Много трудно заспива....

  • 5 100
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 340
Чувала съм, че звукът на работещ сешоар помага в такива случаи. Ако някой реши да пробва да докладва какъв е бил резултата. Още нямам личен опит и не мога да кажа дали е вярно и дали при всички бебоци действа Peace

Съветвам ви от личен опит да не пробвате Laughing. Т.к Ники беше с адски колики до 5 месеца, му загрявахме коремчето със сешоара и той се унасяше от звука и заспиваше. Да, ама коликите свършиха, а той продължи да заспива само на включен сешоар и като го изключим се събуждаше.. беше някакъв кошмар няколко месеца. Наложи се да заминем на гости за известно време, за да смени обстановката и така се отучи да заспива със сешоара. На когото кажем, му е смешно, ама повярвайте, трудно се издържа цяла вечер да пускаш и да спираш сешоара  hahaha

# 16
  • Мнения: 2 292
четох някъде, че не е хубаво приспиването в количката, защото бебето се научавало и си мислило, че там точно трябва да заспива и спи, и се появявали допълнителни проблеми .

# 17
  • София
  • Мнения: 6 182
Вече не знам дали да пиша в такъв тип теми, защото се убедих, че с възрастта може да се мине през всякакви периоди:

Когато имаше колики до 60-тия ден заспиваше и спеше прекрасно на сешуар.

След това си заспиваше сама ( с биберон, а после без) до 6-7ми месец.

Постепенно отказа залъгалката и уж си заспиваше сама (само като я сложа в чувала и в леглото) докато не установих, че заспива, ама с яко смучене на палец. До деформиране. И така до 1г. и 4месеца

И следва любимия ми период - в момента. Мазах палеца 2 седмици и от тогава ми се разгонва фамилията: Приспиваме се по час, час и половина: първо чета книжка, после гася лампата и пея. Тя категорично отказва да я сложа в чувала Naughty и докато аз пея се опитва да ми се качи на главата и да ми бръкне я в очи, я в нос... На финала, аз се завивам и се правя на заспала. Тогава тя започва да ми пее и да си чопли краката и така заспива.
Гордеех се, че детето ми поне спи добре и си спи в самостоятелна стая, а напоследък взех аз да спя в нейната стая.

Махането на решетката (т.к. взе редовно да я прескача) също си каза думата: Лесно е да оставиш едно бебе в кошара и само в стая, макар и на отворена врата. А съвсем друго едно започнало да има страхове дете в легло без прегради, но само в стая.

Това, което знам за момента е, че колкото съм по-припряна аз, толкова по-бавно заспива тя Sad

# 18
  • Мнения: 467
Чувала съм, че звукът на работещ сешоар помага в такива случаи. Ако някой реши да пробва да докладва какъв е бил резултата. Още нямам личен опит и не мога да кажа дали е вярно и дали при всички бебоци действа Peace

Действа до едно време... И ние борехме коликите и се приспивахме така. Сега вече като чуе/види сушуара иска все да го хване и да го яде ( особено кабела) така, че не е удачен вариант за приспиване Rolling Eyes

Иначе и при нас е мъка... Спи по 2 пъти през деня и после към 11.30 Shocked. Последните 2 пъти мина на един сън - още по-лошо #Crazy Заспива почти веднага и се събужда към 12-1....и по 1-2 часа се премята и хили като бесна, ние се изпонатръшкваме с баща й, а тя с кеф пордължава да ни прескача, накрая като по чудо успява да си намери удобната поза и заспива...Лудница пълна. С тия зъби ни се разказа играта:-(( И най-лошото е, че човечето се е научило да заспива или в количката или на гърда... мнооого рядко сама и то след много мрънкане.

# 19
  • Мнения: 217
Ние сме същите по отношение на заспиването,не може да спи сам и това сие.Какво ли не пробвах,дори да реве съм го оставяла обаче той не и не инат.Може да умира за сън ,но докато не го друсна не става върти се ,хленчи ,стенка ,извива се ,преобръща се абе ужас направо Shocked #Cussing out.Вече е тежък и немога на ръцете,затова сядам на дивана,слагам една възглавница под краката и една по-малка върху краката и слагам Гого на мен и така друскам докато заспи .След15-20 минути е заспал и го пренасям лекичко на леглото.през деня аз ,а вечер е татко му .Дано го израсне ,защото незнам какво ще правя с това заспиване Sad

# 20
  • Мнения: 1 983
ние минахме през всякакви периоди, когато беше на 1г и половина искаше да лягам с нея и да я държа за ръка, и въпреки това пак не заспиваше, реве, мрънка, иска да игарем, а я виждам, че много й се спи, сега пак започна да заспива сама, но сега съм притеснена за друго, все още спим с биба и едно "нани" (готнище на една нейна стара пижама, с която ходи навсякъде), ако ги няма става страшно, незнам как ще отучвам newsm78 Crazy

# 21
  • Мнения: 1 353
защо не пробваш с шезлонг?

# 22
  • Мнения: 5 577
Според мен е временно, и ще отмине.  Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 6 182
ние минахме през всякакви периоди, когато беше на 1г и половина искаше да лягам с нея и да я държа за ръка, и въпреки това пак не заспиваше, реве, мрънка, иска да игарем, а я виждам, че много й се спи, сега пак започна да заспива сама, но сега съм притеснена за друго, все още спим с биба и едно "нани" (готнище на една нейна стара пижама, с която ходи навсякъде), ако ги няма става страшно, незнам как ще отучвам newsm78 Crazy
Значи и за нас има шанс да спим отново нормално Praynig  То е ясно, че им трябва някакъв "амулет" за приспиване (биба, крайче на възглавница, дреха, плюшена играчка), радвай се, че не е пръста като при моята.
Не искам да те плаша, но сестра ми до 16-годишна спеше с една стара жилетка. От "приспивалка" се беше превърнала в талисман за успешен нов ден. Аз също си имах една малка кукличка и смятах, че ако я целуна преди сън няма да сънувам кошмари, от които много ме беше страх. Ама като стигнат нашите калпазани до тези възрасти ще му мислим.

# 24
  • Мнения: 577
моят малък бебок заспива само на гърда,но не знам какво ще правя като спрем да се кърмим,дано не става скоро.

# 25
  • Мнения: 683
Чувала съм, че звукът на работещ сешоар помага в такива случаи. Ако някой реши да пробва да докладва какъв е бил резултата. Още нямам личен опит и не мога да кажа дали е вярно и дали при всички бебоци действа Peace
Със сошоар не съм пробвала, но като беше малка се унасяше от бръмченето на прахосмукачка /но това беше първите месеци...

# 26
И ние заспиваме мнооооооооооооооого трудно. Пием вода!!! Но понякога изпиваме литри и пак резултатът е надути очи и рееееееееев. Но напоследък имаме и друг проблем - не спим нощем!!!! Значи детенце заспива около 9-9,30 след баня и храна и се събужда около 2 - наспана. Crossing Arms Снощи беше капака - ние с татко й покрай това Световно не си лягаме с нея, а пък и как да си легнеш с кокошките?!?  Crazy И така - легнали сме си около 12 и в 12.30 тя се събуди   #Cussing out Просто побесняхме. Това е всяка вечер. И така до 3.30. То не бяха смехове, то не бяха ревове... вече не издържаме. Тъй като още е на кърма, си мислех, че се събужда от глад  newsm78. Сменихме вечерното хранене с адаптирано мляко и резултатът е абсолютно същият. Няколко пъти й давах да суче, уж за да заспи, но помогна май само веднъж. Вече сме побъркали целия блок - много е гръмогласна нашата принцеса. А какво да ви кажа за нашите нерви....... Просто вече не издържаме с татко й. Кажете какво да правим, мили майчета, дайте ни съвет какво да правим вечер, та да спи цяла нощ като нормалните деца.  Hug

# 27
  • Мнения: 4 078
Признавам, че не изчетох всички мнения дотук.
На същата възраст имахме същия проблем. 3 приспивания за денонощието, които ми взимаха силите. В крайна сметка бебка спеше веднъж в 1, в 7 и после си лягаше чак в 1 през нощта. Побърквах се. Накрая схванах каква е работата - беше дошло време да минаваме на един сън дневно. Оттогава (на 10 месеца беше вече, когато минахме на този режим) заспива към 2 до 4 най-много, вечер ляга в 10. Приспиванията невинаги са песен, но са по 15 минути - в сравнение с едночасовите отпреди са екстра. Може би е дошло време да спи веднъж на ден, пробвай.

# 28
  • Мнения: 936
С това заспиване много зор сме видяли. Дъщеря ми е имала и спокойни периоди, но е и мало и такива, в които реве като магаре по 30 мин. преди да ми заспи. Към годинката през деня спеше добре, но вечер ревеше по 1 час докато заспи и ми скъсваше нервичките. Полудявах като станеше време за сън. Малко след годинката и хванах цаката - взема я в мен, и започваме да пеем за Сънчо и така биваше. Поне през нощта спеше. С малкия засега няма   такива работи, дано и да няма .

# 29
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Ох - не знам .... То и на мен ми трябват съвети за това - моят син заспива все още много трудно - поне 1/2 час му трябва за това и то вечер на тъмно... А следобедният сън е кошмар - само при баба си заспива за отрицателно време, на мен и на баща си прави номера, стойки и фасони ... абсурд е да заспи сам, трябва да има някой при него ... Crazy не знам до кога са тия "периоди" амам нашият продължава от самото раждане, та до сега .... е вече понамали продължителността на заспиването от 1 и 1/2 час до 1/2 .... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт