху кожата, което е крайно недостатъчно като инфо.

Серума на Румяна Илиева не съм ползвала, а и не бих дала толкова пари, а това дали е позитивна няма общо с качеството на продукта. Като виждам агресивния начин по който някои хора се опитват да защитят серума в коментарите под статията, мисля, че ще пропусна този продукт.

# 805
  • Мнения: 35 961
Чери, не мога да помня кой блогър какво е купил и защо + мен ме интересува и продуктът дали прави кир ефект, колко бързо попива, колко време след това се омазнява кожата или пресушава, ароматът на продукта и т. н., т. е. личното мнение на блогъра - ти си ме оставила с впечатление, че като цяло нямаш такова и го пиша в контекста на дискусията /не съм злонамерена, можех и да го спестя предвид това, че и ти пишеш тук/
въпросът е дали това, което аз и други не харесваме в блога ти, отчиташ като грешка и би ли я коригирала или това те удовлетворява и ще продължиш да водиш блога си по същия начин както и преди

пп имах 2 години козметичен блог и имам идея за нелесно е списване му и то редовно и качествено Wink

# 806
  • Мнения: 47 982
На мене простата приказка "да" или не" за състава на някой крем пък ми е много полезно. Купих и книгата, следя някоя и друга тема/сайт за козметика, ама не помня всички съставки, които е добре да се избягват. Та т.нар. "врачуване" по състав, не само в инфармация, но там например заради достъпните в България продукти, на които са ревютата, ми е много полезно
Как ще ми понесе на мен даден крем и т.н. е съвсем отделен въпрос
Всъщност, като се замисля, нямам нерви за влогъри и локуми. Кратко, стегнато, пригледно и ясно като инфармация и goodreads ми е идеално

# 807
  • Мнения: 462
Чери, не мога да помня кой блогър какво е купил и защо + мен ме интересува и продуктът дали прави кир ефект, колко бързо попива, колко време след това се омазнява кожата или пресушава, ароматът на продукта и т. н., т. е. личното мнение на блогъра - ти си ме оставила с впечатление, че като цяло нямаш такова и го пиша в контекста на дискусията /не съм злонамерена, можех и да го спестя предвид това, че и ти пишеш тук/
въпросът е дали това, което аз и други не харесваме в блога ти, отчиташ като грешка и би ли я коригирала или това те удовлетворява и ще продължиш да водиш блога си по същия начин както и преди

пп имах 2 години козметичен блог и имам идея за нелесно е списване му и то редовно и качествено Wink
То ако беше злонамерена, просто щях да те подмина.  Simple Smile
Недей да казваш "не съм злонамерена", моля те - личи си, че не си, работила съм с хора от години и знам кой е свестен.
Мерси че не ми го спести. Мисля, че мога да пиша и лично мнение за продуктите (примерно някакъв отделен блок текст с "лично мнение"?
Аз снимах само с цел да се види, че си купувам нещата и да изчистя съмненията, че "гадая" по състав. Всъщност даже мисля, че за серума GS - на Гала - споменах лесното нанасяне и втечняващата се гелна структура  като факт.
Тъпото е, че кир ефектът примерно зависи и от тип кожа т.е. един на мен ще е идеалеен, на теб ще ти прави кир-ефект. Не знам дали точно него бих го коментирала.

# 808
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
Точно вчера четох ревюто за ГС серума и останах малко раздвоена, защото имаше оценка 10/10 за ефект, а в статията нито дума за него - ползван ли е, колко време, какъв ефект аджеба има и трябва да очаквам. Ясно е, че от кожа до кожа има разлика, но все пак няколко думи само могат да помогнат да се ориентираме по-добре. Не, че ще го пробвам този конкретно, но все пак, казвам какво ми направи впечатление. Иначе тъй като никак не разбирам от състав на продукти, много се радвам, че има някой, който да обяснява добре за него. Simple Smile

За четене се сещам за http://knigolandia.info, макар че не го приемам като чист блог. Мисля, че в Литературния клуб тук могат да се прочетата много полезни мнения за книги от четящите, има няколко момичета, които с удоволствие чета. Аз си попълвам списъка за четене основно оттам. Goodreads ми е по-скоро приложение за ползване, нещо като ФБ за книги. Simple Smile

Ау, мерси за clean mama. Скоро се сетих за него, но бях забравила името. Simple Smile

# 809
  • Мнения: 35 961
Мисля, че мога да пиша и лично мнение за продуктите (примерно някакъв отделен блок текст с "лично мнение"?

вероятно можеш да слагаш един последен абзац в съответното ревю, в който да пишеш за личните си впечатления
така тези, които се интересуват само от формула и състав, просто няма да четат до край

Цитат
Тъпото е, че кир ефектът примерно зависи и от тип кожа т.е. един на мен ще е идеалеен, на теб ще ти прави кир-ефект. Не знам дали точно него бих го коментирала.

ако знам каква е кожата ти, ще преценявам твоето "да" и "не" според моята
т. е. дори противоположност ще ми бъде от полза
както е тук във форума - знам, че ако нещо се харесва на пена, то не е за мен и няма смисъл дори да го гледам в магазина, а ако харесва на гана, то вероятно ще го купя и за себе си
не защото пена е по-лоша от гана, а защото сме с различни нужди и мнението на двете ми е еднакво ценно

Общи условия

Активация на акаунт