Къща около София

  • 63 350
  • 910
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 16 691
Купихме си машина за събиране на листа и ги хвърляме в контейнера за боклук.
На мен божурище също ми е ок.
По отношение на двора и размера му, всеки си купува според предпочитанията.
Относно горномалинските села,  имаме роднини,  които живеят там и работят в София,  ми не са много ок откъм транспорт и разходи за такъв.

# 76
  • Мнения: 19 473
Може ли линк за тази машина за събиране на листа?

# 77
  • Мнения: 1 598
Забравих да напиша за с. Богданлия но за мен там е скъпо, а ако става въпрос за близо съвсем до София -Столник,  Железница,  Елешница.  На слънчевата част на Стара планина са.  А още по- близо Горни и Долни богров,  Мусачево.

# 78
  • София
  • Мнения: 16 691
Може ли линк за тази машина за събиране на листа?
https://www.google.com/search?q=машина+за+събиране+на+листа&client=ms-android-samsung&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjttbiT5M7eAhWxqIsKHcJPASEQ_AUICSgB#imgrc=6FwaVaYbKAR9FM

# 79
  • Мнения: 5 059
Явно всеки вижда нещата по различен начин.
Аз искам двор именно за да си насадя реколта-зеленчуци,плодни дръвчета,подправки...Че аз и в момента го правя,а съм в апартамент-по балкона ми има огромни саксии с картофи,магданоз и копър,малки чушлета,чери домати...ананас...
Ровенето в земята и отглеждането на различни култури ме изпълва с енергия и приятни емоции.Само и единствено заради това ме е яд,че съм в блок завряна.
Не си представям да имам двор  и да посадя...трева.Трева си имам и в градинката пред блока Stuck Out Tongue
Явно вижданията ни са различни Simple Smile

# 80
  • Мнения: 19 473
Амиии мен доста ме мързи да правя такива градинарски неща и не обичам да пипам пръстта. Наистина сме различни. А и пръстта при нас е една такава глинеста и горска, каквото пониква е саморасло - къпини, боровинки, едни малини сме си насадили само и те се гледат сами. Не ставаме за земеделци, а и като работя съвсем пък не ми остава време и желание. Имам и куче и това само по себе си ограничава градинарските неща, че е голям терминатор, но пък много си го обичам.
А какво ще кажете за тази оферта? https://www.bulgarianproperties.bg/imoti-kashti/imot-63734-kasht … zo-do-sofiya.html Съвсем близо до Божурище е, а селцето е доста приятно.

Последна редакция: пн, 12 ное 2018, 14:16 от milittana

# 81
  • Мнения: 1 598
Даааа
Понеже аз на 14г. дойдох в апартамент, приди това си бях в село, едно време всеки си работеше двора. В момента единствения шум, а той не е безобиден лятото особено е този от косачки на трева и тримери. Изнервя от време навреме

# 82
  • Мнения: 1 554
Понеже с ММ си мислим да купуваме парцел и да строим след време (скоро купихме апартамент), бихте ли направили един разбор - кой къде е купил парцел, колко е голям, какви пари, колко голяма къща е построил и какъв е тоталът (парцел + строеж + някакви разрешителни и тн). Ще съм много благодарна!

# 83
  • Мнения: 5 059
Амиии мен доста ме мързи да правя такива градинарски неща и не обичам да пипам пръстта. Наистина сме различни. А и пръстта при нас е една такава глинеста и горска, каквото пониква е саморасло - къпини, боровинки, едни малини сме си насадили само и те се гледат сами. Не ставаме за земеделци, а и като работя съвсем пък не ми остава време и желание. Имам и куче и това само по себе си ограничава градинарските неща, че е голям терминатор, но пък много си го обичам.
А какво ще кажете за тази оферта? https://www.bulgarianproperties.bg/imoti-kashti/imot-63734-kasht … zo-do-sofiya.html Съвсем близо до Божурище е, а селцето е доста приятно.

Не знам до колко ценно мнение ще дам , при положение,че имаме различни гледни точки.
Пожарево е много неуредено село.Със същия успех може да идете в някоя затънтена къщичка в балканите.
Ако това търсите -идеално място е!
За мен лично първият критерии,по който си избирам имот е комуникативността.Не е ли на място,на което като изляза от вкъщи да мога да правя 50 неща(без кола!),изобщо не го гледам.
За това не ми и допадат тези къщички на отдалечени местенца.Обичам природата,обичам спокойствието и тишината,но не понасям да шофирам и ,ако за всяко нещо,което ми се доправи ,трябва да се качвам в колата -не, благодаря.
Много евтини имоти покрай Божурище има в село Росоман.Ама наистина много евтини.Ако не ви е проблем липсата на каквито и да е магазини,обществени сгради и центрове за развлечения,значи ще ви хареса.

# 84
  • Мнения: X
Скрит текст:
Явно всеки вижда нещата по различен начин.
Аз искам двор именно за да си насадя реколта-зеленчуци,плодни дръвчета,подправки...Че аз и в момента го правя,а съм в апартамент-по балкона ми има огромни саксии с картофи,магданоз и копър,малки чушлета,чери домати...ананас...
Ровенето в земята и отглеждането на различни култури ме изпълва с енергия и приятни емоции.Само и единствено заради това ме е яд,че съм в блок завряна.
Скрит текст:
Не си представям да имам двор  и да посадя...трева.Трева си имам и в градинката пред блока Stuck Out Tongue
Явно вижданията ни са различни Simple Smile


Според изследвания (на не знам кой си, не помня) работенето с почва, ръце в почвата, е докосване до някакви специални частици в почвата, които карат човек да се чувства добре, щастлив и т.н. даже лекувало депресия ...  нещо като това, което написаха по-горе за табелата на София - остане ли зад гърба ти - щастие Simple Smile

# 85
  • Мнения: 19 473
Аз си имам къща на комуникативно място, разглеждам от любопитство и ако мога да помогна на някой търсещ. Да, Росоман е съседното селце на Пожарево и на мен лично ми хареса, но е за хора, които или не работят или не ходят всеки ден на работа в София. На практика е около десетина-двайсет минути след Божурище по хубав живописен път без задръствания и светофари. И ако Пожарево е неуредено, същото е и в Росоман, може би цените са по-ниски, обаче големи съборетини бе.....но ако си търси някой парцел за строеж сигурно ще е изгодно.

# 86
  • София
  • Мнения: 421
Аз си имам къща на комуникативно място, разглеждам от любопитство и ако мога да помогна на някой търсещ. Да, Росоман е съседното селце на Пожарево и на мен лично ми хареса, но е за хора, които или не работят или не ходят всеки ден на работа в София. На практика е около десетина-двайсет минути след Божурище по хубав живописен път без задръствания и светофари. И ако Пожарево е неуредено, същото е и в Росоман, може би цените са по-ниски, обаче големи съборетини бе.....но ако си търси някой парцел за строеж сигурно ще е изгодно.
Имат ли канализация или са на ями в това село?

# 87
  • Мнения: 19 473
Не зная, но по-скоро не.

# 88
  • София
  • Мнения: 16 691
За мен близки и удобни са районите,  които са съвсем близо до София или в София- Горна баня, Нови искър,  Суходол,  Филиповци,  Княжево. Даже Владая имат проблем зимата със снегопочистването.
Имам колежка от Горна баня,  но в най- горната част, към Бонсови поляни,  зимата като натрупа повече,  не идва на работа.

# 89
  • Мнения: 19 473
Ами блазя й, че може да си го позволи това неидване на работа.

Общи условия

Активация на акаунт