Хигиена на интимните места след раждане

  • 8 665
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 545
Ако не си имала шевове или пък вече са заздравяли би трябвало спокойно да си се миеш с каквото ти е удобно - сапун, интимен гел. Йода и смрадликата са докато зарастнат раните. Аз се миех с йодена вода около 2 седмици след раждането, че не ми се варяха отвари.

# 16
  • Мнения: 1 489
Смрадлика-тя е вълшебна за тази цел Peace
newsm10

# 17
  • Мнения: 5 140
Отварата от Смрадлика, вършеше чудеса.
Близо месец съм се мила с нея.

# 18
  • Мнения: 415
Смрадлика-тя е вълшебна за тази цел Peace
Peace , но при мен по-голям проблем бяха хемороидите Confused
Освен смрадлика, пръсках с бивацин, а на шева от епизиотомията пръсках с лидол, че мнооого болеше ooooh!

# 19
  • Мнения: 2 040
Миех се с отвара от смрадлика и пръсках раната с Оксикорт ... перфектен резултат за 0 време  Peace

# 20
  • Мнения: 5 475
Смрадлика-тя е вълшебна за тази цел Peace

 Peace

# 21
  • Мнения: 419
Миех се само с вода най-малко 6 пъти на ден:)така ме посъветваха в родилното

# 22
  • Мнения: 1 559
   Аз дълго време след раждането се миех с отвара от смрадлика. След това с  Трибактер (интимен разтвор), с Тантум Роза и се мажех с Актовегин (чудеса прави това кремче Mr. Green). И с Бивацин съм се пръскала. В крайна сметка пак минах на интимния си лосион Лактацид фемина, от който съм много доволна (но в началото не смеех да го ползвам)    

Последна редакция: нд, 11 юни 2006, 17:54 от MammaEli

# 23
  • Мнения: 941
Аз се миех първо с вода, после с интимен гел и ползвах спрейче "Бивацин". Много помага. Peace
и аз така

# 24
  • Мнения: 730
От раждането се сдобих с такива "красиви хемороиди",които ме боляха повече от раната,че едва ме зашиха после.Имах изкуствени външни конци и докато бях с тях -7дни,нито можех да седна,нито да легна нормално,ужасно ми опъваха и болеше.Та се миех само със смрадлика и слагах тампон напоен да стои 5мин на мястото.Като ми махнаха конците-нямаше и помен от разрез и всичко си мина нормално.Така,че-смрадлика най-добре.

# 25
  • Мнения: 398
Със смрадлика

# 26
  • Мнения: 11 547
Миех се с отвара от смрадлика 1-2 седмици след раждането. После си ползвах интимния гел.
newsm10

# 27
  • Мнения: 5 391
Още в болницата се измих с интимен гел Confused, малко ми стана дискомфортно, ама...смрадлика не ми се е налагало да ползвам.

# 28
  • Мнения: 3 760
2 седмици със смрадлика. После само с водичка. Интимен гел - след 1-вия месец.

# 29
  • Мнения: 5 577
Биоцавин ли беше ... един спрей?  Thinking

И тРИКЛОБАКТЕР

Общи условия

Активация на акаунт