Плевен 4

  • 12 820
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 382
Момичета,току-що гледах Новините на Бтв.Даваха за едно плевенско детенце ,което се нуждае от операция за поставяне на клапа за хидроцефалия.Не знам дали знаете,но и моята Буби е с такава клапа.Не успях да разбера събрани ли са парите.Много ми се иска,ако не са събрани да разбера къде мога да помогна,не с много,но от сърце.Знае ли някоя от вас?
Май още не са събрани парите, купих си 2 картички и на тях има банкова сметка.ДЗИ банк - Пловдив, банков код 32071592, банкова сметка в левове 1021721800, за контакти 032/631069

# 16
  • Мнения: 1 006
Здравейте!Май няма да е хубаво времето днес като гледам и пак няма да дойда на срещата.Дано до края на лятото има поне един хубав,топъл ден Laughing.Ние не бяхме подготвни за такова време и имахме само летни дрешки и ходих да му купува и с дълго ръкавче.
Мами,кажете някой добър ортопед,че трябва да го заведа да го прегледат.
Деси,тази идея за мини-градска грдина в кварталите никак не е лоша,но незнам дали ще си помръднат пръста да направят нещо по въпроса.
За протеста съм агитирала още една мама да дойда.

# 17
  • Мнения: 922
Здравейте, момичета
аз не съм много адекватна, щото Деничка цяла нощ яде...
Разбирам, че днес среща няма да има, дано за четвъртък се съберем...
Деси, Цвети, загубихте се
Деси, идеята ти за детските "кътове" (както аз ги наричам) по кварталите е чудесна и мисля, че трябва да е едно от основните неща, за които да се настоява...
В кв. Воден (до гарата) на 6 блока има направени 2 детски плодащки, едната от които доста голяма, в близост има и 3-та такава..
За сметка на това, в нашия голям квартал (Мара Денчева) няма нито една детска площадка, а не че няма място. Близо до нас има една градинка, която е обрасла с храсти и трева до шия - от там би станала чудесна площадка (макар и малка), защото е оградена с храсти и има един вход (т.е. изолирана е от колите) (намира се на пресечката на ул. Чаталджа и ул. Гагарин - май така се казваше улицата, като излизам ще погледна пак).
 За кътовете за кърмене и смяна на памперсите съм - ЗА, стига наистина да е изпълнимо за нашия град.
А  що се отнася до парите - майчинството. Доколкото разбрах, на срещата на 1 юНи е искано майчинството да е 90% от заплатата. Но повечето мами са осигурявани на минималната работна заплата. Т.е. 90% от нея са по-малко дори от 160лв Sick. Ако не съм разбрала правилно не ми се сърдете (недоспала съм), но ето какво предлагам. Майчинството да е 90% от заплатата, но не по-малко от 160лв (заради мамите, които са осигурявани на 160лв).
За детските надбавки - всички мами трябва да ги получават. Защото моята мама има първокласник и няма право на детските, защото надхвърля границата с 1 (един) лв. Това е подигравка #Cussing out. Но това ви е известно.
Хайде, чао и поздрави

# 18
  • Мнения: 1 951
Ей,момичета,колко много сте изписали за два дена  Laughing
За протеста и аз съм на линия.За организирането ще помогна ако мога с нещо,макар че с бебо по цял ден едва ли ще съм полезна,но пък иначе съм навън по улиците и ако трябва нещо някъде да се носи няма проблем  Peace
Да ви се похваля,че събота и неделя бяхме на Гумошник,на гости на наши приятели.Мнооого ми хареса там.Беще малко хладно в събота,но вчера си беше слънчев ден.На Митачко дали му хареса,не знам.Изобщо дали знае че е на друго място  newsm78  Mr. Green  Mr. Green  Ето малко снимки
Аз както се вижда от часа на постинга ми ,пак не можах да се оправя за сутрешната среща,но за четвъртък ще гледам да съм там  Peace

# 19
  • Мнения: 2 070
Момичета пускам да видите основният текст на молбата за разрешение за провеждане на протест...Агитирам ви сериозно да помислите над конкретни предложения, които да впишем в обръщението към кмета, огледайте ги добре междублоковите пространства, особено по кварталите и набележете конкретни места с координатите на улици...В четвъртък ще гледам да дойда, за да се запознаем...Мислете и за символични форми на протест, не само да се съберем и да правим тълпа, ами и нещо да се случи...

ето част от молбата, без формалностите

Ние, настоящите и бъдещи български майки от Плевен, не сме съгласни със социалната политика на правителството по отношение на обезщетението за отглеждане на дете до 2-годишна възраст и детските надбавки. Считаме, че Парламента би трябвало да приеме по-адекватни закони в областта на отглеждането, образованието и грижата за здравето на българските деца.
 Освен това сме на мнение, че детските площадки и зелените площи /подходящи за отдих на млади майки с малки деца/ в Плевен са крайно недостатъчни. Желаем да изразим своя протест, като организираме мирно шествие на 1 юли 2006 г. от 10 ч. до 12 ч., с маршрут от театър “Иван Радоев” по главната улица до сградата на Община Плевен. Желанието ни е да привлечем вниманието на отговорните за българските деца институции, медиите и обществото. За целта смятаме да използваме символични средства и гарантираме, че няма да нарушаваме обществения ред. По време на организираното от нас събитие възнамеряваме да прочетем и обръщение до кмета на град Плевен – г-н Найден Зеленогорски, което да внесем в Общината на 3 юли в рамките на работния ден /при невъзможност да се срещне с нас по време на шествието и да му го връчим лично/.

Молим да ни разрешите провеждането на тази инициатива.

# 20
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 805
Des-Qna_Pleven текста за молбата е много добре издържан и стегнат. Това за площадките и кътовете е чудесна идея. Аз съм кърмеща майка и ако има наистина места, където майките на спокойствие да кърмят децата си навън и да сменяме памперси без да правим шоу  hahaha ще бъде много добре.

# 21
  • Мнения: 2 070
Miriel, благодаря за подкрепата! Ще трябва да е стегната молбата, дано ненапразно ги учих тез най-различни хуманитарни науки сто години Wink Между другото майка ти беше учителка мисля в някое от училищата, където съм учила, ама не се сещам къде, май не ми е преподавала Thinking  Момичета пускам линка към "Протеста" да видите докъде са стигнали обсъжданията, аз също се изказах преди малко. Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105827.new#new

# 22
  • Мнения: 57
Колко много сте изписали момичета!!! Явно протеста набира ход! Дано само да ни обърнат необходимото внимание, че тия институции...  Rolling Eyes
Мами,кажете някой добър ортопед,че трябва да го заведа да го прегледат.

Ели: съветвам те да отидеш при Свилен Тодоров - работи в окръжната болница. Инфо можеш да получиш на 886-447 кои дни преглежда. Занимава се предимно с бебенца и малки дечица и гледа ставичките на ултразвук! Дано да съм била полезна.  Hug

# 23
  • Мнения: 922
Здравейте, момичета
Пак вали, ей, не се наваля значи
diksi, снимките са страхотни. Прекрасно е там... Но не мога да се сетя къде точно е Гумошник. Много ми е познато
Аз си допивам кафето на спокойствие. Че то това ще ми е .... От другата седмица бати-то си остава вкъщи за лятната ваканция. Брей, завърши първа група на детската градина
ХАйде чао и поздрави

# 24
  • Мнения: 801
здравейте мами, хрумна ми още една идея за протеста,така де,за подготовката - освен в детските градини и ясли можем да оставим листовки/флайери и при педиатрите с молба да ги раздават на майките,а също и при личните ни гинеколози..... бъдещите мами също трябва да се приобщят..
кой от вас каза,че може да помогне за такива листовки,че забравих?

# 25
  • Мнения: 801
дикси,наистина прекрасно място,къде се намира Гумошник? и на мен ми е доста познато

# 26
  • Мнения: 1 951
Времето не е толкова лошо.С по-дебели дрехи си е идеално,само да не завали.Ние така или иначе трябва да ходим да си вземем памперси,да си платя интернета,така че сега се спретвам и излизаме докато е още сухо  Mr. Green
Гумошник е на 20 км. от Троян,близо е до Априлци.

# 27
  • Мнения: 77
 Брейй, туй бебе няма ли да се ражда вече!!! Не стига че цялата околия тръпне в очакване и допълнително ме изнервя с безспирните си въпроси АМА ОЩЕ ЛИ НЕ СЕ Е РОДИЛО БЕ???  Shocked Shocked  Shocked ми не е им викам - явно много му харесва в инкубатора и там се чувства по-добре  smile3534 Да ви споделя само, че няма съсед (на първо място разбира се!!! #Cussing out #Cussing out) роднина или приятел, който всекидневно по няколко пъти да не се обажда и да се "интересува"!!! Според вас нормално ли е (да спомена само, че живеем на тиха уличка с къщи) една съседка да се вдигне от леглото в 4 часа през нощта (!!!!!!!) за да види къде е спряла някаква кола - пред нас или отсреща, където една друга булка и тя чака да роди!!!!  #Cussing out #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out
 А на 6ти майка ми имаше рожден ден и една нейна съседка пък й звъняла на вратата да пита дали имат вече бебе, че видяла през шпионката хора с цветя да идват!!! newsm12 newsm12

 Абе знам, че трябва да гледам така  smile3532 smile3534 на нещата, но понеже аз не бих правила така ми се вижда доста досадно  newsm78
 Стана дълго за което се извинявам (но май ми поолекна! Simple Smile)

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 18:09 от 6nolka

# 28
  • София
  • Мнения: 9 860
Спокойно,Шнолка! WinkАз голямата я преносих и изживях същото като теб!Даже имам далечни роднини в чужбина,които иначе не се сещат за нас,но тогава звъняха всеки ден!Не се ядосвай,не можеш да промениш хората!
А като се оженихме с мъжа ми всички непрекъснато подмятаха и разпитваха дали съм бременна,та затова съм се омъжила.А аз не бях бременна,ама нейсе.Даже на сватбата една бка на свеки ми донесе чиния всякакви сладки и каза да ям заради бебето.По едно време сама взех да вярвам,че съм бременна Laughing

# 29
  • Мнения: 922
furor, аз мога да помогна за листовките Grinning
diksi, сега като писа, се сетих, че сме минавали през или покрай това село. Ние сме ходили няколко пъти из троянския балкан... Ама си е много хубаво там. Дори на мен лично, Троянския балкан ми харесва повече от тетевенския...
както и да е...
шнолка, напълно те разбирам... Леле как издържаш... Изкарах тежка бременност с Деничка. На всичкото отгоре я преносих 2 дена... Но като наближи термина се започна едно досадно звънене по 100 пъти, едно досадно интересуване от кой ли не, кога ще родя, още ли не съм родила. И като сложиш физическия ми дискомфорт, просто не издържах. Започнах да се карам на досадниците като, съвсем не дружелюбно, внимателно и търпеливо - дори напротив, им обесних, че когато родя ще се разбере, не е нужно да ме тормозят, достатъчно ми е трудно и без тяхна помощ... #Cussing out Sick Рядко избухвам, но тогава "режех глави" "поголовно" #2gunfire
Айде, пак чао Joy

Общи условия

Активация на акаунт