Празник има малкото мече, на годинка вече е ! Октомврийчета - Тема 13

  • 36 997
  • 736
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 18 704
И аз храня само в столчето.Като почне с номерата спирам и така.
Чудя се елхата как  ще е,дали няма да я събори живот и здраве.

# 511
  • Мнения: 766
Рядко храня извън стълчето за хранене.
Хитрушана, моята е същата, като и взема нещо и я разсея с друго ,ако не и хареса директно се хвърля на земята. Аз не и се впрягам, защото бързо и минава и не я оставям да ми се налага.

# 512
  • Мнения: 35 113
Като почне да се тръшка в столчето спирам да храня и го вадя . Оставям го да се нареве и пак го връщам да се донахрани. И става един кротък и тих, ' щото иначе гладен ще стои. Нещо много ми е тънка границата на мен. Такива тръшкания... Оставям го да реве и чакам. Онзи ден голямо тръшкане, докато го преобличат, все едно... Съблякох го, оставих го да се нареве и после го облякох. За всичко реве, направо не го търпя на моменти.

# 513
  • Мнения: 18 481
И у нас храненето е само на столчето. Не е протестирала обаче никога в него. Само там давам храна и пак около нея е като около клетка на папагал. Роботът чисти всеки ден, аз събирам трохи поне по три пъти и пак има. Преди изхвърляше на земята, като не иска повече, напоследък вместо това ми подава в ръката.

Елхата...бях забравила. Ами, ще седи на един шкаф, то се е видяло. 

# 514
  • Мнения: 35 113
И Боги много обича да ни храни Simple Smile Сутрин дели круша, авокадо, бисквита Simple Smile 
Елхата ще е на плота. За сега няма опция да я стигне. Догодина ще е по-весело Simple Smile
Вашите дечица слизат ли с дупето напред? Вчера като казах на педиатърката, че се радвам, че го е усвоил   , тя каза, че много рано го е направил... А аз помня, че тук го обсъждахме много отдавна.

# 515
  • София
  • Мнения: 18 704
Нашата е 2м.
Слиза да и то от месец.По стълби и пързалки се катери.Водя я за 1 ръка,но скоро няма да се пусне.Стои и пази равновесие иначе.И бе иска на люлките вече.Радост за мен.

# 516
  • Мнения: 35 113
Моя ходи, когато ме държи на крайчица на пръста ми Simple Smile
Пуска се само ако има цел срещу него- диван ,баща му, баба му, кучето Simple Smile
И той не искаше да се люлее до скоро, но напоследък пак се радва, като го сложа на люлката.
Много ме изнервя това излизане. Преди как беше лесно- тениска,шорти, в количката и айде. Сега- обличане, яке, шапка, а у...

# 517
  • Мнения: 766
Слиза с дупето напред от лятото. На малката пързалка сама се пуска, аз подавам ръчички и я подканям от долу. На люлки отдавна ги обича, ако вървя назад клекнала с ръце и лице към нея се пуска да върви към мен, иначе не. Не се чувства сигурна още.
Да питам био гаята  или друг пробиотик за колко време го спирате? И как са с храната децата, моята като усети едри парчета ги плюе, ама хлебчето си го дъвче. От детската кухня вече сме на не пасирана и е ужас. Как ще свикне с тези парчета не знам.

# 518
  • Мнения: 411
Нашият чак сега прави опити за слизане от леглото,още не ми изглежда да се пусне сам да ходи скоро,преди няколко дни направи две крачки сам,но май дори не осъзна Simple Smile
Иначе с парчетата нямаме проблем,всичко дъвче,нещо напоследък спря да пие вода Sad започнах да му давам от чашка със сламка,но само се лигави и си плюе водата на дрехите...и целият става мокър.
Да ви се оплача,вчера все пак отидохме на преглед,добре е уж, въпреки,че за да види гърлото лекарката аз му държах ръцага,баща му краката и тя някак се мъчеше да го задържи,едно реване , крещене...шаване,риташе лекарката, каза че не било зачервено гърлото ако е видяла нещо....Не можа да го преслуша обаче,незнам как ще минават прегледите SadНадявам се малкия наистина да е добре Simple Smile

# 519
  • София
  • Мнения: 18 704
Ще тръгне Крис.
Елени яде парчета,но аз от 6 месеца й давам.Тя не пие вода изобщо.
Гушвш го с гръб към теб,крачетата стисваш между своите,с едната ръка държиш ръцете през гърдите,а с другата главата до твоята буза.Нема начин да не му види гърлото.

# 520
  • Мнения: 18 481
Слиза вече, както си иска - напред, назад, странично. Поне поспря катеренето. Сега е на вълна отваряне на шкафове и чекмеджета и влизане в тях по възможност. Обожава чекмеджето с подправки, да ги вади и да ги облизва. Започнах да го запречвам със стол, отне ѝ точно ден да се сети да го мести. Аз пък започнах да сядам отгоре, като я видя там. Joy

Не съм ѝ давала пюриран обяд отдавна, но все още не предлагам манджа на кой знае колко големи парчета. Виж, плодове давам на резени.

# 521
  • Мнения: 2 396
Моя също за момента се храни само на столчето. Обаче почна много да се разсейва при положение, че всичко е изключено по време на хранене. Докато ми покаже лампата, климатика, пералнята и т.н. по няколко пъти на всяка хапка и яденето изстинало.
А от спалнята ни се опитва да слиза директно както си е изправен. 40см разлика във височината хич не ги отразява. Уж му показвам как става работата, но не възприема.

# 522
  • София
  • Мнения: 5 617
И моят не слиза от спалнята сам, опитва се, ама не му е хванал цаката още.
Яде всичко вече. Много е смешен, ако не му хареса нещо на външен вид, няма да го пипне въобще. Иначе давам понякога и пюрета, като няма какво друго, ял е и свинско със зеле Joy

# 523
  • Мнения: 1 872
Слиза с дупето напред от дивана, ама не винаги внимава като е на него, та си стоя отстрани и помагам.

Парчета яде от началото на захранването. Тия дни имаше един много кисел период и нищо не ядеше. Вече виждам доста беличко на мястото на 4-ти долен в дясно. Май малко му е останало.

# 524
  • Мнения: 18 481
Освен Неизвестна някой друг зеле давал ли е вече? Чудя се дали едно пиле с прясно зеле да не ѝ сготвя тия дни. Нали гледам да готвя за всички, та да добавя още нещо към асортимента.

Общи условия

Активация на акаунт