Да ви питам за моя случай?

  • 1 163
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 116
Според мен можеш да се опиташ да си увеличиш кърмата Simple Smile

И аз бях като теб и като включихме добавката положението стана трагично Sad Сега искренно съжалявам че го направих Sad

Слагай бебчо на циците на поискване и кърмата сама ще се регулира, първият месец кърменето е трудно точно поради тази причина, че все още организмът на майката не знае количеството от което се нуждае бебето. Нощното кърмене също много помага за регулацията на кърмата, слагай го често през нощта на циците. Замени изцеждането (ако го правиш) с кърмене. Има и хомоопатични лекарства за увеличаване на лактацията Рицинус Комунос (мисля 9CH), но кърменето на поискване и нощното кърмене ще ви разрешат проблема според мен Simple Smile

Успех  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 6 472
И моя съвет е да се опиташ да увеличиш лактацията. Кърмене на поискване и и постепено изключване на добавката.
По въпроса за запичането. Ващо според мен още не се брои за запек. Бебето постепено ще си регулира изхожданията и няма да пълни памперса след всяко хранене. Не виждам и повод за момента да сменяш млякото.

# 17
  • Мнения: 8 917
Takmo shte se probvam da si uvelichavam karmata! Stiskaite palci!
Peace

# 18
  • Мнения: 36
Нас също ни изписаха с фризолак,и след като ми спря кърмата давах,само него и не сме се запичали.Такаче изчакай.

# 19
  • Мнения: 434
Може би не е станало ясно но след една груба намеса на една акушерка и опита и да завре гардата ми в устата на Тити и да му натиска главата тои милия като види гола гърда и изпада в ужас, започва да се дере и не ще и да чуе за кърмене, пробвала сам го да засуче в полусънно състояние, пробвала сам с изкуствени зърна за да му прилича на биберон но той не иска, предлагах му да суче около една седмица и половина не съм го насилвавла и заради това цедя просто тои не иска да суче, изпълних три писма препораки на хедра но нищо не стана!

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 18:01 от Vivi

# 20
  • Мнения: 6 472
Ей как ги мразя такива грубянки #Cussing out
Сигурна съм, че Хедра ти е дала възможно най- добрите съвети. Аз само бих ти предложила поне да цедиш на често, за да стимулираш и подържаш лактацията и да го пробваш на гърда пак след известно време. На една от наще септемврийски мами, синчето засука на навършен 1 месец Grinning
Във всички случаи цедената кърма ще ви помогне да избегнете запека и стомахчето по- лесо да приеме адаптирането към АМ.

# 21
  • гр. София
  • Мнения: 69
Цеденето е голяма мъка. Една упорита моя позната, след като се мъчи и тя ок. мес. Беше оставила бебето да поизгладнее и то се беше научило да суче от гърда. Но как се е решила не знам newsm78

# 22
  • Мнения: 434
Мога ли да сменя Фризолака с някое друго защото аките на Тити чувствително се сгъстиха и мисля че само кърамта която му давам два пъти на ден го спасява от запек засега

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 22:33 от Vivi

# 23
  • София
  • Мнения: 6 182
Аз също цедя и хранех с изцедена кърма. Имах много кърма, но и много се цедях. По едно време ми беше писнало и пробвах с 3 изцеждания (стигаха за 6 -7 хранения), но кърмата веднага драстично намала. Няма как, ако така ще я караш, просто трябва да се цедиш по-често, па макар и да остава излишък след това. При мен 4 пъти дневно през 6 часа беше достатъчно, за да се стимулира лактацията, при теб ти ще си установиш. Но ми беше интересно как  от 4 на 3 веднага рязко намаляваше количеството.
За адаптираното мляко бих те посъветвала да пробваш Фризо 1. То е пак на същата фирма, така, че смяната ще е най-деликатна, а млякото е с пребиотици.

# 24
  • Мнения: 967
quote author=denit link=topic=106489.msg1912258#msg1912258 date=1150216970]
Мога ли да сменя Фризолака с някое друго защото аките на Тити чувствително се сгъстиха и мисля че само кърамта която му давам два пъти на ден го спасява от запек засега

[/quote]
Защо му даваш кърма само два пъти на ден? Нямаш време да цедиш или? Ако цедиш толкова малко съвсем скоро кърмата ти ще спре. Ако искаш детето да яде кърма (макар и цедена от шише, в случай че не можеш да го накараш да суче) трябва да цедиш през 2 часа. Дори и в началото да изцеждаш малки количества поне ще стимулираш лактацията, а и със сигурност ще имате за поне 4-5 хранения. Така след време като забрави грубата акушерка бебето може пак да засуче, но трябва да си упорита и да цедиш начесто, а и периодично да го молиш да суче, без да го принуждаваш насила. Моят син засука безпроблемно от първия ден, но след като му дадох водичка през биберон реши, че предпочита шишето и цял ден се инати и не пожела да суче. Оставих го гладен почти цял ден и накрая засука. Спрях да давам шише с биберон и не сме имали повече проблеми със сукането. Знаех, че ако тогава се поддам на натиска и му дам мляко от шише - това ще означава само едно - край на яденето от гърда. Ктрмих детето 1год и 4мес.
При вас случая е друг - бебто вече се е наплашило от гърдата и трябва да му дадеш време да го преудолее и да забрави и после може пак да се научи да суче - като мине време. Ти обаче ако не си навита да цедиш често кърмата ти ще спре и дори и бебето да реши да суче след като се успокои няма да има мляко.
Ти си решаваш - цеденето е много трудоемка процедура и никой няма да те обвини, ако отбиеш и преминете на АМ. Ако все пак си навита да го направиш - цеди по-често.

# 25
  • Мнения: 5 299
Ако наистина искаш да кърмиш, следвай съветите на момичетата, със сигурност ще ти помогнат. НО ако ти минават мисли за отбиване, поговори с педиатърката си, и тя ще те насочи към кое мляко да се ориентираш.

Общи условия

Активация на акаунт