Испания

  • 41 729
  • 748
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 77
Ние също сме от Бургас и тук климатът ми е екстра:grinning:
Вече се преместихме за постоянно.
Всъщност, за постоянно в Испания, но още не сме категорични за населеното място. Това е една друга тема, с кято, между другото, все си мисля да занимая присъстващите в  този форум и да искам съвет. Но ще е по-нататък.
Канарските острови, наистина звучи чудесен вариант. Не съм ходила, но чувам, че е евтино и красиво.  Един мой познат отиде за седмица, абсолютно сам и вече месец е там. Разказва,че обикаля с колело и много му харесва. Той живее, по принцип в Белгия и не говори испански. Ползва свободно немски и английски. Щом му харесва толкова и не си тръгва, явно няма проблем с езика и си е намерил компания.

# 391
  • Мнения: 29
Здравеите момичета! Тръгнах да търся почивка някъде по крайбрежието на Испания ,но тотално се обърках от хиляди сайтове, хотели и цени. Това ще ни бъде първото посещение в държавата и всъщност нямам никаква представа ,кое местенце би отговорило на изискванията ни. Вие като живеещи там може би ще ми помогнете?
Почивката ще бъде края на Май за това предполагам ,че трябва да търся в по- южните части на Испания, заради температурите. Търсим хотел олинклузив сдобра храна и добри водни забавления и пързалки  . Не държим да посещаваме  забележителности, но пък много обичаме да обикаляме както сред красва природата така и в оживените градски части, шопинг центрове и крайбрежни алеи ,така че хотела трябва да е на пешеходно разстояние /до 4-5км/ от такова място. За предпочитане е да не ползваме градски транспорт
Ее, някой знае ли го това място? Smiley
Благодаря ви предварително!

# 392
  • Мнения: 259
https://www.eveniahotels.com/zoraidapark
Зорайда Парк и Гарден са хубави хотели. Аз лично не съм била но много мои приятели са ходили и са много доволни. Ние сме ходили в Евения в Лорет де мар, но водата в басейните беше студена.

# 393
  • Мнения: 26
Здравейте може ли да ми кажете няколко сайта за имоти.

# 394
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Здравейте може ли да ми кажете няколко сайта за имоти.

https://www.fotocasa.es/es/

И още много:

https://www.google.com/search?rlz=1C1GCEA_enES822ES822&ei=Eh … .0i71.aQPLx7kF6pk

# 395
  • Плевен
  • Мнения: 107
Здравейте, дали някой ще може да ми отговори на въпрос във връзка с кандидатстване за насионалидад – Майка ми живее във Валенсия 15 години и иска да подаде документи за насионалидад. Доколкото знам, трябва да вземе в Институто Сервантес изпит за испански А2, после изпит за испанска култура и политика. Ходила е без мен, казала е, че иска да плати за изпит по испански - дали са й лист за курсове и са й казали да се обади за матрикулар - значи за записване за курс по испански. Но тя ходи вече почти 1 година на курс в Крус роха, така че курс не й трябва. Ако може някой да каже - А2 ли й трябва, във Валенсия за Институто Сервантес само 1 адрес ли е, или има няколко места, където се отива да се плати ?/ доколкото разбрах, отиваш, дават ти сума, банкова сметка, плащаш в банката, пак се връщаш, да ти дадат дата/ Освен това, майка ми е разбрала, че като платиш веднъж, имаш право да се явиш 2 пъти на изпита - вярно ли е ? Колко може да е сега сумата за изпита ? Благодаря предварително, извинявайте за малко обърканите въпроси.

# 396
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
Ако това ще е от полза:
https://worldbg.eu/%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1 … 1%82%D0%B2%D0%BE/

Не успях да намеря по-нова информация. Ако някой знае повече, нека каже.

# 397
  • Плевен
  • Мнения: 107
YanaDG, мерси много за бързата реакция, щом няма по-нова информация, значи сигурно няма промяна. Когато успея, ще ходя лично, дано да се оправя с испанците.

# 398
  • Испания
  • Мнения: 37 503
А майка ти как ще кандидатства за националност, като не може да се оправи сама? Стана ми любопитно.

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 19:53 от 🍀Smileys®

# 399
  • Spain
  • Мнения: 3 750
А майка ти как ще кандидатства за националност, като не може да се оправи сама? Стана ми любопитно.
ми пък може да е възрастна жената, то аз не мога се оправям напоследък , какво остава на един човек по-възрастен

# 400
  • ES
  • Мнения: 2 172
Smileys® може би искаше да каже, как ще се явява на изпити за езика и история, конструкция, ако не успява документите за участието да си подаде.
Има ли някой, който да се е явил на тези изпити?

# 401
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Изпита по интеграция е елементарен.
Може да се вземе само по логика и   обща куклура .
Въпросите с и отговоеите    може  да се намерят в нета.

# 402
  • Мнения: X
Здравейте момичета. Имам следната дилема. Загубих баща си наскоро и майка ми не понесе добре загубата. Получи инсулт и сега е с пареза и съответните проблеми. Идва рехабилитатор, раздвижва я има напредък. Това което ме мъчи е че двете сме съвсем сами тук в България. На мен ми е безкрайно тежко, нямам близък човек за  опора поне понякога. Тя има сестра и племенници в Испания. Говорих с тях, те казват че искат да отидем при тях. Аз почти не ги познавам, виждала съм ги отдавна, но мама се е грижила много за тях и те казват че имат желание да ни помогнат. Исках да попитам тези от вас живеещи в Испания как е здравеопазването там, имат ли добри центрове за рехабилитация след инсулт?

# 403
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
Наскоро приятел (и колега) на мъжа ми минаха през същото с баща му. След лечението в болницата го преместиха в център за рехабилитация, но беше платен. Като условия и грижи - бяха много доволни.
Но не знам как стои въпросът, когато трябва да се лекува гражданин на друга държава.
Най-добре е близките ви да проверят условията и тогава да решите.
А иначе - както навсякъде. Има и добри и не толкова добри лекари, болници и центрове.

# 404
  • Мнения: 7 325
Здравеопазването в Испания хич не е на ниво. Преди години, след операция ни се наложи да правим рехабилитация, но .... нямаше свободни центрове и специалисти, та доктора ме учеше мен какво да правя  ooooh!. Не мога да кажа как е в другите провинции, но не идвайте с големи очаквания.
И да, добре е да се провери как точно ще стоят нещата с вашият статус, защото Санчес уж разреши *здравният туризъм*, но едва ли е без условия ... Освен ако братовчедите ви не са съгласни да плащат на частни центрове.

Общи условия

Активация на акаунт