Бременност, бременни - бързи отговори и въпроси - 54

  • 32 726
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 849
Някой от вас може ли да ми препоръча ФМ и БХС в Сандански или  Благоевград? От къде сте доволни? И колко по рано трябва да запазя час?
Защо не отидеш в София?
Защото ми е доста далече, пък и нямам никой познат там и ще ще малко неудобно.

# 691
  • Мнения: 9 196
Аз лично съм против ФМ да се прави в провинциални кабинети, на лекари без специалност. Това са само 2-3 прегледа ФМ за цялата бременност, но много важни и си струва да се постарае човек за тях.

Не е нужно да имаш познати, а час.

# 692
  • Мнения: 849
Аз лично съм против ФМ да се прави в провинциални кабинети, на лекари без специалност. Това са само 2-3 прегледа ФМ за цялата бременност, но много важни и си струва да се постарае човек за тях.

Не е нужно да имаш познати, а час.
За това попитах дали някой е ходил и е доволен в тези градове, които са ми по близо. Много по удобно би ми било, вместо да пътувам часове, най-вече заради постоянните неразположения, които имам иначе не ми пречи пътуването.  Ако има някой добър защо да не се възползвам.

# 693
  • Мнения: 6 622
+1за Salsisha. Аз пътувам всеки месец (понякога и по-често) по 300 километра до София. Пък какво остава за 3 прегледа. Всеки път ми се гади ужасно и се чувствам като парцал,а сега и таза ми се схваща. Предпочитам да изтърпя ,но да съм спокойна за бебето. Вече съм в 7 месец и мисля и да раждам в София.

# 694
  • Мнения: 9 196
За съжаление сертифицирани специалисти ФМ има само в София.

# 695
  • Мнения: 849
За съжаление сертифицирани специалисти ФМ има само в София.
Благодаря за информацията. Просто ме интересуваше, дали ще е възможно да намеря сертифициран специалист по близо, но явно ще се наложи да пътувам.

# 696
  • Мнения: 1 327
Даже утре пак тръгвам за София за последната ФМ .Аз пътувам почти всеки месец 700 км общо отиване и връщане ,но искам прегледите по ФМ да са направени от доказани специалисти!

# 697
  • Мнения: 602
Аз като цяло ходих само на една ФМ, нямах причина да ходя на други.. Отидохме на нея не от оплаквания, а за наша сигурност и отиване и връщане от/до София ни бяха около 700км..Но останах супер доволна.. И аз съм +1 за Salsisha, че в провинциите няма добри лекари по ФМ, а и ако разполагат с апаратура преструват всичко.. Аз ходих в МарковС и съм страшно доволна..

# 698
  • Мнения: 7 776
Аз ходих при доц.Томова в частния й кабинет. Тя е и детски кардиолог и гледа подробно развитието на сърчицето. Но и за Марков съм чувала добри отзиви. Поне месец по-рано е хубаво да запишеш час. Заети специалисти са.

# 699
  • Мнения: 1 327
То и ние нямаме причина да ходим ,но аз съм по-спокойна така.Различните за жалост проблеми се появяват и на по-късен етап.Исках всичко да е проследено до най-малката подробност.А и застраховката ми поема всички прегледи и реших да направя всички възможни морфологии,доплери,ехокардиографии и т.н.Следя се при д-р Чачева в Надежда.

# 700
  • Мнения: 423
Аз като цяло ходих само на една ФМ, нямах причина да ходя на други.. Отидохме на нея не от оплаквания, а за наша сигурност и отиване и връщане от/до София ни бяха около 700км..Но останах супер доволна.. И аз съм +1 за Salsisha, че в провинциите няма добри лекари по ФМ, а и ако разполагат с апаратура преструват всичко.. Аз ходих в МарковС и съм страшно доволна..

Е, аз тука не съм съгласна. Аз ходех при АГ със сертификат за фетална медицина. Изобщо ме е претрупвал, напротив. Не слагай всички АГ под общ знаменател.

# 701
  • Мнения: 9 196
Аз като цяло ходих само на една ФМ, нямах причина да ходя на други.. Отидохме на нея не от оплаквания, а за наша сигурност и отиване и връщане от/до София ни бяха около 700км..Но останах супер доволна.. И аз съм +1 за Salsisha, че в провинциите няма добри лекари по ФМ, а и ако разполагат с апаратура преструват всичко.. Аз ходих в МарковС и съм страшно доволна..

Е, аз тука не съм съгласна. Аз ходех при АГ със сертификат за фетална медицина. Изобщо ме е претрупвал, напротив. Не слагай всички АГ под общ знаменател.

Фетална медицина е различно от фетална морфология. Дори не съм сигурна, че изобщо съществува такъв сертификат - Фетална медицина, това би трябвало да си самата специалност.

Последна редакция: ср, 24 окт 2018, 23:29 от Salsisha

# 702
  • Мнения: 423
Аз като цяло ходих само на една ФМ, нямах причина да ходя на други.. Отидохме на нея не от оплаквания, а за наша сигурност и отиване и връщане от/до София ни бяха около 700км..Но останах супер доволна.. И аз съм +1 за Salsisha, че в провинциите няма добри лекари по ФМ, а и ако разполагат с апаратура преструват всичко.. Аз ходих в МарковС и съм страшно доволна..

Е, аз тука не съм съгласна. Аз ходех при АГ със сертификат за фетална медицина. Изобщо ме е претрупвал, напротив. Не слагай всички АГ под общ знаменател.

Фетална медицина е различно от фетална морфология. Дори не съм сигурна, че изобщо съществува такъв сертификат - Фетална медицина.

Ами, честно казано аз така го написах. Сега влезнах, за да видя точно какви бяха сертификатите: за ехографска диагностика и биохимичен скрининг, фетален доплер и фетална ехокардиография.

П. С. Всъщност има и още изброени, но не ми се занимава да копирам. Мисълта ми беше, че АГ е добър. От ФМ съм изключително доволна. Има си апаратура и не е застанал пред нея и да не може да разбере какво гледа.

# 703
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз като цяло ходих само на една ФМ, нямах причина да ходя на други.. Отидохме на нея не от оплаквания, а за наша сигурност и отиване и връщане от/до София ни бяха около 700км..Но останах супер доволна.. И аз съм +1 за Salsisha, че в провинциите няма добри лекари по ФМ, а и ако разполагат с апаратура преструват всичко.. Аз ходих в МарковС и съм страшно доволна..

Е, аз тука не съм съгласна. Аз ходех при АГ със сертификат за фетална медицина. Изобщо ме е претрупвал, напротив. Не слагай всички АГ под общ знаменател.

Фетална медицина е различно от фетална морфология. Дори не съм сигурна, че изобщо съществува такъв сертификат - Фетална медицина, това би трябвало да си самата специалност.

Фетална морфология е изследване, а доктора, който го прави е специалист по фетална медицина

# 704
  • Мнения: 9 196
Ами не ми се рови пак, но не помня да има такъв с практика извън София. Но ще поровя, ако трябва.

Допълвам:

Vangeliya Atanasova
Anna Bogdanova
Petya Chaveeva
Tsvetomira Markova
Jeni Panaiotova
Boris Stoilov
Violeta Stratieva

Това са специалистите с международно признатата сертификация /единствената легална/. Мисля, че Стоилов не е в София, може би Пловдив, или Плевен, нещо такова.

Все пак - не е нужно всяка ФМ, да е от специалист на световно ниво, но при най-малкото съмнение е редно да се посети такъв.

Това е сайта с актуалните акредитирани лекари в света, за различните раздели на феталната медицина - най-много в България има май само за доплер и оценка на шийката, другите са малко.
https://fetalmedicine.org/lists/map/certified/diploma

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 00:46 от Salsisha

Общи условия

Активация на акаунт