Бисквитена торта в САЩ

  • 2 211
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 430
.... ами ми кажи  и кремчето на тази бисквитена тортичка, дето така добре ти се отразява.  Heart Eyes

Блажка, аз купувам готови пудинги - шоколад, малинка, ванилия Wink и вече да ти кажа през ден правя такава торта  ooooh! не знам как не ми е омръзнала (редя намокрените бисквити - после кремчето и така...)
Иначе по принцип МирОто не я харесва  Crossing Arms в този и вид и разнообразявам с друга бисквитена, но тя става много по готина  Peace ако някой иска рецептичката - се отзовавам веднага Wink
...направо ме е срам да кажа, че като взема тавата и сама си я изяждам Embarassed Embarassed Embarassed

# 16
  • Мнения: 3 491
Дидка, ама както леко го редиш и разказваш, и на мене ми стана вкусно Heart Eyes. Кремчета готови поне бол  Grinning.

# 17
  • Мнения: 7 430
Тъкмо отивах да си пусна някое филмче да гледам, ама ще ти я напиша да си я направиш и да ме споменаваш с добро Hug

2 кутии бисквити (по 325гр)
3 яйца
250гр безсолно масло
1 ч.ч. пудра захар
орехи (по желание)

Бисквитите се натрошават - не много ситно (на 3 - 4 едната бисквита) в дълбок съд - аз го правя в тенджера.
Разделят се 3-те яйца - белтъците се разбиват с пудрата захар, а жълтъците с разтопено масло и заливам с двете смеси натрошените бисквити.С една дървена лъжица започвам да чукам (бия) сместа, по желание може да се сложат и орехи - тази смес се изсипва във формата за торта, като предварително съм сложила алуминиева хартия за да не залепва и се слага в камерата за няколко часа.Отгоре може да си сложиш пудинг, кремче или само шоколад да настържеш - правила съм я с какво ли не Wink

Тук имам няколко снимки, които можеш да видиш Wink
1
2
3

Хайде лека нощ и да се похвалиш с тортичката Hug

# 18
  • Мнения: 3 491
Благодаря, Дидка. Hug
И на всички останали благодаря.  bouquet

# 19
  • Мнения: 5 140
Сори, че ви влизам в темичката, ама ДиДка тортата и на трите снимки изглежда страхотно, а и рецептата ми се струва лесна. С твое позволение ще си я препиша. Embarassed

Желая ти леко ражданеееее.  bouquet

# 20
  • Мнения: 7 091
 На нас ни се развали сървъра и няма как да ви покажа снимки ( ама като се оправи ще пусна ако искате Wink ), но мога да пусна рецептата с тези бисквити дето аз ти казах Албенче.

2 пакета нишесте( българско, аз поръчвам от нета)обикновено два контрастни цвята
1 буркан компот от белени праскови( има готови)
1 кутия череши за пай ( те не са подсладени само да знаеш)
бадеми
стафиди

Аз правя или във формата за торта( за св. Валентин я бях правила така, беше с бял крем отгоре и черешите бях изсипала във формата на сърце, беше станала много хубава), или в йенската правоъгълна тавичка, която имам. Аз ползвам българските нишестета, защото тукашните пудинги не стягат така. Като я направя във формата за торта и после я отворя си седи във формата както е, все едно е с желатин.
Нареждам бисквитите сухи( за разлика от Дидка, те се овлажняват достатъчно от горещото нишесте и компота), ако ги нареждам във формата за торта нареждам и отстрани изправени в кръг, ако не, просто плоски на дъното. Над тях слагам отцедените праскови от компота и стафидите( или черешите, тук може модификации както искаш), заливам с първото нишесте. После нареждам отгоре следващите бисквити ( обикновено на 2 реда, за да може да стои на парче като се отреже), заливам с второто нишесте, поръсвам с бадеми отгоре или с какао във формичка( тук има такива, стои като на дантела).
Оставям я поне 1 час да изстине, после поне 1 в хладилника.Ако я правя в тортена форма дори повече, за да стегне добре.

# 21
  • Мнения: 1 366
Дидка, приеми благодарности от съпруга ми с преполвената торта. Направих я точно по твоите указания. Откровено казано ми стана малко ниска, но проблема може и да е в във формичката. Аз много обичам такива лесни рецепти, които обират овациите, та можеш да споделиш и още такива хитрини.

Благодаря!  Hug

# 22
  • Мнения: 7 430
Синеочка и майката

Радвам се, че ви е харесала Wink
Напоследък тази торта я правя през един - два дни и сама си я изяждам...срамота Blush
Дано скоро родя, че иначе ще взема да се  Joy

# 23
  • Мнения: 2 254
Аз си купувам от  гръцките обикновени бисквити на фирмата "Пападопулос".
доста са близо до нашите и каквото и да съм правила с тях става екстра Heart Eyes
 

# 24
  • Мнения: 8
blajka. izpolzvai animal crackers, ima gi i v ispanski variant, mnogo sa gotini, az pravya super torta s tyah.

# 25
  • Мнения: 3 491
О, аз вече ползвах тези на Кееблер по рецептата на Сладка Хапка с плодове, кисело мляко и мюсли  Grinning. Всички други варианти са добре дошли, но за по-нататък, че и аз нещо като Дидката много налитам на тези тортички  Embarassed.

# 26
  • Мнения: 940
добре де а по рецептата на  Дидолинка тези жълтъци всъщност в суров вариант ги консумираме така ли ,не е ли опасно - a салмонелата ???

# 27
  • Мнения: 464
Не съм чела отговорите, но можеш да пишеш на DiMom. Тя е кулинарка Simple Smile

# 28
  • Мнения: 11 315
Блажка, извинявай, че се намесвам в темата ви, но понеже спомена точно тортата на Сладка Хапка, аз нея я правя с бишкоти, като тия дето ти предложи Таннита "Савоярди". Става разкошна.

# 29
  • Мнения: 1 366
Синеочка и майката

Радвам се, че ви е харесала Wink
Напоследък тази торта я правя през един - два дни и сама си я изяждам...срамота Blush
Дано скоро родя, че иначе ще взема да се  Joy


Дидка, понеже ти върнаха темата сега му е мястото да те пляскаме виртуално по ръцете, ако продължаваш с подобен темп да си я правиш   Crazy

Arwen Undomyel, това е за теб   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт