Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 579
  • 732
  •   1
Отговори

Анкета

Как искате да се казва новата ни тема?

Опции:

# 465
  • Мнения: 1 203
Здравейте, момичета! Честити покупки на всички и бързо приключване на ремонтите. Ние също правихме ремонт на бебешката стая, който за щастие приключи още миналия месец. Е, хола също е за ремонт, но ще почака.
Днес бях на преглед при лекаря, при който искам да раждам. Доволна съм, допадна ми. Има само един проблем - ще отсъства между 23-27.12 и в този период не мога да разчитам на него, ако тръгне раждане.
Иначе бебето е добре, наддава си, плацента, води - всичко ок за момента.

# 466
  • Мнения: 405
И ние днес наваксахме с покупките. Ходихе до един склад и накупихме доста неща, много съм доволна. Останаха само допълнителни бройки да вземем от някои неща, но като цяло вече имаме дрешки, пеленки, хавлийки, комплект за количка...Simple Smile


Последна редакция: сб, 13 окт 2018, 23:44 от Lolly_88

# 467
  • Мнения: 433
В деня на прегледа бях 32+6 г.с. Термина ми е 01.12, но се гласим за ноемврийче, така го усещаме с ММ.

Момичета, нормално ли е да съм толкова емоционална? В един момент говоря на ММ как нямам търпение да се роди беб и да си я гушкаме, а в следващия момент умирам от страх от раждането и всичко, което предстои. Хиляди въпроси са ми в главата. Отделно съм станала такова зло, всичко ме дразни. Добре, че ММ ме разбира и знае, че си го обичам колкото и да му се дразня.

# 468
  • Мнения: 809
Ellie браво на бебка 🙂 расте си добре .
За нервите аз днес избухнах защото ми се ядеше нещо а ММ се моташе в колата докато тръгнем и много се напрегнах , чак се разревах накрая . Та май е нормално в един момент хормоните да избухнат 😁😁😁 не ми се беше случвало да ревя ей така . Напоследък съм станала тънкообидна сърдита и лоша (думи на ММ ) . Пък майка му днес как ми вдигна нервичките не е истина , защото съм била качила малко килограми за това бебето било малко нищо че имам още два месеца дето се вика и бебка има време да порастне още . Тя била геройня видиш ли ММ бил 3.500 пък аз все едно гладно държа детето да не расте . Как ще я понасям 2 месеца хич не ми е ясно 🤔🙂🤞

# 469
  • Мнения: 1 976
Ели, браво, страхотна беба Simple Smile Някак си съм сигурна, че изобщо няма да дочакате декемврийче Simple Smile
Утре сме на преглед и трета ФМ и вече нямам търпение да видя колко е пораснала...

# 470
  • Мнения: 1 104
Lolly, много сладки дрешки Simple Smile може ли да споделиш с нас къде е този склад, в София ли е?

# 471
  • Мнения: 951
Ellie браво на бебка 🙂 расте си добре .
За нервите аз днес избухнах защото ми се ядеше нещо а ММ се моташе в колата докато тръгнем и много се напрегнах , чак се разревах накрая ......Напоследък съм станала тънкообидна сърдита и лоша (думи на ММ ) ........Пък майка му днес как ми вдигна нервичките не е истина , защото съм била качила малко килограми за това бебето било малко .......Тя била героиня видиш ли ММ бил 3.500 пък аз все едно гладно държа детето да не расте .
Ох, колко обичам подобни компетентни изказвания...все едно кг на майката са в правопропорционална връзка с кг на бебето! Има много случаи, в които майката е с 25 кила отгоре, а бебето е 2500.  Ясно ми е, че мъжете ни няма как да разберат защо чак ревем, ако ни се е прияло нещо, толкова ли не можем да почакаме 5-10-15 мин, но една жена, която е раждала ( верно, преди 30 год, но все пак) да не си владее езика...
И какво значи "  да станеш тънкообидна" , когато си топка от хормони, тревоги и страхове?!?!?!?  На мен като ми кажат " нещо надебеляла ми се виждаш" , един вид шега, защото е ясно, че съм бременна, еми не бих казала, че ми е приятно, въпреки, че много добре разбирам, че никой не иска да ме обижда.

EllieDD , нормално е да искаш да гушнеш бебка по-скоро, но и разбираш, че няма как това да стане преди да си родила ( по какъвто и да е начин). А това за теб е нещо неизвестно, плашещо, затова си тревожна. Мен, например, раждането също ме напряга, макар и да знам какво да очаквам, защото съм го преживяла вече,  но пък се притеснявам всичко да мине добре, бебокът да е добре, т.е. всяка  от нас има свои притеснения, къде повече, къде по-малко.
Лолли браво на вас за покупките! Smiley

# 472
  • Мнения: 405
Lolly, много сладки дрешки Simple Smile може ли да споделиш с нас къде е този склад, в София ли е?
Да, в София е, в Банишора, има предимно български неща и някои турски и цените са много добри. Работят само през седмицата обаче до 15:30, нас ни заведе свекър ни вчера, защото се познават и се бяха уговорили. Дадоха ми визитка, ще я снимам по-късно Simple Smile

# 473
  • Мнения: 2 883
Мамчета утре в Кауфланд пускат бикини по 1.5лв. подходящи за болницата Simple Smile Също халати, хавлии и чорапи на добри цени, ако на някой му трябва.

# 474
  • Мнения: 82
Момичета здравейте, терминът ми е за началото на Декември. Исках да ви питам следното,някоя от вас има ли болки в слабините, тазът и в кръста при движение особено? Как да ви  опиша болката, сякаш си се схванал или прещипал някой нерв. Като питам лекаря ми казва, че е нормално заради разтягането на таза Sad

# 475
  • София
  • Мнения: 6 010
Веси, аз не съм изпитвала такива болки до сега. Терминът ми също е в началото на декември. Щом докторът казва, че е нормално няма място за притеснение.

# 476
  • Мнения: 469
Момичета здравейте, терминът ми е за началото на Декември. Исках да ви питам следното,някоя от вас има ли болки в слабините, тазът и в кръста при движение особено? Как да ви  опиша болката, сякаш си се схванал или прещипал някой нерв. Като питам лекаря ми казва, че е нормално заради разтягането на таза Sad
Аз имам. Понякога намаляват, друг път изчезват, а когато ги има е много неприятно. Дори когато се завъртам в леглото ме боли.

# 477
  • бургас
  • Мнения: 624
Момичета здравейте, терминът ми е за началото на Декември. Исках да ви питам следното,някоя от вас има ли болки в слабините, тазът и в кръста при движение особено? Как да ви  опиша болката, сякаш си се схванал или прещипал някой нерв. Като питам лекаря ми казва, че е нормално заради разтягането на таза Sad

Аз имам такива болки или подобни. Не знам как да ги опиша. Особено като ставам първите няколко крачки са много болезнени. Два дена пих 3х1 ношпа и бях по-добре, но хапчетата ми идват в повече и си търпя болките Sad 

# 478
  • Мнения: 82
Абсолютно същото, както го описвате момичета Sad Явно е до таз и тазови връзки. Много е неприятно, но ще изтърпим още малко

# 479
  • Мнения: 1 104
Аз имах в 4-ти месец такива болки, трябваше ми 1 минута да стана от стол, но бяха няколко дни. Докторът каза, че е нормално, тазовите връзки се разтягат. Зависи си от костната структура.

Общи условия

Активация на акаунт