Къща около София

  • 63 484
  • 910
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 7 673
Рударци е супер.
Искам и аз да съм пернишка селянка!

# 451
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
А дали там ще се закучи проблемът с водата? Май да.

# 452
  • Мнения: X
Рударци е супер.
Искам и аз да съм пернишка селянка!
Виждам, че имаш две деца в ученическа възраст. Любопитно ми е няма ли да натежи развозването до София и обратно?

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 00:35 от Анонимен

# 453
  • София
  • Мнения: 7 673
Рударци е супер.
Искам и аз да съм пернишка селянка!
Виждам, че имаш две деца в ученическа възраст. Любопитно ми е няма ли да натежи развозването до София и обратно?
Със сигурност.
Затова и само си мечтая.  Mr. Green

# 454
  • София
  • Мнения: 4 192
А дали там ще се закучи проблемът с водата? Май да.
Ако вържат пречиствателната на Кладница и Рударци да захранва Студена, може и да го отнесем. Ама си връзваме байпаса на сондата, която изпозлваме за поливане и проблемът решен.
А и Минералната вода е на 1 мин, идеална е за къпане директно на площада, все пак някои освен по местожителство сме селяни и по душа

# 455
  • Мнения: 2 998
Много мислехме с мъжа ми дали да не си купим къща в този район. Даже ходихме да гледаме 2-3 пъти. Отказахме се, защото преценихме, че трябва да се преместим да работим в Люлин, а това няма как да стане. Иначе по над час в посока не ни устройва.

# 456
  • Мнения: 18 498
Чиана, как стои въпроса с детските градини и училищата около вашето село. Помня, че водеше децата на градина в Бояна - а помня, понеже съм живяла там и знам колко е трудно да се влезе в градина, - ще ги местиш ли. Изобщо какви са условията за деца около вас.

# 457
  • София
  • Мнения: 4 192
Голямото вече е в предучилищна в Бъкстон на канала.
От пролетта има реверсивно движение, няма никакви задръствания. Минаваме през Мърчаево и Владая.
Ставаме 7 часа, 7.20 сме в колата аз или милото, 7:50 оставяме големия в училище, 8.00 часа малката в 112градина в Бояна.
Няколко пъти съм го казвала - има пътуване, ако това ви изнервя не предприемайте такава стъпка.

# 458
  • Мнения: X
Голямото вече е в предучилищна в Бъкстон на канала.
От пролетта има реверсивно движение, няма никакви задръствания. Минаваме през Мърчаево и Владая.
Ставаме 7 часа, 7.20 сме в колата аз или милото, 7:50 оставяме големия в училище, 8.00 часа малката в 112градина в Бояна.
Няколко пъти съм го казвала - има пътуване, ако това ви изнервя не предприемайте такава стъпка.
Точно това е проблема на отдалечените села. Тотално се променя комфорта на живот ако се налага да ставаш супер рано, особено в случаи, когато работата ти не го изисква. Отделно след това следва и взимане на децата, което допълнително също губи доста време.

# 459
  • София
  • Мнения: 4 192
Имаме си и селско училище и детска градина, ама ако пратим там децата, трябва да напусна форума, че ще ме обявят за нечовек и ще се обади някой на социалните да ми приберат децата... Извън шегата, по-големия ни проблем е, че трябва да сме на работа най-късно края на април в другия край на България. Тогава се получава неприятна ситуацията  Tired
Иначе малкия апартамент в София (ако Ливадите се водят и те град) си го оставихме, ясно е че не се знае накъде ще задуха вятъра след време. Пък и идва Криза, като гледам как се строи в София, ще купуваме пак евтино  Mr. Green

# 460
  • Мнения: X
Това, че имаш малък апартамент, който отдаваш под наем не виждам какво те грее. Аз ползвам непрекъснато апартамента на Витошка и определено ми е в помощ, но малък апартамент даден под наем нито ще ти спести ранното ставане, нито следобедното разкарване.

# 461
  • Мнения: 19 483
Малък апартамент може да се ползва от голямото дете в гимназията или университета през седмицата за да не пътува всеки ден.
Чиана, толкова ли е зле положението с училището и детската градина там където ви е къщата? То и в София не че няма училища, а не всички са добри, затова има наплив в определени.

# 462
  • Мнения: X
Малък апартамент може да се ползва от голямото дете в гимназията или университета през седмицата за да не пътува всеки ден.
Чиана, толкова ли е зле положението с училището и детската градина там където ви е къщата? То и в София не че няма училища, а не всички са добри, затова има наплив в определени.
За след доста години е ясно. Сега обаче няма да й спести мъките от ранното ставане и развозването.

# 463
  • София
  • Мнения: 4 192
"Ранното" ставане в 7 часа не ме притеснява ама изобщо. Ама това си е до човека. И аз съм израстнала на Витошка в Иван Вазов и сега като отида там се хващам за главата как може да съсипят така квартала. Ама това си е моя гледна точка, за майка ми е си е върха на сладоледа.
Иначе планове за след години вече не смея да правя, всеки път нещо се разминава.
Мислим да купим още един апартамент в София, пак малък и за другото дете след време, нека малко се понабълбука ситуацията, за себе си съм обедена, че ще живея на село завинаги Peace

# 464
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз имах такъв период с пътуване и мерси съм. Супер много ме уморява, а и не шофирам, общественият транспорт е ужас. Много време се губи и умората е голяма.

Общи условия

Активация на акаунт