За ракийката и салатката вечер.

  • 11 872
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 053
У нас това е недопустимо.
Мъжът ми го знае и дори да е искал да го прави в първите години от връзката ни, го е подтиснал в себе си. Сега, след 7 годиин брак, вече такъв навик у него не съществува. Дори не може да си го представи, да си дойде от работа и да седне пред телевизора с ракия и салата.
Ако пие в годината 2 пъти по този начин, то това е такъв жест от моя страна, че няма накъде повече...
Мразя алкохола и мъже, които ме гледат с плувнали очи и замъглен поглед. Не обичам веселие създадено от алкохолни пари и се борих най-самоотвержено, за да изкореня тези разбирания у моя мъж. Сега жъна радостните успехи от упоритостта ми Peace.


браво Simple Smile

# 16
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
С мъжа ми сядаме в седмицата един, най-много два пъти на ракия и салата! Той предпочита бирата!
На въпроса ти: дали е нормално не мога да кажа, защото за всеки разбира понятието "нормално" е различно! За едни е нормално да пиеш по половин кила вечер концентрат, а за други това е недопустимо!

# 17
  • Мнения: 5 577
У нас това е недопустимо.
Мъжът ми го знае и дори да е искал да го прави в първите години от връзката ни, го е подтиснал в себе си. Сега, след 7 годиин брак, вече такъв навик у него не съществува. Дори не може да си го представи, да си дойде от работа и да седне пред телевизора с ракия и салата.
Ако пие в годината 2 пъти по този начин, то това е такъв жест от моя страна, че няма накъде повече...
Мразя алкохола и мъже, които ме гледат с плувнали очи и замъглен поглед. Не обичам веселие създадено от алкохолни пари и се борих най-самоотвержено, за да изкореня тези разбирания у моя мъж. Сега жъна радостните успехи от упоритостта ми Peace.

Браво Ню, това е похвално. Сподели как успя да го постигнеш?

# 18
  • Мнения: 3 880
Според мен не е нормално. Редовното пиене, дори и по малко, си е алкохолиzъм, zнам че zвучи страШно, но си е факт_Щом се пие ежедневно, zначи има zависимост от алкохола. Ако няма zависимост просто няма да го прави. А и 250 гр. са си солидно количество, не го подценявай. Едно е да удари една малка "zа апетит" Wink и съвсем друго половин бутилка, при това сам Shocked.
Неzнам, ако не ти е приятно помоли го да не го прави, ако не е zависим, няма да му е проблем да спре, но zапочне ли да си търси оправдания с раzтоварването и т.н. си имай едно на ум и търси други начини. И ние си прикаzваме с мъжа ми след работа, но zа това не ни е нужна ракия...Не се сеЩам zа ниЩо добро, което може да се постигне с алкохол, така че смятам ежедневната му употреба zа иzлиШна...

# 19
  • Мнения: 14 654
nameika , ато прочетох какво си написала останах с впечатлението ,че мъжът ти вечер обича да си правите компания и с малко алкохол разпуска . не ми прилича на алкохолизъм това,а по-скоро на обичай , на нещо ,което му доставя удоволствие след работа . при всеки човек си има нещо такова любимо - освен това на различните хора 200 гр се отразяват по различен начин .едно е аз да пийна 200 и да обърна петите,друго е прмерно човек,тежащ 80 килограма (който няма проблеми с черния дроб) . така че ако мъжът ти се държи нормално ,а не като пияница - няма нищо притеснително

# 20
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
nameika , ато прочетох какво си написала останах с впечатлението ,че мъжът ти вечер обича да си правите компания и с малко алкохол разпуска . не ми прилича на алкохолизъм това,а по-скоро на обичай , на нещо ,което му доставя удоволствие след работа . при всеки човек си има нещо такова любимо - освен това на различните хора 200 гр се отразяват по различен начин .едно е аз да пийна 200 и да обърна петите,друго е прмерно човек,тежащ 80 килограма (който няма проблеми с черния дроб) . така че ако мъжът ти се държи нормално ,а не като пияница - няма нищо притеснително
ами сега като се замисля, че една бутилка я пие з-4 дни а някой път и повече май не са 200-250гр а по малко.въобще не му личи като пиине и си е абсолютно адекватен и не се познава че е пил, някоя мама беше казала да пробвам да не пие 1 седмица, да правил го е не е пил и по цял месец някой път и казва ,че просто не му се пие а някой път е всеки ден .незнам какво да мисля? newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
И мъжът ми вечер е с ракийката и салатката, но не да заседне и да има "аие жена, назраве"... Drunk а паралелно с вечерята. При това пие, колкото му сипя, а аз не му сипвам повече от 1-2 пръста...Т,ва 200-250 ми се вижда множко...
Мен лично това с ракийката и салатката не ме дразни /въпреки, че алкохол не употребявам/,всеки си има някакви вкусове, предпочитания и навици.

# 22
  • Мнения: 214
А ние в къщи почти всяка вечер си правиме с моя салатка и сядаме на чашка ракия.Несмятам,че сме алкохолици,можеме и без ракийка но защо да се отказваме от нея като нени вреди?После подобре в къщи с мен отколкото някъде с приятели.

# 23
  • Мнения: 2 407
Ние рядко правим така, направо вечеряме, пък и моят мъж не пие много.Повече сме на биричка и семки Grinning

# 24
  • Мнения: 5 468
Сподели как успя да го постигнеш?
Ами много съм проклета. Крещях, заплашвах го, имитирах го, надсмивах му се, не подминавах пиян мъж по улиците и телевизията, без да направя коментар, разправях, колко са ми отвратителни мъже, които миришат на алкохол, обиждах, тормозех, канчета набивах..., докато спря да пие.

# 25
  • Мнения: 8 505
Не е нормално за мен-всяка вечер...
Ние обикновено пием,като сме с приятели;само двамата-много рядко,а солово-абсурд.

# 26
  • Мнения: 356
А ние в къщи почти всяка вечер си правиме с моя салатка и сядаме на чашка ракия.Несмятам,че сме алкохолици,можеме и без ракийка но защо да се отказваме от нея като нени вреди?После подобре в къщи с мен отколкото някъде с приятели.

И ние сега лятото почти всяка вечер сядаме на салатка и по една ракийка.Но като си сипем по една малка чашка около 50 гр. аз почти никога не я иазпивам, а Цецо си я ближе цяла вечер.Правим го ей така заради навика.Иначе и двамата не сме пиячи.Аз даже си слагам две ледчета и пак ми пари.Май като се замисля по-скоро хабим материала.

Но 200-250гр. ми се струват множко.Не може ли да го накараш да намали количеството - да пие по 50-100гр. и после една биричка например?
Успех  bouquet

# 27
  • Мнения: 318
От край време сме си така, моите родители също. Ракийката , салатката после както си му е реда с вечерята или биричка или винцце, това беше преди да забременея де, сега не пия , само викам наздраве на мъжлето и понякога му правя компания с чаша биричка Peace

# 28
  • Мнения: 5 475
Моя хич го няма 50 гр ракия му се виждат много..

# 29
  • Мнения: 6 618
50гр.вечер за аперитив не е страшно.

Общи условия

Активация на акаунт