Клиника Адела Фертилити - Тема 5

  • 57 021
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 16 872
Др. Калчев е работил в Сащ, Израел и в Европа. Др. Семерджиева също. Владея езика перфектно.

# 706
  • Мнения: 5 894
За много години момичета Hug Пожелавам ви една пълна и пъстра година само с хубави емоции Heart Eyes
Slanchice_, всички изследвания минават през лекарите и ако има нужда от лечение се назначава от тях. Съответно от лекаря, при който си. Ако си външен пациент вече не знам. Предполагам на случаен принцип.
 Две в едно Wink, както са ти отговорили момичета, д-р Калчев и д-р Семерджиева са млади лекар, които имат доста специализации по света, освен това редовно ходят по семинари и обучения, особено д-р Калчев. Така че с езика са добре Wink Няма практика съпруга да присъства на пункции и трансфер. Екипът е отворен, така че е възможно да се съгласят при трансфер. Вече при пункция не ми се вижда удачно и да има смисъл, тъй като се прави с упойка.


# 707
  • София
  • Мнения: 421
Привет момичета! Аз съм много разочарована. Не зная пропуск на д-р Калчев ли е или мой, но ми предстоеше процедура този месец. Сама трябваше да питам за витамините дали да ги изследвам, а на своя глава реших да пусна и TSH .. И какво се оказа - то е много над нормата. Възможно ли е да не поиска да го изследваме поне преди месец, за да се види какво е и ако трябва да реагираме, а не буквално на дни от процедурата да се чудя какво да правя? Какво бихте ме посъветвали? Идва ми даже да сменя клиниката!

# 708
  • Мнения: 6 040
А ти по принцип имаш ли проблем с ТСХ-то или сега за първи път го проверяваш? По отношение на витамините, той никога не е държал на тях. Аз сама съм взимала решение да ги изследвам. Не знам каква е причината, възможно е да не вярва в ключовото им значение за забременяването. Теории всякакви.

# 709
  • София
  • Мнения: 421
А ти по принцип имаш ли проблем с ТСХ-то или сега за първи път го проверяваш? По отношение на витамините, той никога не е държал на тях. Аз сама съм взимала решение да ги изследвам. Не знам каква е причината, възможно е да не вярва в ключовото им значение за забременяването. Теории всякакви.

Последно го изследвах Април и тогава беше 2.2, а сега е 5.44, винаги е било над 2, но сега е ... Той каза, че за него 2.2 е ок, ама не е ли редно преди опит и предвид, че се качват тсх зимата да иска контрола.

# 710
  • Мнения: 303
   И аз се убедих, че човек трябва да знае какво му е, преди да отиде на лекар, както и това, че не може да им се довери напълно. Бях на преглед при д-р Баев от "Афродита" и той ми откри ендометр. киста, размери 4 см и в нея - тумурни кл.. Пусна ми тумурни маркери и остана учуден как д-р Калчев не  я е видял при ТВЛ. Операцията ми беше през май 2018 и след нея не съм имала стимулации, а само ЗЕТ и подготовка за него. Мненето му е, че съм я получила от многото стимул-ии и незнайно откога. Както и че вероятно тя силно е увредила яйцеклетките ми. Между другото, на един от последните прегледи, преди ЗЕТ трансфера, Калчев ми намекна за тази киста и вероятно ендометриоза, на защо и дали не я е видял по време на операцията, остава за мен загадка.
  За витамини, добавки и щитовидни хормони на мен ми е напомнял по време на прегледите. Витамините не ги бях изследвала, защото взимах за тях таблетки. Но щитов. хормони ги направихме през септ., а трансфера ми беше ноември.

# 711
  • Мнения: 6 040
Така е, за много неща трябва и сами да си следим, че сме им много на главата и е възможно да се пропусне нещо. И ние имаме отговорност и трябва да участваме в процеса. Иначе при колкото доктори да отидеш, различни мнения ще чуеш. ЕМ киста може ли да се махне с ТВЛ? Не е ли само с лапароскопия? И аз имам доколкото знам, но док нарочно не я маха, за да не ми довърши резерва. Май някой ми беше казал, че в Турция смятали, че ЕМ не е фатална за качеството на Я.
Да ви кажа, след няколко годишния ми опит, вече си мисля, че наистина преди инвитро трябва да се правят всички основни изследвания. А не както е прието в България - чак след няколко аборта.

# 712
  • Мнения: 5 894
Честно казано не е негова работа да следи щитовидните хормони и витамини. Това е в компетенцията на ендокринолога и особено, ако има открит проблем и терапия, си трябва проследяване. Док на добра воля се опитва да контролира и тези неща и когато може и се сеща и подписва за контролни изследвания, но е логично поради натовареността му да не може да огрее навсякъде. Аз лично никога не съм разчитала да ми напомня и сама си контролирам нещата. И по-добре, че сигурно макс 2 пъти да ме е питал за ТСХ или витамини. Много пъти съм споменаваха, че нямам видим щитовиден проблем, но ТСХ реагира бурно от какво ли не. И ако не контролирах нещата стриктно по време на стимулация, сигурно щеше да ми прецака трансфера. Колкото до високите стойности в момента според мен по-скоро са следствие на естрофема и не толкова на сезона.

# 713
  • Мнения: 1 039
Аз да питам кой нормален лекар при тсх над 2 изобщо почва да прави подготовки и каквото и да е било явно си с хашимото за да е толкова високо пусни си тат и мат. В 4 клиники ми искат тсх всеки месец и да е под 2 дори по 1. 5 за да се почне каквото и да е.
Изобщо с тези стойности не започвай каквото и да е първо еутирокс поне 3 месеца за да влезеш в границите. Важно е пак да ги провериш всичко още веднъж на чист ден в др лаборатория

# 714
  • Мнения: 5 894
Всичко е много субективно. Няма утвърдени граници за всичко. Има положени някакви основни изисквания. Всичко останало е пожелателно и зависи от желанието на конкретния лекар да се развива и експериментира. Всяка клиника използва различен подход. Едни отричат едно, други друго. Не защитавам никой. За съжаление все още има фрапантни пропуски при някои лекари. Но ние трябва да сме активни пациенти. Не може да се доверява е сляпо. Лично
не одобрявам част от подхода на док, но не мога да отрека истинското му желание да помага за всичко. Разбира се до какватао степен може.

# 715
  • София
  • Мнения: 421
Аз няма как да съм активен пациент и да знам всичко каквото е нужно .. В крайна сметка аз се доверявам изцяло и правя каквото се иска от мен . Чета, питам и се информирам колкото ми е възможно, но ако с тези стойности направехме опит? Съгласна съм много сме, но ако нямаш някакъв чеклист .. за преди процедури, не е нужно да помни - имаме си досиета. Разстроена съм, този момент го чакам почти година и заради таква тъпотия да го отложим... Не мога да чакам още 3 месеца. Идеята беше да направим инсе, заради лапарото което имам наскоро и за да стане с по-малко стимулации.

# 716
  • Мнения: 19 689
Аз да питам кой нормален лекар при тсх над 2 изобщо почва да прави подготовки и каквото и да е било явно си с хашимото за да е толкова високо пусни си тат и мат. В 4 клиники ми искат тсх всеки месец и да е под 2 дори по 1. 5 за да се почне каквото и да е.
Това изобщо не е задължително. Имала съм същите стойности, а съм само с хипотиреоидизъм Peace

   И аз се убедих, че човек трябва да знае какво му е, преди да отиде на лекар, както и това, че не може да им се довери напълно.
Пусна ми тумурни маркери и остана учуден как д-р Калчев не  я е видял при ТВЛ. Операцията ми беше през май 2018 и след нея не съм имала стимулации, а само ЗЕТ и подготовка за него.
Човек няма как да знае какво му е, докато не отиде на лекар. Аз също изведнъж се оказах с киста, при условие, че имам емнайсе хистеро- и лапароскопии. Ама случва се.

# 717
  • Мнения: 103
Със сигурност е пропуск на доктора! Естествено че трябва да пусне ТСХ при репродуктивен проблем. Проблема е че всички започват да правят всичко през пръсти

# 718
  • Varna
  • Мнения: 483
Сама си изследвах пролактина, Тсх, наследствената тромбофилия, витамините. Никой не ме е питал как са и дали съм ги пускала. Ровя, чета и пускам, каквото реша, че е добре. Какво да се прави.

# 719
  • София
  • Мнения: 562
Много е лошо, такива пропуски рефлектират върху всички нас. При 2.2 тсх-, при стимулация веднага ми включи елтироксин. След трансфера го спрях, т.к. беше паднал много. Направих консултация с Начев, той беше категоричен, че ЗЕТ може да се прави на ТСХ до 4, за свеж задължително под 2. Не знам дали е правилно, но съм склонна да му вярвам.

Общи условия

Активация на акаунт