Предстои ми лапароскопия - тема 10

  • 54 176
  • 754
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 289
Мимичета,някой да е правил наскоро в Щерев? Моля да сподели! Относно как протича,излезвания преди лапарото. Дали минава по Здравната каса и колко се доплаща. Тук една дама ми беше обяснила подробно,но днес след преглед на касата в болницата ме шашнаха. Попитах за цена по здравната каса и много странно ме изгледаха и след търсене в едни листа ми казаха може би 1600. Останах "меко казано" изумена какво да очаквам

# 181
  • Мнения: 245
начина по който го каза малко приличаше като на караница ама тя си разбра какво поема  какво не. Но и сега като се замисля незнам нещо на 100% да се покрива от касата може да са дребни таксички но все пак нещо си доплащаш.или отговора можеби който трябваше да получи момичето беше "ЗК не я покрива на 100%"
Лапароскопията, като вид операция струва 8000 лв., които ако сте здравно осигурена, заплаща НЗОК. Тези 900 лв. се заплащат за избор на екип, всичко друго покрива НЗОК. Ако сте студентка редовно обучение, сте освободена също от такса за болничен престой.

# 182
  • Мнения: 258
Момичета, мен другата седмица ще ме оперират.

Последна редакция: пт, 15 мар 2019, 16:27 от Gabriele82

# 183
  • Мнения: 58
Момичета, мен другата седмица ще ме оперират. Боли ли  след операцията и какви обезболяващи дават?

Здравей,къде ще бъде твоята лапароскопия ?

# 184
  • Мнения: 258
Момичета, мен другата седмица ще ме оперират. Боли ли  след операцията и какви обезболяващи дават?

Здравей,къде ще бъде твоята лапароскопия ?
В Свети Лазар, при д-р Лачев.

# 185
  • Мнения: 2 483
Здравейте!
Ново попълнение в темата съм, на 38 г.

Предстои ми лапаро във вторник. От август м.г. на единия яйчник имам трикамерна формация с 2 солидни папиларни структури. Туморните маркери тогава:
CA 125 - 9.75 U/ml (0-35)
HE-4 - 41.89 pmol/L (реф. < 140)
РОМА пременопауза - 4,6 %
РОМА постменопауза - 6,8 %

При тези стойности на маркерите решението тогава беше контрола след 3 месеца.

На контролата формацията беше без промяна. Препоръчана беше оперативна лапароскопия.
Докторът каза ако искам да потърся второ мнение, което аз не сторих, защото нямам причина да му нямам доверие.

Туморните ми маркери от вчера (правени са в друга лаборатория, различна от първата, има разлика в референтните стойности за HE-4):

CA 125 - 10.370 U/ml (0-35)
HE-4 - 66.47 pmol/l (реф. < 70)
РОМА пременопауза - 13,41 % (За жени в репродуктивна възраст с регулярен менструален цикъл: < 11.4 нисък риск; ≥ 11.4 висок риск)
РОМА постменопауза - 11,78 %


Не знам дали  правилно си спомням, но ми се струва, че докторът каза, че при стойности извън границата, не може да направи лапароскопия, а ще трябва отворена операция, заради риск от разпръсването на абнормалните клетки при надуването с газ, в случай, че впоследствие се окажат злокачествени.
Някой може ли да сподели дали е чувал такова нещо или аз не съм разбрала/съм забравила?


И другият ми въпрос е имате ли представа има ли значение колко камерна е формацията?

Пуснах търсене в тази последна тема по ключова дума, но нищо не излезе.


Благодаря!

# 186
  • Мнения: 258
Не бих могла да се изкажа по този въпрос. Доктор Лачев се доказа като специалист по отношение на моята операция. Сега ще ми прави и стимулация, надявам се и в това да е добър специалист. Съветът ми е подобни стойности да ги обсъждаш с лекаря си. Той най-добре ще се изкаже.

# 187
  • Мнения: 34
Мимичета,някой да е правил наскоро в Щерев? Моля да сподели! Относно как протича,излезвания преди лапарото. Дали минава по Здравната каса и колко се доплаща. Тук една дама ми беше обяснила подробно,но днес след преглед на касата в болницата ме шашнаха. Попитах за цена по здравната каса и много странно ме изгледаха и след търсене в едни листа ми казаха може би 1600. Останах "меко казано" изумена какво да очаквам
Здравей, при кой доктор беше в Щерев? На мен също ми предстои да ходя при тях на 04.04.19г. Защото във Варна искат да ме оперират заради киста ендометриозна. Но тук няма кой.. Та затова търся мнения и имена на доктори. Поне две мнения да чуя ...

# 188
  • Мнения: 26

Здравейте, Gabriele82 и g-ja mim
Аз све оперирах миналата година в Щерев при д-р Иван Димитров. Изключително доволна съм от него, много внимание ми обръщаше по време на престоя, след това на контролните прегледи също операцията я направи толкова прецизно, успя да запази яйчника ми невредим при наличие на 9см киста (ендометриоза). Прекрасен човек и лекар, препоръчвам го с 2 ръце!!!

# 189
  • Мнения: 258

Здравейте, Gabriele82 и g-ja mim
Аз све оперирах миналата година в Щерев при д-р Иван Димитров. Изключително доволна съм от него, много внимание ми обръщаше по време на престоя, след това на контролните прегледи също операцията я направи толкова прецизно, успя да запази яйчника ми невредим при наличие на 9см киста (ендометриоза). Прекрасен човек и лекар, препоръчвам го с 2 ръце!!!



Винаги има добри специалисти. Аз също мога да кажа само добри думи за отношението и престоя ми в болница Свети Лазар. Тези състояния при жените изискват висока доза професионализъм и добро отношение.

# 190
  • Мнения: 2 483
Здравейте!
Ново попълнение в темата съм, на 38 г.

Предстои ми лапаро във вторник. От август м.г. на единия яйчник имам трикамерна формация с 2 солидни папиларни структури. Туморните маркери тогава:
CA 125 - 9.75 U/ml (0-35)
HE-4 - 41.89 pmol/L (реф. < 140)
РОМА пременопауза - 4,6 %
РОМА постменопауза - 6,8 %

При тези стойности на маркерите решението тогава беше контрола след 3 месеца.

На контролата формацията беше без промяна. Препоръчана беше оперативна лапароскопия.
Докторът каза ако искам да потърся второ мнение, което аз не сторих, защото нямам причина да му нямам доверие.

Туморните ми маркери от вчера (правени са в друга лаборатория, различна от първата, има разлика в референтните стойности за HE-4):

CA 125 - 10.370 U/ml (0-35)
HE-4 - 66.47 pmol/l (реф. < 70)
РОМА пременопауза - 13,41 % (За жени в репродуктивна възраст с регулярен менструален цикъл: < 11.4 нисък риск; ≥ 11.4 висок риск)
РОМА постменопауза - 11,78 %


Не знам дали  правилно си спомням, но ми се струва, че докторът каза, че при стойности извън границата, не може да направи лапароскопия, а ще трябва отворена операция, заради риск от разпръсването на абнормалните клетки при надуването с газ, в случай, че впоследствие се окажат злокачествени.
Някой може ли да сподели дали е чувал такова нещо или аз не съм разбрала/съм забравила?


И другият ми въпрос е имате ли представа има ли значение колко камерна е формацията?

Пуснах търсене в тази последна тема по ключова дума, но нищо не излезе.


Благодаря!


Мина и моята операция.

Освен кистата ми махнаха и прилежащия яйчник и тръба. От прекаран перитонит преди 6 години съм имала много сраствания, които докторът е прерязал по време на лапарото. Сложил ми е ендогел против нови сраствания. Тръбата е заминала заради срастванията, а яйчникът - заради кистата.
Имах дрен от корема и не ме изписаха на следващия, а на втория ден след операцията отново заради срастванията.

Вече отпада и нуждата от контрацепция, защото дясната ми тръба замина при перитонита...

Притесненията ми за завишения РОМА индекс бяха напразни, по думите на доктора.

Предстои ми да се наблюдавам занапред за промени в цикъла. Имам притеснения как ще се случват нещата с един яйчник, който май не функционира особено добре. Никак не ми се влиза в ранна менопауза Rolling EyesRolling Eyes

1. Д-р Илия Карагьозов
2. София
3. Вита База 2
4. ЗК + 1100 лв + 450 лв гел против сраствания
5. Не бих могла да помисля за по-невероятен лекар!
6. Повод за лапарото - персистираща 9 месеца киста на яйчник. Хистология - неготова.

# 191
  • Мнения: 258
Скрит текст:
Здравейте!
Ново попълнение в темата съм, на 38 г.

Предстои ми лапаро във вторник. От август м.г. на единия яйчник имам трикамерна формация с 2 солидни папиларни структури. Туморните маркери тогава:
CA 125 - 9.75 U/ml (0-35)
HE-4 - 41.89 pmol/L (реф. < 140)
РОМА пременопауза - 4,6 %
РОМА постменопауза - 6,8 %

При тези стойности на маркерите решението тогава беше контрола след 3 месеца.

На контролата формацията беше без промяна. Препоръчана беше оперативна лапароскопия.
Докторът каза ако искам да потърся второ мнение, което аз не сторих, защото нямам причина да му нямам доверие.

Туморните ми маркери от вчера (правени са в друга лаборатория, различна от първата, има разлика в референтните стойности за HE-4):

CA 125 - 10.370 U/ml (0-35)
HE-4 - 66.47 pmol/l (реф. < 70)
РОМА пременопауза - 13,41 % (За жени в репродуктивна възраст с регулярен менструален цикъл: < 11.4 нисък риск; ≥ 11.4 висок риск)
РОМА постменопауза - 11,78 %


Не знам дали  правилно си спомням, но ми се струва, че докторът каза, че при стойности извън границата, не може да направи лапароскопия, а ще трябва отворена операция, заради риск от разпръсването на абнормалните клетки при надуването с газ, в случай, че впоследствие се окажат злокачествени.
Някой може ли да сподели дали е чувал такова нещо или аз не съм разбрала/съм забравила?


И другият ми въпрос е имате ли представа има ли значение колко камерна е формацията?

Пуснах търсене в тази последна тема по ключова дума, но нищо не излезе.


Благодаря!


Мина и моята операция.

Освен кистата ми махнаха и прилежащия яйчник и тръба. От прекаран перитонит преди 6 години съм имала много сраствания, които докторът е прерязал по време на лапарото. Сложил ми е ендогел против нови сраствания. Тръбата е заминала заради срастванията, а яйчникът - заради кистата.
Имах дрен от корема и не ме изписаха на следващия, а на втория ден след операцията отново заради срастванията.

Вече отпада и нуждата от контрацепция, защото дясната ми тръба замина при перитонита...

Притесненията ми за завишения РОМА индекс бяха напразни, по думите на доктора.

Предстои ми да се наблюдавам занапред за промени в цикъла. Имам притеснения как ще се случват нещата с един яйчник, който май не функционира особено добре. Никак не ми се влиза в ранна менопауза Rolling EyesRolling Eyes

1. Д-р Илия Карагьозов
2. София
3. Вита База 2
4. ЗК + 1100 лв + 450 лв гел против сраствания
5. Не бих могла да помисля за по-невероятен лекар!
6. Повод за лапарото - персистираща 9 месеца киста на яйчник. Хистология - неготова.

Важното е, че се чувстваш добре и че всичко е отминало. Възстановяваш ли се още? Преди мойто лапаро треперех като листо, но докторът много ме успокои. Беше мил и внимателен и си свърши работата както трябва.

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 05:55 от AnMary

# 192
  • Мнения: 703
Здравейте,
Някой от вас правил ли е лапаро при Душепеев в Бургас?

# 193
  • Мнения: 3
И на мен ми предстои лапароскопия имам киста на десния яйчник, и едната ми тръба е пълна с течност мисля да отида в Варна "Света Анна". От година и половина правим опити с моя мъж да забременея но не се получава. Правихме спермограма добре е. Мойте изследвания също са добре.

# 194
  • Мнения: 258
И на мен ми предстои лапароскопия имам киста на десния яйчник, и едната ми тръба е пълна с течност мисля да отида в Варна "Света Анна". От година и половина правим опити с моя мъж да забременея но не се получава. Правихме спермограма добре е. Мойте изследвания също са добре.

Колко е голяма тази киста? Има ли лекар, който следи състоянието?  Не опитахте ли с медикаменти да я отстраните?

Общи условия

Активация на акаунт