Предстои ми лапароскопия - тема 10

  • 54 169
  • 754
  •   2
Отговори
# 420
  • Мнения: 6 036
Всъщност и аз ще съм благодарна някой да сподели крем за белези, от който е доволен.

# 421
  • Мнения: 529
Аз не съм ползвала нищо за моята операция и вече нямам никакви белези единствено съвсем малко като се вгледаш вътре в пъпа. Нямам година от операцията. Но моя приятелка като роди за белега ползваше някакав мехлем с восък от баба и бил и много хубав и за изгаряния бързо минавали. Не се тревожете всичко ще изчезне .

# 422
  • Мнения: 15 356
Аз не съм ползвала нищо за моята операция и вече нямам никакви белези единствено съвсем малко като се вгледаш вътре в пъпа. Нямам година от операцията. Но моя приятелка като роди за белега ползваше някакав мехлем с восък от баба и бил и много хубав и за изгаряния бързо минавали. Не се тревожете всичко ще изчезне .
+1,имам 3 лапаро за една година и нямам белези.

# 423
  • Мнения: 358
Горе долу колко време мина при вас, за да избледнеят. При мен са минало 2 месеца, но си стоят същите без никаква промяна.

# 424
  • Мнения: 15 356
Горе долу колко време мина при вас, за да избледнеят. При мен са минало 2 месеца, но си стоят същите без никаква промяна.
Повече от 3 месеца,последната лапаро ми беше май месец с извънматочна и имах по два шева,сега вече няма нищо.

# 425
  • Мнения: 529
Най-бързо мина тази на пъпа най бавно тази с дренажа. Ти трябва да си с четири. Мажи се с крвмове да е хидратирана кожата, не ги чеши(мен ме сърбяха докато минаваха) и щом си добре и всичко е минало благополучно, забрави суетата.

# 426
  • Мнения: 358
Благодаря за отговорите😊

# 427
  • Мнения: 986
Предстои ми операция за около 4,5 сантиметрова двукамерна ендометриозна киста.

Предстои е доста силно казано, всъщност, защого умирам от ужас и не мога да се наканя да я правя. Страх ме е ог всичко - от упойкага, от операцията да не се обърка нещо.

Попов ме гледа днес и искам при него да се оперирам уж. Не ме е следил той досега.

Много ли е страшно? Страх ме е от рисковете, колкото и да са малки. Ще изперкам. Страх ме е, че с отлагане ще влоша положението.

# 428
  • Мнения: 529
Не съм оперирала киста но имах двустранен хидросалпингс и срастванияя на тръбите, правих пластика. И мен ме беше много страх гледах четях, но страха си е до последно най-големия страх ме обзе когато влезнах в операционната. НО всичко беше бързо и въобще не ме болеше след това толкова добре се чувствах че почнах да си мисля дали въобще нещо са направили. Не се тревожи избери си доктор при когото се чувстваш добре сигурна, и му гласуваш доверие. Всичко минава толкова бързо адреналина е толкова много че въобще не разбираш какво се случва. Когато се прибервш във къщи и тога разбираш и се чувстваш супер горсд със себеси какво си направил. На мен ми беше първа операция в живота такаче не се страхувай давай да не стане по зле. Успех и кураж.

# 429
  • Мнения: 2 064
Предстои ми операция за около 4,5 сантиметрова двукамерна ендометриозна киста.

Предстои е доста силно казано, всъщност, защого умирам от ужас и не мога да се наканя да я правя. Страх ме е ог всичко - от упойкага, от операцията да не се обърка нещо.

Попов ме гледа днес и искам при него да се оперирам уж. Не ме е следил той досега.

Много ли е страшно? Страх ме е от рисковете, колкото и да са малки. Ще изперкам. Страх ме е, че с отлагане ще влоша положението.

Здравей аз преди месец оперирах 5 см двукамерна ендометриозна киста беше ми първа операция. Половин година си я изчаквах, но накрая се оперирах.
Знам, че сега много го мислиш и дори да ти казваме, че няма нищо страшно, едва ли ще се успокоиш.
Последните дни и аз бях притеснена, особено деня в който ме приеха, изследванията бяха за 15-20 и ме настаниха в стая в която първоначално бях сама и съответно нямах какво друго да правя освен да мисля за това. Но после доведоха една жена в стаята и през остатъка от деня си говорихме много и не мислех толкова много.
На следващата сутрин ме извикаха спомням си че имаше 4-5 доктори в операционната легнах на масата, наместваха ме и през това време са ми сложили и упойката. Около два-три часа по късно се събудих в реанимация. (почнах да се разбуждам още в асансьора като ме водят към реанимация).

Наистина нямаше нищо страшно.
Ако имаш някакви въпроси пиши Simple Smile

# 430
  • Мнения: 19
Предстои ми операция за около 4,5 сантиметрова двукамерна ендометриозна киста.

Предстои е доста силно казано, всъщност, защого умирам от ужас и не мога да се наканя да я правя. Страх ме е ог всичко - от упойкага, от операцията да не се обърка нещо.

Попов ме гледа днес и искам при него да се оперирам уж. Не ме е следил той досега.

Много ли е страшно? Страх ме е от рисковете, колкото и да са малки. Ще изперкам. Страх ме е, че с отлагане ще влоша положението.

Попов е страхотен!
Аз на 10.12. 2019 правих лапароскопия при него и съм възхитена. Стархотен специалист и човек.
За страхът няма какво да кажа, имах си го Simple Smile Особенно на път за операционната Simple Smile
Но докторът е супер и възстановяването бързо след това:)

# 431
  • Мнения: 1 620
Здравейте,  и на мен ми предлагат махане на киста с лапароскопия, но ми се иска да чуя и второ мнение. Моля за препоръки за добър специалист в Пловдив.

# 432
  • Мнения: 184
Да се запиша и Аз. На мен ми престой втора лапароскопия за премахване на тръбите. Може ли да ми кажете,че първата ми беше 2018 година и съм забравила,болничния го издават от клиниката нали? И колко дни е.

# 433
  • Мнения: 15 356
Да се запиша и Аз. На мен ми престой втора лапароскопия за премахване на тръбите. Може ли да ми кажете,че първата ми беше 2018 година и съм забравила,болничния го издават от клиниката нали? И колко дни е.
До 30 дни +3 болничен престой,от клиниката да.

# 434
  • Мнения: 184
Здравейте, искам да попитам има ли момичета който са правили лапароскопия в Шейново и да кажат как е минало и колко време след операцията седят в болницата. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт