На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 19

  • 109 429
  • 736
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 339
Въпреки, че доста се коментира, но и аз да кажа това което знам за картите в Кипа:
- Картата може да си я купите срещу 1,5 лири на касата - не винаги имат или предпочитат да прекарат тяхна заради точките.
- Аз до последното ми пътуване ползвах тази на брат ми - дала съм номера и на няколко съфорумки. Ползвам я главно заради отстъпките в покупките. Знам, че трупа точки - но никога не съм си позволявала да ги ползвам. Все пак човека ми прави жест, като си я отстъпва. В едно от пазаруванията ми служителката на касата каза, че имам събрани отстъпки в размер на 12 лири - дали желая да ги ползвам. Не пожелах! Може да са се събрали и от покупки на брат ми и не мисля че е коректно да ги ползвам. Но реално ако си регистрирате ваша карта, предполагам няма да е проблем да си ползвате бонусите.
- Картата може да се ползва до 3 пъти на ден. Това го разбрах при последното пътуване. Когато "прекарахме" покупките на приятели през картата и като дойде моят ред - се оказа, че аз не мога да я ползвам.  Издадох си моя карта, която регистрирах с тел.номер на племеничката. По-нататък ще видя дали ми се събират някакви точки.
- В актуалната брошура на Кипа видях, че на всеки 100 TL - печелите 10 точки - което си е 10% отстъпка и определено си струва. Но това става с есемес преди покупката и/или някакво приложение Бонус Флаш което не съм разучила. Така че за нас наистина е почти невъзможно да се ползва.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 13:10 от sevgito

# 226
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Един въпрос от серия тъпи. Утре ще ходя и си набелязвам неща в брошурата на Кипа. Това какви лешници са. Пробвах да търся думата в някакви онлайн преводач, обаче нищо не ми излиза. Та интересува ме сурови ли са или печени. Ако са сурови цената им е много добра. Flushed

# 227
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Севги, и аз видях това за 10-те %, но след като е нужна регистрация с турски телефон, за повечето от нас тя е неосъществима.
С това ограничение от три пазарувания на ден пък е неудачно няколко човека да ползваме карта на един и същ номер. Понякога за ден минаваме през Кипа и Мигрос и още един Мигрос, примерно и това значи, че сами си достигаме максимума.
Плюс това вероятността да се разберем с момичетата на касите (а и те, разбирайки, че не знаем турски, да ни кажат, че имаме нещо в картата) е малка.
Който може, да си се възползва, разбира се. Добре е да имаме тази информация.
Като не можем, ще се задоволим с отстъпките през картата и толкова.


pospalancho, печени са.

# 228
  • Бургас
  • Мнения: 6 027
Печени са лешниците, аз взех. Много са хубави.
Относно картата сега се сетих за един момент, който не знам дали е обвързан с картите, ама... Когато сметката достигна около 1000 лири, поиска да платим. След това пак прекара картата - останаха някои дребни неща за втората сметка. Та доколкото разбрах, картата може да се ползва при сметка до 1000 лири на един път.

# 229
  • Мнения: 2 465
Печени са лешниците, аз взех. Много са хубави.
Относно картата сега се сетих за един момент, който не знам дали е обвързан с картите, ама... Когато сметката достигна около 1000 лири, поиска да платим. След това пак прекара картата - останаха някои дребни неща за втората сметка. Та доколкото разбрах, картата може да се ползва при сметка до 1000 лири на един път.

Преди да науча за съществуването на картите, първата ми сметка в Кипа беше над 1000 лири и искаха да я разделят, защото иначе "трябвало да ми издадат фактура". Казах "издайте ми" и всичко беше на една сметка, само касиерката се подписа отдолу и я подпечата.

# 230
  • Мнения: 2
Здравейте! Изчетох няколко теми назад - бяхте ми много полезни, благодаря! Утре пътувам за Одрин и искам да си купя капки за нос Муконазал. Не ги открих нито в търсачка, нито в темите, а по активна съставка също. Някой може ли да помогне? Извинявам се ако вече е коментирано

# 231
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Нямат аналози на всички наши лекарства- правилно си се ориентирала - със съставките на Муконазал-а - нямат

# 232
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Момичета ,въпрос малко извън темата.
На синия пазар има едни кори за баница,които продават на бройка.Със сигурност знаете за какво говоря.Та малката ги обожава ,и понеже е уникален каприз на яденето се чудя как мога да ги съхраня за дълго време.Едва ли могат да се замразят.И в този ред на мисли има ли някакви други кори ,които са опаковани в супермаркетите подобни на тези?Просто се надявам те да са с по-дълъг срок на годност.Не че планувам по рано от декември да отскоча,ама да си питам.

# 233
  • Димитровград
  • Мнения: 808
Купуваме редовно корите на бройка. Жената ги замразява във фризера. Никакъв проблем.

# 234
  • Мнения: 3 271
Аз също замразявам корите във фризера без никакъв проблем.

# 235
  • Varna
  • Мнения: 2 595
И аз джасам във фризера и проблем, йок Grinning

# 236
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
А ги замразявам единично опаковани.
Като че ли, тези триъгълните са подобна дебелина?  newsm78

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Аййй вие сте златни бе.За другия път ще знам.

# 238
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Приятелка също ги замразява. Аз не съм пробвала. На мен си ми се побират 5 в тавата и си ги слагам всичките. Последния път бях донесла и на свеки и тя много ги похвали. А на моята свекърва от устата похвали се чуват на високосна година Laughing

# 239
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 769
Аз замразявам готова баница, но суха, само с масло и сирене. После заливам с разбити яйца и малко кисело мляко и пека. Става уникална.
Правя и гьозлеме, замразявам, а когато ни се преяде, вадя и мятам замразени на намазнен тиган.
Има и вакуумирани кори, но трайността е малка - няколко дни. Замразявала съм цял пакет,  после ми се късат и залепват. Затова само заготовки правя.

Общи условия

Активация на акаунт