Нов дом – обзавеждане, цени, разпределение...

  • 42 428
  • 563
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 8 348
В който и край на схаята да ви е кухнята, еднакво мирише.
Въпросната ми приятелка има два апартамента. В стария кухнята е, както предвиждаш, под прозореца. Малко шкафове и неефективно пространство. Готвила ми е неведнъж, с абсорбатор и отворено прозорче, ми мирише си.
Новата е както предложих, на тъмната страна и чатт от дългата. Миризмата е същата, пространството е повече.

# 91
  • Мнения: 5 061
А какво мислите за идеята в коридора да е кухнята ? На мястото на вградения гардероб ?
Коридор често е достатъчно голямо и ще събира и портманто и кухня .

# 92
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Аз не виждам място в коридора. Мащабен ли е чертежа? От личен опит - кухнята никога не ми е достатъчна. Пералнята къде ще е?
Като бяхме двама, стандартната панелна кухня ми стигаше.После започнаха да се трупат уреди, посуда, прибори.... В момента(след доста години) сборно кухнята ми е 5м долни шкафове и 2,5м горни плюс голяяям бюфет. Пералнята е отделно, аспиратора не го смятам за горен шкаф, хладилника не е сметнат изобщо.

# 93
  • Мнения: 46 554
Мислили сме за този вариант ,но не ми допада ,защото всичката миризма ще се разпростира в стаята .По-удачно е освен това дивана и ТВ да са в сенчестата част на стаята ,не до прозорците...
Няма значение къде точно в стаята се готви, мирише еднакво. Слагаш абсорбатор и проблемът е решен, поне при нас няма проблем. Усеща се по време на готвене (в цялата стая), след това нищо.
За сянка - щори/пердета.
В коридор не е удачно. Поне аз не мога да си представя да се завра в помещение без прозорци и да правя нещо. Къде ще вържеш абсорбатора там? В стаята по-лесно се и проветрява. Като звънне някой на вратата и отвориш, всичко ще е насреща му. Обувките, палта, якета, всичко ще е там.
При положение, че холът ви е голям е голяма грешка да нямате 2 самостоятелни спални щом сте с дете, когато няма стаи, няма, но щом ги имате, осигурете на всеки свое си местенце.

# 94
  • Мнения: X
От моя скромен опит с абсорбатори добър мощен абсорбатор монтиран на точната височина ще реши проблема. В предишната квартира имах брутален абсорбатор, и риба да пържеш не стига никаква миризма в страни. Само, че бях много прост и не обърнах тогава внимание какъв модел е.

# 95
  • Мнения: 3 957
Апартаментът изглежда да е стандартен панелен. Абсурно е кухнятра да е в коридора. Ще се вмирисват всички дрехи, обувки, няма къде да се върже аспиратор...

# 96
  • Мнения: 269
Идеята за голяма кухня в тъмната част на хола ми се струва най-логична и на мен. На чертежа дори не виждам къде би се побрала в този коридор при наличието на 5 врати.

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 1 862
А какво мислите за идеята в коридора да е кухнята ? На мястото на вградения гардероб ?
Коридор често е достатъчно голямо и ще събира и портманто и кухня .
Пълна глупост е това с кухня в коридора. Защо не си оставите кухнята кухня, а в хола да измислите кът за спане (вградено легло, диван тип спалня и т.н)? Това с толкова дълго пътуващ мръсен канал си е направо на късмет (дали ще намерите качествен майстро и дали той ще успее да подведе канала)

От моя скромен опит с абсорбатори добър мощен абсорбатор монтиран на точната височина ще реши проблема. В предишната квартира имах брутален абсорбатор, и риба да пържеш не стига никаква миризма в страни. Само, че бях много прост и не обърнах тогава внимание какъв модел е.
Това не зависи само от абсорбатора, много зависи и от изпълнението на отдушниците. В старите блокове са по-добре направени отколкото в новото строителство (по мое наблюдение).

Последна редакция: вт, 23 окт 2018, 10:31 от Не се сърди, човече

# 98
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Този хол не е ли с големи прозорци? Имам предвид на по-малко разстояние от пода. Дори и на стандартните около 70см да са от пода , идва ниско за кухня. Кухненските шкафове са 80-85см. А и за горни няма да има място. И гърба остава стъкло.Зимата ще се запотява. Не познавам този тип апартаменти, но идеята не ми се струва удачна.

# 99
  • Мнения: 41 297
От моя скромен опит с абсорбатори добър мощен абсорбатор монтиран на точната височина ще реши проблема. В предишната квартира имах брутален абсорбатор, и риба да пържеш не стига никаква миризма в страни. Само, че бях много прост и не обърнах тогава внимание какъв модел е.

Аз ти казах един изпитан модел. Хем е евтин, хем е може би най-мощният на пазара. И прилично тих (шумен). За пълно вграждане и не разваля естетиката. За да е максимално тих е важно да използваш пластмасов въздуховод, а не станиолена гъвкава тръба.

# 100
  • София
  • Мнения: 8 348
Така като гледам, ще усвоят терасата, тоест ще си сложат прозорците на каквато искат височина.
Коридора на тези апартаменти е широк, като се махне вградения гардероб, има си място за кухня, но аз не харесвам да се влиза от вратата в кухнята.  И обувките и външните дрехи да са ти и те в кухнята.

Мои познти са направили малък кухньохол от спалнята. Така кухнята се мести възможно най-малко.
Има и по-сложен вариант за преместване на баня и кухненски бокс в предишната баня, при мен е така.

# 101
  • Мнения: 5 061
Чертежа е примерен,показващ само разположението на стаите,не големината.
Има огромен вграден гардероб и място за кухня,но и на мен не ми допада да си събувам обувките на едно и също място в което и готвя,седят чинии,чаши и тн.
Кът за спане в хола категорично няма да има,защото цял живот живея така(в гарсониера с майка ми) и никога не съм имала своя стая.Вечно спях или в хола или в кухнята.Толкова ми е втръснало да гледам секции,дивани или мивки до кревата си,че съм по-склонна за кухнята в коридора...
По всяка вероятност кухнята ще си остане там,където си е.Детето ще спи на отделен креват при нас до 5-6 годишно и после чак ще го мислим.
Искаше ми се да не къртим,но реално деца даже още нямаме.Вярно,че ходим по лекари и се стремим да стане възможно най-скоро,но това си е и божа работа...

# 102
  • София
  • Мнения: 8 348
Ако ще го правите, правете го сега. После и парите ще са по-кът и мръсотията повече.
Не е чак толкова местене, ако е до тъмната стена на хола. Но не се отказвайте от нерешителност, ще ви е яд после.

# 103
  • Мнения: 3 957
Къртенето за местене на тръби в тъмната част на дневната, при празен апартамент, е точно един ден работа. Къртенето след 5-6 години, при нагласен апартамент, обаче е пълен кошмар, от опит го казвам. Аз също бързах да се нанесем в нашия, защото бях много бременна и сега, пет години по-късно, оправяме подове, замазки, тавани... Е, мерси. В следващия апартамент ще вляза само когато е на 100% готов и мога да си обуя пантофките, да си направя кафе, да си седна на дивана и да няма и едно нещо, "което ей сега ще го довършим".

Последна редакция: вт, 23 окт 2018, 16:43 от Аmélie

# 104
  • Мнения: 2 244
Абсолютно съм съгласна с горните коментари!
Ние така направихме. Правихме ремонт повече от 1г, обаче направихме всичко както искахме да е, за да не преправяме след години.
И ние местихме водопровод, прокарвахме някакви тръбички за кабели под подовете и други чудесии. Обаче сега всичко си е както искаме да е и ни е много удобно. И надявам се повече да нямаме мръсни процеси в апартамента. Simple Smile
Така че, наистина ако не бързате с нанасяне, сега е момента да обмислите всичко обстойно.

Общи условия

Активация на акаунт