Плюсове и минуси на кварталите в София - 3

  • 39 991
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 289
Дали построиха блока на онова безумно място срещу бензиностанцията на Петрол?
Не, това е най-бавно строящия се блок в Дианабад.
По темата-аз го харесвам Дианабад заради близостта до метрото и сравнително лесния излаз до Цариградско, съотв посока център и излизане от града.
Откъм магазини не бих казала че е много наситен..

# 31
  • Мнения: 19 296
Паркът в СГ е чудесен. Не знам какво не се харесва на въпросната приятелка с бебето. Единственият минус са все още рехавите дървета.

Онзи ден минавах по улицата, успоредна на басейна Диана. Не й знам името, но бяхме я обсъждали преди. Някакъв ад е станало с новите строежи. От едната страна са плътно наспрели коли, а дори още сградите не са напълно обитаеми. Не знам какво чудо ще е, като се нанесат всички.

# 32
  • Мнения: 18 498
Улицата е Тинтява. Кметът на района беше обещал да я ремонтират - това би трябвало да включва високи тротоари и антипаркинг колчета, - след края на строежите. Да видим.

# 33
  • Мнения: 19 296
Тинтява е тази на самия басейн.
Аз говоря за горната успоредна на Тинтява.
Не че Тинтявата е много добре, но сравнение с другата се минава по-лесно.

# 34
  • Мнения: 6 289
Дано!
При софтуни го направиха вече..
Другата улица е Пимен Зографски?

# 35
  • Мнения: 18 498
ул.Самоков?

# 36
  • Мнения: 19 483
Тинтява и успоредната на нея Пимен Зографски. Антипаркинг колчета добре. Обаче колите на хората къде да спират? Не съм лично заинтересована, просто ми е интересно при тези нагъсто строени НС как точно ще се реши този проблем. Щото пък и хората от панелките си ползват пространството около блока за паркиране също, но там не е толкова наблъскано и има място за паркиране все още.

# 37
  • Мнения: 19 296
Пимен З.е.
Самоков е към Изток.
Същото мисля и аз. При панелките обаче има предвидено околоблоково пространство. При новите мастодонти няма такова. Така че редно е да предвидят гаражи или да задължат строителите да оставят паркоместа.
По-вероятно ми се струва да  направят двете улици еднопосочни.

# 38
  • Мнения: 1 711
И на мен Дружба 1 много ми харесва като изключим циганите. То всъщност без циганите и Красна поляна би била много хубав квартал - незастроен има доста зеленина, близо до центъра, комуникативен... Ама ей на, заради тези хора кварталите стават непривлекателни.

# 39
  • Мнения: X
И на мен Дружба 1 много ми харесва като изключим циганите. То всъщност без циганите и Красна поляна би била много хубав квартал - незастроен има доста зеленина, близо до центъра, комуникативен... Ама ей на, заради тези хора кварталите стават непривлекателни.

Тях навсякъде ги има, не ми правят впечатление вече.

# 40
  • Мнения: 6 289
Пимен З.е.
Самоков е към Изток.
Същото мисля и аз. При панелките обаче има предвидено околоблоково пространство. При новите мастодонти няма такова. Така че редно е да предвидят гаражи или да задължат строителите да оставят паркоместа.
По-вероятно ми се струва да  направят двете улици еднопосочни.
Тъй като проучвах-по тинтява всички имат подземни паркоместа/гаражи. Диамнант на 2 нива, Алба доста голямо подземно ниво и тн.
Проблема е че всяко семейство вече има по повече от една кола, и все едната е навън..

# 41
  • Мнения: 19 483
Точно така е - всички имат поне по две коли. А по две паркоместа е рядкост да има един апартамент. И като няма място навън....става драма естествено.

# 42
  • Мнения: 1 711
И на мен Дружба 1 много ми харесва като изключим циганите. То всъщност без циганите и Красна поляна би била много хубав квартал - незастроен има доста зеленина, близо до центъра, комуникативен... Ама ей на, заради тези хора кварталите стават непривлекателни.

Тях навсякъде ги има, не ми правят впечатление вече.
Абе и така е и не е така. В някои квартали са си значително повече и си се забелязва. Да не говорим, че в Дружба точно има цигански блокове, в които е голяма мизерия и едно са патрулиращите с каруци цигани, друго е да живеят до вас.

# 43
  • Мнения: 5 262
...
Абе и така е и не е така. В някои квартали са си значително повече и си се забелязва. Да не говорим, че в Дружба точно има цигански блокове, в които е голяма мизерия и едно са патрулиращите с каруци цигани, друго е да живеят до вас.
и Младост4 беше като начало заселен основно със събратя, но откакто стана модерен ... не се мярка и един там. Ако Дружба стане модерен ...

# 44
  • София
  • Мнения: 19 249
И на мен Дружба 1 много ми харесва като изключим циганите. То всъщност без циганите и Красна поляна би била много хубав квартал - незастроен има доста зеленина, близо до центъра, комуникативен... Ама ей на, заради тези хора кварталите стават непривлекателни.
Тях навсякъде ги има, не ми правят впечатление вече.
Те като етнос са си там от времето на Т.Ж., техните блокове (3,4 и 5) са сигурно общински жилища. Абе...цигания си е, особено зад третия блок поляната е зарината с боклуци.
Другите, които живеят до общината - тухла, но и там съм виждала доста боклуци между блокчетата.
Кварталът е ниско и праха и мъглите падат бързо.

Общи условия

Активация на акаунт