Предстои ми лапароскопия - тема 10

  • 54 222
  • 754
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 15 356
Geizer,в деня преди само течности ,в деня на лапарото никаква храна и течности,на първите две операции ми дадоха да пия очистително,което беше оле майко.Третата беше много спешна,бях пила кафе в 7 .00 сутринта,те я направиха в 15.00 и се разминах с очистителното.Режима е след това,супички и лека храна.След втората лапаро бях зверски гладна и изядох един сандвич от бързо хранене и два дни ме боля корема.

# 271
  • Мнения: 6 306
Офф, мене са ме сложили за 4 дена преди него само на месо и бяла диета. Никакви плодове и зеленчуци през това време. Ама се чудя за картофките поне, че и те ми белеят  Laughing
    От сега започва да ми се свива стомаха на топка

# 272
  • Мнения: 15 356
Някъде бях чела за протеинова диета преди това,на мен не са ми казали.Не е страшно,имай предвид че чантата ти не е с теб .Аз влизах в болницата с по 15 лв на монети😁,карти и ценности не носи.И трите пъти съм стояла по 3 дни,ама ги изкарвах на паркинга пред болницата,освен след операцията естествено.После ти се полага болничен,картона ще ти трябва.Кураж,няма страшно.За какво ще ти я правят?

# 273
  • Мнения: 6 306
За сега ще махат тръбата. Ама ще е съчетана и с хистеро и не знам там дали ще има други находки.
    Второ лапаро ще ми е, та горе долу знам какво ме чака.
Само тези диети много ме мъчат  Whistling. И се надявах някой да сподели по-лесни за преглъщане рецепти, че само на месо и макарони... Rolling Eyes
     Приемам всякакви идеи на лични, че да не спамим излишно темата  Simple Smile
     

# 274
  • Мнения: 96
Здравейте, момичета! Предстои ми лапароскопия в Шейново и в тази връзка ме интересува какво средство ползват там за прочистване на стомашно чревния  тракт . Течно очистително или правят клизма? Много благодаря предварително за споделената информация.

# 275
  • Мнения: 6 306
    Здравейте момичета. В сряда мина моята втора лапароскопия и влизам да се отчета.
При първата бяха премахнати 3 кисти от единия яйчник и множество сраствания.
При втората премахнаха и 2те тръби - бяха сраснали за яйчниците, а едната беше и със хидросалпингс, а едновременно правихме и хистероскопия при която беше загладена само лека преграда - септум мисля че се казва.
Втората лапароскопия мина доста по-тежко в сравнение с първата. Имах и дренаж, от който много ме болеше, но  след като го махнаха на следващия ден, болките значително намаляха. Не знам защо този път и от катетъра ме болеше, за разлика от предишния.  Още в четвъртък на обяд ме изписаха и днеска вече си се движа из къщи и си върша разни дребни неща. Разбира се все още си ме боли, но само когато се движа и се понася.
Вечерта след операцията ужасно ме болеше гърба в ляво, направо не се търпеше, но една сестра ми помогна да се обърна на една страна и отмина. После док ми  обясни че е от въздуха с който надуват при операцията. Та ако някое момиче се сблъска с този проблем, да знае че промяната на позата помага и болката отшумява.
Този път има и повечко кървене, но все пак правихме и хистероскопия, и според док е нормално да има такова до 14-15дена.
Добрата новина е че всеки ден се чувствам по-добре от предходния, и очаквам скоро да се оправя.  Simple Smile

# 276
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета!
На 29.05 мина и моята лапароскопия(отстраниха ми киста) Очаквах да е лека интервенция, но честно казано се чувствам по-зле отколкото след две секцио преди това.Три часа след операцията ми отщипаха дренажа(не знам дали е нормално) и започнаха силни болки заради дразненето от него.Докато не го свалиха на следващия ден се превивах от болки въпреки обезболяващите.Вчера забелязах, че са ми са появили синини по корема около раните, даже едната синина е под едната лепенка.Може ли да споделите дали някоя от вас е имала подобни кръвонасядания?
Благодаря за отговорите!

# 277
  • Мнения: 6 306
Здравей. Аз също имах силни болки от дренажа, но няма синини при мене. Най-добре се обади на хирурга и го питай дали е нормално и на какво се дължи.
Мене също ме оперираха на 29ти и забелязвам че около шевовете имам като малки точки с образувана коричка върху тях. Предполагам че са захващали там кожата с  някакви щипки . Възможно е синките ти да са от нещо такова  newsm78

# 278
  • Мнения: 26
Здравейте, Ivvy53
Аз също имах синина на пъпа, доктора я видя и каза, че е нормално, не се притеснявай изобщо, след няколко дни няма да я има. На мен даже ми беше подуто на места, което също е нормално, предвид това, че тъканите се изпълват с газ.

# 279
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Дойде и моя ред да пиша и аз в темата... И така:
1. Д-р Иванов/ Д-р Хранов
2. София
3. Майчин дом
4. ЗК/ само лапароскопския сет 250 лв.
5. 50 на 50
6. Липса на овулация, малки кистозни яйчници
Операцията ми мина в понеделник, за щастие вече съм вкъщи. Нямам почти никакви болки само леко придърпване. Притеснява ме единствено, че първите два дни бях с леко розово течение, но от вчера съм си с кървене все едно е цикъл, попринцип сега ми е 18 ден и ми е рано. Някоя от вас имала ли е по- силно кървене? Доктора каза, че тръбите са ми добре и са направили дупчици на яйчниците.

# 280
  • Мнения: 289
Здравей,аз имах силно кървене 4-5 дни след лапароскопията. Казаха ми че е нормално и не се брои за цикъл.

# 281
  • Мнения: 245
Здравейте, момичета! Дойде и моя ред да пиша и аз в темата... И така:
1. Д-р Иванов/ Д-р Хранов
2. София
3. Майчин дом
4. ЗК/ само лапароскопския сет 250 лв.
5. 50 на 50
6. Липса на овулация, малки кистозни яйчници
Операцията ми мина в понеделник, за щастие вече съм вкъщи. Нямам почти никакви болки само леко придърпване. Притеснява ме единствено, че първите два дни бях с леко розово течение, но от вчера съм си с кървене все едно е цикъл, попринцип сега ми е 18 ден и ми е рано. Някоя от вас имала ли е по- силно кървене? Доктора каза, че тръбите са ми добре и са направили дупчици на яйчниците.
Здравейте, аз също имах бяло и розово течение, моята докторка ми каза, че може да са бактерии от антибиотиците. Добре е да се консултирате с лекар, ако е нещо подобно да Ви изпише лекарства.

# 282
  • София
  • Мнения: 8 131
Бактерии от антибиотици? Що за глупост!?

# 283
  • Мнения: 245
Бактерии от антибиотици? Що за глупост!?
Моля, преди да задавате въпроси от такъв характер, да се запознаете предварително!
Благодаря!

# 284
  • Мнения: 17
Здравейте момичета! Преди седмица ми правиха диагностична лапароскопия във Вита. Всичко е ок и само оглеждане на органите. Доста бързо се почувствах добре и започнах да се движа по малко. Доста внимавах и с храната. Вчера прекалих и повървях около час и нещо на гладно и от снощи се появи една тежест в слънчевия сплит и стомаха, а днес по едно време не можех да дишам и буквално усетих, че припадам. Лекарката ми предположи, че е от глада и натоварването или че съм свалила кръвна захар. Та в тази връзка да попитам кога минахте към нормален начин на хранене и движение. Аз съм доста енергичен човек, но очевидно стана беля и си трябва пазене. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт