Къща около София

  • 63 466
  • 910
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: X
Мисля, че темата не е за обсъждане на кв. Иван Вазов Wink
Аз не обсъждам Иван Вазов, а отговарям на твое невярно твърдение, ето на това:
Усещането да живееш във вилна зона е прекрасно. Не всеки го оценява така, но определено има едно спокойствие и простор, които в града няма как да се постигнат (или поне са възможни на мноооого малко места в града). Ама пак - не се сещам къде в града няма да чуваш шум Simple Smile .

Има такива места в центъра на града, където е тихо и се чуват само птички и цикади, а от прозореца се виждат дървета, а Иван Вазов е просто пример, има и на други места. Не говоря за парк, а за гледки от прозорците. Това, че ти не се сещаш за такива не значи, че ги няма. Защото аз познавам няколко такива.
Темата е за къща около София, а ти твърдиш безусловно, че само в къща във вилната зона  може да имаш тишина, което ти казвам, че не е вярно. Ако от твоя опит това е така, от моя не е така и го споделям.

# 166
  • Мнения: 5 059
Какво ще кажете за Побит камък(Елин Пелин)?
Скоро там ще се местят свекъра  и свекървата Simple Smile

# 167
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ужас е там.

# 168
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011

Няма да те убеждавам, на мен ми стига, че нощем слушам само птички и цикади, без да се търкалям до вилната зона.
[/quote]
мале мила - цикади !
има ли го това отвратително нещо в България ?
да нямаш предвид щурчета ?

# 169
  • гр. София
  • Мнения: 563
Момичета, здравейте!

От известно време се оглеждаме за къща около София, но тези които са супер близки са извън бюджета ни!

В крайна сметка капарирахме къща след Костинброд. Къщата е прекрасна, двора е голям, но селото като цяло не е много заселено. И някак като че ли в момента ме гонят притеснения относно това, че там няма детска градина, училище..., а редовен транспорт до София има на 3 км на разклона за въпросното село. Не че имаме деца все още, но се борим и вътрешно знам че ще успеем Simple Smile
В момента също живеем в къща в Световрачане, но под наем. За 4 год тук един път не съм използвала градски транспорт, и все пак някак това сега взе да ме гложди. Отделно най-близкия магазин в новото село е в съседното такова - на 6 км, тези разстояния са доста смешни, щото и сега си ги минавам без да се замислям, но пък имам избор - т.е. да не ги минавам и да се задоволя със това което има, а там този избор го няма.
Като цяло, ще се радвам ако има и други дами в такава ситуация да споделят опит, до колко тези неща утежняват целогодишния живот, може и на лични, ако някой сметне че не е удачно в темата. Благодаря!

# 170
  • Мнения: 3 360
За мен утре с деца ще бъде много трудно. Детска градина, училище, занимания с приятели от тях, всичко е свързано с едно постоянно закарай ме вземи ме. Да не говорим за спешен кабинет, лекар, аптека. Аз не бих си ги причинила, но може и да не съм права.

# 171
  • Мнения: 485
Момичета, здравейте!

От известно време се оглеждаме за къща около София, но тези които са супер близки са извън бюджета ни!

В крайна сметка капарирахме къща след Костинброд. Къщата е прекрасна, двора е голям, но селото като цяло не е много заселено. И някак като че ли в момента ме гонят притеснения относно това, че там няма детска градина, училище..., а редовен транспорт до София има на 3 км на разклона за въпросното село. Не че имаме деца все още, но се борим и вътрешно знам че ще успеем Simple Smile
В момента също живеем в къща в Световрачане, но под наем. За 4 год тук един път не съм използвала градски транспорт, и все пак някак това сега взе да ме гложди. Отделно най-близкия магазин в новото село е в съседното такова - на 6 км, тези разстояния са доста смешни, щото и сега си ги минавам без да се замислям, но пък имам избор - т.е. да не ги минавам и да се задоволя със това което има, а там този избор го няма.
Като цяло, ще се радвам ако има и други дами в такава ситуация да споделят опит, до колко тези неща утежняват целогодишния живот, може и на лични, ако някой сметне че не е удачно в темата. Благодаря!
Ние затова избрахме имот в с. Яна. Има детска градина. Редовен градски транспорт до София с 2 автобусни линии. На 10 мин път с кола е до София. Няма задръствания по магистрала Хемус, а и цените на имотите засега все още са достъпни. Ние купихме парцел с намерение да строим къща. Моите деца са в гимназия, но докато построим къщата ще завършат училище и все пак се надявам да следват в някой софийски университет. Затова градския транспорт беше важен за нас. Но също това тишината и близостта със София. Все пак и ние още работим и искаме да сме в близост до София.

# 172
  • Мнения: 1 349
petufinИ ние сме все още без деца и много избирахме къде точно да купим къща. Исках да си има всички удобства, София да е близо, тъй като ще се пътува ежедневно.
В крайна сметка, оправяме документите за имот в Гара Елин Пелин. Селото много ни хареса, има аптека, магазини, газифицирано е, има детска градина, начално и основно училище, дори гимназия. Редовни автобуси и влакове. С кола е близо през АМ Тракия, само на 2 светофара от влизане в града има удобен паркинг на метро.
Около имота има постоянно живеещи хора с деца, също пътуващи ежедневно до София.

Ходихме на доста огледи, на мен лично тук най-много ми харесва. Има обаче малко имоти за продажба.

Погледнете гр.Елин Пелин, Банкя, Мало бучино, Божурище, Нови искър (там пък сутрин стават задръствания на Ломско шосе, зависи дали от там ще влезете). 

# 173
  • Мнения: X

Няма да те убеждавам, на мен ми стига, че нощем слушам само птички и цикади, без да се търкалям до вилната зона.
мале мила - цикади !
има ли го това отвратително нещо в България ?
да нямаш предвид щурчета ?

[/quote]
Именно цикади, издават характерен звук - ей такъв:
https://www.youtube.com/watch?v=DP1ISqiD_5s
По цяла вечер не спират. Понякога се появяват и таралежи, има и катерички. Селска идилия Simple Smile

# 174
  • Мнения: 5 059

Това за мен ли беше? Grinning
Защо,кое е ужасното, дай малко повече информация,ако може Simple Smile
Това,че няма магазини и е малко пусто не е проблем за тях.Идеята на цялото преместване е точно тази,да се отделят от шумния град и апартамента и да идат  на спокойствие.
Но може да има някакви други минуси,за които брокера не им е споменал(естествено).

# 175
  • Мнения: X
На село им викаме жътварки, а не цикади Simple Smile (нашето село е в Северна Централна Бг). Може пък наистина да са цикади. Все едно. Много са гадни наистина. Особено ако се настани на дървото под прозореца ми - едно лято така беше направила една - така и не можах да я изгоня от дървото - а прозореца е стара дървена дограма ... не можех да спя от нея. Сега има една в съседния двор ... трябва да й засека децибелите колко са ...

# 176
  • София
  • Мнения: 878

Това за мен ли беше? Grinning
Защо,кое е ужасното, дай малко повече информация,ако може Simple Smile
Това,че няма магазини и е малко пусто не е проблем за тях.Идеята на цялото преместване е точно тази,да се отделят от шумния град и апартамента и да идат  на спокойствие.
Но може да има някакви други минуси,за които брокера не им е споменал(естествено).

Информацията ми може да е много стара, тъй като сигурно 15 години не съм ходил там. Дали се е променило към по-добре не знам, но циганите бяха много ама много сериозен проблем в тази вилна зона и обирите на вили обичайно явление. А и най-общо е вилна зона- ако си мислите че на община Елин Пелин й пука особено забравете. Нито ЧЕЗ нито водоснабдяването имат същите ангажименти каквито имат към жилищни квартали.

# 177
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687

Това за мен ли беше? Grinning
Защо,кое е ужасното, дай малко повече информация,ако може Simple Smile
Това,че няма магазини и е малко пусто не е проблем за тях.Идеята на цялото преместване е точно тази,да се отделят от шумния град и апартамента и да идат  на спокойствие.
Но може да има някакви други минуси,за които брокера не им е споменал(естествено).

Пустош е, но на някой може да му харесва.
Проблеми с транспорт, освен ако не шофират постоянно. Проблеми с пазаруване и мед.помощ.
Изключително много мангали и набези по вилите, краде се абсолютно всичко, само за малко да се разбере, че в къщата няма никой.
През лятото няма вода, а през зимата няма ток, а често и двете неща липсват
На общината не и пука изобщо за нищо, няма смисъл да се жалвате там. За обкръжението няма да отварям дума.

# 178
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
    За Побит камък - много пуста и отдалечена местност, нищо няма там, което за мен е опасно. Мангали - има ги в изобилие, набези постоянно, краде се всичко. През зимата няма ток, през лятото няма вода, най- често ги няма и двете по всяко време. На общината не и пука. Трудно е за пазаруване и излизане, без кола никак не може. Един куп неуредици има от всякакво естество. За обкръжението няма да отварям дума.

    # 179
    • Мнения: 5 059
    Това актуална информация ли е?Защото ходиха/ме на няколко огледа и един циганин не видяхме да има.
    Иначе вода няма,с помпа са,което е добре до някъде,но не става за пиене.
    Те мислеха да се топлят на климатици ,но ще ги посъветвам да са на дърва Grinning
    Иначе виличката е необитаема от около половин година,изцяло обзаведена е ,с разкошен двор и е непокътната.
    За транспорта им е безразлично,те така или иначе ходят на всякъде с кола.Имат 3 такива и няма да е проблем.Имаме и голямо куче ,а свекървата работи от вкъщи и все ще има човек.
    Най-вече ме притесни това за тока,което казахте.

    Общи условия

    Активация на акаунт