Къща около София

  • 63 434
  • 910
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 19
Ами по-точно от сервиза на Тойота до НДК. С метрото. Точно 40 минути, засичах ти, защото закъснях. Нали се сещате, че имаше и прекачване на Сердика.


Написал съм го прикачването.  Не знам...вчера приятел ми беше на гости хвана метрото от Опълченска и за 20 минути беше не експото,  хвана 3-ка за 15 минути беше на стената  Панчарево. Кажи речи 35 минути от единия край на София до другия и дори се изненада, че е толкова лесно и бързо.  Може да е било защото не е пикове време става въпрос час между 15.00-16.00
Не можеш да се спреш, а?!
Издаваш се вече!

 Кажи с какво се издавам, че да се крия по-добре? Grinning

Аз пък от с. Яна стигам до центъра без задръстване за 15 мин. по идеален път. Сега София се разраства натам. Горни Богоров, Долни Богров, Яна, Бухово, Желява и т.н
Метрото ще идва до Ботевградско шосе и придвижването ще стане бързо дори и с градски транспорт.

Да да, ще....това с метрото съм го слушала. След десетина години минимум, ако не ни мине котка път. За пръв път чувам, че София се разраства на север, дано е така, че вече на юг не остана.

И аз не знаех, че така силно София се разраства  на север.  То ние хубаво днес цял ден си коментираме хубави места,  но всичко в крайна сметка опира и до пари.  Всеки човек според възможностите си най-вече.

# 226
  • София
  • Мнения: 621
Аз пък от с. Яна стигам до центъра без задръстване за 15 мин. по идеален път. Сега София се разраства натам. Горни Богоров, Долни Богров, Яна, Бухово, Желява и т.н
Метрото ще идва до Ботевградско шосе и придвижването ще стане бързо дори и с градски транспорт.

Да да, ще....това с метрото съм го слушала. След десетина години минимум, ако не ни мине котка път. За пръв път чувам, че София се разраства на север, дано е така, че вече на юг не остана.
Не знам накъде се разраства,но още в края на годината ще пуснат новият лъч на метрото,което ще стига до бул."Владимир Вазов".Друг е въпросът,че оттам до с.Яна тръгват селски авгобуси,които не са на много често.Ние също купихме парцел там,но да не се лъжем-превозът с кола е най-бърз.Задръствания засега наистина в тази посока има рядко.

# 227
  • Мнения: X
Скрит текст:
Ами по-точно от сервиза на Тойота до НДК. С метрото. Точно 40 минути, засичах ти, защото закъснях. Нали се сещате, че имаше и прекачване на Сердика.


Написал съм го прикачването.  Не знам...вчера приятел ми беше на гости хвана метрото от Опълченска и за 20 минути беше не експото,  хвана 3-ка за 15 минути беше на стената  Панчарево. Кажи речи 35 минути от единия край на София до другия и дори се изненада, че е толкова лесно и бързо.  Може да е било защото не е пикове време става въпрос час между 15.00-16.00
Не можеш да се спреш, а?!
Издаваш се вече!

 Кажи с какво се издавам, че да се крия по-добре? Grinning

Аз пък от с. Яна стигам до центъра без задръстване за 15 мин. по идеален път. Сега София се разраства натам. Горни Богоров, Долни Богров, Яна, Бухово, Желява и т.н
Метрото ще идва до Ботевградско шосе и придвижването ще стане бързо дори и с градски транспорт.

Да да, ще....това с метрото съм го слушала. След десетина години минимум, ако не ни мине котка път. За пръв път чувам, че София се разраства на север, дано е така, че вече на юг не остана.

И аз не знаех, че така силно София се разраства  на север.  То ние хубаво днес цял ден си коментираме хубави места,  но всичко в крайна сметка опира и до пари.  Всеки човек според възможностите си най-вече.
[/spoiler]Здравей. Искам да си купя къща след околовръсното в подножието на Витоша. Къде е най-хубаво според теб. Не търся да е евтино, а да е наистина хубаво.

# 228
  • Мнения: 2 998
Ти не гледаше ли апартаменти в Манастирски ливади?

# 229
  • Мнения: X
Ти не гледаше ли апартаменти в Манастирски ливади?
Определени места в Кръстова вада и Манастирски ливади ги считам като оптимални откъм цена/качество на живот и съм пускал дадени имоти за пример. За апартамент отдавна съм намерил идеалното за мен място. Хубавите квартали за къща обаче са други.

Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 04:38 от Анонимен

# 230
  • Мнения: 2 998
Защо се преориентира към къща след околовръсното?

# 231
  • Мнения: X
Защо се преориентира към къща след околовръсното?
Утре ще пиша. Сега излизаме на вечеря.

# 232
  • Мнения: 19
Скрит текст:
Ами по-точно от сервиза на Тойота до НДК. С метрото. Точно 40 минути, засичах ти, защото закъснях. Нали се сещате, че имаше и прекачване на Сердика.


Написал съм го прикачването.  Не знам...вчера приятел ми беше на гости хвана метрото от Опълченска и за 20 минути беше не експото,  хвана 3-ка за 15 минути беше на стената  Панчарево. Кажи речи 35 минути от единия край на София до другия и дори се изненада, че е толкова лесно и бързо.  Може да е било защото не е пикове време става въпрос час между 15.00-16.00
Не можеш да се спреш, а?!
Издаваш се вече!

 Кажи с какво се издавам, че да се крия по-добре? Grinning

Аз пък от с. Яна стигам до центъра без задръстване за 15 мин. по идеален път. Сега София се разраства натам. Горни Богоров, Долни Богров, Яна, Бухово, Желява и т.н
Метрото ще идва до Ботевградско шосе и придвижването ще стане бързо дори и с градски транспорт.

Да да, ще....това с метрото съм го слушала. След десетина години минимум, ако не ни мине котка път. За пръв път чувам, че София се разраства на север, дано е така, че вече на юг не остана.

И аз не знаех, че така силно София се разраства  на север.  То ние хубаво днес цял ден си коментираме хубави места,  но всичко в крайна сметка опира и до пари.  Всеки човек според възможностите си най-вече.
[/spoiler]Здравей. Искам да си купя къща след околовръсното в подножието на Витоша. Къде е най-хубаво според теб. Не търся да е евтино, а да е наистина хубаво.

Ако търсиш по-голям двор, гледки и повече зеленина - Драгалевци, Панчарево и Бистрица,  но ако търсиш район с по-нова и по-изградена инфраструктура,  но по-малки дворчета и по-нагъсто къщи, районът около Residential Park или Камбаните.

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 23:51 от Overdozer

# 233
  • Мнения: X
Скрит текст:
Ами по-точно от сервиза на Тойота до НДК. С метрото. Точно 40 минути, засичах ти, защото закъснях. Нали се сещате, че имаше и прекачване на Сердика.


Написал съм го прикачването.  Не знам...вчера приятел ми беше на гости хвана метрото от Опълченска и за 20 минути беше не експото,  хвана 3-ка за 15 минути беше на стената  Панчарево. Кажи речи 35 минути от единия край на София до другия и дори се изненада, че е толкова лесно и бързо.  Може да е било защото не е пикове време става въпрос час между 15.00-16.00
Не можеш да се спреш, а?!
Издаваш се вече!

 Кажи с какво се издавам, че да се крия по-добре? Grinning

Аз пък от с. Яна стигам до центъра без задръстване за 15 мин. по идеален път. Сега София се разраства натам. Горни Богоров, Долни Богров, Яна, Бухово, Желява и т.н
Метрото ще идва до Ботевградско шосе и придвижването ще стане бързо дори и с градски транспорт.

Да да, ще....това с метрото съм го слушала. След десетина години минимум, ако не ни мине котка път. За пръв път чувам, че София се разраства на север, дано е така, че вече на юг не остана.

И аз не знаех, че така силно София се разраства  на север.  То ние хубаво днес цял ден си коментираме хубави места,  но всичко в крайна сметка опира и до пари.  Всеки човек според възможностите си най-вече.
[/spoiler]Здравей. Искам да си купя къща след околовръсното в подножието на Витоша. Къде е най-хубаво според теб. Не търся да е евтино, а да е наистина хубаво.

Ако търсиш по-голям двор, гледки и повече зеленина - Драгалевци, Панчарево и Бистрица,  но ако търсиш район с по-нова и по-изградена инфраструктура,  но по-малки дворчета и по-нагъсто къщи, районът около Residential Park или Камбаните.
Исках да те избъзикам, ако се хвърлиш на амбразурата да ми препоръчваш само Панчарево. Така го защитаваше и описваше като най-хубавото място в София, че ми стана смешно. Но ти даде добър и балансиран отговор и бъзикането отпадна. Истината е, че вече купих къща на тихо, слънчево, зелено с красиви гледки място заобиколено от нови и сравнително нови хубави къщи (без селски къщи с кокошки и т.н.), с асфалтов достъп, с красиво озеленен двор, от който не се виждат съседските прозорци и с бърз (извън пиковите часове) достъп до НДК. Като бонус ми дойдоха сравнително близката спирка на рейса (детегледачката ми не шофира) и денонощния супермаркет.
П.П. YouDontOwnMe аз предполагах, че някога ще ми дойде времето за живот в къща, но не предполагах, че ще е толкова скоро. Ненадейно се появи една много добра оферта на хубава къща, на страхотно място. Когато отидох да видя района и да я разгледам ми хареса много и понеже вероятността да намеря къща точно в този микро район на такава цена клони към нула я взех веднага. Отделно си взехме куче, което скоро ще стане огромно и е нормално да живее в къща, а и детето ми се влюби в басейна. Въобще няколко съвпадения в даден момент. Ако не ни хареса през зимата винаги можем да се върнем в апартамента.

Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 06:18 от Анонимен

# 234
  • Мнения: 485
Аз пък от с. Яна стигам до центъра без задръстване за 15 мин. по идеален път. Сега София се разраства натам. Горни Богоров, Долни Богров, Яна, Бухово, Желява и т.н
Метрото ще идва до Ботевградско шосе и придвижването ще стане бързо дори и с градски транспорт.

Да да, ще....това с метрото съм го слушала. След десетина години минимум, ако не ни мине котка път. За пръв път чувам, че София се разраства на север, дано е така, че вече на юг не остана.
Ами разраства се и това се разбира по цената на парцелите в регулация, която е скочила многократно и когато отидох в Община Кремиковци, за да регистрирам моя парцел, чух от служителката как никога не е виждала такъв интерес към имотите в тази част на София откакто Кремиковци спря да работи. А тази част е по- скоро източна, не толкова север. Слънчево и не- толкова стръмно. А природата в Желява е просто уникална. Да не говорим за Кремиковски манастир. Така също няма мутреси, батки и подобна сволач.
Има цигани в някои от селата, но повечето са под наем и истински се надявам постепенно да се изселят на някъде...
А доколкото до метрото...то вече се строи в Хаджи Димитър и ще продължи до кв. Левски и Ботевградско шосе догодина.
Тази част на София имаше лошата слава на мръсен въздух и земя от Кремиковци и мините във Бухово. Това е история. Аз лично преди да купя парцела в Яна изследвах почвата. Чиста е. Абсолютно без никакви завишени норми на тежки метали.

# 235
  • София
  • Мнения: 7 277
Ами разраства се и това се разбира по цената на парцелите в регулация, която е скочила многократно и когато отидох в Община Кремиковци, за да регистрирам моя парцел, чух от служителката как никога не е виждала такъв интерес към имотите в тази част на София откакто Кремиковци спря да работи. А тази част е по- скоро източна, не толкова север. Слънчево и не- толкова стръмно.
Нови Искър, който си е съвсем от северната страна на София, също е слънчев. Село Кътина над него - също.  Т.е. север, изток, запад - няма значение. Слънце има достатъчно за всички.

За мен е важно в какъв квартал живееш и заради хората, които са в него. Както писа НикоТ - важно му е, че наоколо няма къщи с кокошки. Нищо против, ама ей сега на вилата са ме засъбуждали от 4:30.

Още нещо - замислете се с какво гориво се отоплява кварталът през зимата. Едно е само нови къщи и всички на газ или пелети. Друго е - масово на дърва и въглища.

# 236
  • Мнения: 485
Ами всеки има също и бюджет върху който да се разпростира и ще избира дали да го събуждат кокошки в 5:00 сутринта и дали да има съседи с отопление на газ, което между другото е доста скъпо. По-добре климатици.
Както и да е. Въпросът е, че все повече хора избират да живеят в къща с двор около града, отколкото да плаща 1300 евро на квадрат за така нареченото ново строителство, което се състои от кухи тухли, тесни пространства и стени на които трудно се забива пирон. Да има холокуня и балкон с размерите на две столчета и масичка и всичко това на баснословни суми.

# 237
  • София
  • Мнения: 7 277
Въпросът е, че все повече хора избират да живеят в къща с двор около града
Лично приветствам такива хора. Хубаво е да се развиват и малките населени места.

Това разбира се няма да намали трафика в града, защото същите тези хора, в общия случай, продължават да работят в София и да минават с автомобилите си през нея, но това си е проблем, с който градоначалниците трябва да се справят.

Относно отоплението на къща на ток и на газ - съвсем сигурно ли е, че с газ е по-скъпо? Питам сериозно, защото ми предстои да ползвам услугата. Може ли и други да се включат?

# 238
  • София
  • Мнения: 878
Тази част на София имаше лошата слава на мръсен въздух и земя от Кремиковци и мините във Бухово. Това е история. Аз лично преди да купя парцела в Яна изследвах почвата. Чиста е. Абсолютно без никакви завишени норми на тежки метали.
А за радиоактивни изотопи и радон в къщата изследвахте ли? Преди години Яна беше най-силно замърсеното село. Бухово Желява и Сеславци имаха статистически значимо по-висока заболеваемост от рак на белия дроб.
Това с радона просто няма как да отпадне като риск ей-така просто заради затварянето на мината, защото става дума и за повишено съдържание на изотопи в самите скали. Съветвам ви ако не сте изследвали в къщата за радон да го направите- проблема е голям за Бухово даже затвориха училището заради повишена радиоактивност в сградата.

# 239
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Не знам кокошките колко ви пречат, но тази нощ спахме за затворени прозорци заради кучетата.....отвратителни лаещи създания.....и почти няма двор без куче.

Аш, за стойността на отоплението основни фактори са изолацията на къщата (как е изпълена), правилното оразмеряване на инсталацията и настройките по котела (или там каквото ще ползвате). Като пари (средно месечни разходи) отоплението на твърдо и с термопомпа ни излиза еднакво, само дето с термопомпата нямаш хамалогия. Почти съм сигурна, че и на газ ще са ни подобни разходите (но при нас няма газификация).
С електрически котел е безумно да се отпляваш. Отпление на къща с индивидуални климатици за всяко помещение е компромис с комфорта.
Между термопомпа и газ, газта е по-добрия избор. По-ниска първоначална инвестиция и по-малко технически разправии.

Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 12:14 от vesi1

Общи условия

Активация на акаунт