Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 701
  • 732
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 577
Момичета здравейте, терминът ми е за началото на Декември. Исках да ви питам следното,някоя от вас има ли болки в слабините, тазът и в кръста при движение особено? Как да ви  опиша болката, сякаш си се схванал или прещипал някой нерв. Като питам лекаря ми казва, че е нормално заради разтягането на таза Sad
Веси, аз съм постоянно с такива болки. И предишните бременности бях. Разширява се тазът както ти е казал док. Като постоя седнала или легнала и после не мога да тръгна от болка, първите няколко крачки са ад, после се раздвижвам. За това и много много не сядам, по-добре ми е в движение. Като родиш и минава изведнъж като с вълшебна пръчица 😉

# 481
  • Мнения: 633
Титка, това с килограмите като го чуя и ми идва да стрелям! Била съм слаба, бебето било малко (а бебето си върви точно по седмиците, но малко й се струвало), щото моя мъж се бил родил почти 5 кг, тя била напълняла 25 кг, а дъщеря и +40 и отгоре кг!
Еми сори - аз съм слаба и съм само на корем и това по никакъв начин не е проблем - даже е супер според докторите ми. Едно време така им казвали - да се тъпчат, за да се храни детето и да расте, а мойта майка също е била само на корем и е качила 10-12 кг общо, пък нея никой не я е карал да се тъпче.
Но... моята свекърва и снаха все в тялото ме гледат - вечно съм им прекалено слаба - завистници страшни 🤬
И според моя мъж аз съм кълбо от нерви. Малко разбиране пък - скарай му се - ти такъв товар мъкнеш, хич не е лесно!

Иначе за болките - освен в ребрата други нямам за сега. Но ребрата са ми като натъртени от седмици насам и боли много, особено като поработя малко повече...

# 482
  • бургас
  • Мнения: 624
Аз вече няма да ви казвам колко кг съм качила Flushed много са... но бебо е дребен.

Днес съм като парцал, почти цял ден съм в леглото и пак съм изморена. Даже нямам сили да се ядосам и вкъщи е много тихо. За моите момчета днес е празник всеки прави каквото си иска Simple Smile

# 483
  • Мнения: 36
Здравейте дами 😊
Във вторник бях на 3та ФМ . Да ви се оплача и похваля едновременно . Бебчо е супер върви със седмица напред в 30 гс е 1600 гр. Но имам завишени околоплодни води, което води до голямо притискане на органите и съм с постоянни болни в ребрата , че чак не се търпи, а иначе килограми съм качила 8 и то видимо само на корем.
С подготовката вървим добре.  Ремонта свърши. Може би половината от необходимото съм взела, като за накрая съм оставила количката и кошарата.

# 484
  • Мнения: 294
Здравейте! Много големи бебоци има вече 🤗
Аз скоро не съм била на преглед и незнам колко сме големи.
От вчера съм със запушен нос и болки в гърлото, не съм спала цяла нощ.Днес взех капки, които ще пръскам само вечер преди да легна, защото не се търпи... наливам се с чайчета и се надявам да минава бързо.
Болки и аз имам, като постоя повечко време на крак започват в кръста, и понякога м/у краката също ме боли, срамната кост също... ама малко остана. Аз съм с термин 26.12 , но вече съм с разкритие и доки ми каза че първата седмица на Декември бебчо може да излиза, трябва да устискам още 6 седмици.
С покупките за бебето почти привърших, трябва ми шишенце, корито и пелени за всеки случай.
Ето и последните неща които купих.   

# 485
  • София
  • Мнения: 1 395
Днес съм като парцал, почти цял ден съм в леглото и пак съм изморена. Даже нямам сили да се ядосам и вкъщи е много тихо. За моите момчета днес е празник всеки прави каквото си иска Simple Smile
Все едно аз съм го писала! Опитах да се излюпя от леглото към 12, неуспешно, хапнах една супа, ей сега конфискувах телефона на третокласника че не ми вдига и иначе цял ден лежа. Но така кашлям че се чувствам сякаш съм тичала досега, ужасно изтощително е 😞

Ние има шанс да свършим с ремонта следващата седмица!! Smiley Утре майсторът започва пода в банята, после в коридора..ако не до седмица то поне до 10 дни се надявам да е готов. И тогава ще остава само около месец до секцио. Тръпки ме побиват.

# 486
  • Мнения: 82
Същото и при мен, умората ме е на легнала, движа се като костенурка, може би и килцата са ми в повечко. В сряда съм на ФМ и ще разбера колко е по порастнала малката. Имам малки притеснения, има дни в които мърда но не е много, а има дни дето е доста активна. Колкото по наближава раждането толкова по се шашкам и вглеждам в симптоми. За капак да ви кажа, преди 10 дена паднах, ожулих едното коляно и сега още не е зарастнала раната. Слава богу беба е добре. Има ли следящи се и с план за раждане в Щерев?

# 487
  • Мнения: 809
И мен от няколко дни ме боде все едно във влагалището но само при движение , в покой ги няма . Питах доки на консултацията той каза че е ок всичко и било нормално . За килограмите аз съм +5 - 6  до тук , но аз съм си пълна попринцип . Не ми се мисли ако бях качила 25 + както иска свеки . Само говори на ММ и много ме дразни , че излишно му вкарва филми как трудно щяло да се гледало малко бебе , диети ли съм пазила , да ме наблюдавал какво ям , общо взето много тъпо реагира всеки път като ме пита как е минал прегледа разочорована че е момиче , че няма да е на нея кръстена , сега пък е малка . Да не ти е в къщата общо взето 🙄🙄🙄.

# 488
  • София
  • Мнения: 3 390
Ами, защо не й кажеш, че си наддала 10-15 кг? Много ще знае тя! 😂

# 489
  • бургас
  • Мнения: 624
Аз от 2-3 седмици не говоря с моята свекърва и съм една идея по-спокойна. Ускорява ми се пулса когато ми звъни, но не ѝ вдигам и бързо ми минава. Иначе се изнервям само от мисълта за нея, но поне не ми е на главата.

# 490
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Като чета какви свекърви имате и лошо ми става...направо ви съчуствам...за моята незнам какво да коментирам бездушно,безмозъчно същество,която я интересува чашката и така....неочаквам да дойде и да ми помага за бебето въпреки,че е лелка в яслите в селото им,но с ММ все ще се справим,което от една страна е по добре така.Аз да ви се похваля днес с ММ приключихме с покупките за бебка...е останаха само комплект за изписване да вземем и разми нещица от аптеката,като спирт,физиологичен разтвор и такива дребни нещица.В сряда съм на ЖК,ще си взема и 45 дневния болничен и започвам малко по малко да си пера и гладя.

# 491
  • Мнения: 809
То е много сложно , тя звъни винаги с видео връзка 🙄🙄🙄🙄 я да ти видя коремчето и се почва ама ти нищо не си качила 😁ако не й вдигна през деня звъни вечер когато ако аз си спра интернета звъни на мм и той и вдига , тя ами аз звънях през деня ама защо не ми вдигнахте и така влизам в обяснителен режим . Общо взето е голяма лисица , и умее да пренавие ММ нали са били само двамата цял живот та някак му е слабост ( майка му е все пак ) но е и голяма манипулаторка такива сълзи лее понякога 😢😁😢 . И не мога да кажа нищо против нея . Ще видим как ще се търпим двете .

# 492
  • бургас
  • Мнения: 624
Титке, много сложно с твоята...

ММ  просто ѝ казваше, че съм в банята (няколко месеца, дори година или две), но откакто съм бременна след няколко неуспешни опити да се държим на ниво накрая ММ и забрани да ме търси, защото ме разстройва. Каза ѝ директно, че не искам да говоря с нея. Тя естествено продължи да опитва, но удря на камък. Обаче важното при нас е, че синът ѝ също не я понася, аз съм благодарна за което, иначе щях да тегля една черта на всички.

# 493
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз принципно съм доволна от моята свекърва.Simple Smile Голяма е паника, но е много добронамерена. Праща ми манджи всяка седмица, винаги е на линия да помага. Чак прекалено се жертва. Много разчита на мен-при син и дъщеря, знае, че само аз мога да й свърша работа. И аз й се отблагодарявам. Веднъж в годината ги натоварвам с моя свекър и ги водя на море, на санаториум, а тази година и до Рим ги заведох. Wink

# 494
  • София
  • Мнения: 6 010
Ама, момичета, защо поддържате такива отношения въобще? Казвате си право в очите, че не искате да комуникирате, защото ви досаждат/натоварват или каквото там и да се приключва. За мен би било истински кошмар всеки път да се стряскам като звънне телефона или да се крия зад супруга ми, който да е между чука и наковалнята. Ами като се родят децата? Нали тогава ще стане още по-трудно? Пазете си нервите!

Общи условия

Активация на акаунт