Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 693
  • 732
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 395
Аз имам уговорка да дочака стрелец Grinning
На нас ни остават поне още 2 седмици ремонт..казвам колкото да измрънкам.

Като прочетох гости по случай бебенце тръпки ме побиха. Аз освен роднини, други гости планувам да нямаме тази година Grinning

# 406
  • бургас
  • Мнения: 624
Аз и роднини не искам, но няма как. Моите родители живеят в другия край на България и много напират да дойдат на изписването нищо, че цяло лято обяснявам, че искам първо да се съвзема след раждането пък и да напаснем нещата с второто бебче. Родителите на ММ най-вероятно ще дойдат след 40 ден, нищо че живеят на две пресечки от нас. Следващата им среща с второто внуче ще е след няколко години както с първото.
Иначе очакваме само чичо и леля на ММ, но с тях ми е приятно. Моите роднини само ще пратят подаръци и ще се видим когато аз отида там Simple Smile

# 407
  • Мнения: 809
За партито за раждането на бебе , покрай нас е традиция ☺ нашето ще  е трето за 2 месеца . Таткото събира вечерта след раждането приятелите си (за мен е пари на вятъра ) и понеже са ни канили нас и ние трябва да направим средно 25-30 човека на ресторант ....
Роднините ще ги събира най-вероятно на другият ден в майка му , но си е традиция  да има парти за здраве на бебето .

# 408
  • София
  • Мнения: 1 395
Аз и роднини не искам, но няма как. Моите родители живеят в другия край на България и много напират да дойдат на изписването нищо, че цяло лято обяснявам, че искам първо да се съвзема след раждането пък и да напаснем нещата с второто бебче. Родителите на ММ най-вероятно ще дойдат след 40 ден, нищо че живеят на две пресечки от нас. Следващата им среща с второто внуче ще е след няколко години както с първото.
Иначе очакваме само чичо и леля на ММ, но с тях ми е приятно. Моите роднини само ще пратят подаръци и ще се видим когато аз отида там Simple Smile
И моите родители живеят в другия край на България, поканили сме ги специално за Коледа, но те предпочитат на изписване да дойдат..което означава няколко дни гости. Все още се надявам да ги разубедя, по празниците хем аз ще съм се освестила малко, хем ще има за какво да помагат Grinning

Титка, но майката и бебето не участват в тези партита, нали? Толкова много хора на ресторант звучи излишно грандиозно, но поне мама и бебе не са намесени.

# 409
  • София
  • Мнения: 1 268
При нас се прави така:след раждането на бебчето бащата се събира с приятели преди майката да е изписана от болницата. Което си е доволно напиване на всички. Добре, че аз няма да присъствам.

При изписването няма как да не дойдат всички роднини ... А после нз дали всички идват в нас, по скоро не, просто няма къде да ги събера в апартамента в София 😁
Бих изпратила ММ да ги заведе на обяд някъде, а аз да си остана в нас с бебчето. Или най добре след изписването всеки - да си се прибере по домовете 😁 ще видим.
Ние още сме на 0 лево положение с покупките. Очертава се това да се случи чак края на месеца, когато ММ ще може да си вземе почивка иии до тогава се надявам и в нас да е готово. 😁.
Днес, утре ще гледам да поръчам нощница за болницата.

# 410
  • Мнения: 1 112
И аз ще гледам да огранича роднините на изписването, че точно грипен сезон се пада, на таткото съм му дала карт бланш докато сме в бонлицата ако иска целият свят да събере и почерпи, та да му мине малко еуфорията Grinning

Да ви се похваля - капарирахме си количката! Peg Perego, както бяхме харесали, от ето този магазин http://primapapa.com/ .  Ще си я вземем чак на 20-ти ноември (те питат кога я искаш) - едно, за да не заема място отсега в нас, където тече още довършителен ремонт, а и да не почва гаранцията преди да е необходимо. Разбира се, ако бебо реши да подрани въпреки моито уговорки с него да чака декември, може да се вземе и по-рано малко. 
Жената беше изключително любезна и подробна, какви ли не комбинации от шасита и кошове ни сглоби, докато намерим перфектната (за мен) количка и дръжка, мнгоо съм доволна.  Отделно ни излезе по-евтино, отколкото във Вис Виталис заради по-голямата отстъпка на количката, а и на базата за столчето за кола.  Последно - ако някой се интересува - посъветва ни или сега да капарираме, че от ноември щяло да има увеличение на цените с няколко процента, или да изчакаме декември - седмица или две преди Коледа правели супер намаления, но имайки предвид, че нашият юнак трябва да е на 12-ти, а засега и избързва със седмица, решихме да не рискуваме да ги чакаме. 

# 411
  • София
  • Мнения: 3 390
При мен ще дойдат на гости свекърите, че също живеят на другия край на България, а с нашити ще се виждаме често, защото живеят през един блок. Това не ме притеснява. Когато родих сина ми, даже живеехме заедно 7 души в тристаен-ние, свекърите и зълва ми с дъщеря си. Wink Беше лудница! Simple Smile)
Даже, да ви призная, всяко година ходим с родителите ми на ски и тази година също ще ходим. Аз няма да карам ски, но с бебо ще бъдем в хотела. Той ще е на 1 месец. Мисля, че няма да е проблем. Трябва да си взема само коритото, за да мога да го къпя. ❄

# 412
  • Мнения: 337
Ооох, момичета, помощ.
На легло съм от 03.09  и трябва да лежа по възможмост до термин,  който е 23.12.
Обаче вече не издържам. Болките в раменете и врата са непоносими. Нито 1, нито 2 или 3 възглавници помагат.
Мъжа ми ме масажира при всяко мое поискване, но това е само временно облекчение.
Дали има някакви специални възглавнички или нещо, което да облекчи  болките ми.
 Благодаря предварително.

# 413
  • Мнения: 951
........Родителите на ММ най-вероятно ще дойдат след 40 ден, нищо че живеят на две пресечки от нас. Следващата им среща с второто внуче ще е след няколко години както с първото...

.
Хем знам какви са ти свъкърите, и пак ме разсмя Simple Smile
При нас се прави така:след раждането на бебчето бащата се събира с приятели преди майката да е изписана от болницата. Което си е доволно напиване на всички. Добре, че аз няма да присъствам...
и аз съм навита на този вариант , то така и става обикновено при нас .Simple Smile


Алиса - браво , че сте капарирали количка! Важно решение сте взели. Също така е добре, че по всяко време може да ви я пратят ( да не се налага твърде рано де)
. Когато родих сина ми, даже живеехме заедно 7 души в тристаен-ние, свекърите и зълва ми с дъщеря си. Wink Беше лудница! Simple Smile). 
Ще се гръмна при такава конфигурация. Даже не искам да те питам колко време сте живяли така.
 
Аз не искам никого нито в болницата , нито вккъщи. Ич да не ми се влачат даже, независимо дали е зима или лято. Всички знаят, че съм темерут и не идват без да съм ги поканила ( и на двете места). Който иска да се сърди, ама като не ми дреме - разбират, че няма смисъл да го правят. Ако посмеят да ми се довлекат вкъщи, рискуват да целунат заключена врата. На самото изписване идва само таткото и евентуално децата. Не искам фотосесии, не искам цветя, нито подаръци, искам само да се прибера вкъщи с бебето и да съм спокойна, че никой няма да ми цъфне на вратата. Имам си помощничка, която ще върши каквото й кажа и после няма да ми виси на главата ( живее наблизо).   
Бюти, много е похвално, че имаш желание да уважиш традицията и да отидеш на ски, въпреки по-различното си положение! Hands Clap

За партито за раждането на бебе ........... Таткото събира вечерта след раждането приятелите си (за мен е пари на вятъра ) ......
да ти кажа и за мен това са пари на вятъра, не, че ги нямаме, но все си мисля, че има къде-къде по-прагматични начини да се изхарчат, ама ай, щом татковците така го усещат и искат целия свят да разбере за появата на рожбата им...макар ,че след третата ракия вече се забравя поводът, сватба ли е, рд ли е, раждане на дете ли е, само се знае, че някой друг черпи Grinning

# 414
  • бургас
  • Мнения: 624
Момичета, малко да се похваля Simple Smile
Отивам да си взема поръчката от Джордж, вълнувам се най-много за шезлонга.
Освен това ще си спестим купуване на нова кошара. Старата май ще стане като нова. Боядисахме я и сложихме малко фолио за разкош, остава да оправим механизма за люлеене.
И от една седмица си имаме кола. Не е тази, която аз исках, но е голяма и се съгласих с ММ, че е по-добрия вариант. А ”пуканката” която харесвам ще ми я купи след година.

И Най-голямото ми щастие - от другата седмица ММ ще работи от вкъщи.
На седмото небе съм Simple Smile

# 415
  • София
  • Мнения: 3 390
........Родителите на ММ най-вероятно ще дойдат след 40 ден, нищо че живеят на две пресечки от нас. Следващата им среща с второто внуче ще е след няколко години както с първото...

.
Хем знам какви са ти свъкърите, и пак ме разсмя Simple Smile
При нас се прави така:след раждането на бебчето бащата се събира с приятели преди майката да е изписана от болницата. Което си е доволно напиване на всички. Добре, че аз няма да присъствам...
и аз съм навита на този вариант , то така и става обикновено при нас .Simple Smile


Алиса - браво , че сте капарирали количка! Важно решение сте взели. Също така е добре, че по всяко време може да ви я пратят ( да не се налага твърде рано де)
. Когато родих сина ми, даже живеехме заедно 7 души в тристаен-ние, свекърите и зълва ми с дъщеря си. Wink Беше лудница! Simple Smile). 
Ще се гръмна при такава конфигурация. Даже не искам да те питам колко време сте живяли така.
 

Бюти, много е похвално, че имаш желание да уважиш традицията и да отидеш на ски, въпреки по-различното си положение!
Хахахха, 3 години живяхме така. Голям купон! Simple Smile))
Да, резервирахме вече ските. Мисля, че ще ми се отрази добре.

# 416
  • Мнения: 98
Здравейте, момичета. Имам въпрос към насочилите се за раждане към МБАЛ Надежда. При кой лекар се следите? Аз се записах при д-р Станева, понеже при нея имаше свободен час, и я харесвам. Обаче днес разбрах, че е още специализантка, и сега взех да се чудя... Някой със съвет/мнение?

# 417
  • Мнения: 599
До колкото съм запозната, когато отидеш да раждаш в Надежда,няма значение кой те следи а те поемат лекарите, които са на смяна в родилното.
Аз да се оплача.Цяла нощ ме боляха бъбреците и днес по спешност на преглед.Оказаха се песъчинки а утре ще пусна стерилна урина.Поне хубавото е че видях беба.В 32г.с е 2080гр.

# 418
  • София
  • Мнения: 3 390
Здравейте, момичета. Имам въпрос към насочилите се за раждане към МБАЛ Надежда. При кой лекар се следите? Аз се записах при д-р Станева, понеже при нея имаше свободен час, и я харесвам. Обаче днес разбрах, че е още специализантка, и сега взех да се чудя... Някой със съвет/мнение?
Следя се при д-р Иванчева-пак заради липса на часове при другите.
Като цяло не ми казва какво вижда на видеозона, трябва аз да я питам. Единствено пита как съм и изписва изследвания или лекарства, като аз пия половината от тях. Не помни случая ми, пита ме едни и същи неща. Бих казала, че на мен лично тази ЖК ми е излишна. Достатъчно са ми много добрите ФМ на д-р Георгиев. Той ме гледа по 40 мин., разказва, споделя мерки и мнение.

# 419
  • Мнения: 244
Ооох, момичета, помощ.
На легло съм от 03.09  и трябва да лежа по възможмост до термин,  който е 23.12.
Обаче вече не издържам. Болките в раменете и врата са непоносими. Нито 1, нито 2 или 3 възглавници помагат.
Мъжа ми ме масажира при всяко мое поискване, но това е само временно облекчение.
Дали има някакви специални възглавнички или нещо, което да облекчи  болките ми.
 Благодаря предварително.

Ако напишеш в интернет „възглавници за бременни” ще ти излязат различни видове. Аз си взех такава https://moebebe.com/vazglavnitsa-za-karmene-jersey-ceba-baby
Става и за кърмене после и за слагане на бебчето като се учи да сяда ... Като цяло съм доволна, въпреки че бях много скептична и хич не ми се даваха пари за това.

Общи условия

Активация на акаунт