Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 671
  • 732
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 148
Момичета, някоя от вас да е имала бодежи във влагалището ... чудя се дали е нещо нормално или аз започвам да се побърквам от всичко вече....

# 241
  • Мнения: 576
Глория, току що бях при ендото и ми каза за белтъка да ям извара. Мисля, че беше коментирано на предните страници, но пак да кажа. Каза ми да си я разбъркаам с варено яйце за закуска или отосто бъркани яйца с извара.

# 242
  • София
  • Мнения: 1 395
Какво от аптеката ще добавяте в багажа за родилното?

Когато някоя мама си финализира багажа за родилното би ли го споделила.
Благодаря 🤗

Аз гледам ето този списък с няколко корекции https://moebebe.com/spisak-za-rodilnoto
- Смрадлика не са ми искали (за секцио)
- Помпа се надявам да не ползвам
- Сутиен специален за кърмене никога не съм ползвала
- За бебето само памперси и мокри кърпички от така изброеното.

Не би ми хрумнало да нося чаршафи Hushed Но мисля че трябва от самата болница, в която ще раждаш, да ти дадат списък. Като гледам в сайта на МД и превръзки за операцията не изискват вече, но ще си взема за всеки случай.

Тези, които са приготвили багаж - преди перях нощниците си с бебешки прах за пране също, все пак бебето непрекъснато се допира до тях. И вие ли с бебешки ще ги перете или съм изкукала?

Момичета, някоя от вас да е имала бодежи във влагалището ... чудя се дали е нещо нормално или аз започвам да се побърквам от всичко вече....
Вчера бях при АГ с подобно оплакване и се оказа че е започнал леко да се отваря родилният канал.. Според мен на този етап подобни оплаквания са си за преглед.

# 243
  • Мнения: 951




Глория, моят общ белтък е 59, док нищо не каза да пия протеин от аптека, но аз си взех извара, с Ябълка го коментирахме тези дни, ето че изскочи още една рецепта с варено яйце. Днес вечерях извара с малко зехтин, чесън, зелена чушка, хареса ми, много свежо стоеше ( макар и малко безсолно).

# 244
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Благодаря ви за вниманието и отговорите момичета.Ще започна и аз с извара тогава,какво да се прави.
Как пък с първата бременност нищо ми нямаше и си бях перфектна бе?? Пууу годинките са си годинки явно😡😡😡

# 245
  • София
  • Мнения: 6 010
svee, аз ползвам хубави прахове и изчистени уж, но и аз ще пера светлите ни дрехи с бебешкия препарат, а на тъмните ще пускам допълнително изплакване, че да има минимално количество препарат.
(Не знам дали знаете, но масово бебешките препарати за пране се водят главно за бяло пране, защото имат кислородни избелители, които се борят по-добре с упоритите бебешки петна. Тези избелители се ползват и в праховете за бяло и не са подходящи за тъмни дрехи.)

# 246
  • Мнения: 82
Здравейте мами, и аз съм за Декември 25.12.18 с момиченце. Относно бодежите много ниско долу във влагалището, моят лекар каза, че е нормално все пак се разтяга таза и от там идва дискомфорт. Най-често се случва при претоварване.

# 247
  • Мнения: 67
Да ви попитам, тъй като очевидно бебета ни ще бъдат зимни, на някоя от вас изписаха ли витамин Д и по-точно капки вигантол? На мен гинеколожката ми изписа, но не са ми правени изследвания за витамин Д и малко се притеснявам да ги пия докато не пусна изследвания...

# 248
  • София
  • Мнения: 1 268
Да ви попитам, тъй като очевидно бебета ни ще бъдат зимни, на някоя от вас изписаха ли витамин Д и по-точно капки вигантол? На мен гинеколожката ми изписа, но не са ми правени изследвания за витамин Д и малко се притеснявам да ги пия докато не пусна изследвания...

Аз пия, вит Д- Вигантол.
Но след остановен дефицит. Като цяло, тъй като бебчетата ще са ни зимни, доки ми предписа да продължа с витамина и докато кърмя.
Пусни си едни излседвания и виж. Може и да са ти в норма резултатите, но щом те съветва и доктор си ги виж.
По принцип бебчетата много дърпат сега, но да не се стреснеш нещо от резултата евентуално. Дори да има дефицит то е за сметка на твоя организъм, за да има за бебето.

# 249
  • Мнения: 67
И аз така мисля, че е най-добре,първо изследвания и тогава да го почвам, ако има някакъв недостиг... Благодаря и все пак ако още някой има опит да сподели Simple Smile

# 250
  • Мнения: 1 976
Еуфория, сега като ти гледам лентичката, 57 дни лефт, почнах да се вълнувам много...

# 251
  • София
  • Мнения: 1 268
Даа.. Много малко остана 😬

И аз много се вълнувам 💕

Чак почнах да се замислям колко бързо лети времето...

# 252
  • Мнения: 433
Еуфорийка, реши ли къде ще раждаш? Може да си казвала, но съм изпуснала. Нали сме с еднакъв термин, може да сме заедно Hug

# 253
  • Мнения: 1 976
Аз след седмица-две мисля да стегна багажчето, just in case Simple Smile да ми е спокойно просто

# 254
  • Мнения: 2 883
Мина и моя преглед 😍 видяхме бебка, хора, казвам ви, тя е мое копие 😄 прекрасна е!
Основно гледа кръвотока заради моя проблем и каза, че нямам основание да се притеснявам. Продължавам с хапчетата и така. Шийката ми е под 2мм вече и това малко ме притесни, но не и докторка 😁
Ще взема и аз да се ориентирам за стягане на багажчето, че знае ли се.

Общи условия

Активация на акаунт