Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 723
  • 732
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 6 010
Някой беше питал - аз съм с астигматизъм, но той няма отношение към раждането. Ходи се на преглед за да се видят очните дъна и по тяхното състояние се преценява дали може нормално или трябва секцио. На мен ми дадоха зелена светлина за нормално.

За изписването - ние реално няма да покажем бебето навън, защото в болницата има подземен паркинг, а после у нас директно в гаража и ще си влезем през вътрешния вход в блока. Ще приготвя боди с дълъг ръкав, плюшен гащеризон с дълъг ръкав пак, чорапки, шапка, ръкавички и дебело одеало.

# 316
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз поначало пия аспирина под формата на Акард, така ми го предписаха. Не е скъп.

# 317
  • Пловдив
  • Мнения: 680
titkata89 няма смисъл да се разкарваш.Аз съм от Стамболийски и вчера питах в 2 от аптеките тук и няма ...

# 318
  • Мнения: 1 977
Мисля, че можете да замените с Ацетизал (него нали го има?). Това си е чист български аспирин, не по-различен от другия. Мисля, че по-горе още някой го каза.

# 319
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
Снощи и гърло ме заболя... Гадна работа. Изписаха ми витамин ц, стрепсилс и осцилококцинум. Ще ме прегледат, ще измерят тоновете на беб и ще ме изпишат. Взех си поука. Наистина трябва да се почива повече.
Момичета, не вземате лекарства заместители преди да се го обсъдили с лекаря си. Състоянието на всяка е различно (мое мнение, не се натрапвам на никого).

# 320
  • Мнения: 469
Астигматизма не е проблем. Аз имам.
За настинките, доволна съм от биозин мама. За гърлото пък разтварям клеева тинктура във вода и правя гаргари.

# 321
  • Мнения: 337
Астигматизма не е проблем. Аз имам.
За настинките, доволна съм от биозин мама. За гърлото пък разтварям клеева тинктура във вода и правя гаргари.
Аз също пия биозин мама по лекарско предписание.

# 322
  • Пловдив
  • Мнения: 1 362
Здравейте, мами! Да питам има ли някоя от вас, която да присъства на Форум бременност и детско здраве в Гранд Хотел Пловдив? Може да се засечем с някоя мама. Simple Smile

# 323
  • Велико Търново
  • Мнения: 166
А да ви попитам момичета как смятате да облечете бебоците за изписването. Дъщеря ми беше с дебело одеало тип порт бебе, но тя е октомвриче, а сега се чудя за един космонавт ли....

Майка ми е купила един комплект за изписване, в който има шапка, ръкавички, боди, ританки и не помня още какво от родният ми град и ще го вземе като дойде за изписването и с едно одеялце Simple Smile

# 324
  • бургас
  • Мнения: 624
Аз щях да сглобявам за изписването, но в крайна сметка взех комплект с портбебе




Ще добавя и ританки. Може да има промяна, ще се ориентирам според времето.

# 325
  • Мнения: 37
Здравейте , мами !
Някоя от вас да има астигматизъм случайно и ако да , нормално или секцио ви препоръчаха да родите ?
Аз съм с астигматизъм, но е малък.  Имам две нормални раждания.  Нямам промяна в зрението.  Сега пак живот и здраве ще е нормално Simple Smile

# 326
  • Варна
  • Мнения: 190
Здравейте , мами !
Някоя от вас да има астигматизъм случайно и ако да , нормално или секцио ви препоръчаха да родите ?
Аз съм с астигматизъм, но е малък.  Имам две нормални раждания.  Нямам промяна в зрението.  Сега пак живот и здраве ще е нормално Simple Smile

Би ли споделила какви симптоми имаше преди да ти открият астигматизма. Мен във вторник ме очаква преглед при офталмолог, като ще гледат очни дъна , налягане и състояние на ретината и меко казано съм притеснена. Имам болка в очите , главоболие , виждам размазано ( особено надалеч ) , с дясното око виждам двойно и имам едно напрежение в очите .
   Общо взето лекарите ме наплашиха - късогледа съм била , а при късогледство имало голяма вероятност очното налягане и ретината да са проблемни и да се наложи секцио , заради риск от отлепяне на ретината при напъните.

# 327
  • Мнения: 37
Ето ме и мен пак. Две седмици лежах без да мърдам. Но вече не ме свърта. От тази седмица започнах да готвя на домочадието, защото вече не мога да ги гледам как ядат боклуците от магазина Sad Общо взето съм по 2-3 часа на крак на ден. В сряда ще видим какво е положението с шийката, дали е поддала още. Определено ми тежи корема вече Sad
Като цяло след седмица напрежение и рев, вече съм доста спокойна, и чувствам, че каквото и да стане, крайният резултат ще е добър Simple Smile
Стискам палци на всички бъдещи мами с проблеми в момента, да устискаме още един месец Simple Smile Аз съм вече 32+1, останаха едни нищо и никакви 4 седмици Grinning

# 328
  • Мнения: 337
Ето ме и мен пак. Две седмици лежах без да мърдам. Но вече не ме свърта. От тази седмица започнах да готвя на домочадието, защото вече не мога да ги гледам как ядат боклуците от магазина Sad Общо взето съм по 2-3 часа на крак на ден. В сряда ще видим какво е положението с шийката, дали е поддала още. Определено ми тежи корема вече Sad
Като цяло след седмица напрежение и рев, вече съм доста спокойна, и чувствам, че каквото и да стане, крайният резултат ще е добър Simple Smile
Стискам палци на всички бъдещи мами с проблеми в момента, да устискаме още един месец Simple Smile Аз съм вече 32+1, останаха едни нищо и никакви 4 седмици Grinning
Здравей, напълно те разбирам и ти съчувствам. Аз съм на легло от 03.09. Ставам само за физиологични нужди и душ. Мъжа ми носи храна в леглото. Вече няма мускул, който да не ме боли от лежане.
Изнервящо е, а съм само в 29 г.с.
Но нямам избор. Шийката мк е 1.5 см и имам 1 см разкритие. И при положение, че имам една загуба в 24 г.с. минлата година заради същото ще си търпя.
После ще се моля да полегна за 1 час, но няма да може.
Възползвай се колкото можеш повече и си почивай.
Успех ти желая и леко бременеене!

# 329
  • Мнения: 951


Слънчице, ах тиии, как се ската за две седмици, а ние те мислим тука и се притесняваме  !:heart:   Мисля, че един месец ще устискаш, няма и месец даже.
Елвина - не се ли прави серклаж или вече е късно за това?

Не съм предвидила все още дрехи за изписването, защото първо, много рано ми се вижда като срок ( утре влизам в 30-та г.с. едва), а и нямам представа какво ще е времето декември, може да е топла зимата, а може и да не е. Със сигурност няма да купувам нищо специално, ще го сглобя от това, което имам.

Иначе и аз почнах да взимам вит. Д, взех го на спрей, съдържащ 100 дозички ( за 3 мес), който се пръска сублингвално, като едно впръскване е равно на една доза. Пазя го до леглото и сутрин като св събудя или през нощта, ако ходя до WC, пръскам, защото трябва да се взима на гладно и да си го отметна като ангажимент.

Общи условия

Активация на акаунт