КРУИЗИ /Тема 12/

  • 61 357
  • 766
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 164
А как се стига до Мдината?

# 76
  • Мнения: 743
Валета е прекрасна и според мен е най-достъпния град - центъра е точно 5 мин от кораба пеша. До Мдина може с хоп он хоп офа да се стигне, но и за там си трябват поне 2-3часа, отделно транспорта е 30-40 мин. Най-голямата опасност обаче е, ако слезете там от автобуса после шанса да се качите пак клони към нулата. Представете си хиляда пасажера и един рейс на 1 час. На спирката стана истинско меле кой ще се качи и бунт! Така че аз не бих рискувала с хоп он буса. Ааа да има и опция такси, но внимавайте с тарифите, може да ви излезе колкото круиза Simple Smile

# 77
  • Мнения: 1 210
Ние ползвахме с хоп он автобуса, изобщо нямаше такава навалица.

# 78
  • Мнения: 5 490
Това че ние не знаем доста неща като клиенти, не значи, че няма някакви споразумения между круизни компании и фирмите/сайтовете, които им продават круизите... Това са си техни вътрешни правила за плащания, канселиране и т.н. Например има един английски сайт, който работи по съвсем друг начин и там резервация се прави само и единствено по телефона. Плащането също с банков превод, но те си "позволяват" да правят много големи отстъпки и промоции понякога... А доста трудно се буква с тях... Но те си имат собствени правила и ако искаш хубави цени на круизите, трябва да се съобразяваш с тях... Това е...Grinning

Съгласна съм с всичко горенаписано,
но поканата за плащане, аналогично както проформа-фактурата при нас не означава сигурно плащане.
Не могат така да ми извиват ръцете и да ме заплашват с последни предупреждения, сякаш съм най-големия престъпник!!!
Не ми е изгодно да платя по банков път, защо да храня банките с такси???

Искам обаче да съм сигурна на 100% , че не ми е дублирана резервацията. Търсих в сайта на MSC някакви контакти, но не открих. Намирам само техни посредници.

Според вас възможно, ли е да се качим на кораба и да ни кажат - плащайте и за другата резервация?

Спокойно, няма как това да се случи.
Качването на кораба става с платени изцяло билети.
А тези да духат супата. Не си потвърдила резервацията, плащайки капаро и не им дължиш нищо.

# 79
  • София
  • Мнения: 533
Честит круиз, времето ще е хубаво, да пишеш после как сте изкарали и как е кораба? Ние също сме го набелязали тоя кораб, но за октомври 2019. За кабината с прозорец, но ми се струва ще ни е тясна доста за 4-ма с децата.. Както и да е, там само се спи все пак... Stuck Out Tongue Closed Eyes
Ние ще сме точно в такава каюта с прозорец, за съжаление нямаше свободни с балкон, но пък букнах Класик, така че ще си избера от по-големите кабини с прозорец. Сега гледах цените на екскурзиите на Коста - доста нормални цени, като си помисля на Принцес какви бяха цените ми става лошо - 400$ беше екскурзията за два дни на човек за Санкт Петерсбург а ние си я взехме от getyourguide абсолютно същата при това с малка група от 6 човека за 195 евро на човек, нямам думи колко раздуват цените американците. 

# 80
  • Мнения: 4 743
Sweat SmileАбе и на Коста не са много нормални... SmileyАма като няма избор винаги вземахме като бяхме само с ММ. Сега с децата ще обикаляме сами... Ами средно по 50 евро на екскурзия на човек, ето ти 200 евро (за децата има намаление, но не е много голямо)... Имаме 9 пристанища х200 евро - не ми се мисли въобще... Той круиза като цяло по-евтин излиза... Thinking

# 81
  • София
  • Мнения: 533
Sweat SmileАбе и на Коста не са много нормални... SmileyАма като няма избор винаги вземахме като бяхме само с ММ. Сега с децата ще обикаляме сами... Ами средно по 50 евро на екскурзия на човек, ето ти 200 евро (за децата има намаление, но не е много голямо)... Имаме 9 пристанища х200 евро - не ми се мисли въобще... Той круиза като цяло по-евтин излиза... Thinking
lunna pateka не знам доколко си запизната с тези два сайта - https://www.freetour.com/  https://freetoursbyfoot.com/ но горещо препоръчвам. На круиза балтийски столици ползвахме www.getyourguide.com само и единствено за Ст.Петерсбург и то заради визата, но на всички останали пристанища ползвахме безплатните турове - имаше във всеки един град освен в Осло. Горещо препоръчвам защото са безплатни и тъй като гидове рачтита на бакшиш са супер забавни, разказват весели истории и дават много полезни съвети, така че след 2-3ч беплатен пешеходен тур да можеш да се разходиш сам, да знаеш къде да отидеш, къде да ядеш и т.н Ние им давахме средно по 10евро на човек бакшиш. Хубавото е че са пешеходни и можеш да разгледаш града много по-добре отколкото с организираните бусове. Така че където има и може ще ползваме такива, но за съжаление по новия маршрут няма много такива турове, та ще трябва да си плащаме. Цените на Коста ги сравнявам от една страна с Принцес от друга с getyourguide - еми на Принцес цените са х3, на getyourguide са почти 1:1 така че явно са им що годе нормални. Но е факт че с две деца си идва множко, ще видим и ние къде ще ползваме организирани, къде сами ще се организираме.

Последна редакция: чт, 04 окт 2018, 13:56 от работна мецана

# 82
  • Мнения: 277
Bled, много благодаря за изчерпателната информация!
Явно аз имам други виждания за договорни отношения, плащания, резервации и т.н.
Очевидно грешката е била в нас, че не сме питали как ще стане плащането- никой не е предполагал, че единствения вариант е по банков път и, че една издадена фактура има силата на договор...?!?!?
Не са се оправили все още нещата, чакаме отговор от MSC.
 Силно се надявам нещата да не приключат така, както започнаха зле и да си изкараме страхотен круиз.

Отговарям ти тук, за да могат и други да ползват телефоните ако се наложи. Проблема може да е в първоначалните кодове откъде/докъде се звъни. На тези съм сложила кодове:
MSC
00 39 811 892 2195
00 44 511 213 0200
00 44 844 561 1955
00 1 800 397 3348
00 1 877 665 4655
или директно на кораба:
MSC Meraviglia via satellite:
Phone: 00870-773307950
Fax:   00870-783934890
Ако не се получава и се свържеш на някои от тях искай да ти дадат номер точно за твоя случай.
Използвай телефони, които имат план за безплатни минути към различните роуминг зони. Нашите всички телефони са с такива планове за подобни цели.

Друго, което можеш да направиш, да се обадиш на Seascanner като споделиш проблема. И ги помолиш те да се свържат с MSC/за тях е лесно/ да решат казуса. Все пак вече си им клиент...
Успех...и аз ти пожелавам прекрасен круиз.


Свързахме се най-накрая с MSC и както си и мислехме, тях грам не ги интересуват подобни казуси.
Те не могат да анулират резервация, защото е направена чрез туроператор, казаха да се свържем с тях и да уточним нещата.
В крайна сметка, поканихме наши приятели, които ще ползват нашата дублирана резервация, като срещу 100 евро ще им сменим имената, само и само мир да има и всички да са щастливи и доволни...!

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Здравейте,
Предстои ни круиз с Коста Диадема на 20 октомври, качване от Савона, с маршрут Марсилия, Барселона, Палма де майорка, Палермо, Чивитавекия. Не мислех да ползваме корабни екскурзии, но Коста предлагат пакет от 5 полудневни екскурзии за 149 евро на човек. Ако някой е ползвал моля за мнение дали си струва и всякакви съвети ще са ми от полза, защото не сме били на Коста и ще сме с бебе Simple Smile

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 4 741
Според мен, зависи с какво време разполагате по портовете, но лично аз не бих взела екскурзии за тези пристанища (камо ли пък с бебе, да се мъкна в глутница и някой друг да ми определя темпото).

# 85
  • София
  • Мнения: 533
Аз сък си мисля че си заслужава. Особено за Рим, там е трудно предвижването от порта до града, другите градове може и сами да си ги разгледате, но в Палермо е добре да имате гид, иначе ще останете разочаровани и ще си кажете - егати мизерията, хубаво е да има някой да ви разведе там и да ви покаже хубавата страна на Палермо. В Барселона ако включва някои от сградите на Гауди или Саграда Фамилия и има включен фаст лейн направо си заслужава - аз съм ходила 2 пъти на екскурзия там и от хилядите туристи така и не успях да вляза нито веднъж Sad Така че според ме си заслужава, а и цената е много добра. Би ли казала как ви ги предложиха - от Коста директно, като се логнете на сайта или как? Вчера преведох капарото за нашата и вече би трябвало да имаме резервация, но не знам от тук нататък какво предстои, не сме били на Коста досега.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Там е работата, че не пише кои точно екскурзии са включени, за това помолих круизната агенция да поиска брошура по възможност, иначе се разбирало на кораба. Като влязох в mycosta и там го имаше като опция.

# 87
  • Мнения: 943
Според мен, зависи с какво време разполагате по портовете, но лично аз не бих взела екскурзии за тези пристанища (камо ли пък с бебе, да се мъкна в глутница и някой друг да ми определя темпото).

И аз мисля че тези екскурзии по 30 евра едната си струват и изказването е прибързано И не се смятам за глутница ако съм с хората от кораба

# 88
  • Мнения: 4 743
Те пристанищата са 5, така че пакета екскурзии е за всичките пристанища.. Струва си като цена, ние в Рим имахме екскурзия за 99 евро на човек, вярно беше цял ден и с обяд, но си беше скъпа екскурзия... Като се регистрирате в сайта на Коста,  в My Costa влизате с номера на резервацията и там в екскурзии ви излизат наличните такива за вашия круиз. Има цени, описание, снимки и понякога кратко клипче... Може да резервирате екскурзия онлайн, плащането й е на кораба... Екскурзиите им обикновено са интересни и добре организирани, спестява се доста от транспорта, който трябва да си организирате иначе сами в по-отдалечените от порта пристанища или големи градове... Но за някои пристанища, в който кораба спира буквално в центъра на града, няма нужда от корабна екскурзия...

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Благодаря на всички, имам време да помисля, фактически трябва на всяко пристанище да сме с екскурзия, да. Офертата не е за всички екскурзии, предполагам е за по-евтините, за това ще видя дали ще пратят брошура.

Общи условия

Активация на акаунт