Нашите кухни - 76

  • 68 114
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 250
Моля споделете мнения за белите уреди за вграждане. Чудя се за такива - фурна и котлони за апартамент под наем. Притеснява ме, че котлоните ще се захабят и ще стоят грозно.

# 16
  • Мнения: 5 992
Я по запознатите да кажат-защо се слага първо долния ред лепят се плочките и чак след това се слага горния ред?Няма да имам водобранна лайсна,ако има някакво значение....😃
При нас ще е така, реално не е нещо задължително, направихме го, за да избегнем евентуален гаф с плочките. Иначе когато коментирахме това с фирмата изпълнител и с нашия майстор, те казаха, че за тях е без значение и ние да решим.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 417
Споделете, моля, при стандартно висок таван на апартамента (2,60 м), ако сложите окачен таван с лунички в кухненската зона, не става  ли подтискащо ниско?

# 18
  • Мнения: 496
Споделете, моля, при стандартно висок таван на апартамента (2,60 м), ако сложите окачен таван с лунички в кухненската зона, не става  ли подтискащо ниско?

И аз това се чудя, при нас е 2,50..

# 19
  • София
  • Мнения: 12 006
Сподели за Пирамис, за мивките, по-точно.
Не ме интересуват ел.уредите им.
Eдна прителка има на около 3г. - метална с отцедник - нищо й няма на мивката.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 571
Kristaline, объркала съм се, мивката ми е Бланко, беше към 900 лв преди 9 години, пирамис бил абсорбаторът.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 248
Споделете, моля, при стандартно висок таван на апартамента (2,60 м), ако сложите окачен таван с лунички в кухненската зона, не става  ли подтискащо ниско?


Ако не искате изчанчени неща и да се смъкне много нивото, то тогава не е чак толкова много, 7 см.

# 22
  • Мнения: 92
Здравейте Simple Smile
Някой от вас слагал ли е гранитни плотове в кухнята и ако да - само върху масив или върху пдч/мдф ?

# 23
  • Мнения: 16
Здравейте от доста време чета темите предстои ми ремонт. В момента чакам да ми направят проекта на кухнята понеже доста неща не са ми ясни реших да се включа. Имам 2 въпроса:
1. Относно цокъла на кухнята казаха ми че трябва да е или инокс или алуминий или пвц. Но колкото и снимки да гледам цокъла е същия като долните шкафове та бих искала вашето мнение по въпроса
2. Исках пералнята да е скрита зад врата казаха ми че няма как свободно стояща пералня /която не е за вграждане / да се постави под плота зад врата защото контейнера за прах и омекотител ставали не използваеми. Вие как решихте този проблем

# 24
  • Мнения: 6 268
Здравейте Simple Smile
Някой от вас слагал ли е гранитни плотове в кухнята и ако да - само върху масив или върху пдч/мдф ?

Може да сложите, само шкафовете да са с плътни тавани ни посъветваха от фирмата за гранита.

# 25
  • Мнения: 4
Здравейте от доста време чета темите предстои ми ремонт. В момента чакам да ми направят проекта на кухнята понеже доста неща не са ми ясни реших да се включа. Имам 2 въпроса:
1. Относно цокъла на кухнята казаха ми че трябва да е или инокс или алуминий или пвц. Но колкото и снимки да гледам цокъла е същия като долните шкафове та бих искала вашето мнение по въпроса
2. Исках пералнята да е скрита зад врата казаха ми че няма как свободно стояща пералня /която не е за вграждане / да се постави под плота зад врата защото контейнера за прах и омекотител ставали не използваеми. Вие как решихте този проблем

Да помогна по точка 2 ->

Взех пералня Аристон, която е с контейнер тип ветрило. Отделно че през 2018та масово се пере с капсули,. които се слагат вътре Simple Smile

# 26
  • Мнения: 7 775
Здравейте от доста време чета темите предстои ми ремонт. В момента чакам да ми направят проекта на кухнята понеже доста неща не са ми ясни реших да се включа. Имам 2 въпроса:
1. Относно цокъла на кухнята казаха ми че трябва да е или инокс или алуминий или пвц. Но колкото и снимки да гледам цокъла е същия като долните шкафове та бих искала вашето мнение по въпроса
2. Исках пералнята да е скрита зад врата казаха ми че няма как свободно стояща пералня /която не е за вграждане / да се постави под плота зад врата защото контейнера за прах и омекотител ставали не използваеми. Вие как решихте този проблем
По въпрос 2, искаш това нали :




Трябва ти свободностояща, но възможно най-тясна и фирма или дърводелец, готови да ти изпълнят проекта. Все пак ти плащаш ти поръчваш. Смени си фирмата, очевадно не им се занимава. Относно първи въпрос, ако гърба е плочки, може и да няма такъв цокъл. Инокс или алуминий се слага обикновено като преход с плочки. По-издържливо е. Ти какъв цокъл искаш, дай малко инфо. Ето моя плот и гръб:

# 27
  • Мнения: 1 359
Maria1987, по моето скромно мнение и двете твърдения ми звучат неадекватно... Цокъл имате впредвид завършващата плоскост към пода, нали? Не се сещам за задължително използване на алуминиев или PVC такъв, освен ако вие нямате някакви по- специфични изисквания. Относно скриването на пералнята в шкаф под плота, не виждам каква е пречката, както Littel Cactus е направила, или просто да обърнете отварянето на шкафа на дясно, така че пантите на крилото да не пречат на диспенсъра за прах.


Аз се включвам с друго питане. Вече няколко пъти засякох из форума мнения, че долният ред на кухнята е много по- удобен, ако е само от чекмеджета, а не от шкафове. Може ли някой да покаже, за да се ориентирам, а също така- как решихте и успяхте да оразмерите така чекмеджетата, че в последствие да са ви достатъчно високи и широки за да поберете всичко?

# 28
  • Мнения: 3 916
И двете ми кухни са с цокъл от МДФ, алуминиевите не ми стоят добре.

# 29
  • Мнения: 16
Благодаря ви много сега отивам до фирмата проекта ми бил готов и ще обсъдим отново цокъла и пералнята. По късно ще се включа да споделя как е минало

Общи условия

Активация на акаунт