Нашите кухни - 76

  • 68 293
  • 751
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3
Здравейте, група..

ако все още темата се коментира , аз харесвам доказани марки..в случая залагам на Bosch от всякъде. Дори и оборудването за моята кухня,която е съвсем прясна.

В момента дори съм пуснал за продажба един страхотен аспиратор на Bosch , за който просто мястото не се оказа правилното. Съвет: Купете си уредите преди кухненските мебели/шкафове. Но вече имам друг. А сега този търси своето място. Цената му е 445,00лв, а го продавам за 360,00 лв. Стои и си нов  и неупотребван в кашона, закупен директно от представителстово на Бош -Румъния, през връзка в "Зора", на дата 16.08.2018. с 5 години гаранция.
Аспиратора е модел BOSCH DHL555B , ако някой се интересува ,моля попитайте.

Поздрави!

# 121
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Я па аз смятам друго... аспиратора е хубав (вероятно), но размера му е голям за един горен ред с размер 320/340 мм. С тоя аспиратор горния ред трябва да е около 420 мм. Вероятно сте направили грешка като сте го взели без да се посъветвате. Ся да не се засегнете, но тъй мисля аз.

# 122
  • Мнения: 2 452
Аз сушилника в шкафа го ползвам след като извадя нещата от миялната и не винаги всичко е абсолютно сухо. Никога не съм имала толкова вода в тавичката че чак да изливам то са си капки и се изпаряват

# 123
  • Мнения: 265
След ремонта на кухнята, изобщо не сложих сушилник за чинии. Ползваме миялна. Ако някой съд не е изсъхнал добре след сушенето в нея, подсушавам с кърпа и прибирам. Така си спестих място и на плота и в шкаф. Бързо забравих, че някога съм ползвала сушилник.

# 124
  • Мнения: 2 516
След ремонта на кухнята, изобщо не сложих сушилник за чинии. Ползваме миялна. Ако някой съд не е изсъхнал добре след сушенето в нея, подсушавам с кърпа и прибирам. Така си спестих място и на плота и в шкаф. Бързо забравих, че някога съм ползвала сушилник.
Това е другият вариант, за който си мислих. Като купихме апартамента, в кухнята имаше съдомиялна, но я махнах е и на нейно място сложихме пералнята. Сега ще гледам да остане един шкаф и за миялна Simple Smile

# 125
  • Мнения: 1 787
Точно това щях да напиша и аз онзи ден - че има хора, които дори нямат тази екстра, наречена сушилник в кухните си. Simple Smile Не знам за какво стичане на вода чак до лактите става дума, след като единици са хората тук (поне според писанията в темата), които нямат миялна машина.

Според мен един малък сушилник никога не е излишен, защото има неща, които не могат да се измиват в миялната. Например дървените дъски за рязане, някои пластмасови съдове, много деликатни кристали и порцелан и т.н. Аз го ползвам, когато трябва да измия нещо набързо или пък когато нещо ще ми потрябва отново след точно 2 минути - например любимия ми нож за готвене. И да, предпочитам този сушилник да не се вижда, изключително държа дори на това. Ако не мога да имам сушилник в шкаф, вероятно няма да имам въобще. Защото ако за някои от вас визията на кухнята не е важна, за други е и аз не виждам нищо лошо в това човек да иска освен функционален, домът му да бъде и красив. Което е постижимо дори само с промяна на съвсем дребни неща, като например въпросното, което се дискутира в момента. Или това да си пресипеш верото от фабричната му опаковка в красив дозатор за течен сапун - идея си нямате и колко по-удобно е, просто неизмеримо! Ще се изумите от ефекта, който се постига само с промяната на тези две неща, без това да превръща кухнята ви в музей. Simple Smile

# 126
  • Мнения: 92
По повод тези прибрани сушилници, тези от вас които ползват - къде сте ги сложили? Долу до сушилнята или горе около/над мивката ?

# 127
  • Мнения: 1 359
Казусът със сушилника или миялната или вградения шкаф- сушилник беше и при мен на дневен ред много дълго време. В момента използвам шкаф- сушилник точно над мивката. Не ми е удобен, защото аз към кинта и двадесет а горния ред е по- висок от стандарта, затова, всеки път когато слагам нещо се повдигам на пръсти, но да си призная, кой знае какви вади не са ми текли по ръцете. Малко ми е мит това, че едва ли не се къпеш, докато миеш чинии. Но дори и така да е, това е по изключение, направен като хората според мен си остава най- добрия вариант. Дори и да има миялна, както казва Маделин, винаги ще се намери нещо, което не е подходящо за нея. Затова, ако имах възможност, бих си оставила едно малко шкафче близо над мивката с вграден качествен сушилник за нещата, които ще измия на ръка. В моя случай в новата кухня ще има прозорец пред мивката, който изключва варианта за монтаж на вграден сушилник в горните редове. В долните монтажа на такъв според мен се оказва необосновано скъп и нефункционален. Ориентирала съм се към миялна и мивка с вграден сушилник, който е голямо удобство според мен.

Последна редакция: чт, 04 окт 2018, 15:13 от Kristaline

# 128
  • Мнения: 1 787
Ами моят сушилник е вграден в шкафа горе над мивката, но това къде ще е позициониран, предполагам, е въпрос на лично усещане и удобство. Въпреки, че ако е в долен шкаф, аз не мога да си представя как се вади тази табличка, как се излива събралата се вода... освен ако целия сушилник не е мобилен някак си. Thinking

# 129
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Тези сушилници ги направихте най-важната част на кухнята, моето мнение е, че на плота загрозявам а ако е в шкаф върши добра работа като чиниите са подредени и удобни за взимане. Ко толкова има за мислене, един в шкафа и решава проблема, само минуса ми е , че ако се наредят чиниите една върху друга ще се събират повече.

# 130
  • Мнения: 276
Здравейте,

Един бърз въпрос - тъй като ни предстои да си правим кухня по поръчка, какъв материал бихте препоръчали за най-качествен и издръжлив във времето?
Мдф боя, мдф с фолио, мдф с дъбов фурнир, масив ясен или нещо друго? Искаме кухнята да е в бяло.

Благодаря.

# 131
  • Мнения: 40 926
Здравейте,

Един бърз въпрос - тъй като ни предстои да си правим кухня по поръчка, какъв материал бихте препоръчали за най-качествен и издръжлив във времето?
Мдф боя, мдф с фолио, мдф с дъбов фурнир, масив ясен или нещо друго? Искаме кухнята да е в бяло.

Благодаря.

За мен най-качествен и издръжлив е масивът - дъб, бук, ясен, както ти харесва. Цветът не е проблем - има всякакви опции. Масивът първо е здрав, второ може да се ремонтира и трето "носи" на очукване. И да удариш с нещо метално една дъбова вратичка ще и остане вдлъбнатинка, ама няма да дразни. Поне няма да дразни така, както ако си одраскаш лакирания/ламиниран МДФ.
Проблемът на масива е, че от него стават само рустикални и класически дизайни. Има разни опити за по-модерно де, ама за мен са ни риба, ни рак. Нищо лошо няма в рустикалната или класическа кухня де, не ме разбирай грешно, ако става дума за отделна кухня за мен без конкуренция е една кухня от дъбов масив с гранитен плот. Обаче ако имаш кухньохол е много вероятно да не ти харесва и холната секция да е в същия стил. Или пък да имаш рустикална кухня с модерни холски мебели.
И тогава на помощ идва комбинацията МДФ+естествен фурнир. При това колкото по-дебел фурнир, толкова по-добре. Моите мебели са с 3 мм фурнир върху МДФ-а, което си е почти  дъсчици. Това на практика си е масив по отношение на повърхността, докато МДФ-ът дава възможност за равни и прави повърхности без табли и орнаменти.
Да, ама цял кухньохол само с масив, даже и да е модерен, може да стои малко тежко. Затова ние си избрахме комбинация - долните мебели (и кухнята и хола), а също и всички маси и столове са МДФ с фурнир масив или чист масив. Горните "етажи" са от МДФ с някакъв ламинат отгоре в цвят екрю. Плотовете и гърбовете са в същото екрю, но от технически камък (гранит не пасва на този дизайн). Причината е, че светлите горни етажи дават лекота и светлина, а в същото време са по-малко застрашени от драскане и очукване. Долните пък носят стабилност и трайност. Получи се доста добре - някакъв по-скоро модерен, но в същото време "безвременен" стил, който няма лесно да стане демоде.

Не знам колко ясно обясних и затова давам пример за комбинацията, стила на повърхностите и съчетанието на цветовете. Също и масичката за ежедневно хранена на двама души (при нас е по-къса) ни е същата - изцяло от технически камък:


# 132
  • Мнения: 6 294
И от мен един глас за масив, но трябва да е суха дървесината, че иначе се измятат вратите. Иначе откъм начукване ако е нещо изкуствено ПДЧ-то или ПДЧ гланцово поне при мен е било по-здраво от МДФ. Имам и мебели МДФ с фурнир, но калпаво лепен и се отлепи на места по ръбовете, ужасно е, а фирмата производител уж беше стара и стабилна.

# 133
  • Мнения: 7 776
+1 за масив 😉 Черна станция и Драго вече са обяснили защо.

# 134
  • Русе
  • Мнения: 3 711
+100 за масива. Всички мебели у нас са масив бук.

Общи условия

Активация на акаунт