КРУИЗИ /Тема 12/

  • 61 330
  • 766
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 943
domino25, точно си го казал... Който се е качил поне веднъж на кораб, после не спира само с един круиз... Ние между круизите опитваме да правим и други екскурзии, но ако не се качим и на кораб, нещо ни липсва.... Това е магия, наркотик или и аз не знам как да го обясня...
До сега сме били на кораби над 3500 пасажера, следващвия кораб е малък само 1300-1400 пасажера... Ще видя има ли и каква е разликата в обслужването, храната, забавленията от големината на кораба и броя пасажери...
Винаги на по малките кораби е по добро обслужването На големите е лудница и за нас и за вас

# 241
  • Мнения: 943
domino25
Цитат
Намират се евтини круизи Блед, но това се репозишани, в последната минута или класически маршрути в неатрактивни месеци от годината, когато запълнеямостта е ниска.

Домино няма да забравя в какъв възторг беше от първия си круиз в Гърция с доста по-лоша компания от тези, които цитираш сега. И още много неща няма да забравя от това, което си писал. Но и ти на трябва да забравяш !!!
Няма значение.
Намесвам се защото ме цитираш. И питам кое ти наричаш "репозишани" или по-точно препозициониране/Repositioning/. Да такъв термин има и ще има, но повечето днешни такива круизи са далеч от точната дума.
Ще го кажа по-точно с последните круизи:

Friday, November 30   Savona, Italy      5:00pm
Saturday, December 1   Marseille, France   9:00am   4:00pm
Sunday, December 2   At Sea      
Monday, December 3   Malaga, Spain   8:00am   6:00pm
Tuesday, December 4   At Sea      
Wednesday, December 5   Arrecife, Lanzarote, Canary Islands   9:00am   8:00pm
Thursday, December 6   Santa Cruz, Tenerife, Canary Islands   8:00am   5:00pm


Friday, December 7   At Sea      
Saturday, December 8   At Sea      
Sunday, December 9   At Sea      
Monday, December 10   At Sea      
Tuesday, December 11   At Sea      
Wednesday, December 12   At Sea   
   
Thursday, December 13   Guadeloupe   8:00am   11:00pm
Friday, December 14   Antigua   9:00am   6:00pm
Saturday, December 15   Tortola, British Virgin Islands   7:00am   6:00pm
Sunday, December 16   At Sea      
Monday, December 17   At Sea      
Tuesday, December 18   Nassau, Bahamas   8:00am   6:00pm
Wednesday, December 19   Fort Lauderdale, FL   6:00am   


Какво виждаме ? Смяна на позицията е едва 6 дена...Приемаме го за един круиз в 6 дена почивка.
А останалите два круиза какво са ?
Един супер круиз в Европа. И един още по-супер на Карибите.
И сега да видим цената...209 GBP или 235 EUR. Кой от тези три круиза плащаме ? Приемаме средния, а останалите са ни бонус. Ако ги резервираме поотделно в подобен вид цените ще ни ударят в главите със страшна сила.
Но основното за което написах тук е препозиционирането. Ами използвайте го и вземете 3 в 1.
Или веднага ще кажете, а визи, а време ? Ами визите ви чакат в посолството, трябва само да ги вземете. Ако не стане от раз има следващ път.
Или още много варианти без визи.
И веднага ще дам още един пример, който веднага бих резервирала ако вече не бях го направила...

Sunday, November 25   Savona, Italy      5:00pm
Monday, November 26   Barcelona, Spain   1:00pm   6:00pm
Tuesday, November 27   At Sea      
Wednesday, November 28   Casablanca, Morocco   8:00am   11:00pm
Thursday, November 29   At Sea      
Friday, November 30   Arrecife, Lanzarote, Canary Islands   8:00am   5:00pm


Saturday, December 1   At Sea      
Sunday, December 2   At Sea      
Monday, December 3   At Sea      
Tuesday, December 4   At Sea      
Wednesday, December 5   At Sea
      
Thursday, December 6   Recife, Brazil   1:00pm   8:00pm
Friday, December 7   Maceio, Brazil   7:00am   1:00pm
Saturday, December 8   Salvador, Brazil   8:00am   2:00pm
Sunday, December 9   At Sea      
Monday, December 10   Rio de Janeiro, Brazil   8:00am   6:00pm
Tuesday, December 11   At Sea      
Wednesday, December 12   At Sea      
Thursday, December 13   Buenos Aires, Argentina   9:00am


Тук също ги разделям, за да ми каже Домино колко е препозиционирането ? И колко биха стрували другите два круиза отделно.
А аз ще ви кажа колко струва целия 309 евро за три круиза, цели 18 нощи.
Не ми се коментира.

И защо сте хванали кои са по-добри Коста или MSC ? Разчупете статуквото и ще видите кой къде е ?

И последно, няма как да няма евтини круизи ? Не е възможно...Защото на година се пускат доста нови и огромни кораби. На колкото повече кораби се разхвърлят пасажерите, толкова повече свободни, незаети места ще остават. И точно тези места ще са евтини.
А няма как да няма и скъпи ? Защото точно скъпо продадените каюти покриват загубите/по-точно разликите/ от тези, които ще се продадат евтино.
И повечето пари се взимат винаги в ранно продадените места. Те са точно за да покрият следващите. Много често хората на кораба се хващат за главата колко съм платила аз спрямо даденото от тях. Съжалявам.
Никога, никога няма да резервирам круиз една година по-рано. И не само заради цената, всичко може да се случи.
Давайки много пари, трябва да знаете, че покривате разликата на този, който пътува евтино.
Всъщност вие си знаете най-добре. Важното е да пътувате. И аз ви се радвам за това...



Тези круизи имали ги в български агенции?

# 242
  • Мнения: 4 741
mim4eto, кораба е Costa Neoriviera, a круиза е Средиземно море, малко по-назад го описах като пристанища...
За първи път на малък кораб и то с децата... Ще ни е тясно, но карай да върви... Все пак само ще спим в кабината... Важното е другото да е на ниво...
Ти не пита ли за същия кораб? Букнахте ли круиз с него?

# 243
  • Мнения: 1 054
mim4eto, кораба е Costa Neoriviera, a круиза е Средиземно море, малко по-назад го описах като пристанища...
За първи път на малък кораб и то с децата... Ще ни е тясно, но карай да върви... Все пак само ще спим в кабината... Важното е другото да е на ниво...
Ти не пита ли за същия кораб? Букнахте ли круиз с него?

кораба е на Коста, което е достатъчно основание да смятам, че ще бъде прекрасен италиански стил круиз с оглед и на маршрута, който между впрочем е доста различен от баналното вече класическо Средиземноморие. Искам го и аз този круиз, видях и цената. Мисля, че е изгодна/поне което виждам от сайта на Коста/.

# 244
  • София
  • Мнения: 3 774
Въпрос:
Цитат
"На коя компания са най-хубавите вътрешни кабини/inside/ ?"

Отговор:

Най-добри вътрешни кабини са:

Най-добри кабини Стандарт:  Celebrity Cruises
Най-добри  Deluxe  кабини:  Holland America Line
Най-добри кабини с изглед: Royal Caribbean
Най-добри с виртуален изглед:  Royal Caribbean
Най-добри соло кабини:  Norwegian Cruise Line
Най-достъпни кабини:  Celebrity и Princess
Най - добри Стандарт за семейства:  Disney
Най-добри  Special  за семейства:  MSC Cruises
Най-добри СПА-кабини:  Costa

Но вътрешната си е винаги вътрешна...Повечето знаете защо.
Само Upgrade може да направи вътрешната-външна на цената на вътрешна.

# 245
  • Мнения: 4 741
А има ли upgrade от кабина с прозорец на такава с балкон? Къде мога да си "поискам" евентуално, защото исках да си доплатя и да сменя, но в сайта на Коста кабините с балкон пише, че са продадени... Мога ли да се надявам ако е останала непродадена с балкон да ни сменят?!? Или да им пиша, че искам upgrade, защото с децата мисля, че ще ни е тясна тази с прозорец и легла висящи над двойното легло...Grinning

# 246
  • Мнения: 742
А има ли upgrade от кабина с прозорец на такава с балкон? Къде мога да си "поискам" евентуално, защото исках да си доплатя и да сменя, но в сайта на Коста кабините с балкон пише, че са продадени... Мога ли да се надявам ако е останала непродадена с балкон да ни сменят?!? Или да им пиша, че искам upgrade, защото с децата мисля, че ще ни е тясна тази с прозорец и легла висящи над двойното легло...Grinning
Няма да ви е тясна. Щом не е вътрешна, си ОК! Аз като видях на нашите познати тяхната вътрешна (а те бяха с 2 деца - на 10г и 7г.) и ми стана лошо, много зле! Нашата, с прозорец беше в пъти по-добре, а и ние бяхме с дете.

# 247
  • Мнения: 4 741
На големите кораби в кабината с прозорец, децата спят едно върху друго, но острани където е дивана и въобще техните легла на пречат по никакъв начин... На малките кораби явно тази кабина е по-малка, защото на снимката се вижда, че двете легла за децата падат от двете страни над двойното легло... Нещо ужасно ми се струва... Така ли е? Толкова ли е малка тази кабина, не мога да си я представя... Другото е, че ще бъдем с 4 куфара (по-малки за децата), но къде се държат тези куфари по време на плаването?!?
Нашите куфари ги пъхах в гардеробите, но бяха само 2....Grinning

# 248
  • Мнения: 742
На големите кораби в кабината с прозорец, децата спят едно върху друго, но острани където е дивана и въобще техните легла на пречат по никакъв начин... На малките кораби явно тази кабина е по-малка, защото на снимката се вижда, че двете легла за децата падат от двете страни над двойното легло... Нещо ужасно ми се струва... Така ли е? Толкова ли е малка тази кабина, не мога да си я представя... Другото е, че ще бъдем с 4 куфара (по-малки за децата), но къде се държат тези куфари по време на плаването?!?
Нашите куфари ги пъхах в гардеробите, но бяха само 2....Grinning
Колко са големи децата? Леглата, над спалнята ги изваждат стюардите вечер и ги прибират сутрин, докато си на закуска. Ти не се занимаваш с тях. А куфарите под леглата пасват идеално. Хем нашият единия беше от най- големите на Самсонайт.

# 249
  • Мнения: 267
Другото е, че ще бъдем с 4 куфара (по-малки за децата), но къде се държат тези куфари по време на плаването?!?
Нашите куфари ги пъхах в гардеробите, но бяха само 2....Grinning
[/quote]
Аз ги пъхам под спалнята. Събират се идеално.

# 250
  • София
  • Мнения: 3 774
А има ли upgrade от кабина с прозорец на такава с балкон? Къде мога да си "поискам" евентуално, защото исках да си доплатя и да сменя, но в сайта на Коста кабините с балкон пише, че са продадени... Мога ли да се надявам ако е останала непродадена с балкон да ни сменят?!? Или да им пиша, че искам upgrade, защото с децата мисля, че ще ни е тясна тази с прозорец и легла висящи над двойното легло...Grinning

Всичко е възможно. Но се предвижда предварително и се договаря. Както съм казвала с гарантирани кабини.
Възможно е и на по-късен етап или при качване, но вече е въпрос на повече късмет и свободни места.
Дори може да смените кабината когато вече сте влезли в заплатената...На рецепция.
Продадено ли е всичко няма шанс.

Големината на кабините не зависи от големината на кораба. От големината на кораба зависи броя на кабините.
Това се вижда много ясно от последния ми пост. Повечето добри кабини са на малки кораби.

Ако вече имате резервирана и платена кабина с номер и инициали, дек може да видите габаритите по този начин:


Това е Costa neoRiviera Oceanview Stateroom (13 m2), EP - EC.

Последна редакция: вт, 20 ное 2018, 18:51 от Bled

# 251
  • Мнения: 4 741
Тази кабина с прозорец на neoriviera определено е по-малка.. Само 13кв.м. На другите им кораби е 17, даже 19кв.м, което не е малка разлика... А и разположението вътре е много по-различно и не стандартно (на другите кораби е едно и също, даже цветовете на дамаските, мокета, пердетата, баните са абсолютно еднакви)... Ние даже се шегувахме, че все едно се качваме на един и същи кораб всеки път... Даже цвета на кожата на дивана беше същия...
Но тези кораби за които говоря са от една серия и са построени в съседни години от 2010 до 2015... А Neoriviera e доста стар, макар че преди 10-на години май е бил основно реновиран и от там носи това Neo пред името си... Същото е с Neoromantica например...

# 252
  • София
  • Мнения: 3 774
Въпрос:
Цитат
Гарантираната кабина само вътрешна от най-евтините ли може да бъде ?

Отговор:
Не. Гарантирана кабина не означава най-нисък клас. Гарантирана кабина означава, че вие избирате съответния клас в който тя да бъде. Впоследствие вие може да получите кабина най-малко от същия клас или в по-висок. Но не и надолу. Ако сте резервирали гарантирана външна с прозорец, не може да ви настанят във вътрешна без прозорец. Но може да ви настанят с балкон.
Недостатъка е, че може да останете в същия клас, но в по-лоша кабина. Или да не сте в желания от вас диапазон на кораба. На много кораби каюти в един и същ клас се разминават по качество и големина. Но това е разбираемо, зависи къде се намират и на кой дек.

Въпрос:
Цитат
Трябва ли да имаш лоялност към дадена компания и да си пътувал много с нея за да разчиташ на ъпгрейд ?

Отговор:
Не. На този въпрос бях отговорила. Може да си за първи път с тази компания и да разчиташ на ъпгрейд. По този начин те стимулират да пътуваш с тях. Тоест точно правило няма.
Извинете ме, че така отговарям на някои от вас. Но така си спестявам едни и същи въпроси. Отговарям за всички.

Допълнителни напътствия:
Вече има кораби с много малко вътрешни кабини. На тях вероятност да получите ъпгрейд е в пъти повече. Избирайте такива кораби.

Или избирайте круизи с повече дни на вода/това правя аз/. При тях ъпгрейд е по-често възможен, защото такива круизи не се пълнят много. При тях моята успеваемост е над 80%. Сега също вече получих ъпгрейд.

При положение, че не сте доволни от кабината си, информирайте незабавно рецепция. Дори кораба да е потеглил.
Но трябва да имате уважителна причина за това.
Ако не е възможно да ви преместят/кораба е пълен/ може да ви предоставят друг стимул. Примерно борден кредит или кредит за бъдещ круиз с тях.
Но ако се оплачете, че кабината ви е малка...Това не е причина, защото вие винаги предварително сте длъжни да проверите колко голяма ви е кабината. Както посочих в предишния си пост.

Вашият туристически агент също може да ви смени кабината. Как, големите агенции купуват предварително цели пакети от каюти от различен клас. Когато им останат от по-висок клас от заплатената от вас, те могат на добра воля да ви преместят в последния момент.

Друг трик, никога не спирайте да проверявате цената ако сте резервирали скъпо. Ако цената падне драстично от вашата те не носят отговорност за това. Проблема е ваш, че сте резервирали рано. Но може да пробвате да спечелите нещо. Оплачете се, досаждайте и може да получите борден кредит или примерно безплатна екскурзия. Такива номера често минават защото всяко компания иска да ви запази като клиент.

Още един трик. Вижте кои кабини вече са продадени, примерно тези с балкон. Ако на вас ви трябва външна с прозорец може да я получите на цената на вътрешна. Искайте твърдо от продадените, тоест с балкон. Но знаете, че няма. Възможно е да ви предоставят с прозореца на цената на вътрешната, за да не ви загубят.

Правя всичко за да сте информирани, да пътувате, да сте щастливи. И да не ме надминете по круизи, шегувам се. Аз от сърце ще се радвам да е така...
Много се разписах нещо, но дълъг път ме чака. И можe задълго да замлъкна...

И да ви кажа ако не сте прочели тук . На път съм да купя четвърти пакет билети в две посоки за 10 евро. Действайте...започнаха да свършват добрите попадения с дати.



Последна редакция: ср, 21 ное 2018, 12:23 от Bled

# 253
  • София
  • Мнения: 1 326
Здравейте, моля по-запознатите с карибските дестинации да ми отговорят на следния въпрос:
Освен от Париж, има ли други опции в Европа за директен полет до  Гваделупе (Poant-a-Pitre) ?

# 254
  • София
  • Мнения: 3 774
Здравейте, моля по-запознатите с карибските дестинации да ми отговорят на следния въпрос:
Освен от Париж, има ли други опции в Европа за директен полет до  Гваделупе (Poant-a-Pitre) ?

Ползвам много полети от/до Кариби, но не съм попадал на друг директен полет освен Париж от Европа.
Но има други варианти с прекачване.
От Guadeloupe се лети директно до:

Париж

Ню Йорк

Форт Лодърдейл

Маями

Монреал

Мартиника

Свети Мартин

Сен Бартелми

Доминика

Доминиканска република

Хаити

Френска Гвиана

Синт Мартен

Антигуа и Барбуда

Барбадос

Доминиканска република

Търси връзки с тях...

Относно предишния ми пост, отново ми потвърдиха ъпгрейд за още по-висок клас каюта. Това свръх евтино пътуване ще бъде твърде луксозно. Дори за мен неочаквано чак толкова...

Общи условия

Активация на акаунт