"Ранобудна птичка" След "Пълнолуние" с новия проект на Джан Яман. Тема 20

  • 65 139
  • 736
  •   1
Отговори
# 135
  • Под звездите
  • Мнения: 905
Привет.
Признавам си, че от онлайна в събота вечер не съм влизала в темата. Бях ангажирана с превода на "Дрън-дрън на истерично ниво от повечето, поведение на махленски клюкари в офиса". Ако не сте ме разбрали, става въпрос за превода на 12 епизод. След като прочетох коментарите и аз се запитах: Тази тема съм я направила За сериала или против сериала? Ако е против сериала, според мен няма смисъл да хабя нерви и лично време да се занимавам. Не ме разбирайте погрешно. Уважавам различното мнение, но според мен не е нормално в един пост от 20 реда да няма написано нищо положително за епизод, който си се "мъчил", та дори "че ми се доповръща" да гледаш два часа. Впрочем, чудя се защо си го причинявате. Както при всяко турско дизи, така и тук има някои неща които ни се струват нелогични. Но това съвсем не означава, че трябва да отричаме и хубавите неща. Как никой от не харесващите сериала не спомена колко добре Демет се справя с ролята на "идиотка, незряла, глупава и както там я наричате"? Превъзходно. Браво Демет.
И какво толкова идиотско има в образа на Санем?
Според мен това е по-скоро неопитност, естественост, непринуденост. Едно момиче, което до този момент не е излизало от квартала, за любовта е чело само в приказките, как трябва да се държи според вас? Да скочи в леглото на шефа си. Е, това го има в американските сериали, но за съжаление тази тема не е за тях.
Според мен Санем е един нешлифован диамант, който Джан Дивит с любовта си и много търпение ще трябва да шлифова. Много по-интересно ми е да гледам как малките и обикновени хора от махалата, давайки им се възможност, се променят към по-добро, отколкото как умните и интелигентни жени от злоба деградират и се превръщат в купчина смет.
Защо, освен за мускулите на Джан, за фибичките в косата му и движенията му, не споменавате и за страхотната му игра с очи? Как само с един поглед може да изрази чувствата си. Защо никой не каза: Евала му на този човек, толкова труд е положил, за да промени визията си? И защо да изглежда като глупак? Не съм съгласна, че с тичането си след Санем изглежда смешен. Влюбен е, и е упорит. От самото начало е наясно с неопитността на Санем, с нейната непредсказуемост, с нейните нелогични действия. Неслучайно каза, че тя е единственият човек, от когото се страхува. Казвате, че не е нормално един преуспял, сексапилен и чаровен мъж да хареса "тъпата идиотка Санем" Защо пък не? Той също е странен, необуздан, харесва му да прекарва сред природата и по това си приличат. Гледайки снимките, на които Санем е на дървото, вие се питате: Как ли се качила там с тази рокля и как ще слезе? А аз се питам: Как би изглеждала Полен на това дърво? И задавайки си този въпрос, стигам до извода, че за Джан Дивид, Санем е по-подходящия партньор. Джан не е човек, който може да се задържи на едно място. Как ли би се чувствал затворен с умната физичка Полен затворен и ограничен в рамките на големия град? Не това е замисълът на образа му още от самото начало.
И Айхан, Зебо, Джей Джей/ актьорите/ колко добре играят ролите си. Замисляли сте се колко трудно е да пресъздадеш един комичен образ?
И защо тази махала е като трън в очите ви?
От самото начало знаете, че част от действията в сериала ще се развиват в махалата. След като толкова не ви харесват тези "махленски истории", защо изобщо сте си правили труда да гледате?
И след като сте гледали искам да ви попитам: Не ви ли направи впечатление любовта и топлото отношение между майката и бащата на Санем, след толкова години брак? Нищо хубаво ли не може да кажете по този въпрос?
А загрижеността на Осман за Айхан? А това, че са израснали без родители и са запазили моралните си ценности? И за това ли нищо добро не може да кажете?
А това, че Музо е богат и изобщо не го вълнува, защото тази махала не го е възпитала да бъде алчен и безскрупулен, и за това ли нищо хубаво не може да кажете?
Момичета, честно казано замислям се дали гледаме един и същ сериал?
Да ви кажа честно, аз изобщо не забелязах фибичките в косата на Джан бей и не защото не съм наблюдателна. Но аз внимавах върху действиятам му, погледите му, чувствата му, играта му. За мен това е важно и това търся, когато гледам.
Не казвам, че всичко в сериала е ок. Да, разбира се, има и недостатъци. И на мен прекаленото ръкомахане на Джан Дивит ми идва в повече, но хайде да не сме толкова черногледи, нека да не забелязваме само лошите неща. Дайте да погледнем и хубавите и наред с това, което не ни харесва да напишем и това, което ни харесва. Вярвам, че ако потърсите, дори и в най-лошото може да откриете и нещо хубаво, което да споделите. И моля ви, не забравяйте, че темата е За сериала, а не против него. Това съвсем не означава, че не трябва да споделяте това, което не ви харесва, но напишете и това, което ВИ ХАРЕСВА. Ако ще поствате само негативни неща, по-добре направете тема Против сериала, та да изразявате мнението си на воля. Честно казано, много ми стана неприятно след толкова труд, който полагам и аз и екипът, работещ по превода, да искам да си изпия кафето с коментарите за сериала и да изчета 4 странички само с отрицателни мнения изразени по доста груб начин, според мен. Лек ден ви пожелавам и надявам се да няма обидени.

# 136
  • Мнения: 5 486
Ама то си е така. Гледането не е задължително. Изкуството е кой както го разбира.

# 137
  • В сърцата на моите трима мъже!!!
  • Мнения: 91
Eidin, абсолютно съм съгласна с мнението ти.
Харесвам много сериала, гледам с огромно удоволствие, много рядко съм писала тук, но чета всеки ден.
Има моменти, в които се смея с глас, но има и други, които повтарям по няколко пъти, заради добрата игра на Джан, заради начина по който гледа Санем. Някои неща и на мен във визията му са ми в повече, но не ми пречи. А Санем ми е толкова сладка в поведението си.
Слънчев ден желая на всички!

# 138
  • Мнения: 5 492
Eidin,
Много лична обида има в написаното от теб. Уважение за труда ти. По другите въпроси- никъде в темата не пише “за” или “против”. Доколкото не се отправят лични нападки, а се спазват правилата на форума всеки е свободен да изразява мнението си за филма и за актьорите. Всеки има свои мотиви да гледа и не е задължен да е безкритичен. Дали сериалът е “изкуство”, дали е правилно образованите да се представят като “лоши”, дали махалата е скучна- доколкото не се отправят обиди към някого персонално всичко е допустимо. Да се отправят призиви “неудобните”, които не споделят някой постановки да напуснат е лош тон. Мен са ме учили, че е мой дълг да опитвам да покажа на хората и да ги убедя да са внимателни, ако някой с претенции за забава, разтуха или “ изкуство” се опитва да им внуши, че учените са подли, а наивността или глупостта са ценност. Както знаете много често животът не толерира подобни заблуди. В по- обобщен план живеем по- зле, защото нямаме наука и технологии, а обществото ни е на “проба-грешка” като в квартална бакалия. Младите жени трябва да се образоват, да имат култура за отношенията в семейството и любовта, да не се доверяват за 30 сребърника да минират нечий бизнес или живот. А всеки иска да се разсее, но нека е наистина романтично, а не любовта на двама души да е серия недоразумения. Не на последно място, нека всеки има своята гл.т. И правото да я изрази.

# 139
  • Мнения: 3 117
eidin, аз видях всичките тези неща Hug Hug Hug - и пламъка в очите на Мевкибе и Нихат сутрин на закуска, и болката в сърцето на Осман, когато разбра, че Лейля не го забелязва,  и сълзите в очите на Санем, когато чу че Джан я обича, и хъса и ненавистта към Емре, който я спъва да каже истината, и всичките усилия на Зебо и Джей Джей да си изстрелят с думи всичко дето ги мъчи, ама не и да издадат нечия тайна дето хич и не могат да я запзят. Simple Smile Ама хич не ме бива в писането пусто.
А за Демет, признах я в този филм за комедийна актриса! Гледала съм я в стая 309, но не ме грабна там. Виж тук тя е във вихъра си. Mr. Green
Както и Джан - за мен това тяло не е просто красиво, аз виждам в него поне година яко потене по няколко часа дневно - целеустремено и дисциплинирано - и съм ви го писала не веднъж, но който не е тръгнал да се мъчи да вае тяло, той не знае колко усилия и време коства. Хиляди пъти повече харесвам този влюбен и емоционален Джан от скучноватия Ферит, за мен това е най-добрата му роля до сега и се надявам да продължава да се развива все напред и нагоре. Но именно факта, че успява да пресъздаде добре и двата различни образа го прави добър актьор.
Аз мисля, че почитателите на филма тук сме много повече от няколкото черногледи мнения. Мисля също, че прекъсващия нет по време на онлайн озвучката си каза думата, аз лично хич не можах да се насладя на тази както на предната серия.

Но всички сме ви повече от благодарни за безвъзмездните усилия да ни предадете тази наслада на чист български език. Моля те, не се огорчавай! Hug

# 140
  • Варна
  • Мнения: 7 505


Ейдин Hug  вашият труд няма  нищо общо с качеството на самите сериали, какво предлагат и как го предлагат; Нито един коментар не е бил срещу хората, които се занимават с темата и преводите;  Всички са ви  благодарни; Heart

Последната серия ми харесаха Осман, Мевкибе и Нихат ( което ми е странно); ГГ  не ме впечатлиха този път; Серията не можах да я доизгледам - спрях я на средата и няма и да си я пусна. Може би Демет е преживявала историите си със Сечкин, докато са снимали серията и това да й е повлияло;

Все пак има избор , като се види коментар с по-хард критика - не го четете; Същото е както - като не ви харесва сериала не го гледайта Wink Grinning Като не ви харесва коментара просто го подминете; Аз лично не чета всички коментари. Като видя началото и не ми хареса и го подминавам. Излишно се ядосвате и впрягате;

Човек не може да контролила другите какво пишат, казват и правят, но може да контролира своите реакции за ситуацията. Бу кадар. Лесно е, и пести негативни емоции; Kissing Heart

Последна редакция: ср, 26 сеп 2018, 11:35 от BVAR

# 141
  • Мнения: 1 511
Добър ден на всички🤗

Eidin, Благодаря за всичко написано. То изразява всичко, което чувствам и трябва да си призная, че думите ти ме разплакаха. Рядко пиша коментари и никога не съм си позволила да напиша негативен коментар, защото лично аз когато нещо ме дразнии не ми достига в даден проект просто спирам да го гледам и да се интерисувам от него.

Благодарности на теб и екипа за всичкия положен труд за да можем да се насладим на сериала.

Приятен ден на всички🐥☺.

# 142
  • Мнения: 367
Здравейте!
Отдавна не съм писала, но ви чета редовно.
Напълно съм съгласна с Ейдин относно коментара на сериала.  Демет не ми се струва глупава, а само неопитна, както казаха и самите й родители  бяха много притеснени относно поведението й на влюбено момиче. А че Джан /интелигентен, преуспял, красив../ търпял глупавите й постъпки, повярвайте ми, вече 25 години работя само с мъже, нагледала съм се на влюбени мъже, които търпят много по-сериозни прегрешения на любимите си.
И двамата се справят много добре с ролите си.
А интелигентните, красиви и образовани жени, които сипят злоба през стиснати зъби и фалшиви усмивки, такива и в живота срещам, ги ненавиждам. Предпочитам типажа на Санем.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Скрит текст:
Здравейте!
Отдавна не съм писала, но ви чета редовно.
Напълно съм съгласна с Ейдин относно коментара на сериала.  Демет не ми се струва глупава, а само неопитна, както казаха и самите й родители  бяха много притеснени относно поведението й на влюбено момиче. А че Джан /интелигентен, преуспял, красив../ търпял глупавите й постъпки, повярвайте ми, вече 25 години работя само с мъже, нагледала съм се на влюбени мъже, които търпят много по-сериозни прегрешения на любимите си.
И двамата се справят много добре с ролите си.

А интелигентните, красиви и образовани жени, които сипят злоба през стиснати зъби и фалшиви усмивки, такива и в живота срещам, ги ненавиждам. Предпочитам типажа на Санем.

Атанасова JoyJoyJoy Това е Айлин!!! People Angel Хубаво си я описала Wink Hands Plus1

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 1 908
Ейдин, Hug
Браво бе, момиче!
Как успя с този зелен, успокояващ шрифт да "тропнеш по масата" и да ни отрезвиш!!!! /с възхищение ти го казвам, наистина!/
Абсолютно си права! Евалла!!!

За мен, сериалът е интересен, дотолкова, че залепвам за екрана, смея се на глупавините на героите и се кефя максимално като се започне от събота вечер, че през рускините, че българския превод....
Поклон на превеждащите!
Освен за любовните трепети, сериалът показва и много други неща: приятелството и между момче и момиче /Осман и Санем/, любовта-неугасващата /родителите на Санем и Лейля/, братските чувства /Айхан и Осман/, как се спретнаха за кетъринга и колко предприемчиви могат да бъдат "малките хора" когато бъдат провокирани, какъв заряд имат и т.н......
Но, ние си гледаме баклавата на Джан и ги чакаме ГГ да се награбват:blush:
Може и турските дизита да ни поразглезиха с еднаквите си сюжети, но това не е оправдание да споделяме и хубавите неща  за всичко, което ни предлагат да гледаме! ДА, предложенията на турската дизи индустрия са мноооого, НО изборът си е наш!

Усмихнат и успешен ден на всички!

# 145
  • София
  • Мнения: 971
Мен са ме учили, че е мой дълг да опитвам да покажа на хората и да ги убедя да са внимателни, ако някой с претенции за забава, разтуха или “ изкуство” се опитва да им внуши, че учените са подли, а наивността или глупостта са ценност.

Понякога и аз четейки мнения тук, имам чувството, че гледаме различни сериали. Къде в сериала някой се е опитвал да внуши подобно нещо. Според мен, Полен не беше в сериала като представител на жените-учени, а като обичаща жена, която се опитва да задържи мъжа до себе си. Освен това някак не се сещам със какво са я представили като подла. За мен тя се държа много добре, не е правила номера или интриги. С какво точно е накърнен образа на учените по този начин. Освен това мисля, че в сериала професиите на героите са само щрих към образа и те съвсем не трябва да се възприемат като представител на дадената професия. Както и не всички в рекламата са истерици като Дерен или отровни змии като Айлин, не всички фотографи са като Джан, не всички финансисти като Емре и т.н.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2018, 12:30 от Lilly Di

# 146
  • Мнения: 8 098
eidin, 🤗 съжалявам за огорчението и обидата, който са предизвикали  у теб отрицателните коментари в темата, те в никакъв случай нямат нищо с твоя труд и на другите момичета от превода.
Винаги сме ви били изключително благодарни и сме го показвали по всякакъв начин.
За себе си мога да кажа, че написах положителното, което успях да видя в 12 серия веднага след края и и ще си позволя да се самоцитирам.

Не съм гледала епизода, но държа на кажа, че Джан бе прекрасен през цялото време, вярно, че  сценария му дава тая възможност, но бе много убедителен , много реален и естествен!
Демет нямаше голям избор за всички глупости, които трябваше да сътвори Санем, но пък играе с толкова енергия и хъс, че те принуждава да и вярваш.


Успешен ден!🌺

# 147
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 946
Я и аз да си кажа тогава... Joy Добър ден, мацки!

eidin Hug, в първия сериал, който гледах с моя любимец, последните 30-на серии  бяха такава мъка за мен, че не мога да ти опиша. Никак не ми харесваше в какво превърнаха главния герой, да не говорим за други неща... На всичкото отгоре участвах и в превода Joy Харесва ми, не ми харесва, поела съм ангажимент и се съсредоточих върху това. Та от опит казвам, че не винаги можеш да откъснеш очи от това, което не ти харесва, трудно е... Но да, можеш да си по-обран в изказа си, можеш и да избереш да не споделиш, може и да не четеш. Въобще има начини човек да премине безболезнено през това и в същото време да остави харесващите сериала да му се насладят. А и да не забравяме, че изразните средства в един форум са  доста ограничени - слово и емотикони. Съществува голяма вероятност пишещите да не се разберат. И повярвай ми, гледаме различни сериали, защото ние сме различни Hands V

Но твоят пост днес ме провокира (виждам, че не само мен) и реших да се включа с коментар, защото точно пък тази 12 серия на мен много ми хареса Grinning Имаше от всичко и направо не е за вярване, че забравих за играта на Джан Яман... Все още не ми харесва как пресъздава образа си в някои ситуации, но на балкона в операта и сцените около обяснението му в любов бяха супер. За Демет няма какво да говоря, заради нея загледах сериала и не ме подведе момичето - перфектна е Heart Eyes Комедията, а не романтиката, надделява в това дизи и е нормално. Хората харесват да гледат как други изпадат в комични ситуации, а и съм се уверила, че не винаги мога да разбера чувството за хумор на комшиите. Какво представят и какво искат да ни кажат с този сериал? Сигурно не много и едва ли имат претенциите да шашнат публиката с някое откритие. Живеем в свят, в който всичко е fast food, включително връзките и любовта, и мога да повярвам на Джан, че умната и красива Полен не може да го впечатли. В нея няма страст, няма емоция, няма блясък в очите, няма радост от дребните неща. Открива ги в Санем, а тя ги притежава не защото е наивна, глупава или необразована, а защото има други интереси, мечтае за различни неща, които са близки до сърцето на самия Джан. Разбира се, образите тук са хиперболизирани - едва ли в реала ще намерим хора точно като Санем или Джан, да не говорим за възможността те да се срещнат и влюбят. Но е много приятно поне на екрана да гледаш как се ухажват млади и красиви хора, как преживяват първите трепети, докосвания, погледи, целувки, как се откриват един друг, как се разкриват един пред друг, начина, по който мислят един за друг, и т.н.

Актьорите, изпълняващи ролите на героите от квартала са изключително добре подбрани, а Али е моето откритие, страхотно се справя с ролята на Осман. И според мен,  проблемът не е в продължителността или броят на сцените в квартала, а преходът от една сюжетна линия към друга. Понякога е твърде рязка. Монтажът куца Rolling Eyes

ПП И Мерич не пише сценария, само оригиналната история е нейна. За писането на сценария на друг сериал обира негативите в момента тя Joy

Последна редакция: ср, 26 сеп 2018, 13:53 от Reni - BG

# 148
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Рени - чаках да се включиш Grinning Не ме разочарова Simple Smile

# 149
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 946
Рени - чаках да се включиш Grinning Не ме разочарова Simple Smile

Hug За малко да пропусна, писах 2 часа този пост, все нещо ме разсейваше Joy

Общи условия

Активация на акаунт