Съвет - приятелят ми говори с бившата по телефона

  • 17 397
  • 267
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 24 839
Това не ми дава мира ,и непрекъснато се чудя как да му проверя телефона ....Според него трябва да посетя психолог ,щото съм имала сериозни проблеми с ревността ..

Не се чуди- рови денонощно.
Или направо му вземи телефона да стои у теб и ако му притрябва, след писмено обяснение с кого и за какво ще говори, му го дай, но стой наблизо- да не изтървеш нещо.
Междувременно, потърси си работа и квартира- като му писне и те натири, да не ревнеш тук, че си с дете на улицата.
Ай, успех в ровенето.

# 16
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
И аз мисля, че си прекалила и трябва да се справиш с ревността си, по-скоро ми се струва, че имаш ниска себеоценка и тя води до тези паранои да не те пренебрегнат. Не че е нормално да говорят често-често с бившата, но такава драма от един разговор и няколко лайка не е добре.
И се спирай да следиш телефона му, просто се концентрирай върху това ТИ да си интересна, а не еърху това, че друга може би е по-интересна от теб.
Същото е и моето мнение!Вярвай в себе си и в това ,че той е избрал теб,а не нея!

# 17
  • Мнения: 143
Това не ми дава мира ,и непрекъснато се чудя как да му проверя телефона ....Според него трябва да посетя психолог ,щото съм имала сериозни проблеми с ревността ..

Не се чуди- рови денонощно.
Или направо му вземи телефона да стои у теб и ако му притрябва, след писмено обяснение с кого и за какво ще говори, му го дай, но стой наблизо- да не изтървеш нещо.
Междувременно, потърси си работа и квартира- като му писне и те натири, да не ревнеш тук, че си с дете на улицата.
Ай, успех в ровенето.

Така прочетено,осъзнавам ,че проблема е в мен.Каза ,че така губел доверие в мен.Беше ми адски сърдит .Каза,че ми прощава ,щото прекалено много ме обича и държи на мен ,но да престана ,защото така ще го отблъсна ...Не знам и аз защо така реагирах.Осъзнах си грешката и няма да я повторя .А може би напоследък като цяло не се чувствам ОК.Дори и с него се държах кофти и не му обръщах внимание .Онзи ден ми сподели ,че мислел ,че не ми пука за него.Почувстеах се много гадно,като ми го каза .Мерси много на всички Ви ! Ще се справя със себе си Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 231
Аз пък не ги разбирам тия работи с бившите. На мойта, когато стана ясно, че нещата отиват насериозно, ѝ казах следното: Имаш една седмица да се оправиш с всички бивши, полубивши, полунастоящи индивиди, партньори за секс, партньори за бира и секс и т.н. И след това тия изчезват от живота ти. Ако искаш да бъдеш с мен, де.

Не е правила драми. Не знам какво, що след това, но 12 години по-късно не съм чувал, намирисвал, надушвал, виждал, намирал и т.н. нищо мъжко от периода преди мен. Ако поддържа някакви връзки с тях, то го прави много тайно, щото знае, че ако разбера ще има земетресение.

Аз също поддържам връзка с бившите само тайно. Щото ако разбере, ще ми причини сериозен дискомфорт на слуха. И то дълготраен.

# 19
  • Мнения: 9 196
Аз пък не ги разбирам тия работи с бившите. На мойта, когато стана ясно, че нещата отиват насериозно, ѝ казах следното: Имаш една седмица да се оправиш с всички бивши, полубивши, полунастоящи индивиди, партньори за секс, партньори за бира и секс и т.н. И след това тия изчезват от живота ти. Ако искаш да бъдеш с мен, де.

Не е правила драми. Не знам какво, що след това, но 12 години по-късно не съм чувал, намирисвал, надушвал, виждал, намирал и т.н. нищо мъжко от периода преди мен. Ако поддържа някакви връзки с тях, то го прави много тайно, щото знае, че ако разбера ще има земетресение.

Аз също поддържам връзка с бившите само тайно. Щото ако разбере, ще ми причини сериозен дискомфорт на слуха. И то дълготраен.

Много добре ги разбираш явно.

# 20
  • Мнения: 2 127
Ще ти причини, разбира се. И аз да съм, и аз ще. И дори не заради поддържнето на контакт с бивши, а заради двойния аршин.

# 21
  • София
  • Мнения: 8 348
партньори за секс, партньори за бира и секс и т.н.

ей в туй е проблема. За да се разделя с някой без скандали, без драми, сме спрели да сме партньори за секс. След като веднъж сме го преустановили това, защо да ми хрумне след Нна брой години да го подновявам, особено с човек, дето сигурно и бирено коремче е пуснал междувременно. За да видя дали го е научила на нещо новата му жена ли?
Глупости.
Което е минало е минало, и там си е останало. А защо да губя добър приятел заради ревност, никога не проумях, ама съм се примирила, че се случва.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 992
Самият опит някой да ми контролира контактите на мен, възрастния, свободен и с права човек, няма да приключи добре. Изобщо, защо смятате за нормално налагането на възбрани върху партньорите ви, които са същества с глави на раменете си и разум и които, ако искат, все ще намерят начин как да си прикрият следите?

# 23
  • Мнения: 3 231
Аз пък не ги разбирам тия работи с бившите. На мойта, когато стана ясно, че нещата отиват насериозно, ѝ казах следното: Имаш една седмица да се оправиш с всички бивши, полубивши, полунастоящи индивиди, партньори за секс, партньори за бира и секс и т.н. И след това тия изчезват от живота ти. Ако искаш да бъдеш с мен, де.

Не е правила драми. Не знам какво, що след това, но 12 години по-късно не съм чувал, намирисвал, надушвал, виждал, намирал и т.н. нищо мъжко от периода преди мен. Ако поддържа някакви връзки с тях, то го прави много тайно, щото знае, че ако разбера ще има земетресение.

Аз също поддържам връзка с бившите само тайно. Щото ако разбере, ще ми причини сериозен дискомфорт на слуха. И то дълготраен.

Много добре ги разбираш явно.
"Свободен/дна си да правиш каквото си искаш. Само гледай да не науча..." е здравословен принцип, върху който се градят милиони дългогодишни бракове Simple Smile

# 24
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Демек дай да не се преследваме,че ще се хванем.... Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 4 303
Наистина ли има такива хора?  Божеее, зорлем си скапвате връзките

# 26
  • Мнения: 1 195
Поработи върху ревността, нормално е да я има ама чак пък да ровиш "от време на време"... Аз също съм проверявала фейсбука на бившия веднъж, но след като имах подозрение за изневяра и съответно имах нужда от доказателство, за да предприема мерки. Иначе контакт с него не поддържам, не искам да си спомням за него, да го чувам или виждам.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 303
Божкеее, само аз ли никога  на никого не съм проверявала нищо? То и затова никой никога не ми е изневерявал, дори БНД имА достойноството като се влюби в другата да ми каже, да се овладее, докато се разделим, за което го уважавам и до днес. Да не говорим колко пъти е ходил при бившата по работа, кога с мен, кога без... абе, доверието е най-важното. Пък, ако човек иска да бъде с друг/друга ще го направи. Главното е да бъде почтен и да не лъже половинката /важи и за двата пола Simple Smile /

# 28
  • Мнения: 3 231
Телефон се проверява само при истински, силни, сериозни съмнения, че нещо не е наред.

НИКОГА, НИКОГА, НИКОГА не проверявайте телефон на половинката просто ей така "за спорта" и "от любопитство". Няма по-голям автогол!

# 29
  • Мнения: 143
На мен ми е интересно,наистина ли е възможно да звъниш на бивши ей така ,просто да видиш как я карат ? Може би тъй като аз не го правя ми е някак неприемливо ...

Общи условия

Активация на акаунт