Нов дом – обзавеждане, цени, разпределение...

  • 42 221
  • 563
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 12 006
Съншайн - при такъв ремонт е хубаво да си сложите вътрешна изолация с фибран на всички външни стени. А дали мъжът ти ще успее да се справи сам със залепянето на фибрана и шпакловката и замазката отгоре - няма как ти кажем. Може и да може. Няма да ви оскъпи много дори и да наемете човек, спрямо спестените после пари от отопление. Виж за латекса отгоре мисля, че и сама можеш да се справиш, не е философия. Има клипчета в интернет, с подходящите валяци и основа мисля, че би могло да се получи прилично и равномерно боядисани стени.

# 466
  • Мнения: 5 056
Стените се боядисват много лесно.Обаче ако трябва да се изправят и шпакловат, вече си е работа за майстор .
Винаги има по-евтин и по-скъп вариант.
Ние имахме възможност и се хванахме на принципа - веднъж го правим.
Иначе можеше и двойно по-евтин ламинат да вземем и с тапети да минем.Малката тоалетна можеше да не я правим, защото си беше чиста и здрава , обаче с плочки от комунизма и решихме , че така и така сме почнали всичко.
Ние сменихме и дограмата , на балкона можеше да я изшкурим и боядисаме (колкото и разярена дървена да беше).А тази в спалнята можеше само да стегнем(панти и уплътнение ).
Вратите сменихме, а старите бяха здрави, обаче и те в стила на банята.
Можеше да не правим окачен таван в хола.И то някаква сложна форма за повечко пари.
Според мен спокойно може да се стегне едно двустайно жилище за под 20 000, заедно с нови мебели и електроуреди.
Нашия ремонт беше средна работа.Може и доста повече пари да е.Имаме още една дограма за смяна, изолация външна трябва да направим и тн и тн.

# 467
  • Мнения: 3 781
Не сме правили чак голям ремонт, но грубо ни излезе така:
Латекс и всички пособия за замазване и боядисване:около 400 лв за 100 кв апартамент, като ни остана много боя (мисля че взехме по 15 Л за стая, имаме общо 4 стаи, мазахме по 2 ръце цветно и преди това 1 ръка бяло, по необходимост+3 ръце тавани, стана перфектно)
Обзавеждане за спалня с 2 скрина, гардероб с плъзгащи врати и спалня с механизъм - 2000 лв
Обзавеждане за хол с диван и секция - 3000 лв
Обзавеждане за трапезария с маса с 4 стола - 600 лв
Сушилня и пералня - 2000 лв
Циклене, лакиране и фугиране на паркет в 3 стаи (към 40 кв под общо) - 1200 лв

Мисля че това ни бяха по-големите покупки на първо време,но имаме и много дребни последващи. Баните и кухнята за щастие не бяха за ремонт,правени са преди 5 години обаче.
За мебелни магазини мога да препоръчам Икеа за скринове Малм, диванът ни е от Колорадо Пазарджик и сме доста доволни от него. Препоръчвам магазин Техновижън за електроуреди - немско качество, страхотни цени. Също Техмарт, от които взехме 2 електоруреда и ни направиха много голяма отстъпка. Секцията ни е от Ирим Русе и всеки, който дойде в нас се влюбва в нея 😁 включително и аз си я обичам много 😍

За майстор за паркет една фирма на Гешов. Мисля че бяха Класик паркет или нещо такова, много сме доволни, паркетът ни стана перфектен.

За ВиК майстори сме доволни от фирма София терм, наскоро ни поправиха теч на добра цена и за нула време. Работиха и за смяна на душ батерия на позната и тя е останала доволна.

Единствените, които ме разочароваха много са Пирински Бор, които излъгаха, че диванът ни ще дойде за 30 дни, а реално срокът е бил 45 от фирмата производител (оказа се, че продавачката не е знаела за това) и Айко, които ни донесоха гардероба с очукани елементи (чакахме 2 Месеца) и се оказа, че ако искаме да ни ги оправят трябва да чакаме 5 дни да дойде някой да ги опише, а после още 1 месец за нови. Нямаше как да чакаме повече, за щастие елементите са на гърба на гардероба и отдолу на рафтовете, та не е такава драма, но не бих поръчала повече от тях.

Имаме да обзавеждаме и детска и знам откъде НЯМА да е (Айко) 😂

Дано мнението ми е от полза на някого 😊
Ако имате нужда от контакти на споменатите форми, може да ми пишете на ЛС и ще потърся данните им.

# 468
  • Мнения: 5 056
Такива са цените,потвърждавам Simple Smile
Ние не случихме на фирма за паркета.Казах,че искам фугиране и 2 ръце лакиране със скъпия лак.Като дойдоха твърдяха,че нямало фугиране??!!?! ,а лака е толкова зле,че изглежда все едно изобщо не е лакирано.Ок,казах си,сигурно новите тенденции са такива-матово.Да,ама още първия стол и мебел,които внесохме го надраха.
Сама си ги фугирах , взела съм и лак да го лакирам.Проблемът е,че вече са внесени всички мебели,стаята е много пълна и някои изобщо не можем да изнесем-като големия гардероб и кревата.
Ще лакирам някак покрай тях...

# 469
  • Пловдив
  • Мнения: 1 848
Такива са цените,потвърждавам Simple Smile
Ние не случихме на фирма за паркета.Казах,че искам фугиране и 2 ръце лакиране със скъпия лак.Като дойдоха твърдяха,че нямало фугиране??!!?! ,а лака е толкова зле,че изглежда все едно изобщо не е лакирано.Ок,казах си,сигурно новите тенденции са такива-матово.Да,ама още първия стол и мебел,които внесохме го надраха.
Сама си ги фугирах , взела съм и лак да го лакирам.Проблемът е,че вече са внесени всички мебели,стаята е много пълна и някои изобщо не можем да изнесем-като големия гардероб и кревата.
Ще лакирам някак покрай тях...
Този матов лак минавали ли сте го с влажен парцал, моп или каквото и да е влажно нещо до 14 дни след нанасянето?

# 470
  • Мнения: 5 056
Такива са цените,потвърждавам Simple Smile
Ние не случихме на фирма за паркета.Казах,че искам фугиране и 2 ръце лакиране със скъпия лак.Като дойдоха твърдяха,че нямало фугиране??!!?! ,а лака е толкова зле,че изглежда все едно изобщо не е лакирано.Ок,казах си,сигурно новите тенденции са такива-матово.Да,ама още първия стол и мебел,които внесохме го надраха.
Сама си ги фугирах , взела съм и лак да го лакирам.Проблемът е,че вече са внесени всички мебели,стаята е много пълна и някои изобщо не можем да изнесем-като големия гардероб и кревата.
Ще лакирам някак покрай тях...
Този матов лак минавали ли сте го с влажен парцал, моп или каквото и да е влажно нещо до 14 дни след нанасянето?

Да , бяхме в ремонт и се прашеше непрекъснато.
Какво значение има?Не са ни казвали нищо.Освен,че може още на следващия ден да си внесем мебелите и да го"ползваме".

# 471
  • Мнения: 3 096
Лана, коя е секциятя на Ирим? Blush

# 472
  • Мнения: 3 781
Лана, коя е секциятя на Ирим? Blush

http://www.irimbg.com/product/%d1%81%d0%b5%d0%ba%d1%86%d0%b8%d0% … %d1%8f-landscape/

Тази, но не сложихме дръжките (много ме дразнят дръжки на шкафове и вратички 😁)
Иначе е 1 към 1 и на живо и инструкциите за монтаж бяха тип Икейски - много лесни стъпки.

# 473
  • София
  • Мнения: 17 773
Тя и самата секция прилича малко на едни икейски витрини.

# 474
  • Мнения: 3 781
Да, но с тази разлика, че е по-малка на размер и няколко пъти по-евтина 😁

https://www.ikea.bg/rooms/living-room/living-room-systems/havsta … mp;pz=20&pg=1

А и комбинацията от дърво и бял лак е по-приятна от само бялото за мен и отива много повече на останалата обстановка у дома.

Сетих се да препоръчам и магазин за матраци Нани - на Красно село, ъгъла на Дойран и Гоце Делчев - магазин за интериорни врати, продават и матраци. Неугледен, но пък много мили хора и правят безплатна доставка + имат редовните отстъпки на Нани. За 4 месеца вече съм спала по-добре отколкото последните 4 години. Много сме доволни и двамата от матрака ( с покет пружинки, без мемори пяна)

# 475
  • София
  • Мнения: 17 773
Да, точно тези имах предвид. Верно, че бяха много скъпи. Laughing
600 кинта за една витринка. Това дърводелец ще го изработи от дърво за толкова пари.

# 476
  • Пловдив
  • Мнения: 1 848
Такива са цените,потвърждавам Simple Smile
Ние не случихме на фирма за паркета.Казах,че искам фугиране и 2 ръце лакиране със скъпия лак.Като дойдоха твърдяха,че нямало фугиране??!!?! ,а лака е толкова зле,че изглежда все едно изобщо не е лакирано.Ок,казах си,сигурно новите тенденции са такива-матово.Да,ама още първия стол и мебел,които внесохме го надраха.
Сама си ги фугирах , взела съм и лак да го лакирам.Проблемът е,че вече са внесени всички мебели,стаята е много пълна и някои изобщо не можем да изнесем-като големия гардероб и кревата.
Ще лакирам някак покрай тях...
Този матов лак минавали ли сте го с влажен парцал, моп или каквото и да е влажно нещо до 14 дни след нанасянето?

Да , бяхме в ремонт и се прашеше непрекъснато.
Какво значение има?Не са ни казвали нищо.Освен,че може още на следващия ден да си внесем мебелите и да го"ползваме".
Ние в нас сме с "модерен" лак, на втория ден изобщо не миришеше на лак, но първите 14 дни не трябва изобщо да се мокри, само с прахосмукачка с четка. Иначе за драскането на паркета, драска се, особено с тежките мебели. Трябва да им сложите предпазители на крачетата.

# 477
  • Мнения: 5 056
Ела да видиш при майка ми лака дали се драска.Преди 10 години е лакиран и блести като слънце!
Няма една драскотина , а на няколко пъти сменяхме мебелировка и преподреждахме.
Такъв е , некачествен просто.
А уж платих за по-скъпия.
То и този сега кой го знае колко е добър, щом пише ,че съхне за 4 часа.
Хубавия лак му трябва поне ден-2-3.

# 478
  • Мнения: 1 842
Да, разбира се , ако искаш на лично, ако искаш тук, както ти е удобно.
Майстора ни беше познат, доста пари ни спести.Последния...първия и той ни беше познат...вече не е 😀 Излъга ни много, набута ни с едни 2000 лв.
Всичко може да мине и евтино и скъпо.
Може да сложите тапети, стените гълтат много пари и , повярвайте, няма да можете да си ги шпакловате като хората .И ние това мислехме да направим, опитахме на балкона.Ужас! Иска се много майсторлък.
Ламината се слага лесно, но понеже ни взеха малка сума, решихме да не се правим на велики.Паркетаджията обаче ни сряза кабелите и прекъсна тока в една цяла стая 😀 Ама това е друга история...
Много пари отиват, но ние наистина изкъртихме всичко, ама всичко-подове, стени, бани.Наново изливаха замазка в коридора, защото всичко е адски криво в панела.
Зидаха нов щранг в банята и какво ли още не.
Тя ни излезе около 3000 с материалите и "мебелировката" .3,5 кв баня.Имаме и вана , само тя е 350 лв.
И тръби сменяха вътрешни и тоалетна прокараха , че нямаше(има друга, отделно само тоалетна).Но пак казвам, този майстор ни взе малко, много малко, защото ни е познат , а се оказа и много свестен човек.
Не можем да шпакловаме, най-много да си ги боядисаме сами толкова по уменията ни по тая тема за съжаление...Ужас. Точно от нулата ме интересуват цени и тн. Не вана не искаме, поне от това ще спестим защото никой от нас не държи на това. Ако може на лс, благодаря Simple Smile

Цитат
₪₪₪ Afrodita ₪₪₪
Съншайн - при такъв ремонт е хубаво да си сложите вътрешна изолация с фибран на всички външни стени. А дали мъжът ти ще успее да се справи сам със залепянето на фибрана и шпакловката и замазката отгоре - няма как ти кажем. Може и да може. Няма да ви оскъпи много дори и да наемете човек, спрямо спестените после пари от отопление. Виж за латекса отгоре мисля, че и сама можеш да се справиш, не е философия. Има клипчета в интернет, с подходящите валяци и основа мисля, че би могло да се получи прилично и равномерно боядисани стени.
Не, аз знам че не може да се справи така че това е положението. Правили сме веднъж частичен ремонт, но от тогава минаха 7 г. и със сигурност всичко се е променило-цени и тн. Благодаря за съвета. Да, точно за латекса имах предвид, само това можем сами без майстор което е нищо според мен на база на останалия разход. Боядисвали сме знаем как, но другото си иска умения-знания ...

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 15:54 от Съншайн

# 479
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Фугирането на паркет си е много пипкава работа ако се прави както трябва, но ако е нов паркета обикновено едно минаване е достатъчно. Но тия цени ми се струват прекалени. Преди две години за циклене дадохме 5лв на квадрат. Вярно, че беше стар паркет, с паркетин, не с лак. Но ако е нов пък е още по-лесно. Взимат повече когато е лакиран с полиуретанов, онзи лъскавия миризлив, който съхне дълго.
 Паркета е омаслен, маслото ние си го сложихме. Беше доста по-евтино от Осмо, момчетата ни го дадоха. Не сме фугирали, защото купихме стар паркет, който чистих и пренареждахме, фугите се получават големи, и фугирането щеше да е златно.
 Не се плашете от боядисването, за него според мен взимат неоправдано много. Лесно е, женска работа, и могат да се спестят пари. Аз съм боядисвала апартамент, и долния етаж на къща вътре и вън. Качествените латекси покриват много добре още от първа ръка.

Общи условия

Активация на акаунт