За преглед при ехограф на тазобедрени стави

  • 6 711
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 733
Няма страшно за бебчо. Ако не се лъжа даже имаше някаква наредба, че в първия месец детето трябва да мине задължително на ортопед  newsm78.
Горещо препоръчвам д-р Драганов във ВМА, мисля, че доста мами от форума го познават, много добър диагностик и специалист е. Успех и дано нямате проблеми и всичко да е наред с бебчо  Praynig

# 16
  • Мнения: 6 164
Не знам за наредба, ама ако не бях си поискала направление, педиатърката хич и нямаше да се сети!  Twisted Evil
И в петък сме при Драганов. Grinning

# 17
  • Мнения: 733
Не знам за наредба, ама ако не бях си поискала направление, педиатърката хич и нямаше да се сети! Twisted Evil
И в петък сме при Драганов. Grinning
Да и при мен беше така, но етървата ми каза, че имало нещо такова като наредба. Драганов освен добър специалист е и невероятно топъл човек, настройте за човек с чувство за хумор и много любов към децата.  bouquet

# 18
  • Мнения: 292
В твоя случай е добре да посетиш ортопеда след 20-ия ден от раждането на бебето, после в 6-ия месец и на 1 навършена година. Дори и да ти препоръчат или дадат направление за рентген - плати си за ехограф и не се шашкай - няма никакъв страничен ефект!

# 19
  • Мнения: 4 399
Какво облъчване? Тебе не са ли те гледали на ехограф през бремеността? Това е същото. В Австрия тазобедрените стави на всички бебета се гледат задължително на ехограф още в болницата без значение дали има наследствена обремененост. След това има задължителен преглед на 8 седмици, на 6 месеца и на 9 месеца. Никак не е рано защото ако има проблеми, трябва да се приложи лечение възможно най-рано.

Последна редакция: нд, 11 юни 2006, 19:41 от Vjara

# 20
  • Мнения: 177
Колкото по-рано, толкова по-бързо ще се коригира проблема, ако има такъв. Бърза се за да не се калцират ставите, а бебетата в началото растат бързо все пак. Мерките трябва да се вземат до 3 месеца, после не, че е необратим проблема, но е много по-трудно. Най-голяма опасност има при бебета, които са били седалищно разположени в корема, защото така са се натоварили тазобедрените стави и риска от изкривявания и луксация е много по-голям.

# 21
  • Мнения: 3 760
Това не е облъчване!
Щом в семейството има проблеми с луксацията на тазобедрените стави - колкото по-рано, толкова по-добре да се направи този преглед. Знам, че ако проблемът се хване през първите две седмици корекциите са лесни и безпроблемни. Колкото по-голямо става детето, толкова по-сложни манипулации се изискват и е необходимо повече време за оправяне на ставите.

# 22
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Само да вметна - и ние бяхме при Драганов във ВМА. Най-горещо го препоръчвам. Наистина освен добър лекар, има и невероятно чувство за хумор. Има и подход към децата, което е много важно. Нашата изобщо не се разрева по време на прегреда, иначе при джипито се съдираше от рев всеки път. Чак сега спря да се шашка от лекарските престилки.

# 23
  • Мнения: 177
Педито ти е съвсем права.
Всички новородени е хубаво да минат на профилактичен преглед,дори и да няма наличие на ставни заболявания в рода на майката или бащата.
Прегледа е безвреден.Може да се направи и на 10 дневно бебе,рентген се прави чак след като навърши детето 4 месеца и то ако има съмнение за луксация.
Ако има някакъв проблем със ставите,колкото по-рано започне лечението,толкова са по-добри резултатите.Свръхранното лечение на това заболяване започва от първата седмица след раждането и продължава до втория месец.
Ако и мойто "педи" беше като твойто МНОГО неприятности и проблеми щях да си спестя.

# 24
  • Мнения: 8 917
Педито ти е съвсем права.
Всички новородени е хубаво да минат на профилактичен преглед,дори и да няма наличие на ставни заболявания в рода на майката или бащата.
Прегледа е безвреден.Може да се направи и на 10 дневно бебе,рентген се прави чак след като навърши детето 4 месеца и то ако има съмнение за луксация.
Ако има някакъв проблем със ставите,колкото по-рано започне лечението,толкова са по-добри резултатите.Свръхранното лечение на това заболяване започва от първата седмица след раждането и продължава до втория месец.
Ако и мойто "педи" беше като твойто МНОГО неприятности и проблеми щях да си спестя.
Писах в някаква друга тема по този въпрос - според Хайвазов, който преглежда доколкото знам в Горна баня, а също и в поликлиниката на Младост 3, това за рентгена и 4-те месеца не е вярно, ама никак Naughty Гери, понеже тогавашното й педи я бе изтървало, и я водихме към 5-я месец дори и я преглежда с ехограф. Peace

# 25
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Колкото по-рано, толкова по-добре.
Ако има луксация, в ранна възраст се лекува успешно, само носи едни каишки, нещо подобно на кенгуру, или специални ортопедични гащи.
Лекуването на луксация в по-късна вьзраст налага доста по-неприятни мерки, една или повече операции.
Мен са ме повивали стегнато, на 10 год започнах да куцам и се оказа, че съм имала луксация и никой не е забелязал, а в пубертета при усиления растеж ставата се претоварва. Правиха ми операция, лежах 2 месеца с гипс... Всичко това е можело да бъде спестено с един преглед и носене на каишки като бебе.
Затова не се чудете, заведете бебето на ехограф, най-добре в Горна Баня при д-р Ефремов или д-р Алексиев, много внимателни и компетентни лекари.
Ходи се с талон 3А (три а) от педиатър и тогава не се плаща ехографа.
Не ходете при Драганов, съвсем ще ви сбърка, най-меко казано - има странно чувство за хумор, и според него бебето най-добре хич да няма майка, с което никак не съм съгласна.

# 26
  • Мнения: 177
Ние от януари месец се лекуваме в Горна Баня при професор Владимиров - дисплазия на тазобедрената става.Бяхме три месеца с стремената на Павлик и два месеца с профилактични гащи.Рентгенова снимки на бебе под 4 месеца не се прави.Може само с ехограф да се види детето,но скритата дисплазия може да се види само на рентген.

Общи условия

Активация на акаунт