На кого са тези сини очи?

  • 7 495
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 806
между другото - наспоследък при разходки забелязвам много често, че при тъмни родители често децата са руси със светли очи. Направило ми е впечатление, но не мога да си обясня, че е толкова често.
Напълно възможно е това да се случи - отговор на баща им и майка им, а ако има продължение - препратка към учебниците. И спокойна реакция - защото невербално хората усещат смущението (ако има такова) и това им дава основания за повече съмнения

# 16
  • Мнения: 2 978
Този въпрос малко ми напомня когато ходехме на вилата и бабите се опитваха да разебрат кое дете на кой е питаха:

- "Ами ти детенце на кой си??

а брат ми отговаряше:

- "На мама и тати" Mr. Green

Толкова ли немогат да кажат :

- "Ауу какви хубави очички?"..ами всяват смут само Wink

И аз бих казала на съседа..айде бе..отчети ще давам. Whistling

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моят е пък русоляв, при 2-ма тъмни родителя...Ха сега де  Thinking
Дано потъмнее  Peace

# 18
  • Мнения: 3 760
Мисля че при двама родители със светли очи е рядкост да се роди дете със тъмни но сигурно има и такива деца.
Тая рядкост е притеснителна  Laughing Родители със сини очи не могат да направят дете с кафеви очи.
Peace


А ти защо се притесняваш. Знаеш как се унаследяват рецесивните гени. При следващо такова подмятане кажи "генетика!", ама с тон и физиономия "толкова ли сте прости, че не знаете?!?"

# 19
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Два варианта за отговор - моят и на свеки (дъщеря ми и девер ми са със сини очи при тъмнооки родители):
1. "На комшията" (той си е синеок)
2. "Не го познаваш" - признавам,че този много ме кефи, жалко, че не съм се сетила аз за него.

# 20
  • Мнения: 5 475
Ха-ха, добре, че мъжа ти не задава този въпрос! rotfImbo
Joy  това е то генетиката!
 Има и по-кофти ситуации- бели родители с чернокожо дете (дядото е бил чернокож!)  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 616
Що се притесняваш от такива работи?Я ела да видиш дъщеря ми каква е руса,къдрава и със сини очи при родители с кафеви очи и тъмни коси Simple SmileИ мен ме питат,ама не се връзвам ,дори и се радвам ,че е такава госпожица WinkВиж синът ми си е с кафеви очи,но пък той напоследък взе да изсветлява... ThinkingАз го отдавам на рецесивни гени също,абе важното е да са живи и здрави Hug

# 22
  • Мнения: 4 668
Нашият син е синеок и със светла коса  smile3521 , а ние и двамата сме с черни коси и тъмни очи , ама знаеш ли колко ми дреме , нека се пулят  Shocked . По принцип родата на мъжа ми до девето коляно са синеоки и руси , всъщност само мъжът ми и свеки са тъмни , ама аз и на никой не обеснявам . Между другото не са ме питали , като се замисля  newsm78 иначе така щях да им отговоря ... Не се притеснявай , а се радвай на хубавото детенце !

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Същият случай сме, ама изобщо не ми пука, даже се смея заедно с тези, които се опитват да пускат шеги по този случай! Ние с мъжа ми сме със светлокестеняви, прави коси и пъстри очи, а Калина е синеока, с руса и чуплива /да не кажа къдрава/ коса. Бащите ни и баба ми са много руси и синеоки, та оттам идва цялата работа. Аз още преди да родя бях сигурна, че Калина ще е синеока.

# 24
  • Мнения: 2 657
Оф и на мен ми писва все да ме питат на кого е със сини о4и и рус Twisted EvilКато и ние с баща му сме с тъмни коси,той с кафяви о4и,а аз с зелени GrinningОт горе на това прабаба му/на мъжа ми бабата/ един ден 100 пъти го повтори това нещо/да поясня,4е не сме в добри отношения с нея и го е вижда от дъжд на вятър-и още по добре Mr. Green/-естествено 4е не се стърпях и отговорих на комшията прили4а,невиждаш ли,4е и неговата дъщеря е руса и със сини о4и hahahaМлъкна и пове4е не се обади Mr. GreenАма хи4 не ми дреме,кво говорят хората JoyА като питат мъжо,той казва на баба си/моята майка е със сини о4и и светла коса/-явно съм спал с нея hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy

# 25
  • Мнения: 492
И на мен ми е писнало да ме питат дъщеря ми на кой прилича с тази къдрава коса, като и аз и баща й сме с права!Аз всеки път спокойно отговарям:На майка си като се накъдри с дифузера!

# 26
  • Мнения: 3 405
По-чудно е, даже невъзможно синеоки родители да имат тъмнооко дете, рецесивни гени Grinning Тогава определено има влияние на околната среда Mr. Green
А на тези дето те разпитват им кажи да погледнат в учебника по биология за 10 клас и да видят как се комбинират гените Grinning

# 27
  • Мнения: 5 647
То не случайно е казано, че простотията ходи по хората, а не по дърветата. Следващият път като ти питат такова нещо им кажи, че са на прабаба ти по майчина линия, на нейната леля на сестра й. Въобще не им се връзвай. Малката също е със сини очи като баща си и свекъра, но който не ги е виждал и винаги първия въпрос е на кого се е метнала. Все едно много им влиза в работата.

# 28
  • София
  • Мнения: 39 773
Не видях дали по-нагоре не е пуснат линка - http://www.bg-mamma.com/index.php?board=50.0
Аз нямах проблем с лилавите и сините очи на Дияна, баща й е синеок. Но пък сега очите на дребната са зелени. Големи метаморфози.

# 29
  • Мнения: 1 883
И двете ми сладуранки са със сини очи . Каката е с по светли , а дребното с тъмно сини . С мъжа ми сме с кафяви и бабите и дядовците също . Да не ти пука изобщо  Peace

Общи условия

Активация на акаунт